Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Говорилня или дрън-тема тема

petie1
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, Anneliese написа:

Аз нямам вина за всичко това.

Че никой не твърди това, само показах че Берковица е доста известен град най вече с теб :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, petie1 написа:

Че никой не твърди това, само показах че Берковица е доста известен град най вече с теб :)

Берковица за мен е възрожденски град, домът на Вазов.

Болно ми е, че се е превърнал в това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, АСПЕКТ написа:

Берковица за мен е възрожденски град, домът на Вазов.

Болно ми е, че се е превърнал в това.

Ами.... За жалост и другите възрожденски градове са така

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, АСПЕКТ написа:

домът на Вазов

Домът му е в Сопот, а там е живеел докато е бил в Окръжния съд в Берковица. 

п.п. Не подвеждай с някаква собствено незнание.  Иначе, да, тъжно е положението ни във възрожденските ни градове и села. Както е тъжно всички българи да ги оприличават на литературен герой на Алеко Константинов. НО, това са фактите. = Някои наблягат в "западна" Европа и на американския континент, че сме с ниска култура и само и единствено Алеко Константинов пресъздава достоверност за характера на българина, че е простак. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

п.п. Не подвеждай с някаква собствено незнание.  Иначе, да, тъжно е положението ни във възрожденските ни градове и села. Както е тъжно всички българи да ги оприличават на литературен герой на Алеко Константинов. НО, това са фактите. = Някои наблягат в "западна" Европа и на американския континент, че сме с ниска култура и само и единствено Алеко Константинов пресъздава достоверност за характера на българина, че е простак. 

Ама той не подвежда, иначе как да каже квартирата на Вазов в Берковица ли? Ами тогава и от етнграфския музей на Берковица подвеждат щот и те казват дома на Вазов в Берковица :(

Тъжно ми е за българските възрожденски градове но това е положението за жалост, не ги поддъжаме и  така пазейки историческата си памет което наистина ни прави като героя на Алеко Константинов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, petie1 написа:

квартирата

До известна степен си прав, макар, че на руски квартира е дом ... НО, може да каже какво си е обективното = къщата в която е живял Вазов когато е бил в Берковица. 

Дом е нещо което на човек му е собственост или в наследство. И, да, признавам си, че не знам дали му е била собствена къща. Ако му е била такава, то правилно е да се каже един от домовете на Вазов. 

п.п. Не държа на правилен български, но все пак някак си трябва да има вид обективност. ОК, разбирам, че е била неудачна моята поправка, но все пак за мен домът на Вазов ще си остане в друг възрожденски град = Сопот, а не в Берковица. = Типично българско е да наричаш дом родната къща, особено по ония времена.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че какво и е на къщата? Трябва да видите нейна снимка от началото на миналия век - била е пред почти събаряне. Сега си е добре. Иначе е автентична къщата, не е копие като родния му дом в Сопот. Нормално е да изглежда мръсна и поовяхнала, все пак май е на 2 века поне. Но, долколкото знам, при социализма са я стегнали. Обаче не е виждала ремонт отдавна, а май си е малко за ремонт, че не знам кабелите от кога са.

Страх ме е да не стане като с хана ни ( на града де), който май също е бил старинна сграда на същата улица и е изгорял.

Иначе не е точно негова къщата, а собственост на местен търговец. Той е живял на квартира, както се казва, но тогава, когато идва в града, е бил много известен човек вече, тук страшно много са му се радвали и са го уважавали, май не са му искали пари или не са посмели. Тук се е ползвал с голям авторитет и уважение, не е бил критикуван. Е, обсъждали са любовната му авантюра със туркинята,  ама то в малък град като няма много какво да се случва и обсъжда.......... не са го обсъждали с лошо, даже май са се чудели дали няма най - сетне да се ожени или поне да има детенце. Иначе тук е най известен със съдебното дело срещу едно куче. Тая история още се разказва тук.

Та, какво казвахт, Германия не била такава ли? А това какво е?

https://www.24chasa.bg/novini/article/10268753

Антисемитско отношение към гражданите на Литва. После още ми разправяйте, че Германия и германците са други и вече няма нужда от филми като тези по "Виасат Хистори".:angry:

Лично на мен ми се иска да направят една поредица за децата и внуците на нацистите, много ми е интересно дали някои от тях имат същите убеждения.evil genius waiting GIF by Kathryn Dean

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, dioib написа:

До известна степен си прав, макар, че на руски квартира е дом ... НО, може да каже какво си е обективното = къщата в която е живял Вазов когато е бил в Берковица. 

Дом е нещо което на човек му е собственост или в наследство. И, да, признавам си, че не знам дали му е била собствена къща. Ако му е била такава, то правилно е да се каже един от домовете на Вазов. 

п.п. Не държа на правилен български, но все пак някак си трябва да има вид обективност. ОК, разбирам, че е била неудачна моята поправка, но все пак за мен домът на Вазов ще си остане в друг възрожденски град = Сопот, а не в Берковица. = Типично българско е да наричаш дом родната къща, особено по ония времена.  

Знаеш ли май всички сме прави в случая :) Според мен дом е мястото където се чувстваш желан обичан и щастлив а не това дали ти е наследство или родна къща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, dioib написа:

Не съм казал или написал РОДЕН дом. Това е всеобщо известно, че домът на Вазов е в Берковица, а родният му дом е в Сопот.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Къща_музей_„Иван_Вазов“_(Сопот)

Къща музей „Иван Вазов“ в Сопот е родната къща на българския писател и поет Иван Вазов.

Той е живял и в Пловдив, и в София.. ако искаме да се заяждаме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Anneliese написа:

Антисемитско отношение към гражданите на Литва. После още ми разправяйте, че Германия и германците са други и вече няма нужда от филми като тези по "Виасат Хистори".:angry:

Лично на мен ми се иска да направят една поредица за децата и внуците на нацистите, много ми е интересно дали някои от тях имат същите убеждения

Каза форумното наци, а на германците баш им пука какво мисли берковската принцеса....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Anneliese написа:

Че какво и е на къщата? Трябва да видите нейна снимка от началото на миналия век - била е пред почти събаряне. Сега си е добре. Иначе е автентична къщата, не е копие като родния му дом в Сопот. Нормално е да изглежда мръсна и поовяхнала, все пак май е на 2 века поне. Но, долколкото знам, при социализма са я стегнали. Обаче не е виждала ремонт отдавна, а май си е малко за ремонт, че не знам кабелите от кога са.

Страх ме е да не стане като с хана ни ( на града де), който май също е бил старинна сграда на същата улица и е изгорял.

Иначе не е точно негова къщата, а собственост на местен търговец. Той е живял на квартира, както се казва, но тогава, когато идва в града, е бил много известен човек вече, тук страшно много са му се радвали и са го уважавали, май не са му искали пари или не са посмели. Тук се е ползвал с голям авторитет и уважение, не е бил критикуван. Е, обсъждали са любовната му авантюра със туркинята,  ама то в малък град като няма много какво да се случва и обсъжда.......... не са го обсъждали с лошо, даже май са се чудели дали няма най - сетне да се ожени или поне да има детенце. Иначе тук е най известен със съдебното дело срещу едно куче. Тая история още се разказва тук.

Та, какво казвахт, Германия не била такава ли? А това какво е?

https://www.24chasa.bg/novini/article/10268753

Лично на мен ми се иска да направят една поредица за децата и внуците на нацистите, много ми е интересно дали някои от тях имат същите убеждения.evil genius waiting GIF by Kathryn Dean

Нали си много начетена, гледаш филми.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Странна_война

Обясни, защо французите и британците са стоели настрана и са гледали, как нападат Полша.

Войната щеше да приключи по-рано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, АСПЕКТ написа:

Нали си много начетена, гледаш филми.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Странна_война

Обясни, защо французите и британците са стоели настрана и са гледали, как нападат Полша.

Войната щеше да приключи по-рано.

Нали казах защо - заради нещастникът Невил Чембърлейн и защото французите не са искали да воюват сами. не, че го одобрявам. Но станалото - станало.

По ме интересува защо са оставили нацистите и близките им да си живеят живота.

преди 41 минути, petie1 написа:

Каза форумното наци, а на германците баш им пука какво мисли берковската принцеса....

И кое, моля, ме прави нацист? Това, че не подкрепям хомосексуализма ли? Че не одобрявам политиката и привилегиите за циганите? Че съм против лъжите за социализма и "Белене"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Anneliese написа:

Нали казах защо - заради нещастникът Невил Чембърлейн и защото французите не са искали да воюват сами. не, че го одобрявам. Но станалото - станало.

По ме интересува защо са оставили нацистите и близките им да си живеят живота.

И кое, моля, ме прави нацист? Това, че не подкрепям хомосексуализма ли? Че не одобрявам политиката и привилегиите за циганите? Че съм против лъжите за социализма и "Белене"?

Ето, как са изглеждали британците.

Типичен представител на Албиона.

david-gulpilil-the-tracker-photocall-ven

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Gulpilil

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Anneliese написа:

Викаш да почвам да вадя доказателствата как дискриминираш хората с увреждания? Как разправяш опашати лъжи за шабата? Как според теб ГУЛАГ и концелагерите са различни? И още и още :)

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

А що не кажеш отде идва расовата теория срещу която толкова рипа майсторката на шаржа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и как звучи Шекспир на автетичен английски език

преди 7 минути, petie1 написа:

Викаш да почвам да вадя доказателствата как дискриминираш хората с увреждания? Как разправяш опашати лъжи за шабата? Как според теб ГУЛАГ и концелагерите са различни? И още и още :)

А що не кажеш отде идва расовата теория срещу която толкова рипа майсторката на шаржа

Може би от французинът Гобино???

https://bg.wikipedia.org/wiki/Жозеф_Артюр_дьо_Гобино

Жозеф Артюр дьо Гобино (на френски: Joseph Arthur de Gobineau) е френски дипломат, аристократ, белетрист и философ.

Автор е на труда „За неравенството на човешките раси“, в който развива расовата теория и идеята, че съществува арийска господарска раса, която властва над жълтата и черната раса. Неговите изводи по-късно са използвани от нацисткото правителство на Третия райх като доводи в полза на расовата му политика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, АСПЕКТ написа:

Може би от французинът Гобино???

https://bg.wikipedia.org/wiki/Жозеф_Артюр_дьо_Гобино

Жозеф Артюр дьо Гобино (на френски: Joseph Arthur de Gobineau) е френски дипломат, аристократ, белетрист и философ.

Автор е на труда „За неравенството на човешките раси“, в който развива расовата теория и идеята, че съществува арийска господарска раса, която властва над жълтата и черната раса. Неговите изводи по-късно са използвани от нацисткото правителство на Третия райх като доводи в полза на расовата му политика.

Не, идва от същите тия циганета дет ги постна по горе така че да не ги хвали много много майсторката на шаржа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, petie1 написа:

Не, идва от същите тия циганета дет ги постна по горе така че да не ги хвали много много майсторката на шаржа

Сигурно визираш https://bg.wikipedia.org/wiki/Чарлз_Дарвин

https://bg.wikiterhal.com/130538-eugenics-society-uk-ELKKJG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, АСПЕКТ написа:

Имам превид ето това

Цитат

Не бива да се пропуска обективната историческа истина, че генетиката възниква, развива се и укрепва като расистка псевдонаучна теория във Великобритания и САЩ,

От тук

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Genetikata-se-opitva-da-si-skasa-opashkata_120976.html

Така че майсторката на шаржа да не ми дрънка как само Германия трябва да бъде демонизирана щот и държавите победителки не са цвете за мирисане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, АСПЕКТ написа:

Да съм казала, че одобрявам псевдонаучните теории на откачените шаренки еднорози?

преди 1 час, petie1 написа:

Имам превид ето това

От тук

https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Genetikata-se-opitva-da-si-skasa-opashkata_120976.html

Така че майсторката на шаржа да не ми дрънка как само Германия трябва да бъде демонизирана щот и държавите победителки не са цвете за мирисане

Само дето държавите победителки не са създавали концлагери, не и такива истински като "Аушвиц" и "Берген - Белзен".

Жалко, че не схващаш разликата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Anneliese написа:

Само дето държавите победителки не са създавали концлагери, не и такива истински като "Аушвиц" и "Берген - Белзен".

Жалко, че не схващаш разликата.

Хаха да бе, не са..... Виждаш ли се колко си захлупена  по история :lol6:

Цитат

Опитът на испанците (или американците) е възприет от британците при създаването на концлагери за бурските семейства в Южна Африка по време на Англо-бурската война (1899 – 1902) г. Целта на създаването на „лагери за концентрация“ (именно тогава се появява и терминът) е да се лишат бурските партизани от възможности за снабдяване и поддръжка, като се съберат фермерите в специално определени места. Понеже снабдяването на лагерите е било изключително лошо, в тях е царила висока смъртност.

Към пролетта на 1901 г. британски концентрационни лагери са създадени по цялата окупирана територия на бурските републики – в Барбъртън, Хайдълбърг, Йоханесбург, Клирксдорп, Мидълбърг, Почефстром, Стандъртън, Феринигинг, Фолксрюс, Мафекинг, Айрин и други места. В тях англичаните затварят над 200 хиляди души, основно жени и деца, което е около половината от бялото население на бурските републики. В течение само на една година – от януари 1901 до януари 1902 година – в концлагерите умират от глад и болести около 17 хиляди души, предимно деца. През април 1901 г. в Йоханесбургския лагер умират почти 70% от намиращите се там деца до осемгодишна възраст.

Опа я да видим кой създава първия лагер в Европа? И за какво?

Цитат

Гърция създава първия концлагер в Европа на 18 юни 1913 г. Той е специално предназначен само за македонски българи от гражданското население и пленени български войници. Това е лагерът на о. Трикери, където само за 3 месеца са унищожени според различните изследвания между 1000 и 7000 българи. През октомври 1913 г. военнопленниците са освободени, но съдбата на останалите българи е неизвестна. Сведения за този лагер дава чехът Владимир Сис, който през 1914 г. посещава острова, намира масовите гробове на избитите българи и ги фотографира.

Ама за това не лееш сълзи нали?

Цитатите са оттук

https://bg.wikipedia.org/wiki/Концентрационен_лагер

Псевдоисторичките трябва да замълчат ама знам че пак ще изпраскаш някой шарж така че давай поне да се похилим :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

9-43.jpg

Берковица през зимата.

Хубава природа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Там е разкошно, абе то във България, навсякъде си е красиво.

Даа, нали си е нашата Роднина та си е най хубава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване