Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,един приятел ме помоли ако мога да му намеря компютър втора употреба или нов,който да поддържа играта фортнайт(тая игра не съм я играл никога и си нямам грам идея какво и трябва като характеристики и на какво тръгва) цената която ми е казал е 300 400лв максимум,трябва само компютър,периферията другата я има,но до колкото си спомням за 300 400лв едва ли може нов комп за да играе фортнайт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задачата не е лесна!

Добре е първо да се изяснят някой въпроси:

- Цялата система само от едно място ли трябва да се вземе?

- Държи ли да има гаранция на всичко?

- След първоначалната инвестиция от 400 лв. скоро други пари ще се влагат ли в тази система, колко пари, колко време мисли да я тормози с игри - година, две, пет?

- Би ли се задоволил с минималните изисквания на играта за да тръгне или иска наистина добре да върви? На каква резолюция ще се играе? Някакви параметри на наличния монитор - резолюция,видео входове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо такова - поне с GTX 1050 Ti. Може и вариант без "Ti", но играта ще върви доста зле. То и с това пак е почти на минимума за играта, а цената е над тази, която може да плати.

https://plasico.bg/lenovo-sff-m92p-i3-3220-4gb-ram-250gb-168372.html

https://plasico.bg/fujitsu-esprimo-e700-sff-kompyutyr-vtora-upotreba-g620-4gb-500gb-dvd-171307.html

Иначе за около 600 лева може да се сглоби и чисто нов компютър с вградена Ryzen vega графика.

И аз искам да карам нова кола за 5000 лв. ама няма....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Евгени Богданов написа:

Здравейте,един приятел ме помоли ако мога да му намеря компютър втора употреба или нов,който да поддържа играта фортнайт(тая игра не съм я играл никога и си нямам грам идея какво и трябва като характеристики и на какво тръгва) цената която ми е казал е 300 400лв максимум,трябва само компютър,периферията другата я има,но до колкото си спомням за 300 400лв едва ли може нов комп за да играе фортнайт.

Зависи с какви настройки за дисплей и картина иска. Някъде по темите бях писал , че лапето играе играта на баба си на компютъра, който е с i3 -2150 ,GT710-2GB, 12ГБ РАМ, ССД А400 240ГБ. Така че с този бюджет - 300лв. може и по-добър компютър да се сглоби.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Raze написа:

Иначе за около 600 лева може да се сглоби и чисто нов компютър с вградена Ryzen vega графика.

А на страницата на сайта и на АМД за 8 ядрената вградена графика що не пише дали поддържа 4К видео за гледане от youtube ( например) ?

Или си просто си трят и се надяват че няма да се сети клиентът, че и 4К може да му потрябва в близко бъдеще.

На видеокартите които се купуват отделно от процесора гледам че писали, че поддържат 4К през HDMI 1.4 , а когато е вградена в процесора нищо не обясняват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

А на страницата на сайта и на АМД за 8 ядрената вградена графика що не пише дали поддържа 4К видео за гледане от youtube ( например) ?

Или си просто си трят и се надяват че няма да се сети клиентът, че и 4К може да му потрябва в близко бъдеще.

На видеокартите които се купуват отделно от процесора гледам че писали, че поддържат 4К през HDMI 1.4 , а когато е вградена в процесора нищо не обясняват.

Ти виждал ли си процесор с вграден HDMI изход? 'Щото аз не :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, killchain написа:

Ти виждал ли си процесор с вграден HDMI изход? 'Щото аз не :D

Да бе, на интелския сайт пише например вградено UHD видео, нищо че HDMI изхода е на 10 см от процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Белгиеца написа:

Да бе, на интелския сайт пише например вградено UHD видео, нищо че HDMI изхода е на 10 см от процесора.

Ами различно са си избрали да опишат спецификациите. Видеото в процесорът дори да може да възпроизведе 4K, ще зависи от изхода на дъното дали ще може да го предаде нататък.

Мисля, че задълбаваш в проблеми, които човекът, който си търси компютър, едва ли има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, killchain написа:

Ами различно са си избрали да опишат спецификациите.

Краткият въпрос към човекът с аватар на Ryzen е защо АМД мълчат като насрано бебе и не казват, че няма да тръгне 4К с тази вградена графика ?
Той предложи за 600 пари нов сглобен компютър, аз искам да знам дали ще тръгне на него 4К видео с осемядрената вградена графична карта .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това компютърче и в следствие да му се купи видеокарта до 70лв. втора ръка, има доста прилични такива - пример ! Диска е малък по обем , но достатъчен особенно ако се инсталира Win10 Ent.LTSC .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

За тези пари може и по-добре: BLUECHIP BusinessLine M TOWER i3-4130 8GB/500GB +Видео карта Gigabyte GeForce® GTX 1050 Ti OC, 4GB GDDR5, 128-bit - eMAG.bg

макар че видеокартата в случая е по-добре да е втора ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не се хвалят с 4К поддръжка значи няма да тръгне.
Тези производители са толкова богати, че няма как да са пропуснали неволно да изтъкнат аргумент можещ да им увеличи печалбите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ncl написа:

Кое е по-добро видео? Това в АМД или това в Интел?

По-добро в какво?

Има различни изисквания и не всичко е просто "груба сила".

Това разбира се изобщо не се отнася за вашия спор за 4K!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ncl написа:

Кое е по-добро видео? Това в АМД или това в Интел?

По-добро ще това което със 100% сигурност ще ми прати 4К сигнал към новия ми Panasonic UHD 4K 40'' TX-40GX810E от компютъра.
Аз игри никога не съм играл и няма и да ми се случи да играя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

преди 2 минути, Белгиеца написа:

По-добро ще това което със 100% сигурност ще ми прати 4К сигнал към новия ми Panasonic UHD 4K 40'' TX-40GX810E от компютъра.

Това са две различни неща!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това са две различни неща!

Виж сега, преди 10 години въобще не ми е минавало през акъла че ще дойде време да трябва да гледам от 1tv.ru във Full HD 1080p от компютъра към 50 инчов телевизор, ама сега така правя.
И десет годишната видео карта се справя.
Значи сега е наред да дойде време 4К да трябва да пращам от компютър към телевизор с абонаментите с неограничен трафик към Интернет. И като ми дойде до главата и това нещо, тогава ако се окаже, че дъното не иска да го прати щото процесорът е нещо мързелив и не става, значи ще има пак ново харчене на пари.
Та едните писали UHD а другите си траят на всички езици.
И мързеливият клиент кво да прави, да завърши ново висше по компютърни науки за да им разбере нормерцата или да купува от този който пише UHD ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш ли разлика да ти прати 4К сигнал до TV и тук ти ще искаш и някаква честота на опресняване.

И декодиране на 4K видео с неясен кодек, произход, без да е уточнено дали ще е локално, през интернет, в плеър, през браузър, не е ясно и качество и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Белгиеца написа:

Като те интересува, ще си намериш информация. Примерно: https://www.cpu-monkey.com/en/igpu-amd_radeon_vega_8_graphics-13

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата - няма с пръдня да стане боя. Като теоретичен мониимум 1000, на практика поне по 2 за гейминг компютър. Има теми, разгледай. По принцип за игри са най-скъпите компютри. Няма как толкова нова конфигурация да е изхвърлена и да се продава втора употреба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Щом не се хвалят с 4К поддръжка значи няма да тръгне.

Поддържа 4к вградената графика на Razen(vega 8,11) през HDMI,или DP,и на много места го пише,ама няма кой да чете.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е от сателитния ми 4К приемник пратено до 4К телевизора ми, само 19176 kbit/s  - могат спокойно да ми го пускат от някой сайт да го гледам даже и с двойно по-голяма скорост да е.
Значи трябва новото компютърче да може да праща такова видео до телевизора.
Сегашният компютър праща 1080p 60 Hz - така излиза в началото.

spacer.png

преди 1 час, Raze написа:

Като те интересува, ще си намериш информация. Примерно: https://www.cpu-monkey.com/en/igpu-amd_radeon_vega_8_graphics-13

1. Това не е сайта на производителя.
2. Нищо не пише на тази страница относно UHD 4K

Давам си сметка че много яко съм ви настъпил по мазола феновете на АМД, ама кво съм виновен аз, че мене ще ме тормозят да мога да пускам 4К и питам тука.

преди 1 час, Слави Маринов написа:

Поддържа 4к вградената графика на Razen(vega 8,11) през HDMI,или DP,и на много места го пише,ама няма кой да чете.....

На страницата на сайта на производителя нищо такова не пише !
Ама нищичко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване