Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Замяна на Windows 10 с Ubuntu

Препоръчан отговор

преди 1 минута, p4p написа:

Тогава влизаш в режим TTY  с комбинацията:

Ctrl+Alt+F3

или 

Ctrl+Alt+F4

Логваш се - име и парола.

И обновяваш.

Снимката е след логването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 108
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Mоже и да не я махаш. На моето лаптопче му инсталирах това https://xubuntu.org/release/20-04/ до Уиндоус 10 като съм избрал да се зарежда Ксубунтуто, а Уиндоуса си почива. На Ксубунту го

Да, възможно е. Всички актуални версии. Драйвери ще ти трябват според хардуера, много е вероятно Ubuntu сам да си инсталира каквито са нужни.

Дама Пика!

Публикувани изображения

преди 6 минути, nikolaustirol написа:

Снимката е след логването.

Става въпрос за друго логване, в друга конзола - там е черен екран и мигащ курсор.  ;)

Натисни едновременно:

Ctrl+Alt+F2  или  Ctrl+Alt+F3

когато ти е размазан екрана.

п.п.

След като обновиш рестартирай с

sudo reboot

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, p4p написа:

Става въпрос за друго логване, в друга конзола - там е черен екран и мигащ курсор.  ;)

Натисни едновременно:

Ctrl+Alt+F2  или  Ctrl+Alt+F3

когато ти е размазан екрана.

Да, точно така е. Пише: Linux Mint 20 nicola-HP-Notebook tty2 nicola_HP-Notebook login:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, p4p написа:

Пробвай и tty3 с

Ctrl+Alt+F3

Linux Mint 20 Ulyana nicola-HP-Notebook tty3

Hint: Num Lock on

nicola_HP-Notebook login:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, p4p написа:

Е и?

И там ли е размазано и не можеш да пишеш?

Не е размазано. Къде да пиша? Иска да се логна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали това ти писах преди.

Логваш се и пишеш командите за обновяване.

sudo apt update

sudo apt upgrade

sudo reboot

п.п. След всеки ред - Enter.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам май ще трябва да качи драйвера за Radeon R7 на Ubuntu 20.04 от сайта на AMD което за новак ми се струва доста сложно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bigiadri написа:

Ако се разсъждава  логично ,най-вероятно причината е мястото ,където се инсталира операционната система. След като се възпроизвежда коректно преди инсталация значи видиокартата е добре, драйверите  също.Има разбира се и малка вероятност при самата инсталация да не се получават нещата.

Нали същото казах вече ... не знам колко пъти!

преди 6 часа, nikolaustirol написа:

Поради липсата на ясно изображение ...

Имаш ли вариант за външен (към втората видеокарта) монитор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак да кажа - що не пробваш с нормалното Убунту?

С производните му винаги съм имал караници - понякога дребни и незначителни, а понякога подобни на твоите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tremal написа:

С производните му винаги съм имал караници - понякога дребни и незначителни, а понякога подобни на твоите

Това също е вариант, макар не чак толкова сигурен.

Реално - производните се различават само го графичната среда.
XFCE (Xubuntu) и LxQt (Lubuntu) са по-леки от KDEGnome или даже Unity (нормалното Убунту)!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, p4p написа:

Логваш се и пишеш командите за обновяване.

sudo apt update

sudo apt upgrade

sudo reboot

Ей цяла тема ви правих тука и пак не проумявате , че хората не знаят какво е това да пишат команди !

--------------------------------

Австриец, тия данни дето почна да ги даваш чак сега, трябваше в началото да ги подадеш сам, без да ти се молят като на икона за тях.

Я инсталираи това да скиваш дали ще проработи, може пък да ти излезе късмета.

https://www.android-x86.org/

преди 1 час, tremal написа:

Или пък с един от тези варианти

https://www.pclinuxos.com/?page_id=10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Ей цяла тема ви правих тука и пак не проумявате , че хората не знаят какво е това да пишат команди !

Е, ти нали ... вече научи!

Един по един ще научим и другите!
Кога и как да пишат, и кога ... да НЕ пишат!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Е, ти нали ... вече научи!

Да, научих 1993 г. от дискети MS DOS ама ми се видя първобитна работа бе  братче.
А австриецът е от бавнозагряващите реотани, особено необщителна личност, самовглъбен един такъв. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

Да, научих 1993 г. от дискети MS DOS ама ми се видя първобитна работа бе  братче.
А австриецът е от бавнозагряващите реотани, особено необщителна личност, самовглъбен един такъв. 

Бъркаш! Първобитната работа беше 10 години по-рано. Когато се ползваха перфоленти, перфокарти ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха белгийската мида пак ръсила бисери на килограм

И за какво му е Андроид?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.11.2020 г. в 19:03, Белгиеца написа:

Съжалявам, че мислиш така. Независимо от наложения тотален локдаун тук аз работя. Вчера бях на задължителния тест за корона вирус. Но, намирам време да прочета и да се опитам да следвам ценните съвети които ми давате.  

Опитвам се да се възползвам от двата пъти разрешено ходене до хранителните магазини, аптека за да си осигуря храна и лекарства без които не мога. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolaustirol написа:

Но, намирам време да прочета и да се опитам да следвам ценните съвети които ми давате.  

Е като четеш що не ги питаш да те научат как се пишат команди в черния прозорец наречен на френски емулатор на терминал ?
Па и да ти кажат как се лепят командите прекопирани от някъде, щото със Control +V не става, не е както в Уиндоуса.
Биха могли и да ти подскажат да си го настроиш терминала да ти ги лепи с едно бутонче и да копира автоматично избран текст от него, все едно си натискал Control +С.
Някой по-малко надменен би могъл да се смили над тебе и да ти каже кво е това да изпълниш команда със root права.
Щото то като ти го обясни някой, то па после работи тоя пущиняк терминалски.
Ама тука не искат да обясняват, под достойнството им е да слизат на нивото на начинаещ.

За да ти помагат трябва да се научиш как да ги гъделичкаш по егото, да ги предразположиш да те хванат за ръчичка и ти предложат сдъвкан материал за готово гълтане като от малко пате.
Щото тука е пълно с нарцистични характери със свръх мутирало огромно Его , които нямат капка съжаление нито прашинка емпатия към новобранците.

Лошата новина с линуксите е, че не става да работят безпроблемно, ако не си съгласен да им хванеш цаката с усилия от твоя страна. Синът ми ги ползва от 10 годишен, ама аз трябваше да си блъскам главата да ги инсталирам и като му трябва нещо да разбера как да му го сложа. В началото си беше доста отвратително писането на команди у черния прозорец, тия дето ти ги обясняват ония садистите от сайта на убунту. Те обяснили всичко предварително, ама чрез писане на команди. Даже един Wine не може да подкара човек без команди в ксубунту. Те гледай:
За да го настроиш да не са му ситни буквите се пише тази тъпня winecfg
а за да инсталираш уиндоуска програма от .exe файл пишеш па това wine uninstaller у черния прозорец и чак тогава ти се отваря wine като нормална графична програма да си кликаш по бутоните ѝ.
Абе езотерика си е пингвинизма да знаеш, ама като му хванеш цаката после е като с мацките - стигаш до оргазъм.
Искаш ли още един тарикатлък, да си имаш ?
Alt + десен бутон на мишока дърпа прозорчетата да ги уголемяваш или намаляваш, когато не искат за зацепят щото няма бордюр като при браузъра Опера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Е като четеш що не ги питаш да те научат как се пишат команди в черния прозорец наречен на френски емулатор на терминал ?
Па и да ти кажат как се лепят командите прекопирани от някъде, щото със Control +V не става, не е както в Уиндоуса.
Биха могли и да ти подскажат да си го настроиш терминала да ти ги лепи с едно бутонче и да копира автоматично избран текст от него, все едно си натискал Control +С.
Някой по-малко надменен би могъл да се смили над тебе и да ти каже кво е това да изпълниш команда със root права.
Щото то като ти го обясни някой, то па после работи тоя пущиняк терминалски.
Ама тука не искат да обясняват, под достойнството им е да слизат на нивото на начинаещ.

За да ти помагат трябва да се научиш как да ги гъделичкаш по егото, да ги предразположиш да те хванат за ръчичка и ти предложат сдъвкан материал за готово гълтане като от малко пате.
Щото тука е пълно с нарцистични характери със свръх мутирало огромно Его , които нямат капка съжаление нито прашинка емпатия към новобранците.

Лошата новина с линуксите е, че не става да работят безпроблемно, ако не си съгласен да им хванеш цаката с усилия от твоя страна. Синът ми ги ползва от 10 годишен, ама аз трябваше да си блъскам главата да ги инсталирам и като му трябва нещо да разбера как да му го сложа. В началото си беше доста отвратително писането на команди у черния прозорец, тия дето ти ги обясняват ония садистите от сайта на убунту. Те обяснили всичко предварително, ама чрез писане на команди. Даже един Wine не може да подкара човек без команди в ксубунту. Те гледай:
За да го настроиш да не са му ситни буквите се пише тази тъпня winecfg
а за да инсталираш уиндоуска програма от .exe файл пишеш па това wine uninstaller у черния прозорец и чак тогава ти се отваря wine като нормална графична програма да си кликаш по бутоните ѝ.
Абе езотерика си е пингвинизма да знаеш, ама като му хванеш цаката после е като с мацките - стигаш до оргазъм.
Искаш ли още един тарикатлък, да си имаш ?
Alt + десен бутон на мишока дърпа прозорчетата да ги уголемяваш или намаляваш, когато не искат за зацепят щото няма бордюр като при браузъра Опера.

😀😀😀😀😀😀😀

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си писал, повечето ... плява (както винаги), но вече ти свикнах!

преди 4 часа, Белгиеца написа:

За този проблем - решението е много просто. Вместо Ctrl+V използваш Ctrl+Shift+V. Все едно правиш „поставяне като неформатиран текст“!

Пп. А може да направиш и друго.

• Отваряш терминала;
  • В менюто Редактиране избираш Предпочитания;
  • В раздел „Клавиши за бърз достъп“, задаваш - за коя функция - кой клавиш/комбинация да се използва!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, jhoro написа:

Вместо Ctrl+V използваш Ctrl+Shift+V.

Не ги разбираш ти пингвинските пинизи и това си е.
Вместо да кълчи 3 пръста, става само с натискане на средната врътка на мишока, ама кой да те научи.

================

А най-големият проблем за начинащите са самите пингвински форуми.
За да ги разбира новобранец кво пишат там, трябва да се е родил научен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ги разбираш ти пингвинските пинизи и това си е.
Вместо да кълчи 3 пръста, става само с натискане на средната врътка на мишока, ама кой да те научи.

================
А най-големият проблем за начинащите са самите пингвински форуми.
За да ги разбира новобранец кво пишат там, трябва да се е родил научен.
Ам ... прероди се бре!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване