Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

Пускам темата след поредните караници и скандали вкъщи. Вече съвсем ми омръзна да ме имат за виновна за всичко, най - вече, защото съм със здравословни проблеми и съм несамостоятелна, но и нашите не са добре............... На мен ми писна вече, не знам какво очакват от мен - аз ням да се оправя, моето заболяване е генетично и това не може да се лекува. Не съм виновна, че вече трудно изкачвам стълби, че не чувам и навън не мога да излизам сама, защото някой ще ме сгази.............Омръзна ми все да се чувствам виновна, че съм се родила с увреждания, че съм различна, че ме има.............. днес пак плаках много, накрая ще ослепея от толкова плач, стомахът ми пак се беше свил.................

В дом няма как да ида предвид нивото на битовите условия в тези домове, просто няма как да оцелея там.

Тъй като виждам, че явно на здравите хора в България не им пука за хората с увреждания, ви питам, темата ми е изключително сериозна - КАКВА ДА Е СЪДБАТА НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ В СТРАНАТА? КАК ПРЕДЛАГАТЕ ДА ЖИВЕЕМ?

Само не ми давайте домовете за пример, нито луксозните, защото аз нямам тези възможности. Искам да знам вие като общество какво предлагате за възрастните хора с увреждания, с тези, с близка 100: инвалидизация , която не значи непременно без два крака, ръце, напълно глух или сляп, а човек със сериозни невромускулно заболяване, неподплежацо на лечение.

Можеше да имам шанс за нормален живот, ако и родителите ми  не мислеха все от страната на здравите, ако не бях за тях все виновна за всичко, ако не бяха защитили лудата Даниела.............. Можеше да имам човек до себе си, да имам някой, който да се грижи за мен и да ме обича, можеше да имам нормален живот.

Знам, че сме невероятна тежест за обществото, включително и финансова, но мен и много хора като мен точно думата "тежест" ни убива. Гледате на нас като на товар, на бреме, като на досадни хора,които просто съществуват, като на паразити. Съжалявам, че няма как да си представите какво е с времето мускулите на краката ти да започнат да отказват, какво е да не можеш сам да изкачваш стълби, какво е глезените просто да не те държат, а колената ти да се уморяват и подгъват прави дори от петминутно стоене. Съжалявам, че не знаете какво е нощем да се будите от зверски болезнени болки в краката, какво е вече да не смеете да се протягате, защото знаете как пак ще ви заболят краката, какво е да се чудите кога ще стане по - лошото и ще седнете в инвалидна количка, а за капак живеете в апартамент без асансьор. Съжалявам, че не знаете какво е да тъгувате, че никога не сте имали танц с някой, а вече и няма как да танцувате, защото не чувате.

Съжалявам, че не знаете какво е да живеете с родители диабетици и техните изблици. Какво е да ви се карат, че не можете нищо и да ви говорят за техните проблеми........Азза тях не мога да се погрижа, просто не мога.

Вече дори любов не искам, просто искам някой, който да се грижи за мен. Просто искам да има кой да се грижи за мен, да живея на чисто, светло и топло, грижи и уважение, това е.

Не всички хора с увреждания сме самостоятелни, проумейте го! По телевизиите дават пропаганда, показват ви само леките случаи. Не ви показват тези, които се нуждаят от доживотни грижи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Точно така. И напълни всички други форуми в страната. Като ги гледам какви са другите форуми и колко са пълни ме е срам от себе си. А по темата за мен лично никога не е имало чужди и свои. За тов

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Публикувани изображения

Защото съм със здравословни проблеми и съм несамостоятелна, но и нашите не са добре - Това си си избрала за живот. И никой не ти е виновен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Защото съм със здравословни проблеми и съм несамостоятелна, но и нашите не са добре - Това си си избрала за живот. И никой не ти е виновен.

Не съм си го избрала. На български език няма достатъчно информация, поинтересувай се на английски език за болестта "вродена миопатия".

Няма как да ида в дом, където сградата не е виждала нормален и качествен ремонт, нормално и качествено обзавеждане, нормална, разнообразна и здравословна храна, нормални грижи за хората с увреждания без насилие.

Сто пъти изредих колко неща не мога. Не е от мързел. На вас ви е лесно да мислите така.

Хората с увреждания заслужаваме да живеем нормален, а не скотски живот. И го заслужаваме не заради уврежданията си, а защото също сме хора като вас, въпреки уврежданията си. Нещо, което отказвате да проумеете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Anne написа:

Вече дори любов не искам, просто искам някой, който да се грижи за мен. Просто искам да има кой да се грижи за мен, да живея на чисто, светло и топло, грижи и уважение, това е.

Пожелавам ти да го намериш. Исках и аз жена за която да се грижа и да я уважавам, но вече 30 години няма такава.

• Харесване 1
  • Тъжно 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом можеш да щракаш на компютър да се беше стегнала да научиш нещо и да си вадиш парички и така някой щеше със сигурност да ти помогне защото щеше да е ясно че наистина се искаш да дадеш нещо от себе си

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Е щом можеш да щракаш на компютър да се беше стегнала да научиш нещо и да си вадиш парички и така някой щеше със сигурност да ти помогне защото щеше да е ясно че наистина се искаш да дадеш нещо от себе си

Не се ебавай. Утре ще те блъсне кола и тогава ще те питам какви съвети ще даваш...

• Харесване 3
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

Пожелавам ти да го намериш. Исках и аз жена за която да се грижа и да я уважавам, но вече 30 години няма такава.

Едва ли ще го намеря. Трябва ми човек, който е наясно, че моите здравословни проблеми са сериозни, че се нуждая от непрекъснати грижи и доста неща не мога сама, някой, който да не ме обвинява, че съм се родила с увреждания. Трябва ми човек, който умее да готви, да чисти, да пазарува, да може да се грижи за болен човек и да има търпението да е с мен по болници (защото аз в болница, като се наложи да вляза, сама не мога да стоя, нито да се обслужвам, а и както не чувам............) Просто ми трябват добри грижи, това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Недей! Няма смисъл. Не знам за кой пореден път обяснявам на този СУБЕКТ, че е човек и може всичко, но то не желае да слуша. Иска да е ЖЕРТВА.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ncl написа:

Не се ебавай. Утре ще те блъсне кола и тогава ще те питам какви съвети ще даваш...

Мислиш че съм здрав ли моето момче?

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Е щом можеш да щракаш на компютър да се беше стегнала да научиш нещо и да си вадиш парички и така някой щеше със сигурност да ти помогне защото щеше да е ясно че наистина се искаш да дадеш нещо от себе си.

От компютри не разбирам. Затова и имам регистрация тук и ви досаждам, като имам компютърен проблем. Сама нищо не смея да пипам, а и нашите не ми дават. Не съм математически гений все пак.

Това, че не работя, не ме прави по - малко човек. И това не можете да проумеете. Ние не си живеем живота. Радваме се на моментите, когато сме добре, но никой не вижда, когато сме зле и по болници, когато сме самотни и нещастни, неразбрани.

Мисленето "Който не работи, не трябва да яде" е вредно. Измислено е във времена, когато хората с увреждания са били оставяни на произвола. Говоря за далечните средновековни времена. Оттогава би трябвало да сме се променили и цивилизовали като общество, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

Не знам.

Ама бързаш да ме осъдиш нали? Това е грешката на повечето хора във форума че не знаят кой стои зад аватара ама съдят :)

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

анне - казах ти как да поискаш от кмета ви, да ти финансира асансьо, за да си улесниш живота - щом искаш да се мъчиш си е твой проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко пъти вече ви повторих, че имам забрана за физически труд. А за интелектуален труд нямам нужното образование, но нямам и желание и амбиция да работя за мутрите точно. Без друго достатъчно се гаврят с нас покрай инвалидните ни пенсии и законите.

Сестра ми не иска да се грижи за мен, племенницата ми също не ще. Вчера трябваше да кисна пред офис на "Спиди" с нашите, за да се подпиша за едни сметки на сестра ми, имаше опашка, а офисът им е на оживена улица и без място за сядане. Имаше опашка и от 10 - минутно стоене права почнаха да ми се подгъват колената. А майка ми взе да ми се ядосва, че не мога да си стоя на краката. Възмути се, че публично показвам, че имам здравословен проблем. Представяте ли си?

ТЕЛК-а няма да го покажа. Съжалявам, че не ми вярвате. Но няма как да го изтипосам в нета, не желая още проблеми. Уважавайте правото ми на лично пространство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Anne написа:

От компютри не разбирам. Затова и имам регистрация тук и ви досаждам, като имам компютърен проблем. Сама нищо не смея да пипам, а и нашите не ми дават. Не съм математически гений все пак.

Това, че не работя, не ме прави по - малко човек. И това не можете да проумеете. Ние не си живеем живота. Радваме се на моментите, когато сме добре, но никой не вижда, когато сме зле и по болници, когато сме самотни и нещастни, неразбрани.

Мисленето "Който не работи, не трябва да яде" е вредно. Измислено е във времена, когато хората с увреждания са били оставяни на произвола. Говоря за далечните средновековни времена. Оттогава би трябвало да сме се променили и цивилизовали като общество, нали?

Щом аз дето съм два пъти по зле от теб се справям значи и ти можеш , гледам те на снимки стоиш права без помощ значи не си толкова зле

преди 3 минути, Anne написа:

А за интелектуален труд нямам нужното образование, но нямам и желание и амбиция да работя за мутрите точно

А ето това ти е поредната глупист

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Anne написа:

Не знам колко пъти вече ви повторих, че имам забрана за физически труд. А за интелектуален труд нямам нужното образование, но нямам и желание и амбиция да работя за мутрите точно. Без друго достатъчно се гаврят с нас покрай инвалидните ни пенсии и законите.

Сестра ми не иска да се грижи за мен, племенницата ми също не ще. Вчера трябваше да кисна пред офис на "Спиди" с нашите, за да се подпиша за едни сметки на сестра ми, имаше опашка, а офисът им е на оживена улица и без място за сядане. Имаше опашка и от 10 - минутно стоене права почнаха да ми се подгъват колената. А майка ми взе да ми се ядосва, че не мога да си стоя на краката. Възмути се, че публично показвам, че имам здравословен проблем. Представяте ли си?

ТЕЛК-а няма да го покажа. Съжалявам, че не ми вярвате. Но няма как да го изтипосам в нета, не желая още проблеми. Уважавайте правото ми на лично пространство.

Аз ти вярвам.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

анне - казах ти как да поискаш от кмета ви, да ти финансира асансьо, за да си улесниш живота - щом искаш да се мъчиш си е твой проблем

А аз ти казах, че ням как да стане. Съжалявам, но няма да изтипосам къде живея точно, за да видиш със собствените си очи, че асансьор там не може да се построи, дори да искаме. От едната страна сме долепени буквално до старинна къща, архитектурен паметник и част от историята на града ни, от другата страна ни е банката. От трета страна имаме двора на полицията и от четвърта - улицата. Няма къде, няма как, а банката няма да отстъпи малка част от площта си. Мислила съм го, но знам, че няма да стане.

Просто такова е било строителството през 60 - те години на 20 век, дядо откъде да знае, че ще има внучка с увреждания, която ще се нуждае от асансьор..............

И няма да се преместим от нашия дом в район на майната си, далеч от читалището и културния живот. Абсурд. А и горе имаме тераса, идеална астро наблюдателница, много по - добра от ниските етажи с мини терасите.

И проблемът в случая не е точно асансьора, а изнервеността на нашите и това, че няма кой да се грижи за мен. Те са много болни вече.

Колко по - ясно да ти го опиша?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petie1 написа:

Щом аз дето съм два пъти по зле от теб се справям значи и ти можеш , гледам те на снимки стоиш права без помощ значи не си толкова зле

А ето това ти е поредната глупист

Това, че стоя права, нищо не значи.

Да, мога да стоя права и да ходя, само дето като ходя сама, не ходя в права линия като другите, защото нямам добро чувство за равновесие, а се кривя, малко като кандилкане на пияна крокодилка. Освен това не чувам зад гърба ми и по тази причина не излизам никога сама, а с мама под ръка. Тази ми нестабилна походка си е такава откакто почнах да ходя, като много малка преплитах краката.

Стълби вече не мога да качвам обаче. Просто глезените ми почват да отказват и да не ми държат краката, колената започват да ме болят и да се подгъват при качване. Със слизането все още нямам проблем, но качването е истински ужас. Също така се и задъхвам, изморявам се много.

Като не ми вярваш, понеже си ме виждал на снимки, ако идваш насам в Берковица, може и да ми видиш. Как ходя, как качвам стълби крак по крак, колко нестабилна походка имам. И на съучениците ми това им правеше впечатление, но им казах, че походката ми е такава, друго не може да е, и ми свикнаха. Които не ме познават, като ме видят да ходя сама, сигурно ме мислят за пияна. Но, които ме познават знаят, че ми е такава походката, заради болестта.

А онова, което не се вижда на снимката е, че от 14 - годишна имам и сколиоза. Не я оправих, защото корсетите, които трябваше да нося, бяха убийствено тежки и задушаващи. Операция отказах, защото се страхувах лекарите нещо да не сбъркат и да остана инвалид.Ходеше ми се на училище и предпочетох училището и сколиозата пред евентуална нова лекарска грешка и живот в инвалидна количка. На снимката не се вижда  не само сколиозата, но и че раменете ми са криви. На снимка не се вижда и колко съм несръчна в ръцете за някои неща, нито пък се вижда, че не качих Шипка сама, а хваната за родителите ми от двете страни. И че качих вътре паметника с майка ми, че адски много треперех на слизане.

преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

ТЕЛК не ни трябва - правеш ли нещо да си улесниш живота

По - самостоятелна от това няма и не мога да бъда. Чели сте статията за дискалкулията, да не започваме пак. Толкова ли не можете да се поставите за малко на мое място? Приемете, че има и такива хора, на които всекидневните неща просто са им трудни.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Anne написа:

Да, мога да стоя права и да ходя, само дето като ходя сама, не ходя в права линия като другите, защото нямам добро чувство за равновесие, а се кривя, малко като кандилкане на пияна крокодилка.

Много хора биха дали всичко за твоята походка а ти си седнала да се вайкаш, най добре се стегни и действай с вайкане у форума нищо да постигнеш, аз ти дадох пример със себе си, в интернет има и други примери

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

Много хора биха дали всичко за твоята походка а ти си седнала да се вайкаш, най добре се стегни и действай с вайкане у форума нищо да постигнеш, аз ти дадох пример със себе си, в интернет има и други примери

За какво да действам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

За какво да действам?

Да учиш да работиш да ходиш да се навираш прио здравите така както аз правя и да ги принудиш да те приемат така както аз ги принудих хехе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване