Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Пиша тук, защото в youtube/ reddit не намерих качествени отговори на моя въпрос/ проблем. Искам да играя игрички на 2к и за това ми трябва по-добра видеокарта. В редит мненията бяха смесени - едни ми казаха да си взема 2700х, други ми дадоха 100 различни идеи за Nvidia карти.

Със сегашната ми видеокарта има някакъв проблем, не знам от къде идва и на какво се дължи, при положение че не прегрява.  От време на време по време на игра монитора става черен и изписва DP No Signal,  драйверите са винаги up to date и имам нов радиатор.

Моля ви се за предложения, парите не са от проблем, мислих си за 3080, но в момента е трудно да се намери добра оферта. 

377091298_PCspec.png.2bd895d011cdaab8e0b5a5d1baee6486.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта от типа RTX 3070/3060 TI ще ти е достатъчна, освен вече ако не си максималист - тогава поне RTX 3080. АМД също е вариант - RX 6700, която е около/над нивото на RTX 3070, ако не ползваш Ray Tracing - тогава умира много, но не съм видял някъде да се продава у нас (то не че и другите карти ги има). RX 6800 е още по-добър вариант, ако намериш добра оферта. В краен случай можеш и с RTX 3060 да минеш като по-евтин вариант - намира се за около 1400-1500 лв. Тя е на нивото на RTX 2060 Super, щом досега си карал с RX 580, ще получиш доста сносен ъпгрейд. Общо-взето, за момента е трудно и скъпо да се вземе добра видеокарта и ситуацията отива към влошаване за момента, чува се, че евентуално след около година може да се пооправят нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво е 2700х?

Неволна грешка , очевидно . 

преди 9 минути, Occult написа:

Моля ви се за предложения, парите не са от проблем, мислих си за 3080, но в момента е трудно да се намери добра оферта. 

В момента е почти невъзможно да се купи смислена графична карта . Като изключим липсата на наличности и нереалните цени на новите поколения адаптери ( когато се появят при нашите търговци ) . Преди дни имаше модели на  RTX 3070 за 2900 и 3190 лева . Да не споменавам ,че преди месеци качествени изпълнения се продаваха за 1239 - 1370 . Прецени сам струва ли си да платиш почти тройна цена за дадена стока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Видеокарта от типа RTX 3070/3060 TI ще ти е достатъчна, освен вече ако не си максималист - тогава поне RTX 3080. АМД също е вариант - RX 6700, която е около/над нивото на RTX 3070, ако не ползваш Ray Tracing - тогава умира много, но не съм видял някъде да се продава у нас (то не че и другите карти ги има). RX 6800 е още по-добър вариант, ако намериш добра оферта. В краен случай можеш и с RTX 3060 да минеш като по-евтин вариант - намира се за около 1400-1500 лв. Тя е на нивото на RTX 2060 Super, щом досега си карал с RX 580, ще получиш доста сносен ъпгрейд. Общо-взето, за момента е трудно и скъпо да се вземе добра видеокарта и ситуацията отива към влошаване за момента, чува се, че евентуално след около година може да се пооправят нещата.

Живея в Германия, според тебе тука ситуацията дали ще е по различна от колкото в България? Аз гледам най-често в амазон/ ебай. Благодаря ти за мнението!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситуацията е зле в цял свят. Много малко производство и много голямо търсене, особено с тези цени на криптовалутите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Occult написа:

Живея в Германия, според тебе тука ситуацията дали ще е по различна от колкото в България?

В такъв случай можеш да следиш за наличности в Mindfactory. De и Caseking. В Кейскинг периодично получават партиди нови карти ,но и те започнаха да ги продават на завишени цени . Там можеш да откриеш новата генерация на Нвидиа - RTX 3060 , 3070, 3080 и 3090 . За мен последната бе с абсурдна цена . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намират се 5700ХТ за около 550 евро. Което на фона на цените на другите карти си е Schnäppchen както казват братята немци. Виж в alternate.de,notebooksbilliger.de.

Иначе може да дебнеш Ebay-Kleinanzeigen.de.Ако някъде около теб някой пусне интересна карта и скочиш преди да са я налапали миньорите е добре.

Иначе за не много претенциозна игра на 2К, 5700ХТ става.

Новите са по-добре ама за двойна и тройна цена получаваш примерно 20-30% повече скорост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За подобни пари трябва да се намери и RTX 3060. Като производителност е почти същата, в някои случаи по-добра, а и Ray Tracing-а и е по-добър. Има повече памет, а и с отключения драйвер може да се копае с нея, да си избие част от парите (не че и 5700 не може).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето са с по 100+ евро нагоре. А като цяло не е особенно по-бърза. Рейтрейсинга да, но трябва и DLSS и става дълга и широка. 3060 също не е карта за рейтрейсинг а копането е долу-горе като на 5700ХТ(малко по-добре). Само че в Германия с цените на тока от 27 цента+ си на загуба с каквото и да копаеш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Tommygun написа:

Намират се 5700ХТ за около 550 евро. Което на фона на цените на другите карти си е Schnäppchen както казват братята немци. Виж в alternate.de,notebooksbilliger.de.

Иначе може да дебнеш Ebay-Kleinanzeigen.de.Ако някъде около теб някой пусне интересна карта и скочиш преди да са я налапали миньорите е добре.

Иначе за не много претенциозна игра на 2К, 5700ХТ става.

Новите са по-добре ама за двойна и тройна цена получаваш примерно 20-30% повече скорост.

5700XT си е идеална за 1440p, но аз лично не бих дал 550Е. Абсурдно е, но и ситуацията в момента е такава.

П.П. Обаче при WOW Сенчести земи на макс на тази резолюция не са перфектни нещата.:D Има спадове до под 60, което си е кофти, а хората си купуват 144/165 и нагоре монитори. При FreeSync съвместими се ядва. Подобно е положението с NV (3060) - безсмислена карта общо взето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак безсмислена не е. Има производителност на 2060 S/2070, но ако цената и беше нормална, щеше да си е тъкмо на мястото. До вчера я ползвах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах ги из сайтовете и няколко ,,vs'' видях и мисля да си поръчам Radeon RX 6800 TUF O16G, 16384 MB GDDR6. Според вас 1100 евро струва ли си за такава карта или е малко overpriced? Не разбирам въобще колко е нормална цена, в ебай щях да дам около 1,5к за 5700хт, благодарение на вас видях че е 550 - 600 нова макс :D ... Ако цената е ок я поръчвам веднага!

Още един въпрос, понеже имам Mini Tower на Cooler Master, дали ще се побере вътре и дали ще пасне с другите части, на които съм постнал снимка най-горе в темата? Благодаря ви за бързите отговори, супер сте! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Where and How to Buy Radeon RX 6800, RX 6800XT | Tom's Hardware

Нормални цени няма да намериш скоро. И аз онзи ден дадох за моята RTX 3070 малко над 920$, като за момента това може да се каже, че дори е евтино (препоръчителната базова цена за тази карта е $500). Вече нормални цени няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Occult написа:

Здравейте!

Пиша тук, защото в youtube/ reddit не намерих качествени отговори на моя въпрос/ проблем. Искам да играя игрички на 2к и за това ми трябва по-добра видеокарта. В редит мненията бяха смесени - едни ми казаха да си взема 2700х, други ми дадоха 100 различни идеи за Nvidia карти.

Със сегашната ми видеокарта има някакъв проблем, не знам от къде идва и на какво се дължи, при положение че не прегрява.  От време на време по време на игра монитора става черен и изписва DP No Signal,  драйверите са винаги up to date и имам нов радиатор.

377091298_PCspec.png.2bd895d011cdaab8e0b5a5d1baee6486.png

Може ли един страничен въпрос..................поради каква причина рамта е на такава честота?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Може ли един страничен въпрос..................поради каква причина рамта е на такава честота?

Сега ще проверя дали не е бъг от програмата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Occult написа:

Сега ще проверя дали не е бъг от програмата

Странно,за този хардуер е много ниска..........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Слави Маринов написа:

Възможно ли е да е станало нещо с рамта? Конфигурацията съм я правил преди около 2 години и се сещам че бях поръчал най-бързата тогава, ако не се лъжа беше 3200 или 400, не разбирам много, но със сигурност не съм поръчвал с 1000 MHz.. странно :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 6700ХТ на 914 ,но това е просто идиотско за такава карта. И както и при 6800 е двойно от официалната цена. Ако си мислиш ,че си струва и си навит да дадеш парите, взимай я. Това с чакането е бъдеще неизвестно. Четох преди малко ,че при АМД щяло леко да се подобри положението чак есента. И то леко...

Щом си бил готов да дадеш 1500 за 5700ХТ, то 1100 за 6800 си е яка оферта в кавички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, това е базовата честота на паметта, ако няма активиран XMP профил (съответно като се умножи по 2). А това speccy е много бъгав и стар софтуер, не знам защо изобщо някой го ползва. Най-добре aida64 или hwinfo 64. Може и CPU-Z и GPU-Z съответно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Странно,за този хардуер е много ниска..........

https://www.amazon.com/dp/B07MNJRQB2/ref=twister_B07JPD3Q4M?tag=joeydel2525-20&_encoding=UTF8&th=1&geniuslink=true - ето тези бях взел с 3200 MHz. Явно съм бил scammnat, защото дори и в амазон няма 1000 MHz честота при опциите ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Tommygun написа:

Щом си бил готов да дадеш 1500 за 5700ХТ, то 1100 за 6800 си е яка оферта в кавички.

Това ще са вече нормалните цени на видеокартите, даже е евтино, свиквай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Occult написа:

Възможно ли е да е станало нещо с рамта? Конфигурацията съм я правил преди около 2 години и се сещам че бях поръчал най-бързата тогава, ако не се лъжа беше 3200 или 400, не разбирам много, но със сигурност не съм поръчвал с 1000 MHz.. странно :D

Пусни CPUz или HWinfo (портативни версии), ще покаже реалната честота на паметта. Като е умножиш x2 ще получиш реалната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване