Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вчера ми се появи едно съобщение на компютъра, че ако не ъпдейтна някои неща за компютъра, ще имам някакви проблеми. Да кажа само, че съм с не оригинална, а пиратска версия (щото оригиналната струва пари). Та, съм притеснена, дали ще си изгубя нещата, които са в D диска?

Не знам какво да правя, не разбирам от компютри, нашите също, а братовчед ми е в Германия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега напиши или прикачи снимка какво точно съобщение ти излиза на компютъра.  Колкото до ценната ти информация вече не знам в колко теми в раздела за хардуер е писано да я има на още едно място ( хард диск, флашка, облак и т.н)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Хайде сега напиши или прикачи снимка какво точно съобщение ти излиза на компютъра.  Колкото до ценната ти информация вече не знам в колко теми в раздела за хардуер е писано да я има на още едно място ( хард диск, флашка, облак и т.н)

Забравих да го снимам, беше малко прозорче с текст на български език, пишеше, че нещо трябва да се ъпдейтне,  имаше и знак с жълт триъгълник и удивителен черен знак.

Не разбирам нищо от компютри.

Флашки нямам в момента, а в диск D си държа доста снимки. Все се канех да си купя флашка ............ А записвачката ми нещо не работи, за да записвам на диск. Нерото (програмата) нещо се прецака. А и не съм записвала отдавна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не покажеш какво точно е съобщението няма как да ти помогнем. И намери начин да си прехвърлиш снимките и на друго място. Не е нужно да са на флашка или твърд диск. Има и облачни услуги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Докато не покажеш какво точно е съобщението няма как да ти помогнем. И намери начин да си прехвърлиш снимките и на друго място. Не е нужно да са на флашка или твърд диск. Има и облачни услуги.

Тва не знам как става, не разбирам от облачни услуги, а и не знам английски.

Майка ми е начална учителка и на компютъра имам много важни нейни работи и ако нещо замине, ще ме убие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Май се сещам кво е тва обновления към 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

Май се сещам кво е тва обновления към 10

Иска ми 10 - цата? Нещо не е познало! Не знам обаче какво да правя, братовчед ми не е тук, а аз не познавам никого с компютърни умения.:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Иска ми 10 - цата? Нещо не е познало! Не знам обаче какво да правя, братовчед ми не е тук, а аз не познавам никого с компютърни умения.:ohmy:

Ти ще спреш ли да се филмираш. Покажи съобщението, за да видим въобще за какво става на въпрос. Иначе темата става само празни приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Другия ти вариант е Линукс, или да си караш така ама имай предвид че скоро много неща ще искат Уин 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Някой няма ли да направи раздел конспирациите на М$ и защо някакъв джам тормози принцеса Аннакезъ, а?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, petie1 написа:

Другия ти вариант е Линукс, или да си караш така ама имай предвид че скоро много неща ще искат Уин 10

О, неееееееееееееее. И какво да правя сега?

Не разбирам от компютри, братовчед ми е в Германия, а някой специалист като нищо при преинсталация да ми затрие снимките............Да не говорим колко струва една преинсталация.................. Пак аз ще изляза виновна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Anne написа:

Мaйка ми е начална учителка и на компютъра имам много важни нейни работи и ако нещо замине, ще ме убие.

това предполага, че компютъра е на мaйката ти и поддръжката е нейна грижа
пиши си тук и не пипай нищо по машината, просто кажи на мaйка ти за това положение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам от преинсталации, а и не знам английски. Не по моя вина. Мама ще ме убие, ако остане без работата си на компютъра. Има сума ти важни документи, а аз така и не съм си записвала нито снимките, нито свалените музикални видеоклипове.

А и не знам как се инсталират някои програми на български.

Уинампа ми е на български език, някои други програми - също.

А спеца е в немско.

И като си помисля само колко пари ще трябват за преинсталция........... а пък другия месец имам рожден ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години си? От колко време ползваш компютър? Какво най-много си правила с компютър (до тук е ясно, че някога си записвала дискове).

Какъв бюджет имаш за поддръжката на системата?

Какъв е обема/размера (GB) на информацията:

- твоите снимки

- файловете на твоята майка

Проверете дали последно записания диск от вас се отваря и данните се четат успешно от него.

Питам за да знам какво точно да предложа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, много се филмираш напразно.

Поредния опит на майкроПРОСТ за изнуда на потребителите ползващи седмица да си купят десятка.

Ползвай си компютъра със здраве и викни познат някой който разбира да ти направи бекъпи (резервни копия на всичко важно и си свиркай).

Отиди и си купи една фалашка 32 ГБ или 16 ГБ може също, в зависимост колко ти е размера на инфото което искаш да спасиш, също ако разполагаш с повече пари най-добрия вариант е външен USB диск, мисля че ги имаше на промоция скоро 1 TB, копираш всичко на него важно и си го прибираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anne написа:

Вчера ми се появи едно съобщение на компютъра, че ако не ъпдейтна някои неща за компютъра, ще имам някакви проблеми.

Проблемите са ти сигурни от сега нататък, освен ако не напишеш един и-мейл на братчеда да помага.
От Микрософт са безпощадно коварни и ще те прецакат, щото не занеш как да се пазиш от тях.
То и този който ти е инсталирал ултимейт е за бой, ама кво да правиш.
Едно е да си лафиме за общи приказки, друго е да ти обясняваме неща които няма точно никога да разбереш.

Ако намериш някой добър съсед да ти инсталира на мястото на Уиндоус 7 един Линукс Минт, който е безплатен цял живот, после няма да изпадаш така в паника заради гадните търговски номера на Микрософт ( Уиндоус 7, 10 ).
Но това е само една мечта в твоя случай. В моя дом 3-те компютри са с Линукс Минт и всичко ми е безплатно по закон и легално и всички програми за него са безплатни.

Ти си жертва на неразбиращ братчед, който вместо да ти тури Линукс Минт те е прецакал с нелегална версия на уиндоус 7, щото толкова му разбира и на него главата от компютри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Белгиеца написа:

В моя дом 3-те компютри са с Линукс Минт и всичко ми е безплатно по закон и легално и всички програми за него са безплатни.

Дори и тези на Adobe? Дето никога не са писани за други ОС, освен MacOS и Win :) Хайде стига глупости - има хора, които ползват компютрите си и за работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Белгиеца написа:

Ти си жертва на неразбиращ братчед, който вместо да ти тури Линукс Минт те е прецакал с нелегална версия на уиндоус 7, щото толкова му разбира и на него главата от компютри.

Не съм съгласен с това!

Застани от страната на учител в нашето образование - каращи ги да ползват продуктите нa M$!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, street racer написа:

Дори и тези на Adobe? Дето никога не са писани за други ОС, освен MacOS и Win :) Хайде стига глупости - има хора, които ползват компютрите си и за работа!

Дреме и на хурката на землячката от Берковица за краден Фотошоп, тя предпочита Гимп, защото е вечно безплатен.
Или ти предлагаш с парите изкарани от голите ти танцьорки да ѝ плащаш месечен абонамент за софтуерите на Адоб ?

Авторката на темата не ходи на работа и не работи с компютъра.
Знам точно 1000 пъти пъти по-добре от тебе, че един безплатен Линукс Минт ще ѝ върши работа за десетилетия напред.
Няма в нейният случай точно никаква разумна причина да ползва пиратски Уиндоус 7 .
Защо да е нелегално, като може да е законно и безплатно ?

И като ѝ набутат сега от микрософт уиндоус 10 и като излезе синят екран на смъртта след поредния му апдейт, кой ще я бие вкъщи че тя е била виновна, защото микрософт ѝ е прецакал кампютъра, както стана преди 10 дена и се отказаха от апдейта им кайто поврежда определи компютри.

Или ти ще ѝ купиш външен USB диска да си прави image файл на Боза 10, та като я прецакат микромеките да си го връща в предишно състояние, вместо да яде бой вкъщи ?
А тя е пълнолетна, за сведение на публиката. Не е ученичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ани, Ани, за начало прехвърли всичко в DOX на @abv.bg. После (или първо, че стана 18 часа) бегай за флашка!!!

А като излезе некво тъпо съобщение пак - хващай телефона и снимай!

За "разбирачите" - ълтимейт версията си инсталирах сам! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, plamen_petrov_80 написа:

Застани от страната на учител в нашето образование - каращи ги да ползват продуктите нa M$!

Аз съм активирал уин 10 на 3 компютъра, та като почнат да го тормозят синчето да си има и такава боза.
Ама не всички ходят на училище, само защото казват че ядат бой вкъщи.

Този уин можем да го разглеждаме като някакъв бъгъв език, който трябва да се знае за обща култура и после няма нужда да се ползва вкъщи. На работа, щеш не щеш ще го търпиш ако шефът го е купил, ама вкъщи ти си си шеф сам на себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не си запознат.

Защо образованието и бюрокрацията в държавата ни не ползва безплатен софтуер?

А по света?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

през следващите 10 години не искам да имам нищо общо с държавата ви ( търтейте ѝ чиновници по разни администрации) , яжте си я там, да ви е сладко

после ще си помисля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Белгиеца написа:

през следващите 10 години не искам да имам нищо общо с държавата ви ( търтейте ѝ чиновници по разни администрации) , яжте си я там, да ви е сладко

после ще си помисля

Странно, тогава защо си тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...