Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 59 минути, Maleficient написа:

Баш като изповедалня стана. Бай Онуфри пита, ние отговаряме :lol6:

мчи ко, лошо ли е

преди 53 минути, Попъ Онуфрий написа:

Скъпа сестро то кръчмата е изповедалнята на душата, а черквата е изповедалнята на сърцето. Туканка всеки може кат си пийне да си каже кво му тежи на душата, кви кахъри и тегоби има или кво иска. Бог чува нашите молби чадо, казани ли са с любов и без задни мръсни мисли, Той ще ги изпълни. 

Кво питие да ти сипя, сестро ?

Наздраве 

ощи съм на водка, отче, сипи водка

наздраве на цялата кръчма да сме живи и здрави и Бог да е с нас

qlshqls7td.gif.02cb8876b5d77e2ef6efd721959ac121.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 106
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Да пийнем братя и сестри. Който има чиста душа и светли помисли да заповяда в КРЪЧМАТА. Ето донесъл съм буренце с гъсто руйно червено винце, което се точи като старо олио. Пиеш от него и в т

Наздраве на цялата кръчма и понеже кръчма не може без музичка - поздрав за всички от мен  

Ма бива ли такива работи! Как така от сряда - 24.02., кръчмите отварят от 01.03.  Няма реклама, няма прИмоции ... ааа - ма - ха! Наздраве на КРЪЧМАТА! Много клиенти и голям оборот!  Имам пред

Публикувани изображения

УСТАВ НА БИРЕНАТА ПАРТИЯ НА БЪЛГАРИЯ

ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл. 1БИРЕНАТА ПАРТИЯ е самостоятелна, независима и доброволна организация с повече от идеална цел, която действува в съответствие с конституцията, в рамките на законите на страната, както и в рамките на собствения си устав.

Чл. 2. БИРЕНАТА ПАРТИЯ представлява своите членове пред международната и наша общественост, но не и пред органите на реда.

Чл. 3БИРЕНАТА ПАРТИЯ е наследник и продължител на славните традиции на Партията на умерения прогрес в рамките на закона, основана през 1911 година в Прага от Ярослав Хашек.

ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ

Чл. 4БИРЕНАТА ПАРТИЯ обединява почитателите на Хашек и светлото пиво, както и на останалите видове напитки под знамената на програмата си, провъзгласена в Манифеста от 29. 12. 1989 година.

ал. 1. Към свойте основни програмни цели БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да добавя и други, произтичащи от текущите нужди на момента и от въжделенията на своите членове.

Чл. 5БИРЕНАТА ПАРТИЯ не се стреми към властта, съзнавайки ясно, че идването й на власт би довело страната до пълна и окончателна национална катастрофа.

Чл. 6БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да издига свои кандидати в изборите, включително и президентските, когато бъде предизвикана от политическите си опоненти.

Чл. 7БИРЕНАТА ПАРТИЯ не подкрепя и не се бори против никоя политическа сила в страната и чужбина, и не влиза в съюз с никого и против никого, даже много да я помолят.

ЧЛЕНСТВО. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Чл. 8. Член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да бъде всеки пълнолетен гражданин, признаващ програмата й и готов да подпомогне партията в борбата за постигане на светлите й идеали.

ал. 1. Членството в друга партия, съюз или организация с идеална цел не е пречка за членуване в БИРЕНАТА ПАРТИЯ, доколкото нейната идеология е над тези неща, както и светлото пиво.

ал. 2. Доколкото бирата е сезонно питие, членството в БИРЕНАТА ПАРТИЯ също може да бъде сезонно /от май до октомври/.

ал. 3. Всеки действителен член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ получава членска карта - за целта в най-близката секция той декларира трите си имена, ЕГН и снимка /може и чужда/. Новоприетият винаги черпи своите поръчители или най-близките по маса членове.

Чл. 9. Не може да бъде член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ лице с влязло в сила присъда, както и такова, което не е чело или не харесва "Швейк".

Чл. 10. Членуването е доброволно. Желаещите подават писмена или устна молба до най-близката секция или Координационен съвет.

Чл. 11. Всички членове на БИРЕНАТА ПАРТИЯ са равни и имат равни права да участват в организационния живот, да черпят и да бъдат черпени.

Чл. 12. Членът на БИРЕНАТА ПАРТИЯ е длъжен:

ал. 1. Да заплаща предявените му сметки за изконсумираното от него лично, а ако се налага - и от компанията му.
ал. 2. Да спазва обществения ред, независимо от това колко е часът.
ал. 3. Да избягва обидните и нараняващи достойнството на околните изрази и действия, както и обръщението "ма" към жени и "бе" към мъже.
ал. 4. Да има толерантно отношение към естествените ни основни опоненти - трезвениците.
ал. 5. Да употребява по адрес на политическите си опоненти само обидни изрази, взети от "Приключенията на добрия войник Швейк". Употребата на обиди, невключени в тая книга, се наказва с глобално черпене.
ал. 6. Да не води агитация в нетрезво състояние.

Чл. 13БИРЕНАТА ПАРТИЯ изключва от нестройните си редове всеки нарушител на партийната етика и злоупотребител с нейното почтено име.

ОРГАНИЗАЦИОНЕН СТРОЕЖ И РЪКОВОДНИ ОРГАНИ

Чл. 14. Висш орган на БИРЕНАТА ПАРТИЯ е Конгресът, свикан по желание на членовете, независимо от броя на пожелалите го.

Чл. 15. За да бъде считан един конгрес за пореден, юбилеен и исторически, то той трябва да бъде обявен за такъв от участниците в него.

Чл. 16БИРЕНАТА ПАРТИЯ се ръководи от идеите и примера на Управителния съвет на Партията на умерения прогрес в рамките на закона, начело с Ярослав Хашек и членове Едуард Дробилек, Йозеф Ланда, Йозеф Скружини, инж- Кун и д-р Новак.

ал. 1. Доколкото всички те са покойници, Управителният съвет е несменяем.
ал. 2. Ал. 1 е включена специално, за да се избегне вътрешно партийните борби за власт.

Чл. 17. В периода между Конгресите на партията дейността на БИРЕНАТА ПАРТИЯ се координира от Координационен съвет, ръководен от Координатор и Председател.

ал. 1. Доколкото те са живи, Координаторът и Председателят също са несменяеми /вж. чл.16 ал.2/.
ал. 2БИРЕНАТА ПАРТИЯ разполага и с Говорител, който има приятното задължение да чете официални документи през масите, както и да казва на равни интервали от време "Наздраве!!!".

Чл. 18БИРЕНАТА ПАРТИЯ приветствува вътрешнопартийната фракционна дейност, доколкото тя създава на нейните членове разнообразие и приятни изживявания.

ал. 1. Всеки член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да сформира фракция, стига да може да обясни целите й понятно.

чл. 19БИРЕНАТА ПАРТИЯ изгражда дейността си на териториален и консуматорски принцип, като за целта сформира свои секции по местоживеене и местоконсумиране.

ал. 1. Секцията е душата на партийната дейност, в нея членовете общуват помежду си и водят организационен живот.
ал. 2. Секцията се ръководи от председател, избран по демократичен път /според разбиранията на членовете за демокрацдседател, избран по демократичен път /според разбиранията на членовете за демокрация/.
ал. 3. Председателят приема нови членове, води списъците, вътрешно и външнопартийната кореспонденция, отговаря за организационният живот. Председателят има право да прави забележки на неволни нарушители на партийната етика, както и да организира съпровождането им от организационния център по домовете.
ал. 4. Единствената привилегия на председателя е, че може да се подписва, като добавя пред името си думата "председател".
ал. 5. Секциите имат право да излизат в средствата за масова информация, както и на публични места със свои декларации, засягащи местни, национални и световни въпроси, при стриктно спазване на чл. 12 ал 6.

ФИНАНСОВИ СРЕДСТВА

Чл. 20БИРЕНАТА ПАРТИЯ няма финансови средства. Всеки неин член заплаща консумацията си лично и по този начин спонсорира организационния живот.

ал. 1. Всеки, който е решил да почерпи по едно е добре дошъл.

ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

БИРЕНАТА ПАРТИЯ е юридическа личност с повече от идеална цел. Печатът й е кръгъл, с надпис БИРЕНАТА ПАРТИЯ НА БЪЛГАРИЯ и халба бира в центъра. Или гърбава камила.

ИЗВЪНРЕДНИ РАЗПОРЕДБИ:

В случай, че наш член бъде избран в какъвто и да е орган на управление, вкл. парламента, той трябва по време на заседания задължително да поставя пред себе си бутилка, кутия или халба бира/при спазване на чл. 12ал.6/.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, haidukpikaso написа:

мчи ко, лошо ли е

ощи съм на водка, отче, сипи водка

наздраве на цялата кръчма да сме живи и здрави и Бог да е с нас

qlshqls7td.gif.02cb8876b5d77e2ef6efd721959ac121.gif

тъй да се чува, ей тва е приказка :) 

въй въй въй .... последните капки от бутилката ... в тебе остана кръчмата сестро.... :) ся отварям новата бутилка 

Наздраве и Бог да опрости греховете наши 

преди 27 минути, dimy написа:

УСТАВ НА БИРЕНАТА ПАРТИЯ НА БЪЛГАРИЯ

ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл. 1БИРЕНАТА ПАРТИЯ е самостоятелна, независима и доброволна организация с повече от идеална цел, която действува в съответствие с конституцията, в рамките на законите на страната, както и в рамките на собствения си устав.

Чл. 2. БИРЕНАТА ПАРТИЯ представлява своите членове пред международната и наша общественост, но не и пред органите на реда.

Чл. 3БИРЕНАТА ПАРТИЯ е наследник и продължител на славните традиции на Партията на умерения прогрес в рамките на закона, основана през 1911 година в Прага от Ярослав Хашек.

ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ

Чл. 4БИРЕНАТА ПАРТИЯ обединява почитателите на Хашек и светлото пиво, както и на останалите видове напитки под знамената на програмата си, провъзгласена в Манифеста от 29. 12. 1989 година.

ал. 1. Към свойте основни програмни цели БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да добавя и други, произтичащи от текущите нужди на момента и от въжделенията на своите членове.

Чл. 5БИРЕНАТА ПАРТИЯ не се стреми към властта, съзнавайки ясно, че идването й на власт би довело страната до пълна и окончателна национална катастрофа.

Чл. 6БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да издига свои кандидати в изборите, включително и президентските, когато бъде предизвикана от политическите си опоненти.

Чл. 7БИРЕНАТА ПАРТИЯ не подкрепя и не се бори против никоя политическа сила в страната и чужбина, и не влиза в съюз с никого и против никого, даже много да я помолят.

ЧЛЕНСТВО. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ

Чл. 8. Член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да бъде всеки пълнолетен гражданин, признаващ програмата й и готов да подпомогне партията в борбата за постигане на светлите й идеали.

ал. 1. Членството в друга партия, съюз или организация с идеална цел не е пречка за членуване в БИРЕНАТА ПАРТИЯ, доколкото нейната идеология е над тези неща, както и светлото пиво.

ал. 2. Доколкото бирата е сезонно питие, членството в БИРЕНАТА ПАРТИЯ също може да бъде сезонно /от май до октомври/.

ал. 3. Всеки действителен член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ получава членска карта - за целта в най-близката секция той декларира трите си имена, ЕГН и снимка /може и чужда/. Новоприетият винаги черпи своите поръчители или най-близките по маса членове.

Чл. 9. Не може да бъде член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ лице с влязло в сила присъда, както и такова, което не е чело или не харесва "Швейк".

Чл. 10. Членуването е доброволно. Желаещите подават писмена или устна молба до най-близката секция или Координационен съвет.

Чл. 11. Всички членове на БИРЕНАТА ПАРТИЯ са равни и имат равни права да участват в организационния живот, да черпят и да бъдат черпени.

Чл. 12. Членът на БИРЕНАТА ПАРТИЯ е длъжен:

ал. 1. Да заплаща предявените му сметки за изконсумираното от него лично, а ако се налага - и от компанията му.
ал. 3. Да избягва обидните и нараняващи достойнството на околните изрази и действия, както и обръщението "ма" към жени и "бе" към мъже.
ал. 4. Да има толерантно отношение към естествените ни основни опоненти - трезвениците.
ал. 5. Да употребява по адрес на политическите си опоненти само обидни изрази, взети от "Приключенията на добрия войник Швейк". Употребата на обиди, невключени в тая книга, се наказва с глобално черпене.
ал. 6. Да не води агитация в нетрезво състояние.

Чл. 13БИРЕНАТА ПАРТИЯ изключва от нестройните си редове всеки нарушител на партийната етика и злоупотребител с нейното почтено име.

ОРГАНИЗАЦИОНЕН СТРОЕЖ И РЪКОВОДНИ ОРГАНИ

Чл. 14. Висш орган на БИРЕНАТА ПАРТИЯ е Конгресът, свикан по желание на членовете, независимо от броя на пожелалите го.

Чл. 15. За да бъде считан един конгрес за пореден, юбилеен и исторически, то той трябва да бъде обявен за такъв от участниците в него.

Чл. 16БИРЕНАТА ПАРТИЯ се ръководи от идеите и примера на Управителния съвет на Партията на умерения прогрес в рамките на закона, начело с Ярослав Хашек и членове Едуард Дробилек, Йозеф Ланда, Йозеф Скружини, инж- Кун и д-р Новак.

ал. 1. Доколкото всички те са покойници, Управителният съвет е несменяем.
ал. 2. Ал. 1 е включена специално, за да се избегне вътрешно партийните борби за власт.

Чл. 17. В периода между Конгресите на партията дейността на БИРЕНАТА ПАРТИЯ се координира от Координационен съвет, ръководен от Координатор и Председател.

ал. 1. Доколкото те са живи, Координаторът и Председателят също са несменяеми /вж. чл.16 ал.2/.
ал. 2БИРЕНАТА ПАРТИЯ разполага и с Говорител, който има приятното задължение да чете официални документи през масите, както и да казва на равни интервали от време "Наздраве!!!".

Чл. 18БИРЕНАТА ПАРТИЯ приветствува вътрешнопартийната фракционна дейност, доколкото тя създава на нейните членове разнообразие и приятни изживявания.

ал. 1. Всеки член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да сформира фракция, стига да може да обясни целите й понятно.

чл. 19БИРЕНАТА ПАРТИЯ изгражда дейността си на териториален и консуматорски принцип, като за целта сформира свои секции по местоживеене и местоконсумиране.

ал. 1. Секцията е душата на партийната дейност, в нея членовете общуват помежду си и водят организационен живот.
ал. 2. Секцията се ръководи от председател, избран по демократичен път /според разбиранията на членовете за демокрацдседател, избран по демократичен път /според разбиранията на членовете за демокрация/.
ал. 3. Председателят приема нови членове, води списъците, вътрешно и външнопартийната кореспонденция, отговаря за организационният живот. Председателят има право да прави забележки на неволни нарушители на партийната етика, както и да организира съпровождането им от организационния център по домовете.
ал. 4. Единствената привилегия на председателя е, че може да се подписва, като добавя пред името си думата "председател".
ал. 5. Секциите имат право да излизат в средствата за масова информация, както и на публични места със свои декларации, засягащи местни, национални и световни въпроси, при стриктно спазване на чл. 12 ал 6.

ФИНАНСОВИ СРЕДСТВА

Чл. 20БИРЕНАТА ПАРТИЯ няма финансови средства. Всеки неин член заплаща консумацията си лично и по този начин спонсорира организационния живот.

ал. 1. Всеки, който е решил да почерпи по едно е добре дошъл.

ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

БИРЕНАТА ПАРТИЯ е юридическа личност с повече от идеална цел. Печатът й е кръгъл, с надпис БИРЕНАТА ПАРТИЯ НА БЪЛГАРИЯ и халба бира в центъра. Или гърбава камила.

ИЗВЪНРЕДНИ РАЗПОРЕДБИ:

В случай, че наш член бъде избран в какъвто и да е орган на управление, вкл. парламента, той трябва по време на заседания задължително да поставя пред себе си бутилка, кутия или халба бира/при спазване на чл. 12ал.6/.

ми аз наблягам тъй повечко на винцето и ракийката, пиво по- редко пия, във вашата си партия ше ме приемете ли и как се става член ?  

По алкохолни заслуги или що ? Аз тъй такова шише ракийка си я изпивам, на втора бутилка редко посягам да не разсърдя Господа и Пазител наш  :) 

преди 6 минути, Попъ Онуфрий написа:

тъй да се чува, ей тва е приказка :) 

въй въй въй .... последните капки от бутилката ... в тебе остана кръчмата сестро.... :) ся отварям новата бутилка 

Наздраве и Бог да опрости греховете наши 

ми аз наблягам тъй повечко на винцето и ракийката, пиво по- редко пия, във вашата си партия ше ме приемете ли и как се става член ?  

По алкохолни заслуги или що ? Аз тъй такова шише ракийка си я изпивам, на втора бутилка редко посягам да не разсърдя Господа и Пазител наш  :)  

Наздраве и да бъде и да просъществува навеки веков Великата Бирена Партия 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Попъ Онуфрий написа:

без задни мръсни мисли

кои са предни и кои са задни мръсни мисли ?

В една египетска гробница има надпис " Потънах в мочурищата"- това предна или задна мръсна мисъл е ?

преди 2 часа, Попъ Онуфрий написа:

Разминаваме се в печата за  кашера ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Попъ Онуфрий написа:

...

Наздраве 

Няма нужда да ми сипваш. Аз съм си сипала. Наздраве!

Сипи си на теб, да ти е блага приказката и богоугодна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чл. 8. Член на БИРЕНАТА ПАРТИЯ може да бъде всеки пълнолетен гражданин, признаващ програмата й и готов да подпомогне партията в борбата за постигане на светлите й идеали.

Чл. 12. Членът на БИРЕНАТА ПАРТИЯ е длъжен:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшен сън сънувах братя и сестри.

Сънувах самодива. С разпуснати червени коси. Тя стоеше до мене. Гола. И видях облите й гърди пламнали като жарава. И облите й гърди показваха своите коралови пъпки сред два розови венеца. И свенливо покриваше своята утроба - Извора на Живота. Тя ме погледна, а погледът й бе влажен, поглед, натежал от скрити желания. И аз почувствах как сърцето ми спря. Кръвта от лицето ми се отля и бледнина опъна скулите ми.

Небето се спусна върху мене като тежки дипли на стара, тъмна плащеница. И тя ме пронизваше с остър поглед, и пробождаше сърцето ми, сломяваше разума ми. И ме обсебваше с поглед. И погледът й ме изгаряше като палещия пясък на пустинята. В погледа й се къпеха безумни блясъци. Очите й надаваха вик. Очите й ме зовяха, мамеха, обещаваха. Очите й като два жарки въглена, дълбаеха кървави рани в душата ми. Те се впиваха като две жадни пепелянки в очите на душата ми. И в тях аз видях своята близка смърт. И сви ми се тревожно сърцето. Тя дишаше тежко и дълбоко и нейното дишане смразяваше, сякаш вещаеше буря.

И протегна ръце към мен, хубави като златни змии и смъртоносни като прегръдка. Прегръдките й ме задушиха в дива и несдържана страст. И ме целуна, не, не ме целуна, а впи стръвно устни в моите устни, и устните й, пълни и чувствени, изпиваха очите ми в стръвна целувка. Тя целуваше устните ми, ала нейните устни бяха ледени, устни на мъртвец, целувка на мъртвец. И всяка нейна целувка, допир и прегръдка ме вкаменяваше все повече и повече. Хубостта носеше смърт и отрова спеше във всяка целувка. И нейните целувки ме стапяха като восък на слънце. Устните й изсмукваха волята ми, дъха ми, силата ми. Тая коварна жена ме повлече и аз тръгнах след нея ослепял.

И се събудих целия треперещ и облян в пот. Тегаво ми е и не мога да забравя този сън. Що значи тоя сън? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Попъ Онуфрий написа:

Сънувах самодива. С разпуснати червени коси. Тя стоеше до мене. Гола. И видях облите й гърди пламнали като жарава. .

И се събудих целия треперещ и облян в пот. Тегаво ми е и не мога да забравя този сън. Що значи тоя сън? 

Значи това, което вече" казах ",ти не си кашерен и не си Онуфрий:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, valkiria1 написа:

Значи това, което вече" казах ",ти не си кашерен и не си Онуфрий:hush:

Да,, сестро, тука съм си избрал това име Онуфрий иначе си имам друго име светско за живота навън .... извън тоя форум :hush:

И да, не съм кашерен, то ако питаш всичките тука дето дращят в тоя форум няма да събереш и 1 човек да е кашерен :no-no: Пък и половината не знаят туй що значи.

Но ако искаш може много, много, много, много, много надълго и на широко да си говорим за тоя народ, на който си сложила байряка на картинката си. Сигурен съм,, че може да научиш неща, за които и не си чувала за тоя народ :)

Наздраве и остани си със здраве 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Попъ Онуфрий написа:

Да,, сестро, тука съм си избрал това име Онуфрий иначе си имам друго име светско за живота навън .... извън тоя форум :hush:

И да, не съм кашерен, то ако питаш всичките тука дето дращят в тоя форум няма да събереш и 1 човек да е кашерен :no-no: Пък и половината не знаят туй що значи.

Но ако искаш може много, много, много, много, много надълго и на широко да си говорим за тоя народ, на който си сложила байряка на картинката си. Сигурен съм,, че може да научиш неща, за които и не си чувала за тоя народ :)

Наздраве и остани си със здраве 

Щом не си кашерен и си Онуфрий няма как да си ми брат и аз да съм ти сестра. Това първо. Второто е,че най-хубавите приказки  за моя народ са ми разказвали моите баба, дядо и майка. Няма какво да прибавиш към тях нито като приказки, нито като истории, нито като нищо. Трето..наясно съм,че и друг път си пребивавал в тоя форум,което е без значение за мен, просто го отбелязвам като факт. Четвърто..всеки си има право на публика , на приказка и на фен клуб.... и последно от мен.... да ти се връща в пълна мяра здравето  и наздравето!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, valkiria1 написа:

Щом не си кашерен и си Онуфрий няма как да си ми брат и аз да съм ти сестра. Това първо. Второто е,че най-хубавите приказки  за моя народ са ми разказвали моите баба, дядо и майка. Няма какво да прибавиш към тях нито като приказки, нито като истории, нито като нищо. Трето..наясно съм,че и друг път си пребивавал в тоя форум,което е без значение за мен, просто го отбелязвам като факт. Четвърто..всеки си има право на публика , на приказка и на фен клуб.... и последно от мен.... да ти се връща в пълна мяра здравето  и наздравето!!

виж ся, нещо ме бъркаш и се припозна в тъмното на улицата с некой друг :biggrin: :no-no:

то тва е нормално де, в тоя форум се регнах преди неколко дена и никога до ся не съм бил тука и смятам, че с това приключих въпроса., пък дал ми верваш тва си е твоя рабта :)

Нооо струва ми се, че много се надценяваш като знания за твоя народ като история, култура и традиции, така че просто приеми че има много, ама кат казвам много начи наистина МНОГО неща, които не знаеш. Или си последната инстанция на истината? Коя истина?? Но да не ти развалям рахата, ок, начи знайш всичко.... да де ... всичко ... туй исках да кажа .... ;)

Тука е кръчма и се пие, богословските разговори и дебати са в онази тема за религията

Наздраве, аз си поркам сам самосиндикало, който е жаден да дойде да му сипя :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Попъ Онуфрий написа:

Но да не ти развалям рахата, ок, начи знайш всичко.... да де ... всичко ... туй исках да кажа .... ;)

ако имаше какво да кажеш,щеше да обясниш това :

преди 23 часа, valkiria1 написа:

кои са предни и кои са задни мръсни мисли ?

щеше да знаеш,че Онуфрий е свързан и с Египет/ не случайно ти "казах " за онази фраза от пирамидите/

преди 23 часа, valkiria1 написа:

В една египетска гробница има надпис " Потънах в мочурищата"- това предна или задна мръсна мисъл е ?

На мен ми трябва много малко за да разбера някои неща. Предвид това,че не познаваш и не можеш да обясниш думите си   и не знаеш нищо за Онуфрий ,остави надутите си приказки за неща които ще добавиш към знанията ми за Исраел....

преди 26 минути, Попъ Онуфрий написа:

Тука е кръчма и се пие, богословските разговори и дебати са в онази тема за религията

Като за "нов" в тоя форум ,добре си ориентиран.:hush:

Не съм видяла и чула поп да отваря кръчма. Не съм видяла и чула за поп на работно време  и не съм видяла и чула поп да съвместява духовна и светска длъжност.

Мисля ,че това се  е случвало само в " Комиците" и при Слави. Може да направите размяна...ти му дай телефона на твоя бог, а той ще ти отстъпи гаджето от ферарито..поне няма да сънуваш риби . Слави ще го облекат в бял чаршаф ,ще се върти от кълка на кълка цял ден ,ще го хранят с амброзии и плодове. Ти пък ще се пържиш в ада в отбрано общество и ще тънеш в сиси  и сливи. Защото адът нали са хората и техните избори. Та нещата са канализирани- от човек избора , от Адонай  последствията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, valkiria1 написа:

Трето..наясно съм,че и друг път си пребивавал в тоя форум,което е без значение за мен, просто го отбелязвам като факт.

и кой е той

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

и кой е той

преди 36 минути, Попъ Онуфрий написа:

твоя рабта :)

направо е вундеркинд ,тоя "поп"-за два дни разбра в кои теми какво се пише и хвана даже местния жаргон отпреди поне едно пет години...абе направо да повярваш в неговия бог и неведомите му пътища..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, valkiria1 написа:

ако имаше какво да кажеш,щеше да обясниш това :

щеше да знаеш,че Онуфрий е свързан и с Египет/ не случайно ти "казах " за онази фраза от пирамидите/

На мен ми трябва много малко за да разбера някои неща. Предвид това,че не познаваш и не можеш да обясниш думите си   и не знаеш нищо за Онуфрий ,остави надутите си приказки за неща които ще добавиш към знанията ми за Исраел....

Като за "нов" в тоя форум ,добре си ориентиран.:hush:

Не съм видяла и чула поп да отваря кръчма. Не съм видяла и чула за поп на работно време  и не съм видяла и чула поп да съвместява духовна и светска длъжност.

Мисля ,че това се  е случвало само в " Комиците" и при Слави. Може да направите размяна...ти му дай телефона на твоя бог, а той ще ти отстъпи гаджето от ферарито..поне няма да сънуваш риби . Слави ще го облекат в бял чаршаф ,ще се върти от кълка на кълка цял ден ,ще го хранят с амброзии и плодове. Ти пък ще се пържиш в ада в отбрано общество и ще тънеш в сиси  и сливи. Защото адът нали са хората и техните избори. Та нещата са канализирани- от човек избора , от Адонай  последствията.

е ся видя и попъ да отваря кръчма, ми то ми е в кръвта ве, то цял живот все кръчми, гостилници и таверни съм отварял :)

иначе имаш добро чувство за хумор, жено, ако си жена де.... то в днешно време вече не мое се разбере кой жена,, кой мъж, кой джендър и прочие.

дълги години съм бил в странство и живях в чужбината, ся заради вируса който Бог ни изпрати да ни накаже за греховете ни, се върнах тука в Родината. Безделнича по цял ден, шматкам се кат муа без глава, чат пат глеам некой филм,, поркам си и нема кво да правя. Избирах от 3- 4 форума де да отседна и да си губя времето и ето ме поредната си кръчма отворих да има де да кибича немотивирано :)

ай ... Наздраве

преди 8 минути, valkiria1 написа:

направо е вундеркинд ,тоя "поп"-за два дни разбра в кои теми какво се пише и хвана даже местния жаргон отпреди поне едно пет години...абе направо да повярваш в неговия бог и неведомите му пътища..

е, како ти ме подценяваш бре, не за 2 дена, , а само за 1 ден се ориентирах тука из темите, то много сложно щото, ся туй че съм с килийно образование не начи че не моа се оправям у форумите, я :) и в чужбината дето съм жиявл съм бил у форуми, бая по- сложни от тоя тука и там си е било тарапана от народ дето участва. Тука кат глеам нема големо движение, кат ми писне ще изчезвам, язе не живея у форум  :) 

Наздраве

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.02.2021 г. в 8:18, Попъ Онуфрий написа:

Да пийнем братя и сестри.

Който има чиста душа и светли помисли да заповяда в КРЪЧМАТА.

Ето донесъл съм буренце с гъсто руйно червено винце, което се точи като старо олио. Пиеш от него и в теб кръвта ти завира, и разпалва похотлива страст в душата ти. Има и друго буренце с бяло винце,, чисто като душата на девственица. Пиеш от него и в теб изплуват скрити желания, бленуваш за райски наслади, за сластни бури, луда похот и страстни безумици. Пък който сака блага ракийка има и дамаджанка с прасковена ракийка. Сварена от големи зрели праскови като гърдите на млада мома ненапита. Пиеш от нея и не можеш да й се наситиш, все едно пиеш солена вода, пиеш, а ставаш все по-жаден. 

Да пийнем и на сладка раздумка да седнем. 

Да пием, за да спасим душите си.

Наздраве 

Това заприлича на Под манастирската лоза от Елин Пелин. Наздраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Попъ Онуфрий написа:

дълги години съм бил в странство и живях в чужбината, ся заради вируса който Бог ни изпрати да ни накаже за греховете ни, се върнах тука в Родината. Безделнича по цял ден, шматкам се кат муа без глава, чат пат глеам некой филм,, поркам си и нема кво да правя.

аз питах за предните и задните мръсни мисли.

иначе имаш добро чувство за хумор, жено, ако си жена де....

категорично съм от  женски род и категорично   съм номер едно в света...даже мисля,че съм единствена:shy11:Светското ми име е О,майн  Гоод Зила . Подгласнички ми са  Дженифър Петрова от ла  Петрова нива , Риана Коцева от ла Дупница ,Бионсе Вълчева от ла Ямбол /това звучи като лайЯмбол/ и още няколко миски с адресна регистрация от други ла населени места.

отворих да има де да кибича немотивирано :)

абе като ти покажат два крака или един  жартиер с тая лабилна психика дето я имаш, знайш как ще се мотивираш...направо съм готова да сложа някоя друга парица и да се обзаложа..:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@valkiria1   Valki, кажи кой е тоя образ, че и аз имам едно предположение.За потребител, на който името му започва с буквата ,,В,,   

И бога ми, спри да се асоциираш с Годзила!  

Ти си човек с много богата душа, и не ми се връзваш с тоя груб образ. По-скоро с Шехерезада която е низъла 1001 нощ приказки на султана за да се спаси от смърт.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Чингис Хан написа:

@valkiria1   Valki, кажи кой е тоя образ, че и аз имам едно предположение.За потребител, на който името му започва с буквата ,,В,,   

абе всеки двулик Янус ник  е двулик Анус......не ги харесвам аз тия артисти и тия изпълнения. Там става въпрос за диагнози.

преди 3 часа, Чингис Хан написа:

И бога ми, спри да се асоциираш с Годзила!  

Ти си човек с много богата душа, и не ми се връзваш с тоя груб образ. По-скоро с Шехерезада която е низъла 1001 нощ приказки на султана за да се спаси от смърт.:)

Франчи, ти пък ако знаеш тази Шехерезада и Шахриар каква конспирация са:lol6:...защото няма такива арабски имена.

Пак става въпрос за изчанчени преводи. Фарси е богат език, но често попада в ръцете на калпави преводачи...които го прекарват през турския език.Шах е цар/султан за турците/ , а шахиншах цар на царете.

Шахиншах  /за мъж/ и шахбану/за жена/ са персийски  титли ,неправилно преведени и съкратени на шах  и шахиня. Така са ги докарали на Шахриар и Шехеразада и става нещо като "празни приказки" в приказките

Става въпрос за шахиншах  Риар и шахбану Айзада. ...

иначе и произхода на думата  шахмат  е свързано с Персия .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, valkiria1 написа:

Пак става въпрос за изчанчени преводи. 

На мен Фарсито ми е втори език след майчиния български и ще ти кажа, че най-точния превод на Шехерезада е Шекерено задниче ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Чингис Хан написа:

На мен Фарсито ми е втори език след майчиния български и ще ти кажа, че най-точния превод на Шехерезада е Шекерено задниче ;)

Верно бе!

Шекеро-зада, Захаро-зада, то ест сладко дупе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как удобно от кръчма се превърна в Ориенталска кръчма с примеси на древен Египет и Ария. 
Харем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване