Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

преди 3 минути, J.P. Montoya написа:

Абе....я кажи за колко се борш

Бори се за красив, образован, умен и забавен мъж, който ѝ слугува, без тя да се грижи за него. И за геноцид на немците и изнасилване на непълнолетните немски момичета. И чалгарката Анелия да стане президент. С това се изчерпват интересите ѝ.

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Точно така. И напълни всички други форуми в страната. Като ги гледам какви са другите форуми и колко са пълни ме е срам от себе си. А по темата за мен лично никога не е имало чужди и свои. За тов

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Публикувани изображения

току-що, Anne написа:

?

Намеква за парите, но преценява хората според себе си... И тъй като знам, че не харесваш Вагнер, ето ти нещо от Паганини: Niccolò Paganini - Caprice 24 - YouTube

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Какъв акъл? Сто пъти ви казах - физическият труд ми е забранен. Да уча, няма как. И не съм казала, че си търся слуга, това вие си го измислихте. За вас грижата за хората с увреждания е слугинстване. Хубу. Като ви се случи проблем, да ви видя вас колко ще сте самостоятелни.

На нас не ни обяснявай какво е да се грижиш сам за себе си, това е нашето ежедневие! И не обвиняваме никакви немци за това, а поемаме отговорност за собствения си живот!

Относно слугинстването, чели сме достатъчно за теб, че не става въпрос за обслужване на инвалид, а за глезене. Затова такъв ти е статуса под никнейма, защото си много специална.

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Бори се за красив, образован, умен и забавен мъж, който ѝ слугува, без тя да се грижи за него. И за геноцид на немците и изнасилване на непълнолетните немски момичета. И чалгарката Анелия да стане президент. С това се изчерпват интересите ѝ.

Можете ли да спрете с измислиците?

Попитах ви конкретно по темата - според вас каква трябва да е съдбата на възрастните хора с увреждания, които са напълно несамостоятелни? Щото стана ясно, че обществото не ни ще.

току-що, Myanmar написа:

На нас не ни обяснявай какво е да се грижиш сам за себе си, това е нашето ежедневие! И не обвиняваме никакви немци за това, а поемаме отговорност за собствения си живот!

Относно слугинстването, чели сме достатъчно за теб, че не става въпрос за обслужване на инвалид, а за глезене. Затова такъв ти е статуса под никнейма, защото си много специална.

Ти нали можеш да готвиш, лесно ти е на теб.

Или какво, аз да мра от глад?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За учене можеше вече да си доктор и професор, мозъкът ти не е отстранен, не лъжи, че е нямало как да учиш. При положение, че нямаш един работен ден в живота си, какво направи с цялото това свободно време?

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

И за геноцид на

Аа тя прилага и нацистките теории за хората с увреждания, хайдукпикасо може да свидетелства

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитах ви конкретно по темата - според вас каква трябва да е съдбата на възрастните хора с увреждания, които са напълно несамостоятелни? Щото стана ясно, че обществото не ни ще.

Правилният отговор сигурно е да те съжаляваме и да се вайкаме за теб. Да ти сервирам една изненада: здравите физически хора също се сблъскват с несправедливости, трудности и проблеми всеки ден. На тях нищо не им е дадено даром и ако получат нещо, например пари, обикновено жертват за това три неща - своето време, своя труд и своето здраве. Има една поговорка, че човек се прегърбва от работа. Не е приятно, но няма как да го знаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За учене можеше вече да си доктор и професор, мозъкът ти не е отстранен, не лъжи, че е нямало как да учиш. При положение, че нямаш един работен ден в живота си, какво направи с цялото това свободно време?

Ами открила е черна дупка и го запратила там

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Ами открила е черна дупка и го запратила там

Аз ѝ дадох пример. Не съм глух, а поназнайвам жестомимичния език, а тя си продъни ушите с чалга и не се научи на своя език.

преди 7 минути, Anne написа:

Или какво, аз да мра от глад?

Натам отиват работите. Събуди ли се?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво правя ли - чета книги, вестници и списания, гледам научнопопулярни канали и хубави филми, реди слушах и много музика и танцувах, ходех на разходки, ходя на екскурзии из България и съм отдадена на различните си интереси.

Ето ми ги интересите. Към тях добави колекционирането на картички, магнити, сувернирни монети, чаши, участия в игри на "Кока - Кола", а лятото наблюдавам горе космоса със телескопа си.

Астрономия, праисторическата епоха, Древен Египет, Втората световна война, научните открития през 20 век, моя роден край, пътешествия, Австралия, Великобритания, Германия, Франция, Холандия, деца, интернет, книги, култура, музика, образование, политика, филми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви казах, че за Анка ще четем по вестниците, ама всичко ѝ беше хахо-хихи, докато си имаше прислуга.

току-що, Anne написа:

Какво правя ли - чета книги, вестници и списания, гледам научнопопулярни канали и хубави филми

Ауууууууул, сакън! Нали не можеше, че те боляха очите? Това ти беше оправданието да нямаш образование.

преди 39 минути, Anne написа:

да уча няма как, не искам да си натоварвам още зрението,  а и ученето е с пари

Значи имало как. А ученето ти било безплатно, споделиха в темата. Каква изненада...

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Правилният отговор сигурно е да те съжаляваме и да се вайкаме за теб. Да ти сервирам една изненада: здравите физически хора също се сблъскват с несправедливости, трудности и проблеми всеки ден. На тях нищо не им е дадено даром и ако получат нещо, например пари, обикновено жертват за това три неща - своето време, своя труд и своето здраве. Има една поговорка, че човек се прегърбва от работа. Не е приятно, но няма как да го знаеш.

Не, правилният отговор е какво предлагате да се направи относно хората като нас, които сме несамостоятелни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Аз ѝ дадох пример. Не съм глух, а поназнайвам жестомимичния език, а тя си продъни ушите с чалга и не се научи на своя език.

Ами аз също  дадох пример със себе си, ма и доста бързо ги пише тия фермани, ако беше я вложила тая енергия да пише книги или статии ехее

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Да те питам, ти по-зле ли си от най-известния физик на нашето време - Стивън Хокинг?

%D0%A1%D1%82%D0%B8%D0%B2%D1%8A%D0%BD%20%

Недей така......не .....не става дума за велики умове, а за просто.....искам...ама нема!

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Да те питам, ти по-зле ли си от най-известния физик на нашето време - Стивън Хокинг?

%D0%A1%D1%82%D0%B8%D0%B2%D1%8A%D0%BD%20%

Ще те разочаровам, не всички сме като Стивън Хокинг. Колкото и да не ти се вярва. Стивън Хокинг е можел да си връзва връзките на обувките, аз изобщо не мога.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anne написа:

лятото наблюдавам горе космоса със телескопа си

За хора с проблеми със зрението това е недопустимо. Излиза, че като е за глезене - може, но ако е за нещо полезно - не може.

преди 2 минути, Anne написа:

Не, правилният отговор е какво предлагате да се направи относно хората като нас, които сме несамостоятелни.

Това не е въпрос, а прехвърляне на отговорност и самосъжаление. Ето ти още един въпрос: Какво сте направили вие инвалидите за нас, които ходим да работим и от чийто труд вие наготово вземате пенсии, независимо колко недостатъчни са те?

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Натам отиват работите. Събуди ли се?

За какво да го уча? Чувах си допреди  няколко години, освен това не съм няма и мога да говоря. Опитах в гимназията да го уча, но те бяха адски бързи и нищо не им се разбираше. Много труден език, те го учат от детската градина. А и аз трябваше да си гледам учението, ако не исках да повтарям.

преди 5 минути, Myanmar написа:

Аз ви казах, че за Анка ще четем по вестниците, ама всичко ѝ беше хахо-хихи, докато си имаше прислуга.

РОДИТЕЛИТЕ МИ НИКОГА НЕ СА БИЛИ ПРИСЛУГА!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Стивън Хокинг е можел да си връзва връзките на обувките, аз изобщо не мога.

Ти пък можеш да вървиш, а той дори не може да говори. Да не го обсъждаме докато е бил млад и здрав.

РОДИТЕЛИТЕ МИ НИКОГА НЕ СА БИЛИ ПРИСЛУГА!

А на една принцеса какви се явяват те? Пажове ли?

преди 5 минути, petie1 написа:

Ами аз също  дадох пример със себе си, ма и доста бързо ги пише тия фермани, ако беше я вложила тая енергия да пише книги или статии ехее

Един научен сътрудник може да издава трудове, може да пише исторически анализи (ама не на нейното просташко ниво), да има колонки във вестниците, и за всичко това да ѝ се плаща.

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че тъкмо в качеството ѝ на инвалид всички държавни институции са с отворени врати за нея, защото има такива програми, по които ги наемат.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Да не говорим, че тъкмо в качеството ѝ на инвалид всички държавни институции са с отворени врати за нея, защото има такива програми, по които ги наемат.

Искаш ли да се смениш с нея?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

За хора с проблеми със зрението това е недопустимо. Излиза, че като е за глезене - може, но ако е за нещо полезно - не може.

Това не е въпрос, а прехвърляне на отговорност и самосъжаление. Ето ти още един въпрос: Какво сте направили вие инвалидите за нас, които ходим да работим и от чийто труд вие наготово вземате пенсии, независимо колко недостатъчни са те?

1. Не съм сляпа и мога да ползвам телескоп. Една от детските ми мечти беше да имам телескоп. Проблем?

2. Ние да направим за вас? Значи не стига, че ви уважаваме и се държим нормално и възпитано с вас, когато и вие се държите нормално и възпитано с нас, ами и нахалствате и искате да ви носим на гърбовете си? И не, пенсиите не ги взимаме наготово драги, те ни се полагат, предвид това, че ние търпим много повече от вас - търпим дискриминация, обиди, подигравки, унижения,  болки и здравословни проблеми, престои в болница,  докато вие здравите, се радвате пълноценно на живота. Искаме малко да се почувстваме хора и вие веднага ревете, че искаме слугинаж.

За човещина да сте чували? Не всичко на този свят е пари!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Anne написа:

Опитах в гимназията да го уча, но те бяха адски бързи и нищо не им се разбираше.

В колко теми ще го повтаряш? Ти ако искаш да се научиш да свириш на пиано как ще започнеш, със свирене по слух на Рахманинов ли? Имаш елементарна програма Жестоматика, в която се показват жестовете за отделните думи и се произнасят.

1. Не съм сляпа и мога да ползвам телескоп. Една от детските ми мечти беше да имам телескоп. Проблем?

Да, проблем е. Ползването на лупи е вредно за зрението. А ти използваш това за оправдание, че не си чела и гледала за да учиш. Забравяш вече оправданията си ли?

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване