Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор между Голф 3 и Ситроен Пикасо

Препоръчан отговор

Пускам темата от интересите на приятел.
Изисквания: Живот на автомобила три - четири години.
Да не виси на пътя, като прано бельо.
Приятелят ми има две сергии на пазара. Едната е за плодове и зеленчуци, а другата е за дрехи.
Замисля се дали ще може да товари в не комби автомобил 200-300 кг. плодове и зеленчуци, както и на отделен курс дрехи в същите килограми. 4 пътника по 80 кила = 300 кила. Не зная дали е законно. Колата ще е частна. Няма да е на фирма. Същият автомобил от време на време ще се използва и за превоз без товар на електротехници и майстори - строители до обект.
С една дума работен кон. През седмицата да си товариш стоката, а в неделя на черква с нея.
На ден ще изминава между 200 и 600 км. За година между 70 000 км. и 200 000 км.
Как стой въпроса със сервиза? Части от автоморгата.

Параметри на избор №1
Голф 3 произведен около 1996 год. с с предварително монтирана АГУ.
Възможна цена между 600лв. и 2500 лв.
Да даде още 3500 лв. за основен ремонт и консумативи.

Параметри на избор №2
Ситроен Пикасо  Произведен около 2001 год. или 2006 год.
По- комфортен и с повече екстри. По- добра возия.
Багажа ще бъде върху седалките на пътниците.Вероятно ще е без газова уредба.
Внос от Швейцария.Вероятно ще се постави АГУ допълнително.

Параметри на избор №3
Нова дачия от витрината за 14 500 лв. до комби за 16 000 лв. без газова.
Веднага и се поставя газова на частно, като заводската гаранция отпада - не важи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама говориш за трета световна война. 200 000 км на година или за 4 години 800 000 км с коруба като Голф 3, дето ръждясва само като я погледнеш? Добре, нека е Голф 3, но задължително след фейслифта, когато са пооправени проблемите с ръждата.  Пикасо да вози добре? Нещо се бъркаш при кола 600 лева. Тя и като нова не е пример за возия. 

Не съм фен на много стари автомобили като тия, но гледам с интерес предавания по Дискавъри, където купуват подобни, правят им ремонт и продават с печалба. Но там говорим за хиляди, не за 600 лева.  

За 600 лева да застррашаваш живота си и живота на другите, не е никак добра идея. Ако ще си я държиш в гаража и изкарваш по събори тая кола, даже си е много добре. Ама 200 000 км на година...това малко коли и от магазина не го могат ;)  ЖАлко, че го няма BMW Маниак, лека му пръст, да ти обясни как кара колата си в гаранция на макс, чупи скоростни кутии на 100 000 и ползва гаранция. Ценни бяха мненията му. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравил съм да спомена цената на Ситроен Пикасо, а тя е около 7 000 лв.

В Българското Мобиле Голф 3 се предлага от 600 лв. до над 2 500лв. за производство 1993 год.

Споменал съм влагане на 3 500 лв. за да е технически изправна. За Голфа.

Кола с фабрична газова под 35 000 лв. няма.

По- ще е удобно с нов микробус за 50 - 60 бона.

Малко хора частни лица могат да извадят 60 бона за кола с фабрична газова.

Новите коли са много скъпи.

Кой купува нова кола?

Този, който си е надвил на масрафа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се научихте, че тези имена са модели с по 1000 и повече различни двигатели!

Примерно Гоуфа 3 е бил произвеждан с 19 различни матора! :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk3#Engine_choices

Отделно е малка кола и за 100кг багаж, да не говорим за дебели "майстори"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bdenkov написа:

Пускам темата от интересите на приятел.

denkov, пак ли ти?!? Тоя твой измислен приятел, има ли представа въобще какво иска? От 25 годишен голф за 600лв до нова дачия за 16 000...

600 км на ден, 200 000 на година c035.gif

Зеленчуци, дрехи, майстори електротехници на черква в неделя... 😄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и тука да наспамя - на твоя приятел мога да му предложа Мазда Премаси. Тя се води мини ван и ако и да не е еталон за красота, като товарно животно е ненадмината - пренасял съм с нея офис (от една стая, но пък с куп мебели) на 1 път. И...няма ръжда (до преди 2 години беше гаражна), нещо иначе доста характерно за Маздите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Ъндъртейкър написа:

ЖАлко, че го няма BMW Маниак, лека му пръст, да ти обясни как кара колата си в гаранция на макс, чупи скоростни кутии на 100 000 и ползва гаранция. Ценни бяха мненията му. 

Леле, ужасна новина! Не знаех, че е починал. Беше добър човек . . . лека му пръст! 

Та по темата: Golf 3 не е комфортен и безопасен, да не говорим за надежден. Като ще се пътува много с този автомобил, то поне да си избере комфортен. Мисля че SW версиите на Fiat Stilo, Croma, Peugeot 407 или Hundai I30 биха се пригодили идеално. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добрия вариант за твоя приятел е да си вземе Лада 4ка комби, 88 година,   1.9TDI. 

Има място за всичко в нея. Остава място и за един кон в багажника,  ако свърши нафтата да дърпа ладата.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Ъндъртейкър написа:

ЖАлко, че го няма BMW Маниак, лека му пръст, да ти обясни как кара колата си в гаранция на макс, чупи скоростни кутии на 100 000 и ползва гаранция. Ценни бяха мненията му. 

Неговите коли не бяха на газ.Едната дизел, другата бензин беше.А и нито една марка автомобили няма в гаранционните си условия, че не можеш да я караш на макс до като е гаранционна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ivelin _ написа:

Астра комби с исузу дизел. 

Край на търсенето, айде ходи купувай

Ти май наистина нищо не разбираш? 1.7 да? :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Ти май наистина нищо не разбираш? 1.7 да? :angry:

Какво да не разбирам? 

Иска работен кон, ей ти го, всепризнат здрав автомобил/работен кон. 

Готов е твоя приятел, да ходи и да купува. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Soviet Soldier написа:

Леле, ужасна новина! Не знаех, че е починал. Беше добър човек . . . лека му пръст! 

Ако не греша, вече ще станат 2 години някъде около Коледа. Но времето тече бързо. 

А по темата...не знам, но да минаваш с кола за под 1000 лева  толкова километри годишно, ми се струва доста несериозно. 

преди 8 часа, franchesko написа:

Неговите коли не бяха на газ.Едната дизел, другата бензин беше.А и нито една марка автомобили няма в гаранционните си условия, че не можеш да я караш на макс до като е гаранционна.

Мисълта ми бе, че една кола и като нова може да не издържи 100к километра, а тук говорим за ковчези на колела, дето ще минават тия километри и дето се очаква да са лесни за поддръжка. 

Да задълбая още малко. Добре, вземаш кола за 600, даваш 3-4000 за ремонти и се опитваш да караш. Само че това е стар автомобил, ще се чупи и чупи, а ти ще даваш и даваш пари. Какъв е проблемът да се вземе нормален автомобил за 4-5000, да се дадат малко пари в началото и да се кара почти безпроблемно?  Ей това не мога да разбера. Защо трябва да вземаш кола от моргата, да наливаш и наливаш пари в нея и накрая дори да не може да си свършваш работата заради постоянните ремонти!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми струва, че това е поредната тема на Божката с, която ни хвърля у картофите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че е така Всичките му <теми> са такива. Изкъка се и ни гледа сеира.

Имагинерният приятел да си направи тема и да си пита.

Иска се работен кон за без пари с части от моргите. Но пък да се товари зверски и всеки ден да бръмчи с 4 - 12 часа с пълен товар. Ами дори и такситата не карат толкова.

Сигурен съм че този "приятел" при толкова дейности и доходи всеки месец може да си купува нов работен кон и че има поне два. Темата върви към заключване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване