Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мисля че вече дойде време за нова конфигурация в близко бъдеще, част от старите компоненти които ще ползвам на ранен етап:

Fractal Design Integra M650 Gold

PowerColor HD7870GHz Edition

Samsung QVO860 SSD 1TB

Noctua NH-D14 (ако от някъде намеря само крепежи за АМ4, за този модел).

http://nikem-bg.net/cart/61099p1r57890p1r63969p2rf.html

Моят избор за нова конфигурация (първоначално се целех в ryzen 5 последно поколение), но видях че Ryzen 7 1800x е с около 30 - 40 лева по-евтин, и е 8 ядра.

Какво е вашето мнение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Почти е готово, няма много снимки, но това е положението, ще пусна в работен вид (надявам се всичко да е точно).  

3600х - на по-ниска цена от 1800х https://www.jarcomputers.com/AMD-Ryzen-5-3600X-100-100000022BOX_prod_CPUPAMD100100000022BOX.html?ref=prod   Никой не говори за "милионери" и точно за т

... колега 32ГБ 3200 на гскилл има по 250 до 260 лева... с процесор 3600-3600Х и дъно MSI B450 Tomahawk MAX / Gaming plus MAX или B550 на Gigabyte (B550M Aorus pro)си до 850 или 900 лева, дори си с ма

Публикувани изображения

Новите процесори (3xxx) са да кажем 20-тина процента по-бързи (от 1xxx), та зависи какво ще правиш (но дори 1xxx ще е голям скок от FX, ако става въпрос за конфигурацията от подписа).

QVO-то може би не е най-добрият избор, ако ще е единствено SSD.

Ако Noctua-та си е твоя, можеш да им пишеш, и ще ти изпратят нови крепежи за без пари - https://noctua.at/en/nm-am4-mounting-kit (в смисъл май не става, ако си я купил втора употреба).

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувал съм я нова, но мисля че от Амазон, още докато бях в Англия. Иначе конфигурацията от подписа не е най-актуална.

Повечето неща са същите, с разликата че..

Asrock Z68 Extreme3 Gen3 + Core i7 2600k

Който е крайно разочароващ откъм производителност като му запуша всички пробойни в сигурността.

преди 51 минути, plamen_petrov_80 написа:

За какво ще се ползва системата?

Бюджет?

Кутия, монитор?

Аз бих се придържал към новото поколение!

Единствено за работа ще се ползва, трябва ми многопоточност и доста рам. Кутията е тази която ползвам в момента, дори да не е особено добра.

https://www.amazon.co.uk/Xilence-Stingray-5-25-Inch-External-3-5-Inch/dp/B009FD5LWA

По-новите вярно че ще са по-добри процесори, но все пак.. 1800x е 8c/16t иначе се бях насочил към ryzen 5 ново поколение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Noctua Mounting KIT NM-AM4

Дъното не ми харесва , бих взел по-добро дъно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не съм станал милионер, то да запали, и да работи пък в бъдеще може винаги да се вземе по-добра платка.

Но все пак, предложения са добре дошли, като се съобразяваме с бюджет около 800 - 900 лева за изброените неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си по-евтино дъно като няма да клокваш и да играеш игри и си вземи чистия 3600 с 2 плочки памет на поне 3200. С първо поколение е малко тегаво а и силно се съмнявам ,че 1800Х ще е по-бърз от 3600 в приложения. Трябва да се види конкретно, но според мен новия дори и с 4 нишки по-малко ще го бие. Ако е Амазон, трябва да имаш в профила поръчката и да можеш да си извадиш фактурата от там. Ноктуа ще ти пратят кит за АМ4. D14-та сигурно на 300 оборота ще го държи 3600 без клок...(образно казано)

Успех с избора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Tommygun написа:

Вземи си по-евтино дъно като няма да клокваш и да играеш игри и си вземи чистия 3600 с 2 плочки памет на поне 3200. С първо поколение е малко тегаво а и силно се съмнявам ,че 1800Х ще е по-бърз от 3600 в приложения. Трябва да се види конкретно, но според мен новия дори и с 4 нишки по-малко ще го бие. Ако е Амазон, трябва да имаш в профила поръчката и да можеш да си извадиш фактурата от там. Ноктуа ще ти пратят кит за АМ4. D14-та сигурно на 300 оборота ще го държи 3600 без клок...(образно казано)

Успех с избора

Игри много рядко се играят, трябва ми за работата. Множество виртуални машини, та за това и наблягам на 32ГБ рам. Клок със сигурност ще има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3600х - на по-ниска цена от 1800х

https://www.jarcomputers.com/AMD-Ryzen-5-3600X-100-100000022BOX_prod_CPUPAMD100100000022BOX.html?ref=prod

Никой не говори за "милионери" и точно за това няма причина да вземаш 3+ годишен процесор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте ми едно предложение със що годе читаво дъно + r5 3600x + 32ГБ рам за макс +/-900 лева.

Че сега нямам много време, пък като се прибера ще го прочета.

Да отбележа че магазина не е толкова от значение, стига да са стабилни, и да не лъжат за гаранциите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... колега 32ГБ 3200 на гскилл има по 250 до 260 лева... с процесор 3600-3600Х и дъно MSI B450 Tomahawk MAX / Gaming plus MAX или B550 на Gigabyte (B550M Aorus pro)си до 850 или 900 лева, дори си с марж за нова кутия или м.2 ссд с Б450 и 3600

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, ще имам в предвид последното предложение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ryzen 5 3600 mpk
msi b450 gaming plus max
2 x 16GB 3200 TLZGD416G3200HC16C01
Lian li lancool 205 (134 лева) кутия или м.2 kingston a2000 500GB (134 лева)

922 лева

ryzen 5 3600x
gigabyte b550 gaming x

912 лева, b550m aorus pro не намирам макар matx е добре оборудвано

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, arestant написа:

ryzen 5 3600 mpk
msi b450 gaming plus max
Lian li lancool 205 (134 лева) кутия или м.2 kingston a2000 500GB (134 лева)

922 лева

ryzen 5 3600x
gigabyte b550 gaming x

912 лева, b550m aorus pro не намирам макар matx е добре оборудвано

Тия от outmax дават 36 месеца гаранция на кингстъна, при положение че то върви с 60 месечна гаранция на другите места.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI B450-A PRO MAX е 182 лв. няма нужда от 20 лв. отгоре за GAMING PLUS което просто е по-шарено или още повече за модния Tomahawk на който са му бутнали много нагоре цената.

Разбира се ако ще се купува от чужбина разликата в цените може и да не е такава...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като нямат нормален PCI, а само мини.

Ще се забележи ли някаква разлика в звук между вградено аудио и xonar ds?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Росен Р. Александров написа:

Тъй като нямат нормален PCI, а само мини.

Мини PCI - дали това не е нещо друго!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, може да считаме въпроса за приключен. Направих си записка с предложенията. Остава само да чакам до заплата 😆

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко зависи от работата и заплатата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Е, може да пусна снимка на първите пристигнали части.

До следващия месец и процесора би трябвало да съм взел.

RfqYIJn.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Почти е готово, няма много снимки, но това е положението, ще пусна в работен вид (надявам се всичко да е точно).

spacer.png

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

То сглобяването е лесно, но напиши при възможност дали си доволен от новото поколение в сравнение с яко клокнат FX8320.:) Макар че базите са различни от гледна точка дънни платки и поддръжка на памети и дискова подсистема. Но все пак...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване