Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

едно и също нещо ли са или различни неща или имало ли е такива животни или са обрози на демони вие какво мислите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Denis Velinov написа:

едно и също нещо ли са или различни неща или имало ли е такива животни или са обрози на демони вие какво мислите

Тия дракони и змейове, не ти ли приличат малко на динозаври или няаккви кръстоски межди ти рекс и птеродактил примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Змейовете, ламите и халите са различни!

Змейовете са си змейове. Те гледат само как да се присосат към некоа мома, та да я сторят да им бъде змейово либе. Това е защото те си нямат женски змейки, за това крадят чужди булки и правят бели! Змейовете още биват горяни, поляни и небесни. Небесните не се занимават с моркови! Ламите също биват няколко вида. Има едноглави, двуглави, триглави, тръгъзи (оше познати като шестобузи лами).

Ламите за разлика от змейовете си имат мъжки ламери! Ламерите си имат земане даване само с правелните глави на правелните лами! Ламите също крадат моми, но не да се женат за тях, а за конпания... Освен това, ядат, пият, серaт и крадат като невидели. Йонаците най-вече да си пазят златните ябълки от ламите. Има и лаещи лами. Наричат ги Далай Лами! Щото не се чудят да лаят или да не лаят, а винаги са ЗА и винаги са съгласни със себе си по въпросите за лаенето. Техните мъшки аватри са Далай Ламерите. За тях толкова, освен, че те също не се интересуват от моркови и други видове коли.

Халите са особени видове гадини... Виреят по улиците и се занимават с търговия. Най-известни са Столичните Хали. Тях ту ги отварят. Ту ги затварят. Преди имаше и моркови в тях. Но вече май, че няма. Нищо, че не им пука! Халите, фучат и вият. Особено зимъска! Навяват преспи сняк, купчини мъка и носят стут беспокойство. Най-голямата хала е снежно бялата хала... Яде офце, овес и е приятел с крокодилите. Белите им коси и изрусените им подмишници не са някакъв вид модно влечение, а най-обикновена проява на лош вкус и безвкусица. Особено опасни в вредни за хората са нахалите... От тях човек лесно мое отърве, като леко, ефирно и лелегантно ги пратида ходят духалите...

Ми то, това е то! Драконите не са от нашия отбор. За тях да пише някой друк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Denis Velinov написа:

Все съм аз, просто ме описват различно. Както и бог. Ама аз не съм калпав като него, само това е разликата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Зоо отдела на НИИЧАВО пак са били пияни и са изпуснали разни зверове та да се чудят мъгълите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, petie1 написа:

Абе Зоо отдела на НИИЧАВО пак са били пияни и са изпуснали разни зверове та да се чудят мъгълите

Качественият змей може да приема формата, която желае. Некачествените са изклани. Последният е убит от Гошо, за което го повишават в светец.

Agios_Georgios_icon.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, petie1 написа:

Не знам постващият какви демони го гонят, но пък ще го поздравя с една песен на черно фередже. Е нарушавам и правилата, но все пак.....

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Качественият змей може да приема формата, която желае. Некачествените са изклани. Последният е убит от Гошо, за което го повишават в светец.

Agios_Georgios_icon.jpg

Вярно  е това са трансформираши се змейове според справочника на  НИИЧАВО, има и друг вид много много редки рубиневи им викат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, petie1 написа:

много много редки рубиневи им викат

Това название съм срещал във Вещерът: https://www.imdb.com/title/tt1070742/

Приятен сериал, препоръчвам ти го. По него е правена и съкратена версия до филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Myanmar написа:

Това название съм срещал във Вещерът: https://www.imdb.com/title/tt1070742/

Приятен сериал, препоръчвам ти го. По него е правена и съкратена версия до филм.

Да знам го ами аз не си падам много по фентъзито а по научната фантастика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 часа, darkterminal написа:

Драконите не са от нашия отбор.

Аз съм ходила "При дракона" една готина кръчма. Ама дракона го нямаше де...бил вкъщи под карантина...явно коронавирусът...мдааа... :biggrin:

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Denis Velinov написа:

Разбира се, че са различни неща, но не и животни. Както стана дума и самодиви, и русалки, караконджоли, верблюди, и още други различни неща е имало, а от темата става ясно, че ги има и сега. 

Как се съчетават с християнството? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Търсещ истини написа:

русалки... е имало, а от темата става ясно, че ги има и сега

Обясни поне това.

преди 13 часа, ivan_pop написа:

Не е по силите на Уикипедия да обясни тези неща. Според Уикипедия и тези неща са различни:

Хор - познат под много имена, като "Истината", "Светлината""Богопомазан Син", "Божий Пастир", "Божи Агнец" и много други. Предаден от Тифон,  Хор бил разпънат, погребан и след три дни възкръснал.

Атис от Фригия, роден от девица Нана на 25-ти декеври.Разпънат, положен в гроб и след три дни възкръснал.

Кришна от Индия, роден от девица Деваки и звезда на изток възвестява идването му. Върши чудеса със своите ученици и след смъртта си възкръсва.

Дионис от Гърция, роден от девица на 25-ти декември, бил пътуващ учител, който вършел чудеса като превръщане на вода във вино. Бил наричан "Кралят на кралете", "Единствен син на Бог", "Алфа-та и Омега-та" и мн. др. И след смъртта си възкръсва.

Митра от Персия, роден от девица на 25-ти декеври. Има 12 последователи и върши чудеса. След смъртта си е погребан, а след три дни възкръсва. Също е наричан "Истината", "Светлината" и много други. Свещеният ден за преклонение пред Митра бил неделя - денят на Слънцето.

Христос - роден от девица на 25-ти декември във Витлеем. Раждането му било известено от звезда на Изток, която била следвана от трима крале. "Кралят на кралете", "Синът Божий", "Светлина на света", "Алфа-та и Омега-та", "Божи Агнец" и др. След като е предаден от своя ученик Юда, бил разпънат на кръст, положен в гроб, а след 3 дни възкръсва.

преди 1 час, Shiniasu написа:

На мен това драконче ми е любимото.

290px-Sirrush.jpgMarduk and pet.jpg

Прилича на местна хрътка с ризница.

unnamed.jpg.d24d4c4682974cc3b613e4dbd700ff2f.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В основата на митовете за грифона пък са откритите останки по тези земи на археоптерикси.

1280px-Chaos_Monster_and_Sun_God.png

Archeopterix-img_0293.jpg

И като цяло, темата е нещо такова:

Slepy-e-i-slon.jpg

image_crop_php.jpg.a1fd842532601af7b598aadb60c8ceec.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Myanmar написа:

В основата на митовете за грифона пък са откритите останки по тези земи на археоптерикси.

1280px-Chaos_Monster_and_Sun_God.png

Е, то това е Тиамат, която е олицетворение на хаоса. Представянето на хаоса и  на стихиите като дракон е характерно за множество митологии. Но в много случаи представят точно противоположното - реда, мъдростта и знанието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shiniasu написа:

Представянето на хаоса и  на стихиите като дракон е характерно за множество митологии.

Тук обърни внимание на крилата. Те са с пера, вместо с люспи.

Грифоните имат тяло на лъв и глава и крила на орел... или с две думи са археоптерикси.

5d5cf7d499383306e3a44cd03ed4bca3.jpg.cc99f620e9a21c427a946271a83e41a1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:
преди 1 час, Търсещ истини написа:

русалки... е имало, а от темата става ясно, че ги има и сега

Обясни поне това.

Абстракциите може да не са материални, но съществуват (има ги). Така има време, скорост в науката; ликорни, лами, хали, дракони в изкуството. Идеята за флогистона я е имало, но вече я няма. Митът за змейове-лами-и-хали-и-дракони го има доказано- обсъждат се в темата. Физически, като животни не ги е имало... но това съм казал вече

преди 1 час, Търсещ истини написа:

Разбира се, че са различни неща, но не и животни. Както стана дума и самодиви, и русалки, караконджоли, верблюди, и още други различни неща е имало, а от темата става ясно, че ги има и сега. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Търсещ истини написа:

Митът за змейове-лами-и-хали-и-дракони го има доказано- обсъждат се в темата. Физически, като животни не ги е имало...

Значи под "имало ги е" имаш предвид само като приказки, а не реално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...