Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DarkEdge

Нова заповед за задължително носене на предпазни маски на закрити и открити обществени места.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, RudeBoy написа:

Хотелската стая не е обществено място.

Обществено място е, както написах:

Със Закона за здравето се въвежда категорична забрана за тютюнопушене в закритите обществени места. Не е предвидена възможност за обособяване на помещения за тютюнопушене в закритите обществени места, дори и тези помещения да са снабдени с вентилация и сигнализация. Законът за здравето дефинира понятието „обществени места” като места, които са обществено достъпни и/или предназначени за обществено ползване, без оглед на собствеността или правото на достъп. С обявяването на провеждано в тези обекти мероприятие за частно, не се променя характера на обекта и не отпада прилагането на нормативно установените забрани и ограничения за тютюнопушене в съответното закрито обществено място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, Myanmar написа:

Характера на обекта не зависи от собствеността.

Именно, днес ме накараха в колата ми, да си сложа маската. И какво място е личния автомобил?

преди 4 минути, acnekt написа:

Италия, Русия, Китай това е новият съюз. 

Трябва да си избера окръг сега ли, или пак със заповед ще ми го укажат?  Щом има комисии и съюзи, не ми говори, всичко е ясно! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, zlinaka написа:

Да не подхващаме и за управляващите. Каквито са те такива сме и ние - нали са хора от народа, народни представители и един вид представителна извадка.... не ги е донесъл щъркела там.

Това е най-малоумното оправдание защо в България "политика" е мръсна дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЗО: Само болните да носят маски.

Натягането в България продължава... все още не са изчерпани последните рола тоалетна хартия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Това е най-малоумното оправдание защо в България "политика" е мръсна дума.

Не разбрах къде има оправдание?

Стани и ти управляващ - всичките тук ще те наплюем какъв си боклук....  явно читавите хора сме предимно по форумите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

А банята на хотелската стая - и тя ли е обществено място?!? Ако си на хотел, и влезеш да се изкъпеш - трябва да си с маска?!?

Айде стига дивотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, zlinaka написа:

Не разбрах къде има оправдание?

Аз така го видях. Перифразирано ти казваш "Той уби, значи и аз имам правото да убивам", "Аз убих, значи и той има правото да убива".

Даже цялата нация в България да е от престъпници, което е далеч от истината, това не оправдава и най-малкото престъпление от страна на нает да се грижи за обществените интереси. Така че подмятания от вида "Те са представителна извадка" е напълно неуместно. Всеки човек носи отговорност преди всичко за себе си.

преди 3 минути, RudeBoy написа:

А банята на хотелската стая - и тя ли е обществено място?!? Ако си на хотел, и влезеш да се изкъпеш - трябва да си с маска?!?

Айде стига дивотии.

Вече ти отговорих с въпрос: Имаш ли право да пушиш в банята, така както и в спалнята, така както и във фоайето, така както в ресторанта на хотел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Myanmar написа:

Точно така е. Характера на обекта не зависи от собствеността. По тази причина и нямаш право да пушиш в хотелска стая, докато вкъщи имаш право.

...

Знам, че е така... И стигаме до смешни ситуации от безумно написната наредба!

преди 10 минути, RudeBoy написа:

Хотелската стая не е обществено място. До нея няма свободен достъп. Тя е частна собственост, предназначена за краткосрочно отдаване под наем.

...

Хотелската стая е неделима част от хотелското съоръжение. Нещо повече, без нея хотелското съоръжение губи смисъла си. От своя страна хотелското съоръжение е обществено достъпно по смисъла на своето съществуване. Същото важи и за хотелските стаи. Те се предоставят за ползване срещу съответната такса и никъде не е регламентирано какви хора ще бъдат настанени в тази стая. Дали ще имат роднински връзки или не. Дали въобще ше се познават или не. В една хотелска стая едновременно може да се настанят хора от различни държави, които дори не са подозирали за съществуването си. Чисто обществено място си е, особено с оглед текста на на дефиницията за обществено място:

Цитат

всички места, които са обществено достъпни и/или предназначени за обществено ползване, без оглед на собствеността или правото на достъп

Хотелът и неговите стаи са:

1. Обществено достъпни
  2. За обществено ползване

Собствеността по смисъла на приложената дефиниция не е от значение, както и това, че след наемане правото на достъп е ограничено само до наемателите и персонала на хотела.

Значи, щом отговаря и на двата и на двата критерия (а всъщност дори само един е достатъчен), хотелската стая се явява обществено място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако откриваш някакъв абсурд, то той не е в дефиницията за обществено място, а в противозаконните искания, които се налагат, които без "извънредното положение" щяха да стигнат до Европейския съд по правата на човека в Хага.

Но това е затворен кръг. За да се отнемат човешки права е нужно да има извънредно положение. За да има извънредно положение е нужно да се отнемат човешки права, за да го захранват и държат "на власт".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 20 минути, Myanmar написа:
преди 25 минути, RudeBoy написа:

Хотелската стая не е обществено място.

Не е обществено място, защото тя не е с обществен достъп. Гостът на хотела е откупил правото за някакъв период.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, zlinaka написа:

Стани и ти управляващ...

Може би не си забелязал, че читавите хора не драпат за власт в наши дни. Не са драпали и в миналото, били са избирани от народа. А защо сега не драпат, познай сам.

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Не е обществено място, защото тя не е с обществен достъп. Гостът на хотела е откупил правото за някакъв период.

Цитирах ти сайта на парламента: http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/zdravosloven-nachin-na-zhivot/zavisimosti/tyutyunopushene/zabrana-za-tyutyunopushene/

Излишно е да спориш с този, който е приел закона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Anne написа:

....

Само че го няма празничния дух без върбовите клонки за Връбница/Цветница, и без църковната служба в полунощ на Великден, без обикалянето, свещите и камбанният тържествен звън..............Просто не е същото............

Праника е в сърцето и духът ти, а не в клонките. Ако ти се чустваш празнично, нямаш нужда от клонки...

преди 18 минути, Meri Meri написа:

Именно, днес ме накараха в колата ми, да си сложа маската. И какво място е личния автомобил?

...

Личният ти автомобил не е обществено място, свен ако не го предоставяш за обществено ползване!

преди 10 минути, RudeBoy написа:

Айде стига дивотии.

Ми дивотии са. Нали от това се възмущаваме, от дивашки написаните наредби!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

И точно в описаните обекти не фигурира хотелската/мотелската стая.
Ай стига глупости - значи аз ще наема стая и понеже тя е с обществен достъп всеки може да влезе в нея, а? Оппааа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Излишно е да се спори с теб! Защото ти го правиш заради самата идея за спор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Myanmar написа:

Аз така го видях. Перифразирано ти казваш "Той уби, значи и аз имам правото да убивам", "Аз убих, значи и той има правото да убива".

Далеч си от това което съм казал - да не казвам Хич... 

Те разсъждават точно като теб - Длъжни са преди всичко към себе си. Е кажи пак че не са представителна извадка. 

Файдата от читави по форумите а не на място знаеш ли каква е? - 0.  И като срешнеш някой дето да не се мисли за читав - пиши първо на мен и аз да го видя.

Избега много темата. Утре сутринта да си сложите маските като излизате от вкъщи. И по-малко политика. Първо помислете на кой какво сте дали, а не кой с какво ви е длъжен.  (без да перефразирате тука че пак сакън).

Файдата от читави по форумите а не на място знаеш ли каква е?

Редактирано от zlinaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

И точно в описаните обекти не фигурира хотелската/мотелската стая.

Ти нарочно ли се правиш на ударен? В закона ясно е посочено какво е обществено място. А алинеите са спорни случаи, които се е наложило да добавят. И т.к. някой като теб не е разбирал закона, в сайта на правителството са му го написали, че хотелите са обществено място. След като е написано, това как ти се иска или как си го представяш няма никакво значение.

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Излишно е да се спори с теб! Защото ти го правиш заради самата идея за спор. 

Тук спор няма. Според закона хотелите са обществено място. И ти ли възнамеряваш да "спориш"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

хотелите са обществено място.

Май ти си този, който или не разбира или го прави за спорта. Хотелът се състои от обществени части - барове, фоайвета, ресторанти и части за лично ползване с ограничен достъп!
Не смятам повече да участвам в това преливане от пусто в празно И не, твоята крава не е мъжка.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zlinaka написа:

Те разсъждават точно като теб - Длъжни са преди всичко към себе си.

Ама ти дълг към себе си като ядене и пиене ли го разбра? Е, поне си издаде ценностната система! Дълг към себе си е да бъдеш достойна личност, да имаш добро образование и да помагаш на обществото. Поне според моите разбирания де, твоите са крадене, лъгане и кой знае какво...

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Хотелът се състои от обществени части - барове, фоайвета, ресторанти и части за лично ползване с ограничен достъп!

Аз цитирах закона. Ти кой цитираш, ще ме прощаваш?

преди 10 минути, DarkEdge написа:

значи аз ще наема стая и понеже тя е с обществен достъп всеки може да влезе в нея, а? Оппааа.

Ти наистина се правиш на ударен, обаче.

Трети път, току виж си го асимилирал:

преди 2 часа, Myanmar написа:

всички места, които са обществено достъпни и/или предназначени за обществено ползване, без оглед на собствеността или правото на достъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, darkterminal написа:

Личният ти автомобил не е обществено място, свен ако не го предоставяш за обществено ползване!

Не, не съм го предоставяла за подобни цели. Факт е, че за да ми осигурят достъп до работа, освен с обичайната легитимизация, трябваше и маска да сложа и то още в колата. По-горе затова казах, че и органите на реда са объркани, един ден може, друг не може! Е това ред ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не е... Ма какво очакваш от правно неподковани милиционери, те са учени не да тълкуат закона, а да изпълняват заповеди. Не случайно Пеньо Пенев е писал за тях...

Цитат

...

Eби си мaмата Жозефе,
Eби си мaмата ти казвам,
Ти си тъп милиционер,
И с теб не искам да приказвам!

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Родени сте за политици. Всичко трябва да се извърти в наша полза - колкото и по тъп начин да е.  "Перефразирането и констатациите " ни в клин ни в ръкав наистина говорят доста за капацитета на хората. И образованието.

Хвала и поклон на таквизи достойни хора с неоспорима обществена стойност и полза. Левски и компания биха ви завидели. 

Добро е оправданието - "Много съм читав затова стоя отстрани и мърморя. По това се познаваме читавите и колко ни е ценностната система".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Мисля, че силно встрани скочихте!!!!!!!!!!!

Въпросът е за дефиницията на открито обществено място

Както виждаш няма дефиниция. Което означава, че ще е според преценката на глобяващия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами...аз нямам маска, щото и няма откъде да купя. Обаче имам противогаз, дето си купих преди 3 години за работата ми. ИталЯнски :P За всякакви отрови, не само прахов и филтри. Обаче има един много голям проблем. Аз като дишам, ми пречиства въздуха, ама като издишам, издиша едно към едно с корона :P Сложил съм го на седалката на колата си за всеки случай, ако ме спре ченге, да му лъхна. Те тия маски, дето са за вируса, те заразяват все повече и повече, ако си болен от какво ли не, щото самата маска става инкубатор на всеки вирус само след 1-2 часа. Безсмислено е всичко, но ако се цели повече заразени да си заминат от нашата прекрасна Земя, да това е решението - слагаш маска и след 2 часа, дори съвсем малко да си бил започнал някаква зараза, вече си  с инкубатор на зараза до носа и устата ти. Вдишвай дълбоко, ако имаш късмет, ще те сложат на изкуствено дишане След няколко дена.  Пълна простотия са тия заповеди. В моя регион доколкото знам, няма още открити заразени, а тестваха доста, включително колеги от Банско, дето се прибраха 1 ден преди карантината там.  И кво се оказва? Ще ходим като зомбита, ще се заразяваме от собствените си вируси, ще ги развъждаме в маската и после все някога ще заразим и друг, та дори това да не е коронавирус!!!

А който се притеснява от глоба, просто да не си отваря никога прозореца на колата като го спрат, че току виж попаднал обществен въздух от обществено място и си отнесъл глобата. 

преди 1 час, Meri Meri написа:

Не, не съм го предоставяла за подобни цели. Факт е, че за да ми осигурят достъп до работа, освен с обичайната легитимизация, трябваше и маска да сложа и то още в колата. По-горе затова казах, че и органите на реда са объркани, един ден може, друг не може! Е това ред ли е?

Нашиот кмет от БСП-то, допреди седмица се срамувах, днес се радвам, че ни осигури достъп до работа и околните села, а ченгетата просто казват - пишеш си сам легитимацията, никой не ги гледа. даже съветват да се направят ксерокскопия, хаха. Родната милиция наистина мисли за народа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

91198806_10212566307151423_9115580903324647424_n.thumb.jpg.0c7fbcc7b1fbfd4d7a34af632b9bea5d.jpg

Както е тръгнало, случаите на глобени с по 5000 лв. ще надвишат случаите на заболели от коронавирус...

Какви възможности крие само тази инструкция...

91461851_10216047920698349_763231124611661824_o.thumb.jpg.023aa2500e2028313466ee8f8f9469d2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...