Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, YTMozak написа:

реших, че ще остана в България

Тук ти е била грешката. Да си знаеш за друг път ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Michigan111 написа:

После обратно ти към този, от който си я купил.  Той ли е внесъл колата,  знаеш ли? 

Ох, нотариусите си имат застраховка ...

Това си е някаква кримка и трябва да съдейства на полицаите ...

Не го забърквай в някакви други води ... ;) 

Ако е невинен, то за първо време в полицията не му трябва адвокат, но де да го знаеш човека ... та ... може пък първо адвокат и после в полицията ...

То е явно ... има нечитаво, но има и друго ... на кого помагаме, а?!

Дано е реален случая, че иначе ... хм ... какво излиза ... не вижда, че е правен казуса и пита някакви де се захласват по автомобили ... ;) 

Ай ... объркал се човека де да постне, пусни темата, но чак пък толкова не ориентиран ... направо мирише ...

Не, че не може да му дадем напътствия, но ... все пак ... има нещо не както го казва ... ;) 

Липсва елементарна логика! А въпросите как са регистрирали първо колата на него ... хм ... увисна ... първия нотариус, какво, регистриран ли е бил ...

Ай ... може много тук да не са имали вземане, даване с нотариусите, но пък ... хм ... направо ми намирисва на поставено лице ... ;) 

Наивни и прочие неща, които само детски мозък би сътворило ... ;) 

И все повече се оплита ... има лъжа тука!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ако е невинен, то за първо време в полицията не му трябва адвокат, но де да го знаеш човека ... та ... може пък първо адвокат и после в полицията ...

В нищо не го забърквам. Още в началото написах, че ако не е виновен няма той да го отнесе.  За това и написах първо в полицията да иде да види какво става.  Ако има нужда,  ако купувача си иска парите обратно,  да иде при адвокат, за да не остане сметката негова и да може да си вземе парите от този, от който я е купил.  

А иначе съветите ги даваме според информацията, която имаме,  ако има нещо спестено като факти, си е за сметка на автора.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Darude написа:

Тук ти е била грешката. Да си знаеш за друг път ;)

:D така е.. трудно се живее в България 😕

преди 5 минути, Michigan111 написа:

В нищо не го забърквам. Още в началото написах, че ако не е виновен няма той да го отнесе.  За това и написах първо в полицията да иде да види какво става.  Ако има нужда,  ако купувача си иска парите обратно,  да иде при адвокат, за да не остане сметката негова и да може да си вземе парите от този, от който я е купил.  

А иначе съветите ги даваме според информацията, която имаме,  ако има нещо спестено като факти, си е за сметка на автора.  

Това е, че в момента съм в Англия и не ми се ходи до България, сестра ми ще отиде утре в районното управление в Стара загора да види какво става и ако евентуално се стигне до съд тогава ще отида. Иначе, нищо не съм спестил откъм информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Michigan111 написа:

Ако има нужда,  ако купувача си иска парите обратно,  да иде при адвокат

И как по-точно ще се заведе иска, а?!

Това дело гражданско ли е, или какво, а?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ох, нотариусите си имат застраховка ...

То е явно ... има нечитаво, но има и друго ... на кого помагаме, а?!

Дано е реален случая, че иначе ... хм ... какво излиза ... не вижда, че е правен казуса и пита някакви де се захласват по автомобили ... ;) 

Ай ... объркал се човека де да постне, пусни темата, но чак пък толкова не ориентиран ... направо мирише ...

Не, че не може да му дадем напътствия, но ... все пак ... има нещо не както го казва ... ;) 

Липсва елементарна логика! А въпросите как са регистрирали първо колата на него ... хм ... увисна ... първия нотариус, какво, регистриран ли е бил ...

Ай ... може много тук да не са имали вземане, даване с нотариусите, но пък ... хм ... направо ми намирисва на поставено лице ... ;) 

Наивни и прочие неща, които само детски мозък би сътворило ... ;) 

И все повече се оплита ... има лъжа тука!!!

Приятел защо си мислиш, че лъжа? Всичко което съм написал е истина.. защо да ви занимавам с глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

И как по-точно ще се заведе иска, а?!

Това дело гражданско ли е, или какво, а?!

Това е най добре да го каже адвокат 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, YTMozak написа:

Приятел защо си мислиш, че лъжа? Всичко което съм написал е истина.. защо да ви занимавам с глупости?

Ето снимка на която се вижда момчето кога ми писа да ми каже, че неможе да регистрира колата.

Screenshot_20200216-211347_Messenger.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, YTMozak написа:

Тогава ме чуй!

Не може да заведе дело срещу теб!!!

ОК, информирал е полицията, после проверка при кой си изповядвал първата сделка и прочие.

Това, че те стресира си има психологическия натиск върху теб!

Ако си "чиста монета", то няма от какво повече да се притесняваш.

Има си регистри и така прочие ...

Това не е "граждански статус"!

Има явно криминално деяние и първо трябва да се установи до колко си наивник или прочие ...

После, хм ... ако по някакво твое незнание, ще си понесеш отговорността пред държавата, а не към този който изисква от теб пари и прочие ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Тогава ме чуй!

Не може да заведе дело срещу теб!!!

ОК, информирал е полицията, после проверка при кой си изповядвал първата сделка и прочие.

Това, че те стресира си има психологическия натиск върху теб!

Ако си "чиста монета", то няма от какво повече да се притесняваш.

Има си регистри и така прочие ...

Това не е "граждански статус"!

Има явно криминално деяние и първо трябва да се установи до колко си наивник или прочие ...

После, хм ... ако по някакво твое незнание, ще си понесеш отговорността пред държавата, а не към този който изисква от теб пари и прочие ...

Мерси колега :) чувствам се по спокоен сега 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч ли ти е консулството? С едно заверено пълномощно адвокатът ще свърши всичко, ако се наложи де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, JKirilov написа:

Далеч ли ти е консулството? С едно заверено пълномощно адвокатът ще свърши всичко, ако се наложи де.

Ами в момента съм в Англия и не ми се прибира в България.. ако се наложи така ще направя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всички обстоятелства като има призовка е редно да се свържеш с разследващия. И да му обясниш че си извън страната. Той може би сам е проверил че си излязъл. Все пак трябва да ти снеме обяснение.

Общо взето ми е ясно. Внесена е и е имала маркировка. При първоначалната регистрация има проверка, вкл. по Интерпол дали е открадната, дали има застрахователна измама и т.н. Затова има 2 седмици изчакване. Оказала се е чиста, регистрирана е. Нататък е карана идиотски  с пилене на гуми като всички от тази марка. Прегрял е двигателят и са го подменили. С краден за по-лесно. И са изпилили номера. С дежурното обяснение че уж било все тая, защото уж било резервна част. Да, ама не. За заличаване на фабрична маркировка си има наказание. И трябва да се установи (ако може) оригиналния номер. Би трябвало да го има в компютъра. За VIN (шаси) има ли въпроси? Ако да и не се окаже краден, а само тотал щета (смачкан) може и да се регистрира. Въпросът е кога е подменено и кой не е проверил маркировките. Защото това би трябвало да става всяка година на ГТП и при всяка сделка при нотариуса. При сделка в същия окръг не се сменят номерата и не се минава нова регистрация. Ако това не е станало при теб, как си купил автомобила без да провериш номерата? Че тия от прегледите само взимат парите и не проверяват - да си носят отговорност.

От правна гледна точка е важното да се установи кой и кога е заличил маркировката. И ти да се окажеш добросъвестен.

По въпроса за маркировките разгледай YT канала на Максим Шелков.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4RzxF4WrfKvtIVs-iJQV7fn0oDymGlUm

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4RzxF4WrfKvfdV0WuNS5dvqZZu3f0v9r

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Филипов написа:

За VIN (шаси) има ли въпроси?

Сега говорих с момчето на което я продадох и ми каза, че номера на шасито не е пипан, иначе да не съм сменял номерата а просто талона на мое име.. номера съм сигурен, че предишният собственик е направил нещо защото се занимава с внос на коли..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си пестелив на обяснения. Като няма проблеми с VIN няма проблеми с колата. Варианти:

1.  Ако може да се установи оригиналния номер на двигателя и не е краден (има документ за придобиване), може и да се впише в талона при определени условия. Добре е ако е запазен и оригиналния двигател с номера, макар и повреден.

2. Купувате друг двигател с документи, а този отива за части след като не може да се регистрира без номер. И другия двигател се вписва в талона.

Кой и за чия сметка ще свърши нещата е отделен въпрос. Другото го написах:

преди 1 час, Филипов написа:

От правна гледна точка е важното да се установи кой и кога е заличил маркировката. И ти да се окажеш добросъвестен.

Който е трябвало да провери номерата, но не го е направил - да си носи отговорността. Все пак доколкото разбрах няма номер, а не е пренабит друг и да не види и не знае как трябва да изглежда оригинала, каквито са повечето случки в клипчетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Филипов написа:

Нещо си пестелив на обяснения. Като няма проблеми с VIN няма проблеми с колата. Варианти:

1.  Ако може да се установи оригиналния номер на двигателя и не е краден (има документ за придобиване), може и да се впише в талона при определени условия. Добре е ако е запазен и оригиналния двигател с номера, макар и повреден.

2. Купувате друг двигател с документи, а този отива за части след като не може да се регистрира без номер. И другия двигател се вписва в талона.

Кой и за чия сметка ще свърши нещата е отделен въпрос. Другото го написах:

Който е трябвало да провери номерата, но не го е направил - да си носи отговорността. Все пак доколкото разбрах няма номер, а не е пренабит друг и да не види и не знае как трябва да изглежда оригинала, каквито са повечето случки в клипчетата.

Нищо не спестявам колега.. казвам това което знам..  чакам сестра ми да иде до полицията в Стара загора и ще дам повече инфо какво се случва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

няма номер

Не съм много сигурен но нещо се досещам, че някои БМВ-та нямат номер на двигателя или бе на нетипично място и де факто не се вижда.  Ще попитам един познат.

За да го привикват, то има защо ... Спестява определени неща, уж вчера, комшия му казал, той в Англия и т.н. Самия автор може просто да са го използвали без негово знание даже. Обясненията му не са читави. Затова и казах, ако е "чиста монета" няма от какво да се страхува. Вярно ще го затрупат с безброй въпроси, та нищо чудно тук да разиграва и варианти, за да говори нещо пред полицията. ;) Нека го разгледаме и от този ъгъл, а?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уточняващи въпроси:

Този, от когото си купил колата бил ли е собственик с регистрация на негово име? Колко време?

Първоначалната регистрация при вноса ти ли я прави или друг? Междинни собственици? Имаше ли българска регистрация или беше с транзитна ? Или без (на автовоз)?

Ти само месец ли я кара? Свери ли номера при покупката?

Пренабит ли е номера както твърдиш в първия пост или е изтрит както пише в скрийншота? 

Давал ли си автомобила на някого (примерно за ремонт) или само си се возил?

Последното клипче от оня канал - схеми всякакви. Нещо шикалкавиш, но засега не те обвинявам в нищо. Но ми е странно че още от първия пост пишеш че ще те съдят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не съм много сигурен но нещо се досещам, че някои БМВ-та нямат номер на двигателя или бе на нетипично място и де факто не се вижда.  Ще попитам един познат.

За да го привикват, то има защо ... Спестява определени неща, уж вчера, комшия му казал, той в Англия и т.н. Самия автор може просто да са го използвали без негово знание даже. Обясненията му не са читави. Затова и казах, ако е "чиста монета" няма от какво да се страхува. Вярно ще го затрупат с безброй въпроси, та нищо чудно тук да разиграва и варианти, за да говори нещо пред полицията. ;) Нека го разгледаме и от този ъгъл, а?!

Нормално е да ме привикат все пак от мен взе колата.. говорих със сестра ми и ще отиде в сряда или четвъртък до полицията в Стара загора и ще ми каже какво се случва.. не ми ходи до България, но май май ще трябва.. "чиста монета" съм, но ме е страх да не ме осъдят без мое знание да връщам парите на момчето.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, YTMozak написа:

без мое знание да връщам парите на момчето.. 

Казах ти. Пак не си ме чул .... Пък и завърташ пак нещата ... забелязват се някои неща да знаеш ... ;) Ще взема да звънна на някой в Стара Загора и ще ти лъснат лъжите ... сопри се ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Филипов написа:

Този, от когото си купил колата бил ли е собственик с регистрация на негово име? Колко време?

Първоначалната регистрация при вноса ти ли я прави или друг? Междинни собственици? Имаше ли българска регистрация или беше с транзитна ? Или без (на автовоз)?

Ти само месец ли я кара? Свери ли номера при покупката?

Пренабит ли е номера както твърдиш в първия пост или е изтрит както пише в скрийншота? 

Давал ли си автомобила на някого (примерно за ремонт) или само си се возил?

Да беше на негово име, но както писах по назад ми каза, че имал голям кредит и я прехвърлил на негов приятел да не му я вземат и след като се оправил с кредита си я прехвърлил пак на него. Колата беше  с българска регистрация  и не съм сменял регистрацията а само името на талона, Да само месец я карах, но не сверих нищо.. за номера момчето ми каза, че е изтрит но ще го питам пак, и да като взех колата я обслужих и и смених 2 тампона и десния носач. 

преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Казах ти. Пак не си ме чул .... Пък и завърташ пак нещата ... забелязват се някои неща да знаеш ... ;) Ще взема да звънна на някой в Стара Загора и ще ти лъснат лъжите ... сопри се ...

Ами звънни няма проблем, аз така и така немога да се свържа с тях, пробвах в двете райони управления, но никой не вдига.. ако ти трябва някаква информация за мен ще ти дам няма проблеми. Или пък ако знаеш някъкъв друг номер да им звънна? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, YTMozak написа:

Нормално е да ме привикат все пак от мен взе колата.. говорих със сестра ми и ще отиде в сряда или четвъртък до полицията в Стара загора и ще ми каже какво се случва.. не ми ходи до България, но май май ще трябва.. "чиста монета" съм, но ме е страх да не ме осъдят без мое знание да връщам парите на момчето.. 

Приятел, тук не е юридически форум, където адвокати да дават безплатни консултации. Направил си нещо необмислено и глупаво, което може да има сериозни последици. Така че в твой интерес е да направиш следното:

1) Категорично не обръщаш внимание на несвързаните брътвежи на акаунта Идионд... , или както там се води. Той просто трупа постове в този форум.

2) Караш сестра си да отиде в полицията, и по възможност да получи информация дали полицията ще те обвини в кражба или съучастие. Да обясни, че си в чужбина. Ако трябва - и ти ще се явиш лично. Все още си гражданин на тази държава (предполагам), и ако си вършил разни незаконни простотии тук, редно е да си носиш отговорността.

3) Свързваш се с човека, на когото си продал колата, за да разбереш дали той ще има някакви съдебни или други претенции към теб.

4) След т.2 и т.3 си намираш адвокат, на когото обясняваш как точно стоят нещата, и който ще се опита да те измъкне от тази каша. Доколкото е по силите му, и срещу съответното заплащане. С даване на акъли във форум от непознати, които си нямат понятие от истинското състояние на нещата (а няма как да го имаме, от твоите обяснения) - няма да ти се реши проблемът.

Това е от мен в тая тема. Успех все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

Приятел, тук не е юридически форум, където адвокати да дават безплатни консултации. Направил си нещо необмислено и глупаво, което може да има сериозни последици. Така че в твой интерес е да направиш следното:

1) Категорично не обръщаш внимание на несвързаните брътвежи на акаунта Идионд... , или както там се води. Той просто трупа постове в този форум.

2) Караш сестра си да отиде в полицията, и по възможност да получи информация дали полицията ще те обвини в кражба или съучастие. Да обясни, че си в чужбина. Ако трябва - и ти ще се явиш лично. Все още си гражданин на тази държава (предполагам), и ако си вършил разни незаконни простотии тук, редно е да си носиш отговорността.

3) Свързваш се с човека, на когото си продал колата, за да разбереш дали той ще има някакви съдебни или други претенции към теб.

4) След т.2 и т.3 си намираш адвокат, на когото обясняваш как точно стоят нещата, и който ще се опита да те измъкне от тази каша. Доколкото е по силите му, и срещу съответното заплащане. С даване на акъли във форум от непознати, които си нямат понятие от истинското състояние на нещата (а няма как да го имаме, от твоите обяснения) - няма да ти се реши проблемът.

Това е от мен в тая тема. Успех все пак.

Да ще изкачакам полицията да видя какво ще каже и тогава ще говоря с адвокат, просто исках да знам дали някой е минал през нещо такова и какво се случва при такава ситуация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, YTMozak написа:

Та продадох я на едно момче и след 2 седмици ми казва, че като е отишъл да сменя регистрацията са видяли, че двигателя е с пренабити номера и сигурно е крадена.

В кой град се случва това - уж спряха да се ядът за такива дреболии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...