Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,преди близо 10 години бях хванат да шофирам с алкохол 1,7 промила,осъдиха ме на 3 години условно и в началото на тази година ме хванаха да шофирам с 1,1 промила,въпроса ми е ще има ли ефективна присъда?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой утепа ли? Колко пъти ще станат докато се счупи стомната? Нещо изпитателен срок има ли?

Въобеще като си рецидивист да ти скъсат гъза. Без извинения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 г. условно, но с какъв изпитателен срок. Като гледам датите и максимума на изпитателния срок, предполагам, че дори да е бил максималния е изтекъл и не си извършил  в него новото нарушение. Казвам нарушение, защото 1.1. се води административно нарушение, а не престъпление. Макар да е 1.1., ако си го извършил обаче в изпитателния срок, като нищо може да те опандизят. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, delpiero10 написа:

...,въпроса ми е ще има ли ефективна присъда?

Моето желание е да те приберат на топло и да не те пускат повече навън, ти си потенциален убиец !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип най-правилното решение на съдилищата би било лежане, т.е. налагането на ефективни присъди. Не знам в какво го превърнаха, ама условното осъждане би следвало /не само за алкохол/ да е едно изключение, което да се прилага много рядко. А те го превърнаха в правило-отговаряш формално на условията и бум-условна присъда. 

В случая обаче без факти не е ок и да се съди някой прибързано. Не се знае как и защо. Има хора, които от немай къде са карали пили - например роднина получил инсулт, няма време за линейки и хайде товарене и возене до болницата. Или просто да премести колата, да му е по пред входа-карал там с 3 км./ч. за 10 метра, минала обаче полицейската патрулка точно на момента и го хванали.  Знам такива случаи не един.

М/у другото начинът да се избегнат тези условни осъждания е чрез промени в НК. Просто изрично ще се посочат престъпленията, за които да не се допуска условно осъждане, както и да не може да се слиза под най-ниския предел, посочен в закона. И тогава съдията или трябва да оправдае или трябва да постанови ефективна присъда. Но при наличието на доказателства няма да посмее да оправдае, защото ще има и обществен натиск. А така в момента се измъкват.....осъдих го бе, ей го, какво като е условно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, bate_dydo написа:

Или просто да премести колата, да му е по пред входа-карал там с 3 км./ч. за 10 метра, минала обаче полицейската патрулка точно на момента и го хванали.  Знам такива случаи не един.

Не знам дали пишеш за случая с местеното на колата и полицаите преди 10-15 г в Младост, София, но тогава тия го бяха дебнали с дни да излезе и да се качи в колата. Човека даже е бил без лични документи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, chasovnik написа:

Не знам дали пишеш за случая с местеното на колата и полицаите преди 10-15 г в Младост, София, но тогава тия го бяха дебнали с дни да излезе и да се качи в колата. Човека даже е бил без лични документи.

Не, за друг квартал става дума. А и за не един два случая. Преди няколко години например една комшийка от пред кооперацията й. Понеже била колата близо до кофите, там разни хвърлят, чупят всяка вечер и имало пострадали коли, слезла жената да си я сложи пред входа на кооперацията, че се освободило място. Буквално 20 метра, в почти полунощ, с пълзене както се казва. Обаче късмет-точно тогава минали полицаите, спрели я и хайде. Поне е била под 1.0 промила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, delpiero10 написа:

Здравейте,преди близо 10 години бях хванат да шофирам с алкохол 1,7 промила,осъдиха ме на 3 години условно и в началото на тази година ме хванаха да шофирам с 1,1 промила,въпроса ми е ще има ли ефективна присъда?

Употреба на алкохол от 0,8 до 1,2 промила включително

В тези случаи законодателят отчита по – сериозната степен на нарушението, като предвижда двойно по – високи наказания. За шофиране след употреба на алкохол от 0,8 до 1,2 промила включително, книжката се отнема за срок от 12 месеца и се налага глоба 1000 лв.

Законът предвижда санкции за повторно нарушение. В тези случаи книжката се отнема за срок от една до три години и се налага глоба от 1000 до 2000 лв.

Имай в предвид, че 3 години няма да видиш книжка. Сега нещата са доста затегнати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от парите и адвоката/ в какви връзки е със съдията/...  Мен са ме хващали 5 пъти с алкохол и досега не съм плащал на никого и си карам ... Сега аз това го казвам как е възможно да се оправиш а не да го правиш :))  Хвани некоя добра адвокатка и почваш да обжалваш всичко.... от пробата за алкохол,  каква е била пробата / и за всичко експертизи/.. 2,3 експертизи / тя адвокатката ще ти каже/.къде е била, направена ли е в съотвествие с нормативните документи и мн.други.... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, valseat написа:

Зависи от парите и адвоката/ в какви връзки е със съдията/...  Мен са ме хващали 5 пъти с алкохол и досега не съм плащал на никого и си карам ... Сега аз това го казвам как е възможно да се оправиш а не да го правиш :))  Хвани некоя добра адвокатка и почваш да обжалваш всичко.... от пробата за алкохол,  каква е била пробата / и за всичко експертизи/.. 2,3 експертизи / тя адвокатката ще ти каже/.къде е била, направена ли е в съотвествие с нормативните документи и мн.други.... 

:lol6::lol6::lol6::lol6::lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се провери с това с което си тестван дали е било в годност. Да се провери тоя който те е тествал/ да докаже,че не е употребил алкохол/... и много други неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, valseat написа:

Да се провери с това с което си тестван дали е било в годност. Да се провери тоя който те е тествал/ да докаже,че не е употребил алкохол/... и много други неща.

Явно не си хващан с алкохол и въобще не знаеш даже как протича самата процедура. Недей писа глупости моля ти се. Има раздел за вицове, там може да си постнеш коментарите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така да е. Щом знаеш. 

Сигурно знаеш много неща за компютрите ама за оправяне след хващане с алкохол ми позволи да знам некои неща. Не казвам,че всички ще станат, но има много неща,които обикновеният човек не ги знае и ги научава след като се сблъска/финансово най-вече с тях/.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, valseat написа:

Така да е. Щом знаеш. 

Да, знам! Няма да ти обяснявам защо, как и откъде, но мога да ти опиша самата процедура. И затвое сведение ти се съгласяваш и се подписваш на тестовете и резултатите. Може да извикаш адвокат, коато са те хванали и той в момента да следи дали се изпълнява всичко правилно. След това не може те отърве и арменския поп. Да не говорим, че ако имаш връзки в системата, всеки ти казва , че за всичко друго може да ти помогне , но за алкохол НЕ! А постващият ще яде хурката, защото го хващат втори път и това вече се води като рецидив. Та въобще не пиши глупости как са те хващали 5 пъти и как адвокат те бил спасявал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е вярно. Мен преди години ме хванаха да карам пил. И отидохме в 3 градска - вземаха ми кръв, подписах се и след това в съда оспорих резултатите от взимането на кръв / оказаха се,че не са мои/. Сега как става - съм обяснил по-горе. И това с връзки в системата е точно така както ти го казвам. Всичко е изгнило. Имай пари и нека ти вземат книжката... нема такова нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, valseat написа:

Това не е вярно. Мен преди години ме хванаха да карам пил. И отидохме в 3 градска - вземаха ми кръв, подписах се и след това в съда оспорих резултатите от взимането на кръв / оказаха се,че не са мои/. Сега как става - съм обяснил по-горе. И това с връзки в системата е точно така както ти го казвам. Всичко е изгнило. Имай пари и нека ти вземат книжката... нема такова нещо.

Да, интересно как ще си оспориш подписа. Всичко става на момента и не се подпиваш само ти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не си запознат. Няма значение какво си казал,подписвал и.т.н.,  ..някъде си. Важното  е какво казваш пред съда. Аз може да кажа... аз бях пиян ... може да съм казал,но аз не си спомням. Това с аз не си спомням върви навсякъде в съда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

Явно не си хващан с алкохол и въобще не знаеш даже как протича самата процедура. Недей писа глупости моля ти се. Има раздел за вицове, там може да си постнеш коментарите.

За съжаление не пише глупости.При задействане на необходимите хора наказателните постановления се издават с не  особено подходящи правни формулировки или формални грешки, които са достатъчни за съдия да ги обяви за съществени нарушения на АНП.

Случвало ми се е съда да заяви, че напълно е съгласен с тълкуванието на правните норми посочени в жалбата, но въпреки това няма да отмени НП, защото намирал основанието за недостатъчно, въпреки че то изрично в закона е посочено като съществено нарушение, водещо до неизправими пороци на НП.

Тъжно и жалко е но, делата се решават със средства далеч от правото/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, badr написа:

За съжаление не пише глупости.При задействане на необходимите хора наказателните постановления се издават с не  особено подходящи правни формулировки или формални грешки, които са достатъчни за съдия да ги обяви за съществени нарушения на АНП.

Случвало ми се е съда да заяви, че напълно е съгласен с тълкуванието на правните норми посочени в жалбата, но въпреки това няма да отмени НП, защото намирал основанието за недостатъчно, въпреки че то изрично в закона е посочено като съществено нарушение, водещо до неизправими пороци на НП.

Сега не говоря да имаш пари и някой да промени докзателствата и прочие. Говоря в нормалния случай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към Емил Костов

Знаеш ли,че срещу300- 500лев/преди 7,8 год/.. можеха да ти сменят кръвната проба за алкохол? Както я направиха за мен.

А сега не знам.... като гледам циганите.... може и да е по-скъпа услугата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, valseat написа:

Към Емил Костов

Знаеш ли,че срещу300- 500лев/преди 7,8 год/.. можеха да ти сменят кръвната проба за алкохол? Както я направиха за мен.

А сега не знам.... като гледам циганите.... може и да е по-скъпа услугата.

То и аз преди 8 години бях на 32 години. Говорим за нещата в момента, а те са доста сериозни стане ли въпрос за алкохол. Сега ти как и по какъв начин си се измъквал не го оспорвам. Оспорвам те в момента, защото са затегнали ситуацията. Постоянно има "хайки" за алкохол. Вече имам чувството, че ще ме измъкнат и оправдяат за убийство отколкото ако ме хванат пиян.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе щом толкова ти се слажда тая пуста пукница къркай си колкото си поискаш, навърти се като брадва, ама защо сядаш пил зад волана, не си ли помислил че не само твоя живот ами и живота и на други невинни хора можеш да отнемеш и погубиш.

Ама тогава недай си боже ако утрепеш някой пиян като куче сигурно си наясно че извършваш убийство, незнам кой и как ще те оттърве тогава, дори и да те оправдаят близките на жертвата не мисли че ще те оставят да живееш дълго.

Мислете малко с тия глави, не ги носете да пазят равновесие само.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама аз не съм карал пиян в последно време / не се сещам откога/... може да има години.  То аз колата не съм карал от 1 год. При мен не може да стане тоя филм,защото  съм го минал. И интересно,че съм оцелел.

А за кучето..... какво  да ти кажа.... айде предположи?

преди 20 минути, grizly написа:

Бе щом толкова ти се слажда тая пуста пукница къркай си колкото си поискаш, навърти се като брадва, ама защо сядаш пил зад волана, не си ли помислил че не само твоя живот ами и живота и на други невинни хора можеш да отнемеш и погубиш.

Ама тогава недай си боже ако утрепеш някой пиян като куче сигурно си наясно че извършваш убийство, незнам кой и как ще те оттърве тогава, дори и да те оправдаят близките на жертвата не мисли че ще те оставят да живееш дълго.

Мислете малко с тия глави, не ги носете да пазят равновесие само.

Хубаво! Я ми обясни каква е разликата.... между жената на приятеля/която има книжка от 1990год/.. и е карала около 20км. сама и се е ударала и не е пила... и между мен с милиони км.?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Изобщо не е така!Делата се решават със средствата на правото!

Жалкото е, че законите са писани от адвокати.И така са написани, че ако имаш добър адвокат и му платиш добре той те спасява дори и да извършиш убийство!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ivan_pop написа:

Изобщо не е така!Делата се решават със средствата на правото!

Жалкото е, че законите са писани от адвокати.И така са написани, че ако имаш добър адвокат и му платиш добре той те спасява дори и да извършиш убийство!

Верно ли си мислиш, че плащаш само на адвоката?! Плащаш на всички по веригата ( съдия,прокуратоура, полиция, свидетели, адвокати, че даже и на роднините или семейството на убития). Много пари трябва да имаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване