Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Поуки от гробища и подобни

Препоръчан отговор

С две думи това не са онези притчи, дето са писани да укротяват децата в забавачниците, ами реални случки, водещи до някакви прозрения.

Валкирия да заповяда, а тези, които ще пишат, че пиша само защото искам други да ми пишат, може и това да си спестят да пишат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

С две думи това не са онези притчи, дето са писани да укротяват децата в забавачниците, ами реални случки, водещи до някакви прозрения.

Валкирия да заповяда, а тези, които ще пишат, че пиша само защото искам други да ми пишат, може и това да си спестят да пишат.

👀🙀

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Myanmar написа:

Какво искаш да питаш Валкирия ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, valkiria1 написа:

Какво искаш да питаш Валкирия ?

На първо време

преди 2 часа, valkiria1 написа:

какви поуки могат да се извадят  от едно гробище

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Myanmar написа:

На първо време

1 Отношението към смъртта като цяло

2 Отношението към смъртта  и погребални обичаи според религията, парите,  заслугите и земното качество на покойника

3 Всички умират, но не всички са равни пред смъртта, така както е и  в живота. Няма равенство и след смъртта.

4 Според Библията, смъртта не е вечното състояние на човека. Смъртта може да бъде и комфортно вярване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, valkiria1 написа:

1 Отношението към смъртта като цяло

2 Отношението към смъртта  и погребални обичаи според религията, парите,  заслугите и земното качество на покойника

3 Всички умират, но не всички са равни пред смъртта, така както е в живота. Няма равенство и след смъртта.

4 Според Библията, смъртта не е вечното състояние на човека. Смъртта може да бъде и комфортно вярване.

Това са аспектите, а поуките де са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

а тези, които ще пишат, че пиша само защото искам други да ми пишат, може и това да си спестят да пишат.

Разбира се, че ще поканиш само спецове, с опит в закопаването ... и подобни ... 
Добре ли ти плащат? С шоколади? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Myanmar написа:

а поуките де са?

memento mori.

Или ти трябват и още ? Тази , мисля, че е достатъчна.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Myanmar написа:

tenor.gif?itemid=16798989

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей каква е тази тема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Trichocephalus написа:

memento mori.

Или ти трябват и още ? Тази , мисля, че е достатъчна.

На човешкото око нищо не е достатъчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Myanmar написа:

Японска поговорка гласи:
Богатият човек и плювалникът стават все по-мръсни с времето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Myanmar написа:

Първият потоп е бил безполезен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Myanmar написа:

абе разправят разни приказки,че една шепа пръст е достатъчна да го затвори, ама  не важи и това.Като види човек Каирския музей и му става ясно защо.

Било  е и  време са слагали златни монети на очите или в устите на мъртъвците. Казват ,че да си платят пътя до отвъдното.  Който нямал пари се лутал по брега на подземната река.

Днеска тоя път в Швейцария струва около 10 000 франка и му казват асистирано самоубийство. Sterbetourismus за хора с пари. Бедните да мрат както дойде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Myanmar написа:

а тези, които ще пишат, че пиша само защото искам други да ми пишат, може и това да си спестят да пишат.

Божинка, is that you?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асоциативно се сетих за един гроб в центъра на София със само една морена обозначен. 

Когато си на гробище разбираш, че трябва да уважаваш живите и да помниш мъртвите, защото благодарение на тях си това което си в момента. 

На гробищата разбираш и още, че не трябва да се прекланяш, а да се покланяш само и единствено на важните за теб мъртви хора. 

В християнството си има поклонници. Те изразяват вид почит към някой, който е бил значим за запазването на вярата. 

Разбираш и друго: Вечната памет за някой и вечното забвение на други. .

Човек който не е вярваш едва ли ще си извлече поука. В действителност поука от гробищата (без подобни) е за религиозните хора. 

Когато бях в Йерусалим, застанал с гръб към Храма на Мария Магдалена, ми направи впечатление колко семпли са гробовете разположени пред "Лъвската порта". 

Когато се движа из тукашните гробища виждам и човешката суета. Да, там на гробищата може да разбереш и какво е суета. 

Самите гробища, самия гроб, са/е символ за  тленността на човек. Да, там са тленните останки и самите те да ни напомнят, че и ние сме тленни. Там, на гроба, е мястото където може да смириш своята душа. Да я успокоиш и отърсиш от нисшите страсти. Да сведеш глава, да изкажеш една упокойна молитва и отдадеш почит на човека който е бил фактор в твоя живот. Който те е изградил като личност. 

Поклон пред всички мои мъртви. Вечна ви памет. Амин 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти си смъртен .

https://bg.wikipedia.org/wiki/Memento_mori

.... И нищо няма да занесеш там "горе".....Каквото направиш тук , това ще остане - за другите след теб ......

Мъка изпитва Духът когато се разделя с тялото ...

Удовлетворение е за Разума . Каквото можах - направих .....

....................

Мисълта е следствие от състоянието на Съзнанието = Дух и Разум в единство....

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

...Човек който не е вярваш едва ли ще си извлече поука. В действителност поука от гробищата (без подобни) е за религиозните хора. 

Твърденията ти са съвсем произволни с оглед на това , че всеки Човек е различен.....(на "горния етаж"...:)).

Добре би било да стъпиш на основите .........писани още в древни времена .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, valkiria1 написа:

Първият потоп е бил безполезен

Защо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, valkiria1 написа:

Ясно си личи.

Това вече заприлича на споделяне, дискусия и обмяна на знания.

Мой ред е. Ти си знаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този въпрос: Защо?! Няма начин да получиш смислен отговор. 

Дори да бе задал правилния въпрос: Какво?! = пак нямаше да получиш адекватен отговор. 

Към момента много потопи са ставали, но това е в следствие на какво, а?! Определено не на вид религиозни схващания. ;) 

Кал към пръстта, пепел при пепел. Някои чакат да се отвори "Лъвската порта" и започне Божествения съд. Приживе се шматкат по Земята, която явно не им стига. ;) Да се запишат за космически туризъм. :) Да, ама са бедни!!! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.07.2020 г. в 3:39, iИ.дИоNд.Ni написа:

Когато бях в Йерусалим, застанал с гръб към Храма на Мария Магдалена, ми направи впечатление колко семпли са гробовете разположени пред "Лъвската порта". 

преди 9 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Някои чакат да се отвори "Лъвската порта" и започне Божествения съд. Приживе се шматкат по Земята, която явно не им стига. ;) Да се запишат за космически туризъм. :) Да, ама са бедни!!! :) 

:lol6:Цирк.:lol6:

Къде е онзи,  Поаро ,който пет години подред дебне   около постовете ми, изисква обяснения   и си търси под вола телето. Да те попита ти насън ли си ходил в Йерушалаим? Защото напоследък из форума е модерно насън да ходиш по света. Прочетеш пътепис за Чили, лягаш, заспиваш  и почваш пътуването.

Аз пък да те  попитам-къде точно около Лъвската порта има гробище и как я разпозна тая порта от храма на Мария Магдалена ?  И кой точно ти каза ,че Страшния съд ще почне пред Лъвската порта ? .

Защото аз твърдя, че пред Лъвската порта няма гробище. Портата не се вижда от Елеонския хълм. От храма  на Мария Магдалена няма гледка към  Лъвската порта/ позната още като портата Св. Стефан /, която  е част от муслиманския  квартал и от нея почва Вия Долороса. Сега съществуващата такава по която минават поклониците   е измислена като маршрут от кръстоносците. Единствената врата , която се вижда откъм Елеонския хълм е Златната Порта, също  част от този квартал.Там в далечни времена са се намирали Иродовите ашлари.Стената и портата са над тях. Вратата  е зазидана от векове. Пред нея се намира най-скъпото гробище в света. Семпло, но безбожно скъпо. Вярващите твърдят ,че точно там ще стане" раздванаето" на наградите за вечния живот, а други ще потънат в нищото.Тези, които се надяват да изтеглят  дългата клечка и гледат да попаднат най-напред пред взора на Съдията са купили места  предварително , а някои вече лежат натъпкани един до друг или  един под друг на това място.

Торната порта е към еврейския квартал. Портата Яфа през която е най-честият  вход към стария град е част от арменския квартал.  Пазители на християнския Божи гроб са изповядващи исляма  от рода Нусейбех Онагледявам разбира се с авторски снимки :

Църквата на всички народи. Католически храм.

]38239170084_201fbc0110_z.jpg[

Слизаш малко пред нея , обръщаш и гръб и  отсреща панорамата към стените на Йерушалаим. Вдясно се намира зазиданата по времето на султан Сюлейман Златна порта.

]38918893992_6d16ccae73_z.jpg

Има една  врата, която  всяка сутрин се отваря от мъж изповядващ Исляма. Вратата  е на църквата на Божия гроб.  Разбира се от цял свят само един българин е дал автограф на Стената -някой си цървул Петко от Копривщица.Той драскал с ножче по вратата на светинята . По евтина отколкото да си купи място за вече престой. Наследниците му пък дават автографи на Колосеума в Рим .

]27178433269_cfc10be5ba_z.jpg[/

]38239343984_f71070f11d_z.jpg[

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък да те  попитам-къде точно около Лъвската порта има гробище и как я разпозна тая порта от храма на Мария Магдалена ? 

Познай тази снимка от къде е и кой я е правил?

618464388_.thumb.jpg.7e5681d12a65ede63be4fb3c89c0e4e5.jpg

Съвсем случайно на нея е и "Светия дух". :)

Да, точно пред портата е храма на св. първомъченик Стефан.  От другата страна на улицата в близост е гроба на Дева Мария. 

Прощавай говоря по спомен. Бе твърде отдавна ... Това, че са избледнели спомените = не означава, че ходя по сънищата си. Това, че тук не поствам миналото, то си има основателна причина за това. Бил съм и в Йордания. 

Като си толкова любопитна = провери регистрите на летището, а така също и на границата между Йордания и Израел. 

След като си от МУСАД ил МОСЪД, то лесно ще ме разпознаеш. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6:Цирк.:lol6:

Къде е онзи,  Поаро ,който пет години подред дебне   около постовете ми, изисква обяснения   и си търси под вола телето. Да те попита ти насън ли си ходил в Йерушалаим? Защото напоследък из форума е модерно насън да ходиш по света. Прочетеш пътепис за Чили, лягаш, заспиваш  и почваш пътуването.

Аз пък да те  попитам-къде точно около Лъвската порта има гробище и как я разпозна тая порта от храма на Мария Магдалена ?  И кой точно ти каза ,че Страшния съд ще почне пред Лъвската порта ? .

Защото аз твърдя, че пред Лъвската порта няма гробище. Портата не се вижда от Елеонския хълм. От храма  на Мария Магдалена няма гледка към  Лъвската порта/ позната още като портата Св. Стефан /, която  е част от муслиманския  квартал и от нея почва Вия Долороса. Сега съществуващата такава по която минават поклониците   е измислена като маршрут от кръстоносците. Единствената врата , която се вижда откъм Елеонския хълм е Златната Порта, също  част от този квартал.Там в далечни времена са се намирали Иродовите ашлари.Стената и портата са над тях. Вратата  е зазидана от векове. Пред нея се намира най-скъпото гробище в света. Семпло, но безбожно скъпо. Вярващите твърдят ,че точно там ще стане" раздванаето" на наградите за вечния живот, а други ще потънат в нищото.Тези, които се надяват да изтеглят  дългата клечка и гледат да попаднат най-напред пред взора на Съдията са купили места  предварително , а някои вече лежат натъпкани един до друг или  един под друг на това място.

Торната порта е към еврейския квартал. Портата Яфа през която е най-честият  вход към стария град е част от арменския квартал.  Пазители на християнския Божи гроб са изповядващи исляма  от рода Нусейбех Онагледявам разбира се с авторски снимки :

Църквата на всички народи. Католически храм.

]38239170084_201fbc0110_z.jpg[

Слизаш малко пред нея , обръщаш и гръб и  отсреща панорамата към стените на Йерушалаим. Вдясно се намира зазиданата по времето на султан Сюлейман Златна порта.

]38918893992_6d16ccae73_z.jpg

Има една  врата, която  всяка сутрин се отваря от мъж изповядващ Исляма. Вратата  е на църквата на Божия гроб.  Разбира се от цял свят само един българин е дал автограф на Стената -някой си цървул Петко от Копривщица.Той драскал с ножче по вратата на светинята . По евтина отколкото да си купи място за вече престой. Наследниците му пък дават автографи на Колосеума в Рим .

]27178433269_cfc10be5ba_z.jpg[/

]38239343984_f71070f11d_z.jpg[

Извода е, че Валкирия отговаря само, когато не я питат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване