Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. В момента разполагам с HP DC7900, който е с Е8400, 4GB DDR2, 160GB HDD. Мониторът е NEC EA223WM, който ще сменя вероятно с AOC Q3279VWFD8. Проблемите със сегашния компютър са някои 1080p клипове в YT и в някои други сайтове. Насочил съм се към BLUECHIP BusinessLine M TOWER i3-4130 4GB/500GB  

като по-късно ще добавя още 4ГБ памет и едно SSD. Добър избор ли е за тези пари или да търся нещо друго? Бюджетът е около 200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На същото място има два модела до 200лв с 8гб оперативна памет, като единият гаче ли е по-добър вариант, изключая че не съм гледал дали има нужните видеоизходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, ncl написа:

NEC EA223WM

преди 45 минути, ncl написа:

1080p клипове в YT

Да ви се чуди човек ...

Вземете си SSD на SATA - ще направи системата ви по пъргава, сега за тази система, а после за друга.

Сваляте на 720p или теглите 1080p и си ги гледате локално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че FX процесор е по-добър от 4 поколение интел, дори и с 2 ядра. Най-малкото single core производителността на интел е много по-висока:

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-4130-vs-AMD-FX-4100/1621vs2878

http://www.cpu-world.com/Compare/347/AMD_FX-Series_FX-4100_vs_Intel_Core_i3_i3-4130.html

Да не говорим, че intel е по-икономичен и хладен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Не бих казал, че FX процесор е по-добър от 4 поколение интел, дори и с 2 ядра. Най-малкото single core производителността на интел е почти двойна:

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-4130-vs-AMD-FX-4100/1621vs2878

Да не говорим, че intel е по-икономичен и хладен.

Той няма да върти тестове.

предимства:

1. По-евтин с 35 лева. Производителността е напълно достатъчно, особено откакто микромеките си пачнаха бозата да работи по по-добър начин с процесорите с Булдозер/Вишера архитектура отколкото през първите години от излизането им на пазара.

2. 8ГБ ДР3 два пъти повече и е по-бърза от тази в избраната от автора машина

3.  външно видео, което без съмнение е по-добро от вграденото в интелския процесор

Може да има и други, не ми се занимава с подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Той няма да върти тестове.

предимства:

1. По-евтин с 35 лева. Производителността е напълно достатъчно, особено откакто микромеките си пачнаха бозата да работи по по-добър начин с процесорите с Булдозер/Вишера архитектура отколкото през първите години от излизането им на пазара.

2. 8ГБ ДР3 два пъти повече и е по-бърза от тази в избраната от автора машина

3.  външно видео, което без съмнение е по-добро от вграденото в интелския процесор

Може да има и други, не ми се занимава с подробности. 

По-добре спри до тук, че като гледам как сравняваш коне с кокошки, ясно ми е колко си в час.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-HD-4400-Desktop-115-GHz-vs-AMD-Radeon-HD-7450/m8064vsm8053

Ето и да сравниш игра на двете видеокарти - 7450 е ребрандирана 6450:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак ставаше въпрос за интернет и за You Tube,  не за игри :)  По-важно е тук подходящ процесор и 8 GB RAM. 

Вкъщи има толкова процесори, дъна, РАМ, видеокарти, че 3 компютъра за интернет мога да сглобя. В тоя ред на мисли, няма ли някой четириядрен втора ръка. Странно, защо пък E8400  не върши работа. Да не би насичането да се дължи на друго? Примерно рутер. Моя рутер, макар че дадох 85 лева за него и си е добър, двубандов, мине не мине ден, ако съм изключил компютъра и после включа, се налага да рестартирам рутера, че интернета едва се влачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Но мисля, че 4 поколение intel е много по-подходящ от стар FX процесор, който и не подлежи и на смислен ъпгрейд, да не говорим за разхода му на енергия. Ако е въпрос да се вземе най-евтиния боклук, има и по-бюджетни варианти. Принципно на горния компютър може да му се сложи някой 4-ядрен Core (20-30 лева) или за 10 лева, ако дъното поддържа Xeon, за който се правят малко манипулации по сокета или процесора (въпреки че е съмнително поради това, че е маркова HP машина). Може да се пробва и с отделна видеокарта, която да поддържа хардуерно видео ускорение, въпреки че пак няма да е кой знае какъв ъпгрейд поради слабия и много стар процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Не ми се вярва да е от рутера. Моделът е Linksys WRT54GL и с него съм от 2006-та като не ми е създавал никакви проблеми. Не мисля да ъпгрейдвам сегашния компютър. Вероятно ще остане резерва. FX-а изглежда добър избор, но повече клоня към интел-а заради икономичността и за възможността за ъпгрейд след време с 4570 или 4770 както и на наличието на SATA 3 и USB3.0. Иначе предполагам, че и някой по-евтин вариант с i3-2100 би ми свършил работа. Още веднъж благодаря и като го взема ще пиша как се представя и дали съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал какво представлява DC7900, но си мисля, че ако има наличен PCIe слот, то решението може да е втора ръка външно видео за 30-40лв, което да поддържа хардуерно ускорение на видео съдържанието. Само че и паметта е малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...