Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Проблема е следния: Външен хард WD с FAT32 система ,който ползвам отдавна без оплаквания.Днес откривам в него една папка с име "нова папка" ,която обаче е 104 GB размер. А вътре в нея около 36 паки именувани с маймуница и още толкова файлове също именувани с маймуница.При опит да ги изтрия не става.Пробвах с "Unlocker" също и с "Iobit Unlocker" няма резултат. С "Revo Uninstaller"също (програмата блокира). Всички други папки и файлове в диска са си наред и работят.Да са някакви системни файлове ,които да не трябва да се трият ли не знам ,обаче такъв голям размер!? Ако някой има на идея за какво става дума предварително му благодаря да сподели.

sshot-1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Венцислав Астиков написа:

Проблема е следния: Външен хард WD с FAT32 система ,който ползвам отдавна без оплаквания.Днес откривам в него една папка с име "нова папка" ,която обаче е 104 GB размер. А вътре в нея около 36 паки именувани с маймуница и още толкова файлове също именувани с маймуница.При опит да ги изтрия не става.Пробвах с "Unlocker" също и с "Iobit Unlocker" няма резултат. С "Revo Uninstaller"също (програмата блокира). Всички други папки и файлове в диска са си наред и работят.Да са някакви системни файлове ,които да не трябва да се трият ли не знам ,обаче такъв голям размер!? Ако някой има на идея за какво става дума предварително му благодаря да сподели.

Извадил си хард диска не с опцията  - Safety remove hardware, а просто си го измъкнал и информацията на него се е повредила. Няма възстановяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Извадил си хард диска не с опцията  - Safety remove hardware, а просто си го измъкнал и информацията на него се е повредила. Няма възстановяване.

Че съм правил такова нещо да ,но останалата част от диска си работи нормално.Искаш да кажеш ,че тези 104 гб вече са неизползваеми ли? Благодаря за отзива!

Нещо с дефрагмент или форматиране на диска.Или пък програма за поправяне на лоши сектори? Програмата "Hard Disk Sentinel"показва 100% здрав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Венцислав Астиков написа:

Че съм правил такова нещо да ,но останалата част от диска си работи нормално.Искаш да кажеш ,че тези 104 гб вече са неизползваеми ли? Благодаря за отзива!

Ами имал съм доста такива случаи. Тази информация не може да се възстанови. Винаги вади устройствата с опцията - Safety Remove hardware, независимо дали е хард диск, флашка и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пусни една проверка на файловата система. Въпреки, че при FAT файловите системи опциите за възстановяване са малко орязани.
Не е зле ако има възможност проверката да се направи под Windows XP(или под mini WinXP от Hiren's Boot CD)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Ами имал съм доста такива случаи. Тази информация не може да се възстанови. Винаги вади устройствата с опцията - Safety Remove hardware, независимо дали е хард диск, флашка и т.н

Тя всичката ми информация от 200 гб си е непокътната обаче тази пака 104 гб ми е напълно излишна :) Винаги съм го изключвал както трябва ,освен 2-3 пъти при особени случаи за рестартиране.

Благодаря ви за съветите ,ще пробвам и  ще пиша пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледайте внимателно диска и проверете цялостта на информацията ви (добре е да я имате и на друго място).

Помислете дали се свързвали този диск с телевизор или друга не компютърна техника.

Прегледайте във въпросната папка кой/кои файлове тежат най-много - покажете ги ако трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията е непокътната - провери ли всичко дали се чете/отваря нормално или ако са видео файлове дали могат да се гледат докрай? Ако нямаш важни неща, най-сигурно форматирай дяловете. Ако са важни - копирай си информацията на друг носител, стига да позволява и след това си прави експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са послания от извънземни... има дати на папките от бъдещето и от миналото...

След сканирането за грешки, може да се мине и с няколко различни софтуера за проверка за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sshot-2.jpg.92a23a521a581e716117ef2f6c6014fe.jpgПрегледал съм го целия диск и всичко си е наред.При опит да отворя някоя от подпапките на въпросната папка ми изписва: ""F:\Нова папка\ .......(маймуницата) не е достъпна.Неправилен синтаксис на име на директория или етикет на том"." Когато сложа мишката върху ,която и да е от 36 те папки показва - папката е празна.Ноне се отварят.Големите гигабайти са в останалите единични файлове освен тази празни паки.А когато сложа мишката върху някой от тях показва от сорта: б файл ,ха файл ,ILT файл и разни такива неизвестни!

Не съм го свързвал към нищо друго никога. Сетих се ,че наскоро имах проблем с него  който се изразяваше в това ,че тогава абсолютно всичко в него изглеждаше така и не можеше нищо да се чете.Но след като го рестартирах Слава Богу всичко се оправи.Това беше за първи и единствен път през всичките около10 години на ползване. Но тогава не съм обърнал внимание дали я имаше тази огромна нова неизвестна папка (от извънземните както както казва един колега по горе:)). 104гига !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай с rd /q /s "f:\нова папка" ако не стане остава бавния вариант - копираш си важната информация на друг диск, форматираш и връщаш. и следващия път не прави глупостта с имена на файлове и папки на кирилица, особено ако се ползва боклука на datecs "flex type"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, the professor написа:

пробвай с rd /q /s "f:\нова папка"

@the professor

преди 1 час, Венцислав Астиков написа:

Пробвах с "Unlocker" също и с "Iobit Unlocker" няма резултат.

смяташ ли, че има полза от предложената от теб команда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най ценната ми информация винаги е била на два диска. Но има и още много труд в останалите файлове. Целия хард е 465гб ,заетите са 353гб ,свободните112гб. В тези 353гб е въпросната неизвестна тази нова папка от 104гб. Което означава ,че  трябва да прехвърлям някъде около 250гб на другия диск. Множко са ,оставям го за краен вариант. А flex tipe не ползвам.Винаги съм именувал на кирилица и никога не е имало проблем.От време на време проверявам дисковете с програма за размерите на папките за да почиствам излишното и голямото. Тази папка е от скоро. С тази команда нищо не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова информация:  Въпросната папка с мишка върху нея показва точно 102 ГБ. Но ! Когато проверя всички останали файлове на диска за размер чрез десен бутон свойства ми пказват 349ГБ. А както казах в началото заетото място на дял (F) е 353ГБ. Излиза ,че за въпросната папка остават само 4ГБ ,което е добре и успокояващо. И все пак защо върху нея показва 102ГБ ,защо всичко в нея е на маймуница и не може да се трие и е с дати от миналото и бъдещето (чак до 2099г) си остава загадка. Благодаря за вниманието на всички! Оставям положението такова ,каквото си е за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро имах абсолютно същия случай с един диск, и при мен нищо не ми помогна в опита си да ги изтрия въпросните папки под Windows (при мен бяха 2 тогава).

Накрая заредих някаква жива дистрибуция на линукс (вече не помня коя) и най-спокойно под линукс им видях сметката и на 2 те наведнъж...😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, grizly написа:

Наскоро имах абсолютно същия случай с един диск, и при мен нищо не ми помогна в опита си да ги изтрия въпросните папки под Windows (при мен бяха 2 тогава).

Накрая заредих някаква жива дистрибуция на линукс (вече не помня коя) и най-спокойно под линукс им видях сметката и на 2 те наведнъж...😁

Благодаря ще пробвам! Дано стане.Имам и такъв диск май.Въобще нямаше да се сетя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Венцислав Астиков написа:

Въобще нямаше да се сетя.

То въпроса беше, дали има нещо за спасяване по диска. Иначе, триенето на папката е най-лесното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Joss Bomon написа:

То въпроса беше, дали има нещо за спасяване по диска. Иначе, триенето на папката е най-лесното.

Има ценно на диска ,което няма нужда от спасяване защото то си е непокътнато  ,здраво и работещо. Въпроса е да се изтрие само тази проблемна неизвестна папка. Пробвах с Live CD та ,пробвах с ""Hirens Boot " с Ültimate Boot CD" не става. В Hirens Boot диска има и мини XP ,но и с него не става.Оставям я ,не ми се занимава с прехвърляне на такова количество и форматиране за сега. Пък знам ли може за толкова години на експлоатация едно преформатиране да му дойде добре.Никога не съм му правил.Дори и за дефрагмент не си спомням.За мен едно нещо като работи добре не го бутам.Благодаря на всички все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пусна нито проверка на файловата система, нито проверка за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Joss Bomon написа:

Не пусна нито проверка на файловата система, нито проверка за вируси.

Проблема е разрешен :) Толкова елементарно ,че се срамувам да си призная дори! Една проверка на файловата система с вградения инструмент във Windows за нула време и всичко се оправи.Голямата папка се превърна в един малък файл от 32kb ,който вече се изтри нормално.Някаква обърквация е имало изглежда.Специално Благодаря на Joss Bomon за подсещането! Понякога решението е елементарно ама кой да се сети:)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са временни файлове/папки, които се използват в момента на закачане на твърдия диск. Един вид temporary files/folders. Някои от тях вероятно принадлежат и на файловата таблица. Появили са се от некоректно използване на твърдия диск или от повредена файлова таблица. Зловреден код, който поврежда файловата таблица също е вариант, но в случая НЕ Е. Форматиране с нова файлова таблица NTFS ще подобри нещата. Файловете са двуични и са безвредни. В тях няма зловреден код или нещо подобно. Попринцип са скрити и не се засичат като размер. Реалния им размер е в зависимост от това какво се изпълнява от и върху диска, но обикновенно е в kb.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

преди 28 минути, Венцислав Астиков написа:

Една проверка на файловата система с вградения инструмент във Windows за нула време и всичко се оправи.

Не, че нещо, ама

преди 20 часа, DarkEdge написа:

Пусни една проверка на файловата система.

На моменти се чудя 'що ли пишем по темите. Май само да си докарваме тендовагинити....

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...