Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за машинното гласуване

Гост

Препоръчан отговор

… аз цитирах, някои идиоти задават след мен въпрос " как ще се хакне като нямало интернет" и подобни  "умнотии" които ясно ги издават че нищо не четат.

Говориш ти, а забравяш:
„Не е важно как гласуват избирателите, а кой брои гласовете.”
Йосиф Висарионович Джугашвили

Всичко може да се „хакне”, някои неща - по-трудно.

Какво би казал за „proxy voting”?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, jhoro написа:

Говориш ти, а забравяш:

Най- лесно е да се "хакне" чувал с бюлетини, не ли? Дори куче, кокошка или мишка може да го направи. Въпросът е колко качествен контрол може да се осъществи и ако не  може, по- добре да е нещо което ще е сложно за сульо и пульо или за някой физкултурник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, jhoro написа:

Говориш ти, а забравяш:

извинявай но да хакнеш едно нещо ти трябва да имаш връзка с него та връзката с машините като не е по интернет по ел мрежата ли ще е

Всичко може да се „хакне”, някои неща - по-трудно. е казано в друг контекст а имено че няма 100 % сигурност

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитирате наизуст. Постът ми не беше срещу вас!

Пп. Никой не отговори на въпроса „Какво мислите за proxy voting?”
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, jhoro написа:

извинявай че не ти отговорих но гласуването по пощата според мен ще бъде нещо подобно с електронен подпис или нещо подобно ще изтеглиш бюлетината която ще с личен код и само нея ще можеш да изпратиш по пощата

а коментара на предишния пост  беше насочен към МИРО 20 -ЛЪЖЕЦА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, jhoro написа:

МОят също не беше против теб. Факт е че чувал с бюлетини е доста по- лесен за хакване, от каквато и да било машина. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

извинявай че не ти отговорих но гласуването по пощата според мен ще бъде нещо подобно с електронен подпис или нещо подобно ще изтеглиш бюлетината която ще с личен код и само нея ще можеш да изпратиш по пощата

МОят също не беше против теб. Факт е че чувал с бюлетини е доста по- лесен за хакване, от каквато и да било машина.

Знам, че нямаме спор.
Въпросът ми беше към другите - „специалисти”!
А „proxy voting" означава „гласуване чрез пълномощник”. Упълномощавам някой, да гласува вместо мен!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Знам, че нямаме спор.
Въпросът ми беше към другите - „специалисти”!
А „proxy voting" означава „гласуване чрез пълномощник”. Упълномощавам някой, да гласува вместо мен!

директно това ще развърже ръцете на купувачите на гласове и ще се явът с една камара пълномощни най вече от братята роми така че мисля че това не е приложимо в България

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Радул написа:

Най- лесно е да се "хакне" чувал с бюлетини, не ли? Дори куче, кокошка или мишка може да го направи. Въпросът е колко качествен контрол може да се осъществи и ако не  може, по- добре да е нещо което ще е сложно за сульо и пульо или за някой физкултурник.

Ако и ти бе прочел статиите по въпроса,например примерите от изборите в САЩ , Венецуела и др,  щеше да видиш че вместо да ръчкаш един чувал с бюлетини, е далеч по лесно просто да прехвърлиш едни проценти там където трябва... т.е. равностойността на хиляди чувала с един клик.

Затова предполагам,  мафията в парламента прие да няма хартиени, а само машинно.

преди 46 минути, ninov написа:

чукча :)  Чети бре Пенчо .. Пенчо не чете... :hit:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, miro20 написа:

Ако и ти бе прочел статиите по въпроса,например примерите от изборите в САЩ , Венецуела и др,  щеше да видиш че вместо да ръчкаш един чувал с бюлетини, е далеч по лесно просто да прехвърлиш едни проценти там където трябва... т.е. равностойността на хиляди чувала с един клик.

Затова предполагам,  мафията в парламента прие да няма хартиени, а само машинно.

чукча :)  Чети бре Пенчо .. Пенчо не чете... :hit:

какво представляваш те знаем няма нужда в всеки пост да ни го напомняш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.05.2021 г. в 19:16, Радул написа:

Няма значение кои са по- умни, а дали има реални опасности за демокрацията. Дадените примери са отпреди 15 тина години. Доста вода изтече от тогава и да се твърди, че гражданите трябвало да са някакви специалисти за да работят с тези "машини", при положение че дори пенсионерите получават пенсията си в карта и теглят кеш от банкомат, е крайно несериозно и некоректно. Конкретната ситуация е всичко. Машините могат да грешат, но хората и лъжат, и грешат много повече. В Германия изборите са честни и с машини, и без машини. В България досега се без машини и са все манипулирани. Та въпроса е не кои са по- умни, а кои са по- лъжливи.

Радулчо бе, в Германия няма машини !!!!!!!!!!!!! Може и да ти го повторя - няма машини !!!! Understand???

Аре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dimy написа:

Радулчо бе, в Германия няма машини !!!!!!!!!!!!! Може и да ти го повторя - няма машини !!!! Understand???

Аре

Леко бе. В Германия няма и Мутри. Да ти го повторя ли че в чувал се бърка по- лесно отколкото в машина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аре
Нямат машини, ама имат „гласуване по пощата!
Виж - Postal ballot
Verstehst du?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Радул написа:

Да ти го повторя ли че в чувал се бърка по- лесно отколкото в машина?

А аз колко пъти да ти повторя че е много по лесно с един клик да промениш вота на хиляди чувала, отколкото да бъркаш във всеки един по един ?

преди 23 минути, jhoro написа:

Нямат машини, ама имат „гласуване по пощата!

Забранено ли е хартиеното и всякакъв вид друго гласуване и да е само машинно ?

Не знам как е в Германия, просто питам :)

Те ли са прости или ние ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е в Германия, просто питам

Не знаеш? Мълчи тогава!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miro20 написа:

А аз колко пъти да ти повторя че е много по лесно с един клик да промениш вота на хиляди чувала, отколкото да бъркаш във всеки един по един ?

Не е по- лесно. Трябва да знаеш къде да кликнеш, а и само с един клик няма да стане. За да бръкнеш в чувала, не ти трябва да знаеш нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jhoro написа:
преди 7 минути, miro20 написа:
Не знам как е в Германия, просто питам emoji4.png

Не знаеш? Мълчи тогава!

Не ми отговори на въпроса.

Не знаеш ? Мълчи тогава ! :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Радул написа:

Не е по- лесно. Трябва да знаеш къде да кликнеш, а и само с един клик няма да стане. За да бръкнеш в чувала, не ти трябва да знаеш нищо.

Проблемът е , не кое е по лесно а кое е по удобно. За "бъркане в чувалите"  трябва повече "работна ръка" тоест хора замесени в далаверата. За машините ни трябва само една "наша" фирма която ще ги достави и настрои по подходящ начин и една "наша" ЦИК която няма да разреши да се направи независим одит на машините - толкова. Това освен че е по удобно предполагам че излиза и доста по евтино , още повече че основно плаща данъкоплатеца . Та затова си ги харесват толкова пустите машинки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.05.2021 г. в 18:15, Радул написа:

Проблема не е  дали може, а дали е прозрачно гласуването... Не напразно се видя и в САЩ последните избори че и машинното , и с писма, и по нета гласуването може да е хакне, при това в по-големи мащаби отколкото простото чувалче което е в ръцете не само на една партия ... Затова има и наблюдатели, затова има и не само чувалчета, ами и протоколи, които не са в чувалчетата а се пращат по отделен ред, и се подписват от членовете които ако трябва да хакват, то тогава ще е вече цял сговор за хакване, а не нечие само индивидуално решение...... тоест двойно тройно подсигуряване един вид... 

За улеснението да не говорим... А за принципа на достъпност за всички, дори и за най дъртите дето може да са 0,002 процента от населението и хал хабер си нямат от съвременни джиджявки... Демокрацията не е само за богоизбраните, нито само за младите, нито само за грамотните, нито само за почитателите на една партия...  тя е за всички, от най простия там дето дори името си не може да напише, или прочете, очукан от живота бедно и гладно живеещ, до охранения от нечия хранилка ... 

П.С Дори на последния рефереднум за отцепване на Шотландия, се видяха опити за фалшименто и в машинното и в ръчното , и доста клипове имаше снимани от такива наблюдатели...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, lsmurf написа:

За машините ни трябва само една "наша" фирма която ще ги достави и настрои по подходящ начин и една "наша" ЦИК която няма да разреши да се направи независим одит на машините - толкова.

Това описание на миналите избори ли е или на предстоящите?

преди 8 минути, Moriati написа:

За улеснението да не говорим... А за принципа на достъпност за всички, дори и за най дъртите дето може да са 0,002 процента от населението и хал хабер си нямат от съвременни джиджявки ...

Да бе - нямали си „хал хабер“!
Начи - на „букумата“ (АТМ - банкомат) са оправят, на машината за гласуване няма???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, jhoro написа:

Това описание на миналите избори ли е или на предстоящите?

Да бе - нямали си „хал хабер“!
Начи - на „букумата“ (АТМ - банкомат) са оправят, на машината за гласуване няма???

Ахам, и затова на доста хора пенсиите им от банкомата ги вземат помощници...  Явно не си виждал нали... А и къде сравняваш банкомат с машинно гласуване, един научил се да оперира с банкомат няма да се научи веднага с машина за гласуване просто понеже били еднакви уж... Дори вендър машинки които виждам за сефте, първо им изчитам инструкциите, преди да поръчам, на едните първо избираш захар и сила на кафето, и после самото кафе, а на други първо кафето и после захарта и водата колко да е... А на трети няма подобни екстри... 

Така че, тия лафове ама можел с АТМ , значи може и с машинно само, запази за собствено ползване...  не минава... А за прозрачността вече споменах... там нещо да кажеш? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Moriati написа:

А за прозрачността вече споменах... там нещо да кажеш? 

Не може ли просто ... АФЕРА.БГ | БОКО: НАЙ-ДОБРЕ ДА ДОЙДАТ ТАНКОВЕТЕ! КАРАКАЧАНОВ: И ДВАТА ЛИ?  ... и да си спретнем „съвсем прозрачен преврат“???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Не може ли просто ... АФЕРА.БГ | БОКО: НАЙ-ДОБРЕ ДА ДОЙДАТ ТАНКОВЕТЕ! КАРАКАЧАНОВ: И ДВАТА ЛИ?  ... и да си спретнем „съвсем прозрачен преврат“???

Ма може бе, всичко може.... Що да не може, ако има силици за това, да не се окаже обаче като с Лукашенко, осанна и сега, оо мамма , какво стана, всичките ни превратаджии ги гепиха в кауша... а Тихинката забегна в Полша... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, miro20 написа:

преди 17 часа, jhoro написа:

абе миро 20 лъжеца колко пъти да ти казвам че по интернет машините не могат да бъдат хакнати защото е нужен интернет достъп 

а хакването от клипчетата става по съвсем различен начин който сега не ми се обяснява

1 за да стане хакването по клипчето трябва  човек да има достъп в момента да постави wifi устройството а машините до колкото знам се охраняват от полицията

2 да сложим по 5 минути на устройство при сегашните 9600 машини а за следващите избори те ще са много повече  колко месеца ще са необходими за монтирането им

3 трябва да има монтиран wifi предавател на разтояние не повече от 300 метра кой да бъде свързан с интернет значи трябва всички директори на училища  да се съгласът да бъде монтиран такъв предавател

от което следва че за мащабно манипулиране на изборите трябва съгласието на полиция МОН  сиела норма 

преди 4 часа, Moriati написа:

Затова има и наблюдатели, затова има и не само чувалчета, ами и протоколи, които не са в чувалчетата а се пращат по отделен ред, и се подписват от членовете които ако трябва да хакват, то тогава ще е вече цял сговор за хакване, а не нечие само индивидуално решение...... тоест двойно тройно подсигуряване един вид... 

ти явно си на акъла на миро 20 лъжеца ти да си чувал за симпатично мастило за ПОДПРАВЕНИ ПРОТОКОЛИ

преди 4 часа, Moriati написа:

Така че, тия лафове ама можел с АТМ , значи може и с машинно само, запази за собствено ползване...  не минава... А за прозрачността вече споменах... там нещо да кажеш? 

Сега ще напиша писмо на кауфланд и била че има хора който не могат да се оправят със сензорни екрани да си премахнат веднага везните за плодове и зеленчуци ти си не спасяем случай 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване