Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Надявам се да намеря помощ и съвети тук. Имам следната машина:

Motherboard : Asus z270p

CPU - Intel pentium g4560

GPU - Nvidia gtx 1050 ti

Ram - 16 мисля на 2660 mhz

И захранване 550 ватово

Искам да сменя процесорът с и7чка 7700 и да сменя видео картата, с 1660 или 2060 ако е съвместима с конфигурацията. Не разбирам много затова се надявам да ми кажете най-добрия вариант, дали ще е нужно по-силно захранване и т.н.

Добре изглежда тая и7 и 2060, но се допитвам до хората тук, защото са по-информирани. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако захранването е читаво (сертифицирано) не е проблем.

п.с. Обнови си биоса с 1205 ако си с по-стар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, сигурен съм че си е читаво не е втора ръка или нещо, на 99% не би трябвало никакви проблеми да има като качество. Но самите те ватове достатъчни ли са 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е читаво не са му спестени защитите и не е с ниско КПД тоест може да сложиш почти всяка карта.

2060 не е изгодна гледай за 1660 Super.

п.с. Странно че си взел толкова скъпо дъно с тоя умрял Пентиум но сега може да помислиш и за отключен процесор.

Паметта би трябвало да може да се подкара на по-високи честоти с това дъно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, WarDogyDog написа:

И захранване 550 ватово

Точен модел? Да не се окаже някой китайски фишек? Иначе на цената, на която ще намериш този процесор, ще вземеш много по-добър нов + дъно, било то амд или интел. Най-добре продай всичко и мисли за нови компоненти: https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i7-7700-quad-core-3-6ghz-lga1151-p355765071/

Ето ти колко струва нов 6 ядрен интел с 12 нишки: http://nikem-bg.net/computer-components/I5-10600-3.3GHZ-12MB-LGA1200/

дъна за него: http://nikem-bg.net/magazin.php?search=MAINBOARD&p=1200

Има и по-евтини варианти, например АМД.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 3 часа, Roujin Z написа:

п.с. Странно че си взел толкова скъпо дъно с тоя умрял Пентиум но сега може да помислиш и за отключен процесор.

Паметта би трябвало да може да се подкара на по-високи честоти с това дъно.

Дъното ми е подарък от десктоп, за него не съм заплащал като купих конфигурацията. Не ми се ще да продавам всичко, реално дори с тоя Пентиум и тая карта си цъкам всичко на минимални и средни дори и днешните заглавия, просто искам лек ъпдейт.

Значи и7 и 1660 супер. Ще се насоча натам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е смисъла да даваш 600+ лева за морално остарял процесор, като за доста по-малко от тези пари вземаш много по-добър процесор с повече ядра + дъно + 2х8 GB RAM памет на по-висока честота?!?

http://nikem-bg.net/cart/60812p1r61258p1r57332p1rf.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Raze написа:

И какъв е смисъла да даваш 600+ лева за морално остарял процесор, като за доста по-малко от тези пари вземаш много по-добър процесор с повече ядра + дъно + 2х8 GB RAM памет на по-висока честота?!?

Eто затова едно време беше безидейно да се предлагат умрели процесори с дъна ,после за ъпгрейд. Ама тогава бяха големи спорове и не не, ще сложи един и7 ище заспи...Времето доказва ,че тези изпълнения почти никога не си заслужават.

Дано някои хора да си вземат бележка ,защото все още се набутват хора с подобни конфигурации. За последните години ъпгрейда има смисъл потчи само и единствено за хора с Райзън първо поколение на трето с повече ядра. Всичко останало е упражнение без смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам някъде да е казано че ще се купува нов? По-стария 6700К върви около 300 лв. 

Разбира се за тези пари се взима актуалния i5-10400F но това значи и дъно и рам а човека иска и видеокарта.

Бюджет не видях никъде да се коментира но с 1660 Super цената ще е далеч от 600 лв. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Tommygun написа:

Eто затова едно време беше безидейно да се предлагат умрели процесори с дъна ,после за ъпгрейд.

Как така "умрели"? Имаше предложения с клокърски Пентиуми, които се водеха много по-бързи от някакви си i7-ци.:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD са виновни. Ако не бяха изкарали евтините процесори с много ядра, сега щяхме още да си купуваме 4-ядрени процесори за по 500+ лева...

преди 1 час, Roujin Z написа:

и рам

има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tommygun написа:

Eто затова едно време беше безидейно да се предлагат умрели процесори с дъна ,после за ъпгрейд. Ама тогава бяха големи спорове и не не, ще сложи един и7 ище заспи...Времето доказва ,че тези изпълнения почти никога не си заслужават.

Дано някои хора да си вземат бележка ,защото все още се набутват хора с подобни конфигурации. За последните години ъпгрейда има смисъл потчи само и единствено за хора с Райзън първо поколение на трето с повече ядра. Всичко останало е упражнение без смисъл.

Опа. Пропускаш мониторите, ако говорим за игри. Искаш да кажеш, че съм се набутал с i7 6700k? Гейминга не е това, което беше. Лично аз не смятам да сменям процесор, освен ако не се окаже проблемен. Но Пентиум с какъвто и да е монитор, не става. 

преди 3 часа, Jorge написа:

Как така "умрели"? Имаше предложения с клокърски Пентиуми, които се водеха много по-бързи от някакви си i7-ци.:D

Абе вие нормални ли сте? В кое време живеете, хаха :)  Да не ви познавам и да кажа, че сте ненормални, ама аз ви познавам ;) Говорете за сегашното, защо говорите за миналото, как някой не преценил правилно с пентиума си. И ако става въпрос за Пентиуми, лично аз съм доволен от моите ъпгрейди - G860- i3 3220, Xeon  1230V2  и ново дъно :P  Или сте заспали и сега се събуждате от миналото или старческатаа деменция ви е хванала рано рано. 

преди 2 часа, Raze написа:

AMD са виновни. Ако не бяха изкарали евтините процесори с много ядра, сега щяхме още да си купуваме 4-ядрени процесори за по 500+ лева...

След дъжд качулка. АМД се сетиха, когато вече не трябват процесори. 

преди 3 часа, Roujin Z написа:

По-стария 6700К върви около 300 лв. 

Такова нещо на старо не препоръчвам, освен ако не е 50 лева макс. Заради риска от деградация, не за друго. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Ахаааа! И сключва договор с Мъск да му управлява флотилията към Марс, а докато чака да осигурява интернера на 5000-те спътника?

Как не разбрахте, че всичко се купува или ъпгрейдва според употребата, а не според една жена на пазара каза...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, WarDogyDog написа:

Здравейте,

Надявам се да намеря помощ и съвети тук. Имам следната машина:

Motherboard : Asus z270p

CPU - Intel pentium g4560

GPU - Nvidia gtx 1050 ti

Ram - 16 мисля на 2660 mhz

И захранване 550 ватово

Искам да сменя процесорът с и7чка 7700 и да сменя видео картата, с 1660 или 2060 ако е съвместима с конфигурацията. Не разбирам много затова се надявам да ми кажете най-добрия вариант, дали ще е нужно по-силно захранване и т.н.

Добре изглежда тая и7 и 2060, но се допитвам до хората тук, защото са по-информирани. 

Ако ъпгрейда произхожда от някаква конкретна нужда за по-сериозна процесорна мощ или графичнопроцесорна такава е разбераемо да се вложат пари в подмяната на съответните елементи. Така скалъпена конфигурацията никак не е лоша стига да търкаля SSDта, защото за мен пример е по-резонно да се смени платформата от колкото да я надграждам съпоставяйки я ценово, лайфтайм, фютчърс с ъпгрейда !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.jarcomputers.com/Gigabyte-B460M-DS3H_prod_MBIGIGABYTEB460MDS3H.html?ref=prod 

https://www.jarcomputers.com/Super-Flower-SF-500P14HE-_prod_PWRPCSUPERFLOWERSF500P14HE.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Intel-Core-i5-10400F-2943-GHz-Box_prod_CPUPINTELBX8070110400F.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/GeForce-GTX-1660-Super-Pegasus_prod_VCRGAINWARD4710562241365.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Zalman-S4-ATX-mid-tower_prod_CASEPZALMANS4.html?ref=prod

1 092 лв. без HDD и рам. Захранването не стана ясно читаво ли е но ако си сигурен без него излизат 1 000 лв.

Старата ти кутия ако е читава са още - 60 лв. Реално ти трябва процесор, дъно и видеокарта.

I7-7700 и I5-10400F - https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=199278,97128

Както виждаш актуалния I5 е с повече ядра-нишки и кеш а цената му е като на втора ръка I7-7700.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаеш как се сваля капака на кутията на компютъра - снимай етикета на захранването си.

Уточни какъв монитор ползваш, какви игри играеш и на какви резолюции.

Уточни и наличната ти памет.

Прегледай в момента кой компонент се товари повече - видео или процесор.

Сподели точен бюджет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ми е inwin GT1 мониторът Acer 144 hz 1 ms реакция.

Играя лига, фифа, пес, всички други игри когато ми се играят. 

Значи направо да закупя тия нови компоненти? 

550W (BeQuiet! SYSTEM POWER B8) е захранването. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно те задоволява и няма нужда от смяната му. Кутията също.

Тоест 935 лв. за процесор, дъно и видеокарта в случай че се спреш на Интел.

п.с. Помисли и за SSD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 240 гб ссд и 1 тб хард.

Ссд ми е някво NvMe 2.0 ли нз не помня 

А при кого ми препоръчате да отида за да ми смени частите? То реално говорим за след 1-2 евентуално да е три месеца, тогава ще го правя това. Сигурно пак ще ви попитам щото може цени да са паднали нови да се излезли.

Значи и двете плочки по осем ще си ми вършат работа, кутия, захранване всичко. Това е добре. И тия части от линковете ти да купя. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми в най-близкия сервиз. Пусни едно търсене с google за района ти.

Мда процесора, дъното и видеокартата от линковете. 

Нов Интел няма да видиш след месец-два виж видеокарти може и да видиш поне на картинка

не знам с наличностите какво ще е положението а и ще са по-висок клас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи преди да извадиш парите от джоба си, да си размърдаш пръстите тук.

Две памети по 8 е като да си купиш лаптоп от хранителния магазин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и разликата е като между хляб от 90 ст. и такъв от 1.20 лв. Не знам защо се вълнуваш толкова от въпроса?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо? Може да обясните, щото конфигурацията беше закупена с една плоча от 8 в последствие си добавих още една осмица. Как е трябвало да постъпя? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване