Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте реших да пиша тук в този форум тей като се надявам да ми дадете някакъв съвет ,и не ми казвайте нещо от сорта да се обръщам към психолог защото ще ми е много трудно да му кажа абсолютно всичко което ме мъчи и се възползвам че тук мога да напиша всичко анонимно и вие да кажете какво мислите , наистина ще се радвам да прочетете историята ми докрай и ще съм благодарна на всеки който ми помогне. На 18 години съм ,момиче съм ,незнам дали това е някакъв психологически проблем но все пак има някаква връзка с психиката ми , значи първото нещо което много ме притеснява е начина ми на мислене ,не харесвам себе си и външния си вид ,и това е така защото съм на 18 а изглеждам на по малка ,повечето ми казват че приличам на 15 годишна ,добре това е окей за мен ,не ме притеснява но съм супер слаба ,42 кг съм и също така не съм много висока и незнам защо не се чувствам добре в тялото си и от тука излизат цял куп други проблеми като например трудно ми е да общувам с хора смисъл изпадама в някаква тревожност и така нататък особено ако трябва да говоря с непознат и т.н направо почвам да треперя,и също така ако се намирам край много хора или излизам пред публика.Другия ми проблем е че постоянно мисля негативни неща като например никой не ме харесва,защо живея изобщо,как да се справя.Даже като вървя по улицата не мога да се отпусна някой като мине и като ме погледне си мисля тоя пък защо ме изгледа така, може би съм смешна в очите му ,и точно тея мисли ме убиват,аз не ги искам,те сами идват,всеки ден преди да заспя вечерта си мисля че утре ще е различно,че всичко ще е наред но всеки ден е едно и също . Нямам никакво самочувствие , дори ме е страх да изляза с момче особено ако ми е гадже нещо,супер много се притеснявам за това какво ще си помисли за мене и дали няма да се изложа с нещо .Но мисля че целия проблем е в главата ми ,много хора са ми го казвали че не трябва да мисля толкова много нещата а аз постоянно си мисля някакви неща които идват едно след друго в главата ми ,чак се изтощавам вече .Не мога да бъда себе си а толкова искам да бъда,искам да общувам свободно с всеки,да не ми пука от мнението на другите ,искам да съм като другите хора,понякога когато си го мисля това започвам да плача защото мисля че винаги ще си остана така и какъв е смисъла тогава да живея. Чувствам се като в затвор ,все едно съм роб на себе си .Започнах да чета книги за личностно развитие и също така да гледам едни клипчета в youtube ,но не мисля че това ще ми помогне напълно .А за този целия проблем който имам си има причина но не искам да я споделям защото вече я забравих и я оставих в миналото си .Моля ви разберете ме и ми дайте някакъв съвет ,мотивирайте ме с нещо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Звездичка написа:

Не мога да бъда себе си а толкова искам да бъда

Нека започнем от това: Кое Ви пречи, вашия начин на мислене или как изглеждате? Или друго???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо ти няма, като станеш на 28 ще си се ошлайфала, като станеш на 38 няма да се познаеш.

Опитът и рутината ще  оправят всичките ти тревоги ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ДИоNД написа:

Нека започнем от това: Кое Ви пречи, вашия начин на мислене или как изглеждате? Или друго???

и двете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Звездичка написа:

и двете

Кое от двете е по-голямата ти пречка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Животът е пред теб, излизай сред природата, разхождай се, забавлявай се, спортувай, прави това което ти е приятно и не го мисли толкова много.

Помисли си много сериозно ако продължиш в същия дух какво би постигнала и до къде би стигнала изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Звездичка написа:

Здравейте реших да пиша тук в този форум тей като се надявам да ми дадете някакъв съвет ,и не ми казвайте нещо от сорта да се обръщам към психолог ...
А за този целия проблем който имам си има причина но не искам да я споделям защото вече я забравих и я оставих в миналото си .
Моля ви разберете ме и ми дайте някакъв съвет ,мотивирайте ме с нещо .

Те психолозите точно такива проблеми разрешават, ама искат пари за всяка консултация. Което си е ГОЛЯМ проблем ако ги нямаш.
Тука пусках преди някоко месеца линк към едно видео от БНТ в което една психоложка била самата тя с проблеми в юношеството, обясняваше как помага на свой ред на разни млади момичета. Само че видеото е на другия ми компютър. Не става сега да ти го пусна да гледаш.

А и това което си направила с първоначалната причина на проблемите ти е извество в психологията отдавна. Имаш късмет че си даваш сметка от къде тръгват проблемите. Нищо че си мислиш, че си успяла да я оставиш в миналото причината, тя те човърка и "изяжда" отвътре като червей червена ябълка. Трябва да извадиш червея от ябълката. Или сама или с чужда помощ.

Мога да ти подскажа да търсиш за фобии от тълпи от хора или социални фобии, ама не ги знам как са ги кръстили на български, щото съм се продал на чужда франкофонска вяра и много думи ги знам на френски, без да ми е ясно на български как са.

А и идентифицирах и че това което е свързано с липсата ти на увереност в себе си и ти е трудно да общуваш с хора и то е описано, ама трябва да се поразровя да го извадя и лепна тука. Ще е от полза на много други момичета.

За тази вечер най-доброто което можеш да направиш е да не обръщаш внимание на мненията на турчина от Бургас, нищо му не разбира главата от човешки мозъци. И на гризли мнението 5 пари не струва.
Диода е добронамерен, ама има навика да се оплита сам като пиле в кълчища в собствените си мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Те психолозите точно такива проблеми разрешават, ама искат пари за всяка консултация. Което си е ГОЛЯМ проблем ако ги нямаш.
Тука пусках преди някоко месеца линк към едно видео от БНТ в което една психоложка била самата тя с проблеми в юношеството, обясняваше как помага на свой ред на разни млади момичета. Само че видеото е на другия ми компютър. Не става сега да ти го пусна да гледаш.

А и това което си направила с първоначалната причина на проблемите ти е извество в психологията отдавна. Имаш късмет че си даваш сметка от къде тръгват проблемите. Нищо че си мислиш, че си успяла да я оставиш в миналото причината, тя те човърка и "изяжда" отвътре като червей червена ябълка. Трябва да извадиш червея от ябълката. Или сама или с чужда помощ.

Мога да ти подскажа да търсиш за фобии от тълпи от хора или социални фобии, ама не ги знам как са ги кръстили на български, щото съм се продал на чужда франкофонска вяра и много думи ги знам на френски, без да ми е ясно на български как са.

А и идентифицирах и че това което е свързано с липсата ти на увереност в себе си и ти е трудно да общуваш с хора и то е описано, ама трябва да се поразровя да го извадя и лепна тука. Ще е от полза на много други момичета.

За тази вечер най-доброто което можеш да направиш е да не обръщаш внимание на мненията на турчина от Бургас, нищо му не разбира главата от човешки мозъци. И на гризли мнението 5 пари не струва.
Диода е добронамерен, ама има навика да се оплита сам като пиле в кълчища в собствените си мисли.

Блежо, подкарах си войпа  и изходящи и входящи, с Linksys Spa + FreePBX ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на тебе, сега остава да се задомиш за някоя хубава туркиня от Германия и да почнеш да ѝ носиш по 3000 евро чисти пари заплата в къщи в Дортмунд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Белгиеца написа:

Браво на тебе, сега остава да се задомиш за някоя хубава туркиня от Германия и да почнеш да ѝ носиш по 3000 евро чисти пари заплата в къщи в Дортмунд.

Жена ти няма ли познати девойки на моите годинки :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Звездичка написа:

Не мога да бъда себе си а толкова искам да бъда,искам да общувам свободно с всеки,да не ми пука от мнението на другите ,искам да съм като другите хора,

Доколкото разбирам, не искате да бъдете себе си- една слабичка, чувствителна, смущаваща се пред публика Звездичка, която пренебрегват преждевременно развитите й съученички. Искате да станете самоуверена, свободна, спокойно общуваща с момчетата. Да станете Друга.

На мене ми прави много мило впечатление това момиче, което описвате. Може би ще стане лошо ако се промените. Крехката ви фигура няма да издържи тежестта, която искате да понесете. Моля, не съсипвайте милото момиче, нарекло се Звездичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Звездичка написа:

Здравейте реших да пиша тук в този форум тей като се надявам да ми дадете някакъв съвет ,и не ми казвайте нещо от сорта да се обръщам към психолог защото ще ми е много трудно да му кажа абсолютно всичко което ме мъчи

Искаш да си смела, а те е страх да отидеш при човек, подготвен да чуе всичко от теб и да ти помогне професионално, докато си защитена от закона, че ще пази в конфиденциалност твоите страдания. Тея изповеди по форумите са изпълнения от типа "Ето, аз опитах, ама не ми се получи". Нищо не си опитала! Разпитваш пенсионери и разхлопани лелки да ти обясняват как да живееш нещо, което за последно им се е случвало когато телевизията беше черно бяла.

преди 38 минути, Танер Заит Расим написа:

Жена ти няма ли познати девойки на моите годинки :D

Белжо ше ти направи една щерка да си я вземеш. Наготово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ДИоNД написа:

Кое от двете е по-голямата ти пречка?

начин на мислене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Звездичка написа:

начин на мислене

За да отстраниш въпросния начин на мислене, който ти пречи е необходимо съзнание. Въпросното е свързано да насочиш чрез него мислите си в посока в която ти желаеш. Съзнанието е свързано пряко с твоите сетива. Тях трябва да управляваш, т.е. не обръщай внимание на хората които те поглеждат. Обърни внимание на нещата които спрямо теб са красиви. Ако сред средата в която се движиш не може да намериш красивото, то отдели си време и потърси красивото някъде другаде. Универсалния метод, е да излезеш сред природата и се заредиш с положителното което тя излъчва. Там не пускай мисли, а си отвори сетивата. Да, сега е есен и предстои зима, но и по това време може да намериш очарованието и красотата там сред природата. Да, ще се наложи топли дрехи и прочие, но това са все материални неща и лесно може да си ги осигуриш.

Първо направи това след като това е приоритетната ти пречка. Преодолявайки въпросната, то от само себе си ще видиш, че втората с лекота ще преодолееш, защото ще разбереш, че твоя външен вид е в унисон на природата, т.е. не е необходимо да ползваш огледало или кантар или прочие, за да се вглеждаш в своите недостатъци спрямо миналото мислене.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Звездичка написа:

На 18 години съм ,момиче съм ,незнам дали това е някакъв психологически проблем но все пак има някаква връзка с психиката ми , значи първото нещо което много ме притеснява е начина ми на мислене ,не харесвам себе си и външния си вид ,и това е така защото съм на 18 а изглеждам на по малка ,повечето ми казват че приличам на 15 годишна ,добре това е окей за мен ,не ме притеснява но съм супер слаба ,42 кг съм и също така не съм много висока и незнам защо не се чувствам добре в тялото си и от тука излизат цял куп други проблеми като например трудно ми е да общувам с хора смисъл изпадама в някаква тревожност и така нататък особено ако трябва да говоря с непознат и т.н направо почвам да треперя,и също така ако се намирам край много хора или излизам пред публика.Другия ми проблем е че постоянно мисля негативни неща като например никой не ме харесва,защо живея изобщо,как да се справя.

Когато сама се приемеш и повярваш в себе си, няма да има чак толкова голямо значение, как те приемат другите. Тревожността идва от твоята неувереност и разбира се е пресилена. С времето си изградила една представа в ума си, която следва да промениш, но най-вече да не й придаваш прекалено голямо значение. Малко самовнушение когато се почустваш несигурна, няма да ти навреди. Не оставяй отрицателните мисли да завладяват съзнанието ти, а ги замени с такива с противоположен характер. Не мисли, кое е вярно и кое - не, а просто си повтаряй, дори и чисто механично, някаква положителна формула.

Разбира се както и всяка промяна, се изисква време - нещата стават постепенно и е нужно търпение и настойчивост. 

Няма човек, който да е харесван от всички, и също така за всеки има достатъчно хора, които го харесват и ценят. Ти не си изключение. Но трябва да ги забележиш - тези, които те ценят, а не останалите. Обаче страховете ти пречат. Сама не вярваш в себе си и прехвърляш това върху другите. 

Когато в някаква ситуация се притесняваш как ще бъдеш приета от другите, представи си най-лошия сценарий. Преживей го в мислите си. Представи си този негативен развой на ситуацията. Докарай го до неговия край. И най-вероятно ще видиш, че в действителност няма от какво да се страхуваш. Ще видиш, че преувеличаваш негативното, раздуваш го, а то всъщност не е нещо, което не можеш да преодолееш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето част от проблема на звездичката, описан и известен от доста време. Те проблемите рядко са чисти с точните симптоми. Има преливане от една диагноза в друга в повечето случай. В нейния случай трябва да се поразрови и в описанията на разни фобии от тълпи хора или от социални контакти.

https://dress-bg.techinfus.com/fobii/dismorfofobiya/

https://en.wikipedia.org/wiki/Body_dysmorphic_disorder
(има и на руски, вляво се клика)

Ето го видеото с една качествена психоложка, да я скивате коя е и как разсъждава. Тази Галя със сигурност ще може да се справи с проблемите на авторката пуснала тази тема в този форум. Самата Галя си е имала проблеми с плюскането и не са я водили на психолог и е страдала с години.

https://www.bnt.bg/bg/a/anoreksiya-bulimiya-ortoreksiya-19112017

Ако няма пари за психоложка, тогава самообучение също може да помогне, но не от тъпи книжки за льольовци, а от учебници по психиатрия и клинична психология. Трябва сама да изучи подходящите психо-терапии.
А
при добро желание може и да почне да учи психология в някой университет, що не. Няма да е първата студентка отишла там с цел справяне със собствените си психични проблеми.
Ако случайно се сети и да научи френски, после ще прибира по 90 евро на час в Люксембург, щото дипломата ѝ ще важи и там. Една рускиня така е направила и иска даже по 95 евро на консултация.
То ще трябва и някой съпруг белгиец, французин или люксембурец да си подбере, та да не плаща наем за къща и кабинет. За съпрузите е лесно, на обяд по пицариите в центъра на гр. Люксембург е пълно с работещи по банките млади мъже. Пък и тя като дипломирана психоложка ще знае как да им завърти главата. Може и да разведе някой мениджър даже ако не я е срам.
Та той после ще я уреди на заплата от 3000 евро в отдел Човешки ресурси, с право на служебна кола и за нея. Те психоложките и по фирмите бачкат, ама не помагат на хора с проблеми, друга работа вършат на селекция на персонал и разни обучения и т.н.

преди 16 часа, Myanmar написа:

Разпитваш пенсионери и разхлопани лелки да ти обясняват как да живееш нещо, което за последно им се е случвало когато телевизията беше черно бяла.

Я не обиждай пенсионерите и те са хора.
А на тебе кво ти разбира главата от проблемът на момичето ?

преди 16 часа, Търсещ истини написа:

Доколкото разбирам, ...

Нищо не разбираш от психични отклонения.

преди 17 часа, Танер Заит Расим написа:

Жена ти няма ли познати девойки на моите годинки 

Те тия дето ние ги познаваме няма да те искат тебе, търси си от твоята черга, да сте си лика прилика и щастливи да се плодите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Белгиеца написа:

Нищо не разбираш от психични отклонения.

Можем да поспорим. Дивотиите с поставяне на диагнози на здрави хора, притеснени от предстояща промяна във възрастта са много лоши. Насочват към "психични отклонения", каквито НЯМА. 

НЕ ПРИПИСВАЙТЕ БОЛЕСТИ НА ЗДРАВИ ХОРА.

Звездичка иска да стане Мъжкадана и се чуди защо не може. Ами, не бива! Тя е по- чаровна и привлекателна така.
Това е като плашлива катеричка, която иска да стане биволица. Какво ти психично отклонение?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Търсещ истини написа:

Можем да поспорим.

Не, не можеш да спориш с мен.
Не си ми на нивото на познанията и опита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Белгиеца написа:

Не, не можеш да спориш с мен.
Не си ми на нивото на познанията и опита.

Високомерието е признак на долен характер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ma_ri написа:

Просто,  мисли позитивно :whist:

Трудно ми е ,аз искам да мисля позитивно,но негативните мисли сами идват в главата ми без да ги искам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Звездичка написа:

Искам да ви попитам как мога да се справя с негативното мислене ??

Чрез домашен куклен театър.
Ако случайно ти се намират неизхвърлени кукли, ловиш ги за парцалките и им раздаваш роли в една пиеса на която ти си сценаристката.
Ако нямаш кукли трябва да си купиш или направиш нарисувани на картон или както ти скимне.
На една от куклите ѝ даваш роля на вечно тревожната, шубелийката, леко перфекционистка такава една, малко лигавичка даже за да е по-интересно. На други кукли им даваш роли на нейни приятелки, братчедки и квото ти мина през главата.
Значи главната героиня я кръщаваш Étoile а другите по твой вкус.
Пишеш сценария за първата пиеска и вкарваш вътре в него едно проблемче на Étoile за разрешаване, и тя получава съвети от другите кукли как да се справи с проблемчето. Трябва да ги поизтормозиш другите кукли, да трябва доста да се поизпотят докато я убедят капризната Étoile , че има решение на проблемът ѝ. 
После пишеш нов сценарии с друг различен проблем на Étoile за разрешаване и другите кукли пак си блъскат главата да ѝ помагат, щото те много си падат по разрешаването на житейски проблеми, даже са малко клюкарки и искат да изкопчат от нея разни признания.
И така в продължение на няколко месеца пишеш все нови сценарии и се правиш на режисьорка в куклен театър, докато ти просветне как да се справиш със негативното ти мислене.
Ако някой те записва със скрита камера, ще му изглежда че сама си говориш като лудите в лудницата, ама много важно, кво ти пука. 
Всъщност ти ще си общуваш с подсъзнанието ти, ама по заобиколен начин. Един вид тариктлък.
Па ако не знаеш кво е това чудо "подсъзнанието",  еми питай в www.yandex.ru например.
Те набожните правят един подобен тарикатлък, като не могат да се сетят как да постъпят, пък им е важно да не сбъркат, се обръщат за съвет към божеството им. И докато го питат искрено какво да направят, те си отварят едни врътички към подсъзнанието им и после интуицията вземе та свърши работа и те постъпят правилно, нищо че дедо боже не им отговаря на въпросите.
Абе има чалъми колкото искаш, да се надхитриш самата себе си и да излезеш победителка във войната която си си обявила.

Па ако искаш може да искаш помощ и за сценариите които пишеш тука в тази тема.
Ще стане като една дълга игра, ако има желаещи да участват. Проблемите на Étoile ги поставяш ти, други могат да бутат по едно рамо за писането на сценария на другите кукли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Чрез домашен куклен театър.
Ако случайно ти се намират неизхвърлени кукли, ловиш ги за парцалките и им раздаваш роли в една пиеса на която ти си сценаристката.
Ако нямаш кукли трябва да си купиш или направиш нарисувани на картон или както ти скимне.
На една от куклите ѝ даваш роля на вечно тревожната, шубелийката, леко перфекционистка такава една, малко лигавичка даже за да е по-интересно. На други кукли им даваш роли на нейни приятелки, братчедки и квото ти мина през главата.
Значи главната героиня я кръщаваш Étoile а другите по твой вкус.
Пишеш сценария за първата пиеска и вкарваш вътре в него едно проблемче на Étoile за разрешаване, и тя получава съвети от другите кукли как да се справи с проблемчето. Трябва да ги поизтормозиш другите кукли, да трябва доста да се поизпотят докато я убедят капризната Étoile , че има решение на проблемът ѝ. 
После пишеш нов сценарии с друг различен проблем на Étoile за разрешаване и другите кукли пак си блъскат главата да ѝ помагат, щото те много си падат по разрешаването на житейски проблеми, даже са малко клюкарки и искат да изкопчат от нея разни признания.
И така в продължение на няколко месеца пишеш все нови сценарии и се правиш на режисьорка в куклен театър, докато ти просветне как да се справиш със негативното ти мислене.
Ако някой те записва със скрита камера, ще му изглежда че сама си говориш като лудите в лудницата, ама много важно, кво ти пука. 
Всъщност ти ще си общуваш с подсъзнанието ти, ама по заобиколен начин. Един вид тариктлък.
Па ако не знаеш кво е това чудо "подсъзнанието",  еми питай в www.yandex.ru например.
Те набожните правят един подобен тарикатлък, като не могат да се сетят как да постъпят, пък им е важно да не сбъркат, се обръщат за съвет към божеството им. И докато го питат искрено какво да направят, те си отварят едни врътички към подсъзнанието им и после интуицията вземе та свърши работа и те постъпят правилно, нищо че дедо боже не им отговаря на въпросите.
Абе има чалъми колкото искаш, да се надхитриш самата себе си и да излезеш победителка във войната която си си обявила.

Па ако искаш може да искаш помощ и за сценариите които пишеш тука в тази тема.
Ще стане като една дълга игра, ако има желаещи да участват. Проблемите на Étoile ги поставяш ти, други могат да бутат по едно рамо за писането на сценария на другите кукли. 

Ти да не се услушваш, а да ми намериш тюркиня между 20 и 30 в Белигя, също толкова богата колкото жена ти :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.11.2019 г. в 13:56, Звездичка написа:

Искам да ви попитам как мога да се справя с негативното мислене ??

Ами ти сама си го написала - рисувай. Изкарай на платното тези негативни мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...