Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Microsoft Edge - Дискусия, за който желае

Препоръчан отговор

преди 9 минути, Hot Bastard написа:

Е да, ама въпроса беше аз какво губя, а не те какво печелят. Повече ли щях да спечеля ако вместо събиране на данни искат пари? Примерно - Гугъл събирали данни. Е да, ама ползваш търсачката безплатно. По-добре ли щеше да е ако не събират данни, но искат да си платиш за всяко търсене?

Много заорахме............въпроса е,че правят много неща без знанието и позволението на потребителя,въпроса е и как използват всичко това,малко ли дела загубиха и бяха осъдени от кого ли не на огромни неустойки-какво ти говори това?Може да ти прозвучи крайно,но за мен са престъпници,и то не кокошкарски.................плащат и с начале!Търсачки добри и безплатни-колкото искаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Слави Маринов написа:

Много заорахме............въпроса е,че правят много неща без знанието и позволението на потребителя,въпроса е и как използват всичко това,малко ли дела загубиха и бяха осъдени от кого ли не на огромни неустойки-какво ти говори това?Може да ти прозвучи крайно,но за мен са престъпници,и то не кокошкарски.................плащат и с начале!Търсачки добри и безплатни-колкото искаш!

С позволението е защото всеки цъка на бутончето "съгласих се с условията", а тва че не са ги прочели е техен проблем. Дали знаят - по-скоро въпроса е дали им пука. Всеки казва - немам кво да крия. Включително и аз, защото е така. Пък и прост селяндур като мен едва ли ще спре кранчето с телеметрия на корпорациите, дори да иска.

Е, не всеки казва немам кво да крия, де. Герганооууу...къде се изгуби? Да не те уапсиха тайните служби на микромеките? А, не бе, изтекал ти е абонамента за ВПН-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май много се отклонихте от темата! А тя е за Edge. Аз Гугъл отдавна съм го разкарал от всички компютри и не заради следенето, а за това ,че прави много обем по дисковете и ми досажда с много неща. Edge Chromium +  DuckDuckGo-върши същата работа без излишъци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Нова опция в Edge - вертикално разположение на разделите (табовете):
1585584799_microsoft-edge-vertical-tabs.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се стремя да съм обективен и не робувам на точно определени "любими" марки,неща,програми и т.н. та и с браузърите от време-навреме си правя експерименти и ,ако намеря нещо по-добро от това дето ползвам в момента,то го сменям без никакви сантименти.............въпросният браузър,макар да има свойте кусури и трески за дялане откъм персонализация , настройки и поверителност мога да кажа,че е най-бързият към момента и се потвърждава от различни тестове,а и чисто визуално и физически се усеща при работа.Аз лично ползвам brave като основен, защото освен,че е достатъчно бърз отговаря и на други изисквания,но определено като бързина този ме впечатли!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.03.2020 г. в 18:08, Слави Маринов написа:

Търсачки добри и безплатни-колкото искаш!

?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сори, моя грешка - на първо четене възприех като браузъри безплатни колкото искаш и затова подходих така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Понеже се стремя да съм обективен и не робувам на точно определени "любими" марки,неща,програми и т.н. та и с браузърите от време-навреме си правя експерименти

е, то това си го правим всички
аз например, установих че Centx32 e почти два пъти по бавен от Centx64
Edge e почти с 5% по-бърз от Centx64
предпочитанията не се основават само на бързина
предпочитам Centx32, портативката, заради възможността, да бръкна с флашката във всяка дупка, независимо от версията на джама

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 28 минути, дръндю написа:

да бръкна с флашката във всяка дупка

С тая корона внимавай в коя дупка бъркаш. С флашката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартиране на Edge в inprivate mode:
Стартира се с ключ -inprivate
Може да се създаде препратка за бързо стартиране:
Десн клик по десктопа, избира се New > Shortcut
new-shortcut.png
и в полето за писане на цел се поставя:
1. За 32-битовата версия на Windows командата изглежда така:
"%ProgramFiles%\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" -inprivate

2. За 64-битовата версия на Windows командата изглежда така
"%ProgramFiles(x86)%\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" -inprivate

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Групови политики за управление на Edge:
https://docs.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-policies

Бонус: списък със страници с настройки (често използваните е удобно да се добавят в панела с отметки)
edge://history
edge://settings/clearBrowserData
edge://settings/search
edge://settings/addresses
edge://settings/passwords
edge://settings/profiles/sync
edge://crashes
edge://data-viewer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , някой можели да удари едно рамо? 

Как вместо търсачката на Bing и Майкрософт да ми се отваря при нов таб търсачката на Гугъл. Дразни ме тази търсачка.

Clip.jpg.06e85027f46145e3efe01d17a0264ae7.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DarkEdge написа:

Мерси. Първия линк ми свърши работа. Бях сложил търсачката на Гугъл но явно е трябвало и да избера да я ползва в адресна лента. Беше си на Поле за търсене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.04.2020 г. в 16:10, DarkEdge написа:

Стартиране на Edge в inprivate mode:
Стартира се с ключ -inprivate
Може да се създаде препратка за бързо стартиране:
Десн клик по десктопа, избира се New > Shortcut
new-shortcut.png
и в полето за писане на цел се поставя:
1. За 32-битовата версия на Windows командата изглежда така:
"%ProgramFiles%\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" -inprivate

2. За 64-битовата версия на Windows командата изглежда така
"%ProgramFiles(x86)%\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" -inprivate

аз съм закачил едже към лентата със задачите(десен бутон на иконката на десктопа - закачи към лентата ...) и от там с десен бутон избирам "нов прозорец inprivate".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Във версиите различни от Canary това за сега не е възможно.
https://techcommunity.microsoft.com/t5/discussions/set-aside-tab-feature-collection-added-to-edge-insider-dev-and/m-p/1228062

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Във версиите различни от Canary това за сега не е възможно.
https://techcommunity.microsoft.com/t5/discussions/set-aside-tab-feature-collection-added-to-edge-insider-dev-and/m-p/1228062

Ок благодаря за отговора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Администраторски шаблони (темплейти) за управление на Microsoft Edge 83
тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Edge вече може да групира разделите(табовете) в различни групи. Трябва да се активира опцията:
В адресната лента се вписва edge://flags/#tab-groups
Изберете Enabled под Tab Groups.

Edge-Enable-Tab-Groups.png

Рестартирайте браузъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Edge се сдоби с нова функция - за мониторинг на паролите ви за присъствие в колекция от компрометирани акаунти.
Повече тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft пуска Chromium Edge през Windows Update канала
https://winaero.com/blog/microsoft-started-edge-chromium-roll-out-via-windows-update/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...