Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Myanmar написа:

Един научен сътрудник може да издава трудове, може да пише исторически анализи (ама не на нейното просташко ниво), да има колонки във вестниците, и за всичко това да ѝ се плаща.

Да ама нашата принцеса си пази  очите не е кат борга да ходи да чете на английски руски и немски и да се поти с Линукс :)

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Точно така. И напълни всички други форуми в страната. Като ги гледам какви са другите форуми и колко са пълни ме е срам от себе си. А по темата за мен лично никога не е имало чужди и свои. За тов

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Публикувани изображения

преди 2 минути, Anne написа:

1. Не съм сляпа и мога да ползвам телескоп. Една от детските ми мечти беше да имам телескоп. Проблем?

2. Ние да направим за вас? Значи не стига, че ви уважаваме и се държим нормално и възпитано с вас, когато и вие се държите нормално и възпитано с нас, ами и нахалствате и искате да ви носим на гърбовете си? И не, пенсиите не ги взимаме наготово драги, те ни се полагат, предвид това, че ние търпим много повече от вас - търпим дискриминация, обиди, подигравки, унижения,  болки и здравословни проблеми, престои в болница,  докато вие здравите, се радвате пълноценно на живота. Искаме малко да се почувстваме хора и вие веднага ревете, че искаме слугинаж.

За човещина да сте чували? Не всичко на този свят е пари!

Колко търрсиш / год

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Anne написа:

Значи не стига, че ви уважаваме и се държим нормално и възпитано с вас, когато и вие

Хем с условности, хем като свършена работа го изкара. Това не е правене на нищо. Нарича се елементарно възпитание. Но елементарната култура изисква вежливо отношение, ДОРИ когато отсреща не е такова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Ти пък можеш да вървиш, а той дори не може да говори. Да не го обсъждаме докато е бил млад и здрав.

А на една принцеса какви се явяват те? Пажове ли?

Един научен сътрудник може да издава трудове, може да пише исторически анализи (ама не на нейното просташко ниво), да има колонки във вестниците, и за всичко това да ѝ се плаща.

1. Стивън Хокинг е мъртъв, ако още не знаеш. Неговото заболяване е много по - тежко от моето, но и моето не е леко. Прочети на английски за вродената миопатия. За съжаление, не знам точно кой вид съм. Уж ми взимаха кръв (и то много, припаднах и нашите се стреснаха), но не знам какво стана, има ли резултати, нашите не ми казват нищо.

2.Не, грижовни родители!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че тъкмо в качеството ѝ на инвалид всички държавни институции са с отворени врати за нея, защото има такива програми, по които ги наемат.

Аа и това съм й го писал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Anne написа:

пенсиите не ги взимаме наготово драги, те ни се полагат, предвид това, че ние търпим

Плащат ти за да си инвалид. Не ти се полагат. Сега разбрах.

преди 2 минути, petie1 написа:

Аа и това съм й го писал

Не ѝ дреме. Работил съм с инвалид. С ограничени възможности. Разхождаха го до пощата да вземе писма. А с цялата си наглост, въпреки, че беше 100 кг момче, като станеше студено отказваше. Нищо не можеш да му кажеш, а то не е научено да се бори за насъщния. Получава го наготово, пардон, полагат му се за това, че цял ден се въртеше на стол, докато ние работехме.

преди 16 минути, Anne написа:

Много труден език

Айде, моля ти се. Игра на асоциации с жестове било "много труден език". Език без граматика бил "много труден език". Език без словоред бил "много труден език". Език без родове бил "много труден език". Език с 1000 жеста бил "много труден език". Ти кого си мислиш, че лъжеш? Аз го знам този език.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

В колко теми ще го повтаряш? Ти ако искаш да се научиш да свириш на пиано как ще започнеш, със свирене по слух на Рахманинов ли? Имаш елементарна програма Жестоматика, в която се показват жестовете за отделните думи и се произнасят.

Да, проблем е. Ползването на лупи е вредно за зрението. А ти използваш това за оправдание, че не си чела и гледала за да учиш. Забравяш вече оправданията си ли?

1. Извинявай, но в гимназиалния курс в училището нямаше курсове по жестомимичния език тогава, нямаше и интернет, имам жестомимичен речник, който си купих, но, както казах, нямах време да се занимавам с това, защото имах адски много да уча. Може да съм била в специално училище, но програмата ни си беше нормална и натоварена. Пробай ти да вмъкнеш жестоматиката беше българския език, литературата, математиката, историята, географията, физиката, химията, биологията, изобразителното изкуство, английския език, физическото,  предмета за годината психология - 9 клас, етика и право - 10 клас, философия - 11 клас и свят и личност 12 клас) + 4 професионални предмета по шивачество. Включи в сметките си и ходенето да училищната библиотека и избирането на 5 книги,  репетициите с групата за синхронно пеене "Жестим +" и следобедните занимални, при които се учат уроци и пишаат домашни. А, да , и участията ми във викторини и подготовките за тях.

Та, кого нарече мързел? Това ми беше живота цели 4 години! А последните три се трепах за подготовка  изпити по литература, дето не станаха. Три години усилия ми отидоха на вятъра, а можех от раз да изкарам шестица.

2. Казах ти, че не съм сляпа!

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В другата й тема за пре*баване на историята й писаха че през соца инвалидите трябвало да бачкат ей на това чакам коментар

• Ядосано 1
  • Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Anne написа:

вие здравите, се радвате пълноценно на живота

Кой те излъга това??

Твоите родители пълноценно са се радвали от живота ли?

Докато ти си си вкъщи, те са ходили на работа да се радват пълноценно на живота, така ли?

Докато ти чакаш да ти сервират, майка ти пълноценно се е радвала на живота като ти е готвила, чистила, отсервирала, обличала и прочие домакински задължения и грижи, така ли?

А докато си почива е проверявала домашни, сигурно? Като част от пълноценното радване на живота.

ти нещо много си повярва, че хората, които не са инвалиди и имат живот с шампанско и рози. Това да не ти е Анелия? Всеки нормален човек работи за най-елементарните неща в своя живот, като се започне от хляба си и къде да спи. И това е безспирна битка.

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

В другата й тема за пре*баване на историята й писаха че през соца инвалидите трябвало да бачкат ей на това чакам коментар

Виж сега...инвалид е кофти термин...виж ако кажеш мързел...друга бира

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Anne написа:

Ето ми ги интересите. Към тях добави... образование...

Нещо се увлече в самохвалството. Досега обясняваше, че няма как да учиш. Зрението ти стига цял ден да гледаш филми и чалга канала.

преди 21 минути, Anne написа:

вие здравите, се радвате пълноценно на живота

Кой те излъга това??

Докато ти си си вкъщи, те са ходили на работа да се радват пълноценно на живота, така ли?

Докато ти чакаш да ти сервират, м@йка ти пълноценно се е радвала на живота като ти е готвила, чистила, отсервирала, обличала и прочие домакински задължения и грижи, така ли?

А докато си почива е проверявала домашни, сигурно? Като част от пълноценното радване на живота.

Ти нещо много си повярва, че хората, които не са инвалиди и имат живот с шампанско и рози. Това да не ти е песен на Анелия? Всеки нормален човек работи за най-елементарните неща в своя живот, като се започне от хляба си и къде да спи. И това е безспирна битка.

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, petie1 написа:

Да, които могат да работят.

С тази разлика, че не са ги третирали като роби, както са ги третирали нацистите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, J.P. Montoya написа:

А добре просто използвах термина който беше в темата :) Приемам забележката

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Anne написа:

Не всичко на този свят е пари!

Хайде като почнеш да изкарваш пари да ми обясняваш за парите, става ли?

Защото звучиш като дете, което иска да научи родителите си как се прави секс.

преди 20 минути, Anne написа:

Стивън Хокинг е мъртъв, ако още не знаеш. Неговото заболяване е много по - тежко от моето

Знам, затова ти го дадох за пример. Защото докато настояваш, че не можеш, други, които са далеч по-зле от теб, го правят.

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Нещо се увлече в самохвалството. Досега обясняваше, че няма как да учиш. Зрението ти стига цял ден да гледаш филми и чалга канала.

Кой те излъга това??

Докато ти чакаш да ти сервират, м@йка ти пълноценно се е радвала на живота като ти е готвила, чистила, отсервирала, обличала и прочие домакински задължения и грижи, така ли?

ти нещо много си повярва, че хората, които не са инвалиди и имат живот с шампанско и рози. Това да не ти е Анелия? Всеки нормален човек работи за най-елементарните неща в своя живот, като се започне от хляба си и къде да спи. И това е безспирна битка.

1.Не съм се увлякла в самохвалство. Говорех ти за гимназиалните ми години. Това ли наричаш мързел?  Щото аз учех, докато някои са киснали по дискотеки.

2. Що намесваш родителите ми? Не тях визирах, а вас, здравите, правите и нахалните.

Проблема ви е просто, че част от данъците ви отиват за нас. А по добре ли е да отиват за мутри и мутреси? Аз поне си харча парите за стойностни неща. Проблем ти е, че имам телескоп ли? За телескопа ли ми завидя? Дотам ли стигна? Аз поне имам хоби и интереси, ти имаш злоба!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

Да, които могат да работят.

С тази разлика, че не са ги третирали като роби, както са ги третирали нацистите.

Ама сега ни дават пенсии без да работим усети ли се къде е уловката?

А и ти спадаш към работещетите

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Anne написа:

Уж ми взимаха кръв (и то много, припаднах и нашите се стреснаха), но не знам какво стана, има ли резултати, нашите не ми казват нищо.

Истината е, че не ни интересуват твоите ужаси. Ние също си имаме, но не ги споделяме наляво и надясно. А ти друго не правиш вече половин съзнателен живот - периода, в който си била най-способна да сбъднеш мечтите си.

Въпросът не е какво си ограничена да направиш, а какво не си ограничена да правиш. Обикновените хора също имат своите болки и нереализирани мечти. Те също понасят лошо отношение и раздели. Те също са мамени и лъгани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Ама сега ни дават пенсии без да работим усети ли се къде е уловката?

А и ти спадаш към работещетите

Не съм вярвала, че ще се стигне дотам, че да ни завидят за пенсиите. Това е малоумно! Не стига че са ни ниски, а пак ни завиждат............

Жалка работа.............Сигурна съм, че поне Пепи не би паднал чак дотам, че да ми завиди за пенсията ми и да говори такива глупости.

преди 1 минута, Myanmar написа:

Истината е, че не ни интересуват твоите ужаси. Ние също си имаме, но не ги споделяме наляво и надясно. А ти друго не правиш вече половин съзнателен живот - периода, в който си била най-способна да сбъднеш мечтите си.

Въпросът не е какво си ограничена да направиш, а какво не си ограничена да правиш. Обикновените хора също имат своите болки и нереализирани мечти. Те също понасят лошо отношение и раздели. Те също са мамени и лъгани.

А какво ви интересува - да гледате в нашата мизерна паничка ли? На това ли ви научиха в училище?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в гимназиалния курс в училището нямаше курсове по жестомимичния език

Ти още на ниво търсене на оправдания ли си? Аз да не мислиш, че съм имал учител за да науча езика ти? При това съм нямал спешната и незаменима нужда да го знам, каквато ти имаш. Защото без родителите си ти ще останеш в напълно безпомощно състояние, като бебе. Но това не те стресна до днес, когато осъзна, че родителите ти не са безсмъртни, а роднините ти по някакво стечение на обстоятелствата не те харесват.

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anne написа:

телескопа

Хаха да ти завиждат за една тръба с лещи :) Умря ми коня от смях

• Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anne написа:

Пускам темата след...

Някои от нещата май вече съм ги казвал и то точно на теб но да видим :

Болестите са гадно нещо, особено нелечимите. Познавам не малко хора с увреждания(включително психични) които се нуждаят от помощ понеже им е невъзможно да се справят сами, интересен е момента че те говорят точно като теб що се отнася до родителите им и домовете за хора като тях.
Ся в България е малко по-различно защото системата сякаш е загърбила тези люде а и помощите за тях от финансова гледна точка са пълна мизерия.
Кофтито е че от това което пишеш в заглавния пост оставам с убеждението че изобщо нямаш идея какво ще стане с теб когато един ден вашите ги няма, това важи и за повечето хора в твоето положение.
Как да ти кажа, живота си е твой, с увреждания или не ти можеш да се справиш, но трябва воля, желания и упоритост.

spacer.png

Човека на снимката е по увреден и от теб, обаче е успял да стане най голмия на нашето време ПРОФЕСОР и УЧЕН и т.н. просто най големия, виж я добре тая снимка.

С други думи, както казва баща ми - Всичко е в главата на човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Anne написа:

имах адски много да уча. Може да съм била в специално училище, но програмата ни си беше нормална и натоварена

Ти май реши да минеш на врели-некипели. За твое разочарование аз познавам инвалиди, сети се и че съм имал мотивация за да науча езика на глухите.

Първо, в специалното училище ти е било в пъти по-леко. Второ, ти какво си въобразяваш, че аз съм нямал много да уча, обаче успоредно с това не съм ходил на кръжоци, не съм помагал и работил ли?

преди 24 минути, Anne написа:

българския език, литературата, математиката, историята, географията, физиката, химията, биологията, изобразителното изкуство, английския език, физическото,  предмета за годината психология - 9 клас, етика и право - 10 клас, философия - 11 клас и свят и личност 12 клас) + 4 професионални предмета по шивачество

О, господи, ти си ходила на училище! Като всички останали, които имат мозък.

Мисля, че само допълнителните ми предмети в специалната паралелка, която бях аз, бяха около десет. Т.е. ти колкото си учила, на мен толкова ми бяха само допълнителните предмети. Обяснявай ми още как е нямало как да правиш нищо за живота си.

преди 18 минути, J.P. Montoya написа:

Тя си пуска кукичките, играе си със струните ти на съжаление, човещина, но ако си прочел 10 от темите ѝ, разбираш, че тя не пише защото иска съвет или помощ, а само да си уплътни времето, докато мързелува в ролята на принцеса. Вече съм бил на твоето място, защитавал съм я, подкрепял съм я, съветвал съм я. На лъжливото овчарче обаче, който го познава вече никой не вярва.

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Bubbles написа:

Болестите са гадно нещо, особено нелечимите. Познавам не малко хора с увреждания(включително психични) които се нуждаят от помощ понеже им е невъзможно да се справят сами, интересен е момента че те говорят точно като теб що се отнася до родителите им и домовете за хора като тях.
Ся в България е малко по-различно защото системата сякаш е загърбила тези люде а и помощите за тях от финансова гледна точка са пълна мизерия.
Кофтито е че от това което пишеш в заглавния пост оставам с убеждението че изобщо нямаш идея какво ще стане с теб когато един ден вашите ги няма, това важи и за повечето хора в твоето положение.
Как да ти кажа, живота си е твой, с увреждания или не ти можеш да се справиш, но трябва воля, желания и упоритост.

spacer.png

Човека на снимката е по увреден и от теб, обаче е успял да стане най голмия на нашето време ПРОФЕСОР и УЧЕН и т.н. просто най големия, виж я добре тая снимка.

Аа аз много се възхищавах на Хокинг даже задобрях по физика заради него и научих за нов вид компютри покрай четенето за това как говори

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Bubbles написа:

spacer.png

Да, само дето Стивън Хокинг не е имал дискалкулия, която да му превръща живота в кошмар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що намесваш родителите ми? Не тях визирах, а вас, здравите, правите и нахалните.

Те инвалиди ли са? Мислех, че те също са здрави хора - точно тези, за които говориш. И като хора, чийто живот отлично познаваш, мислех, че ще ти светне лампичката, че концепцията как неинвалидите "се радват пълноценно на живота", по думите ти, няма нищо общо с реалността.

преди 18 минути, Anne написа:

докато някои са киснали по дискотеки.

мутри и мутреси?

Ти имаш проблем и търсиш решението му или си влязла да хейтиш хората?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване