Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Засрамете се малко!

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Bubbles написа:

То е ясно че е взаимствано от по-стари религии, надали бай Моше е седнал сам да си съчинява разни притчи и т.н.
НО факта е че християнството каквото го познаваме днес е дело на Евреите.

Сериозно?

И защо тогава има разлики във вида на храмовете ни, обредите,  какво лошо виждаш в 10 - Божи заповеди?

Знаеш ли колко еврейски деноминации има? Повечето са си откровени секти, да ме прощават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 минути, Anne написа:

с думите, че съм била недостойна да бъда знаменоска.

Как е тръгнало ще поискаш и нобелова награда . Ай сиктир бе с тая просия ,земи си заслужи нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Как е тръгнало ще поискаш и нобелова награда . Ай сиктир бе с тая просия ,земи си заслужи нещо.

Каква просия, бе? Просия ти се привижда на теб...............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anne написа:

Но и до днес тъга ми носят дискриминациите, свързани със забрана да уча чужд език и танци. И с думите, че съм била недостойна да бъда знаменоска.

Да,тъга ти носи и това,че тениската която си харесала не била с барби и в розов цвят…Да ти имам проблемите.Ти вярно живееш в някакъв измислен свят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Гост. написа:

Да,тъга ти носи и това,че тениската която си харесала не била с барби и в розов цвят…Да ти имам проблемите.Ти вярно живееш в някакъв измислен свят!

Не, живея в адски несправедлив свят, който третира хората с увреждания като боклуци. Без основание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anne написа:

Не, живея в адски несправедлив свят, който третира хората с увреждания като боклуци. Без основание.

Ами запиши се и учи английски,какъв ти е проблема? Искаш интеграция-ок! Има много общински програми които предлагат работа,ама теб те мързи да гледаш.Колко по-лесно е да пишеш фермани в Калдата.Ти трябва да се харесаш на обществото не то на теб!Всички теми са ти идентични,а тази седмица си в серия-цели 3.Очевидно ти е скучно…Та се сетих за един виж,баш като за теб :

Какъв е този шум на улицата, Джон? - Гей парад, сър. - И какво искат? - Еднополова любов, сър. - И кой им забранява, Джон? - Никой, сър. - Тогава защо крещят? - Пе*ер*с*и, сър. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Anne написа:

Светът е съвършен. Всекиму според заслугите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Гост. написа:

Ами запиши се и учи английски,какъв ти е проблема? Искаш интеграция-ок! Има много общински програми които предлагат работа,ама теб те мързи да гледаш.Колко по-лесно е да пишеш фермани в Калдата.Ти трябва да се харесаш на обществото не то на теб!Всички теми са ти идентични,а тази седмица си в серия-цели 3.Очевидно ти е скучно…Та се сетих за един виж,баш като за теб :

Какъв е този шум на улицата, Джон? - Гей парад, сър. - И какво искат? - Еднополова любов, сър. - И кой им забранява, Джон? - Никой, сър. - Тогава защо крещят? - Пе*ер*с*и, сър. 

Напротив, обществото е длъжно на хората с увреждания и вече написах защо. Бягането от отговорност на здравите хора към тези с увреждания заради изстъпленията срещу такива като мен в миналото, както и нежеланието ви да се разделите със ксенофобските си възгледи........... Да, длъжни сте!

Да уча английски в група вече няма как, защото напълно не чувам! Което означава, че вече и слуховият апарат е безполезен. А е безполезен, защото слуховите костици в ухото са унищожени.

Да работя също няма как и вече не е само заради физическите ми увреждания. Не чувам! По устни не мога да чета, жестов език не ползвам.

Какво не разбрахте от обясненията ми? Тълковен речник ли ви трябва за всяка една дума?

преди 6 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Светът е съвършен. Всекиму според заслугите.

Грешен и вреден капиталистически възглед.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anne написа:

Напротив, обществото е длъжно на хората с увреждания и вече написах защо. Бягането от отговорност на здравите хора към тези с увреждания заради изстъпленията срещу такива като мен в миналото, както и нежеланието ви да се разделите със ксенофобските си възгледи........... Да, длъжни сте!

Да уча английски в група вече няма как, защото напълно не чувам! Което означава, че вече и слуховият апарат е безполезен. А е безполезен, защото слуховите костици в ухото са унищожени.

Да работя също няма как и вече не е само заради физическите ми увреждания. Не чувам! По устни не мога да чета, жестов език не ползвам.

Какво не разбрахте от обясненията ми? Тълковен речник ли ви трябва за всяка една дума?

Грешен и вреден капиталистически възглед.

Анче,никой и за нищо не ти е длъжен.Само майка ти и баща ти защото са ти родители.Предполагам си учила за дълг и дължимо,това обаче не включва цяло общество.Получаваш и пенсия,достатъчно е.Ходиш по трипчета,имаш какво да ядеш,интернет,покрив…трябва да си благодарна за това а не само за плюеш!Няма какво повече да изискваш,имаш си достатъчно! И не започвай с това,че няма с*** за теб… чели сме го вече…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш по цял ден да киснеш тук и да пишеш фермани за нацисти и как всичко ти е длъжно, ама не можа да кандидатстваш към онази организация, която ти пратих, която предлагаше работа на  хора с увреждания, за писане на статии. Оттук насетне никой не ти е виновен и длъжен, след като ТИ не полагаш елементарни усилия. 

Не можела да чете по устните, не знаела жестоменичен език - ще се научиш! Твой проблем е, дали и как, ще комуникираш с хората ... не мой ... 

Алтернативата е : или социална институция или живот на улицата и ровене по кофите ... 

И отново това не е мой проблем ... нито на обществото ... Твой е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Гост. написа:

Анче,никой и за нищо не ти е длъжен.Само майка ти и баща ти защото са ти родители.Предполагам си учила за дълг и дължимо,това обаче не включва цяло общество.Получаваш и пенсия,достатъчно е.Ходиш по трипчета,имаш какво да ядеш,интернет,покрив…трябва да си благодарна за това а не само за плюеш!Няма какво повече да изискваш,имаш си достатъчно! И не започвай с това,че няма с*** за теб… чели сме го вече…

Не, не е достатъчно! Не щете да погледнете и да проумеете, че става въпрос за дискриминация, нарушени права, че и по закони и конституция.

1. По закон децата имат право да учат каквото пожелаят. Е, това ми право беше нарушено, като на два пъти ми отказаха да уча английски език. Дадоха ми избор между езици, които не исках да уча - руски и немски.

2. По закон децата имат право да участват в извънкласни и извънучебни занимания по интереси. Това също ми беше отказано. Не ми позволиха да уча нито модерен балет, нито народни танци, нито да съм мажоретка.

3. Чиста проява на дискриминация е да кажеш на едно момиче с увреждания да носи българското национално знаме в училище, защото било недостойно.

4. Дискриминация е и че нямам право да харесам някого, да се влюбя в него, че нямам право на любов, секс и брак. Дискриминация е и да караш човек с увреждания да избира само сред себеподобните си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, васил козарев написа:

Можеш по цял ден да киснеш тук и да пишеш фермани за нацисти и как всичко ти е длъжно, ама не можа да кандидатстваш към онази организация, която ти пратих, която предлагаше работа на  хора с увреждания, за писане на статии. Оттук насетне никой не ти е виновен и длъжен, след като ТИ не полагаш елементарни усилия. 

Не можела да чете по устните, не знаела жестоменичен език - ще се научиш! Твой проблем е, дали и как, ще комуникираш с хората ... не мой ... 

Алтернативата е : или социална институция или живот на улицата и ровене по кофите ... 

И отново това не е мой проблем ... нито на обществото ... Твой е. 

Не, на обществото е! което няма право да изоставя на улицата хората с увреждания, само защото не могат да работят.

Ще ми се някой юрист да ви погледне дискриминационните ви писания и да ви затапи веднъж завинаги! Вие самите нарушавате конституцията с език на омразата спрямо хората с увреждания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Anne написа:

Сериозно?

И защо тогава има разлики във вида на храмовете ни, обредите,  какво лошо виждаш в 10 - Божи заповеди?

Знаеш ли колко еврейски деноминации има? Повечето са си откровени секти, да ме прощават.

Е за 2К годинки все ще да са настъпили някои разлики, пък и ти го каза, това всичкото са секти.
За да вярваш в Бог или каквото там смяташ че е отговорно за съществуването на живота не ти трябва религия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anne написа:

Не, на обществото е! което няма право да изоставя на улицата хората с увреждания, само защото не могат да работят.

Ще ми се някой юрист да ви погледне дискриминационните ви писания и да ви затапи веднъж завинаги! Вие самите нарушавате конституцията с език на омразата спрямо хората с увреждания.

Задължение на обществото е, да ти предложи  институция. И няма аПппсЮлютно никакво значение, дали ти харесва или не ... 

Ще ти се ... ама тогава така ще затънеш, че и представа си нямаш ... :D  

Като с една жалба в МВР ... голяма молене ще е от страна на вашите... :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Anne написа:

Ти, нито си изоставена ,нито си на улицата. 

Вместо да си благодарна на обществото ,че ти е подсигурило всичко необходимо за нормално съществуване . Ти си неблагодарна .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Anne написа:

Не, не е достатъчно! Не щете да погледнете и да проумеете, че става въпрос за дискриминация, нарушени права, че и по закони и конституция.

1. По закон децата имат право да учат каквото пожелаят. Е, това ми право беше нарушено, като на два пъти ми отказаха да уча английски език. Дадоха ми избор между езици, които не исках да уча - руски и немски.

2. По закон децата имат право да участват в извънкласни и извънучебни занимания по интереси. Това също ми беше отказано. Не ми позволиха да уча нито модерен балет, нито народни танци, нито да съм мажоретка.

3. Чиста проява на дискриминация е да кажеш на едно момиче с увреждания да носи българското национално знаме в училище, защото било недостойно.

4. Дискриминация е и че нямам право да харесам някого, да се влюбя в него, че нямам право на любов, секс и брак. Дискриминация е и да караш човек с увреждания да избира само сред себеподобните си!

Едно си баба знае…😆 Хващаш се за неща пт преди 30 години,а ти си почти на 40.И хайде пак едно и също.Кой ти е забранил да се влюбиш или пък някой в теб?!? Ами не винаги се получава и при здравите хора! Имаше много симпатично момче ти предложи приятелство ти го резна грубо за това,че бил с увреждане.Ще дойде време да станеш по-смирена ама дано не е късно.Аз ако ти бях майка,щях да ти спра интернета!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Anne написа:

Не, на обществото е! което няма право да изоставя на улицата хората с увреждания, само защото не могат да работят

Желателно е, но не е задължително обществото да се грижи за инвалидите (по вашему хора с увреждания). Не е задължено обществото, особено ако инвалидите сте такива нахални, като теб.

Родила някаква никаквица генетично уродче и отворила ей такава уста, че обществото ѝ е длъжно за това, че го замърсява генетично... Откуда-накуда? Що за нахалство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Марчо Пирчов написа:

Желателно е, но не е задължително обществото да се грижи за инвалидите (по вашему хора с увреждания).Родила някаква никаквица генетично уродче и отворила ей такава уста, че обществото ѝ е длъжно за това, че го замърсява генетично... Откуда-накуда? Що за нахалство?

Малко по-вежливо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на даване и получаване... не само на получаване ... 

Когато не даваш нищо и не полагаш никакви усилия, за да можеш да дадеш, ще получиш един минимум, който да осигури елементарно битово съществувание ...  Това е. 

За да е равноправен член на обществото и хората да не го гледат като по-различен, зависи преди всичко от усилията, които индивида полага ... 

Когато не полага никакви усилия, дори напълно здрав, няма да е част от това общество ... 

Винаги има реципрочност ... даваш и получаваш ... но винаги първо трябва да дадеш ... 

"Право" не означава, че непременно ще придобиеш щастие, любо, реализация и прочее, а че имаш правото да преследваш тези неща ... Да преследваш, а не да получиш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, АСПЕКТ написа:

Малко по-вежливо.

Защо?

Нямам предвид Аннето (а това е тролски екип), а общия случай.

Да, раждащите генно повредени най-вероятно също са с повредени гени и спокойно ги наричам никакъвци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Марчо Пирчов написа:

Защо?

Нямам предвид Аннето (а това е тролски екип), а общия случай.

Да, раждащите генно повредени най-вероятно също са с повредени гени и спокойно ги наричам никакъвци.

Никой не е виновен, че се е родил така. Не може като в Спарта да ги хвърляме в ямата, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Марчо Пирчов написа:

Желателно е, но не е задължително обществото да се грижи за инвалидите (по вашему хора с увреждания). Не е задължено обществото, особено ако инвалидите сте такива нахални, като теб.

Родила някаква никаквица генетично уродче и отворила ей такава уста, че обществото ѝ е длъжно за това, че го замърсява генетично... Откуда-накуда? Що за нахалство?

Бая грубо… не,че не го заслужава ама защо да и падаш на нивото? Иначе и тя беше кълняла по темите и обиждала,но….

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

Никой не е виновен, че се е родил така. Не може като в Спарта да ги хвърляме в ямата, нали?

Това не го прави някакъв; съответно е никакъв; а отваря уста и врещи повече от всички.

Истината е истина, качеството е качество – и моралът тук няма нещо общо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Марчо Пирчов написа:

Това не го прави някакъв; съответно е никакъв; а отваря уста и врещи повече от всички.

Истината е истина, качеството е качество – и моралът тук няма нещо общо.

Защо никакъв? Ти, недей си боже, ако катастрофираш, може веднага да станеш никакъв според теб. Твоята логика. От някакъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване