Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Засрамете се малко!

Препоръчан отговор

преди 1 час, Anne написа:

Опитвам се да ви изкарам малоумните нацистки представи за хората с увреждания от мозъците ви, но явно обществото не желае да се раздели с тях.

И да, обществото ни е длъжно, държавата ни е длъжна! Защото сме третирани като боклуци!

Да ви напомня - светът е различен, не сме във времената на 30 - те години на миналия век, има едно нещо, наречено "Всеобща декларация" за правата на човека" и много сходни на нея международни деларации и закони, приети след края на Втората световна война, които обществото в България постоянно потъпква, особено що се отнася до хората с увреждания.

76 години след края на войната и отвратителните убийства на деца и възрастни хора с увреждания в центровете по програма Т4  и още няма разбити митове и стереотипи за хората с увреждания.

Още се продължава по нацистки да се твърди, как ние тежим финансово на държавата. Но мутрите и калинките не ви тежат.

Цяла Европа, всички европейски държави са длъжници на хората с увреждания!

Кой ти е длъжник ,освен родителите ти ? 

Твоите родители са избрали да те направят ,и те са длъжни да се грижат за теб. 

Аз като духовен човек ,не изкарвам много пари от проповеди ( даже имах няколко предложения за дарения и ги отказах) и въпреки ,че всички ми казват да правя деца аз не правя ,защото не мога да им подсигуря хубав живот . Оставил съм поколението за след смъртта . Оставил съм и любовите за след смъртта ,когато ще сме в Рая всички и ще имаме възможност за хубав живот.

Ти анне не искаш да предложиш нещо на някого ,ти не искаш да направиш някой щастлив . 

Държавата ти дава помощи в размер на средната заплата за България ,без да работиш.

Ти анне нямаш никаква съвест като другите хора . Аз например са ми се натискали доста жени но не съм се захващал с тях ,защото не мога да им предложа нищо и не искам да им губя времето ,оставям ги да търсят други по - добри предложения . Имам един приятел ,който живее с майка му на 450 лева месечно и им стигат парите , и не мрънкат за повече ,но този мой приятел се е отдал на Христос ,както аз на Господ който сключи вечен завет с Авраам . Ти Анне само хулиш Бога с твоите оплаквания (Ами такава ти е съдбата ) . 

Да ти обясня сега ,че всъщност всички ти помагаме ,защото работим и плащаме данъци ,а от тези данъци ,които плащаме държавата ти дава пенсия . Или си мислиш ,че тази пенсия се появява по някакъв магичен начин ,е не ,твоята пенсия се появява от работата на здравите хора . 

И никой не твърди че вие - хората с уврежданията сте в тежест на държавата. Никой не е казал ,дай да се отървем от тях ( хората с уврежданията).

И понеже темата е ,,засрамете се малко"  да трябва малко да се засрамиш ,защото искаш пари ,любов и неща които са трудно достижими и за здрави хора ...

Не хули Бога с твоите оплаквания и спри да кълнеш и да се оплакваш. 

И търси някой себеподобен за любов ,но дори и ти не харесваш себеподобните си и ги отбягваш .

Аз понеже съм много духовен най - добрия ми приятел и той е много духовен . Всички имаме проблеми , но не съм седнал да се оплаквам във форума , защото за ядене и дрехи има ,и да си лафиме ( било то по телефон , и нтернет или отвреме на време в някой клуб),и в моя случай съм пушач и за цигари има ,даже се остава и да дарявам за изоставените деца .

Не знам какво се оплакваш като целия форум ти съчувства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 часа, Anne написа:

Вярваш или не, има майки на деца с увреждания, които се оплакват, че не им приемат децата в масовите детски градини. Защото децата им са били с увреждания и щели да "загрозят пейзажа" там за здравите деца, по думите на персоналите в масовите детски градини. В масовите училища също трудно си записват децата - учителите са с предразсъдъци, а много родители не желаят децата им да учат с деца с увреждания

-право на достъп до качествено здравеопазване

Да не забравяме и сестрите акушерки по родилните отделения, още се намират такива с нацистки възгледи, които убеждават майките да си дадат детето в дом и третират бебетата с увреждания като "едно парче месо".

Много от концертните зали, театрите, кината, библиотеките, музеите и галериите са физически недостъпни за хора с увреждания.

Да не говорим и за дискриминацията по отношение на децата в училище. Не им се позволява да участват в културни дейности - да учат народни танци, модерен балет, латино танци, да са мажоретки, да пеят в училищен хор....

А много учители пък не желаят да водят деца с увреждания на екскурзии  и лагери. Тези деца стоят у дома и страдат, докато здравите им съученици се забавляват

Майки на детските площадки учат здравите си деца да избягват децата с увреждания. Публично се кръстят и чукат на дърво, че не ги е стигнало "такова нещо"......  Че се подигравате на хората, които не могат да вървят в права линия и се клатушкат?

Всички ни се сърдят за пенсиите за хора с увреждания, но мнозина от вас не знаят колко по - скъп е животът за нас.

Има си изисквания за детските градини. Те са аз всички. Не ги приемат вероятно защото самите лелки вътре не са обучени за работа с деца с увреждания. Отделно от това трудно може да се гарантира сигурността на едно или повече такива деца. Има много причини да не се приемат деца с увреждания в група със здрави.

То НЯМА качествено здравеопазване. За никого няма! Нито за здравите, още по-малко за тези с увреждане. Първо се мисли за здравите, те са бъдещето, те могат да продължат поколенията напред. А то и за тях няма. Какво друго да се очаква... Проблема е национален и явно трудно решим.

Тези бебета които се раждат с увреждания често умират часове след раждането...Сълзи ли да ронят акушерките и лекарите...

Дай пари за рампи и асансъори и ще има достъп по споменатите места за култура. Това са супер много пари, а държавата е пред фалит. Само с европари не става.

Как ще изглежда един мажоретен състав със половината момичета в него с увреждания.... Една сгъната наляво, друга надясно, други две-три в колички, и още една-две глухи, неможещи да си синхронизират танца....

Самите родители няма да пуснат дете с увреждане на екскурзия, лагер или др. А учителите носят ОГРОМНА отговорност за всяко едно дете да се върне здраво. Как мислиш стоят нещата ако има и такива със сериозни увреждания.... Нормално е да не искат...

Обикновено тези, които се клатушкат по улиците са пияни на мотика и си заслужават подигравките... А една друга част от тях са психично болни и съм чувал за случаи в които нападат и бутат други хора. Каква е сигурността, че едно такова дете с увреждане на детската площадка няма да играе едно паве в главата на някое друго дете...

Никой не се сърди, взимайте си помощите, но не знам какво друго се очаква... Здравите не взимат и една стотинка помощи от никого, а другите ги получават безвъзмездно и пак искат още нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ice_lion__01 написа:

Има си изисквания за детските градини. Те са аз всички. Не ги приема вероятно защото самите лелки вътре не са обучени за работа с деца с увреждания. Отделно от това трудно може да се гарантира сигурността на едно или повече такива деца. Има много причини да не се приемат деца с увреждания в група с здрави.

То НЯМА качествено здравеопазване. За никого няма, Нито за здравите, още по-малко за тези с увреждане. Първо се мисли за здравите, те са бъдещето, те могат да продължат поколенията напред. А то и за тях няма. Какво друго да се очаква..Проблема е национален и явно трудно решим.

Тези бебета които се раждат със увреждания често умират часове след раждането...Сълзи ли да ронят акушерките и лекарите...

Дай пари за рампи и асансъори и ще има достъп по споменатите места за култура. Това са супер много пари, а държавата е пред фалит. Само с европари не става.

Как ще изглежда един мажоретен състав със половината момичета в него с увреждания.... Една сгъната наляво, друга надясно, други две-три в колични, и още една-две глухи, неможещи да си синхронизират танца....

Самите родители няма да пуснат дете с увреждане на екскурзия, лагер или др. А учителите носят ОГРОМНА отговорност за всяко едно дете да се върне здраво. Как мислиш стоят нещата ако има и такива със сериозни. увреждания.... Нормално е да не искат...

Обикновено тези, които се клатушкат по улиците са пияни на мотика и си заслужават подигравките... А една друга част от тях са психично болни и съм чувал за случаи в които нападат и бутат други хора. Каква е сигурността, че едно такова дете с увреждане на детската площадка няма да играе едно паве в главата на някое друго дете....

Никой не се сърди, взимайте си помощите, но не знам какво друго се очаква... Здравите не взимат и една стотинка помощи от никого, а другите ги получават безвъзмездно и пак искат още нещо.

1. Да ти напомня обаче, че ги има нещата наречени "права", и"интеграция", както и че педагозите в детските градини би трябвало да бъдат задължени и да учат специалността "Специална педагогика".  Що се отнася до лелките, няколко курса обучение и ще се научат как да се грижат за такива деца. Не е невъзможно. Трябва само да стане закон и да е задължително. За всички.

2.Няма качествено здравеопазване, обаче не е редно лекарите да се правят на богове и да предпочитат да спасяват здрави хора, но не и такива с увреждания. Отписването на хора с увреждания и крайно ненаучно и ксенофобско.

3. По - добре сълзи, отколкото студено да казват "Ще си родите друго". Има неща, наречени "етика" и "морал", от които масово медиците са лишени. Случаят с пребитото бебе говори много. И не, не всички деца с увреждания умират. Аз съм живото доказателство. Родина съм с вродена миопатия. Още при раждането ми иса видяли, че не съм здрава. Добре обаче, че тогава е имало морал и етика и не са постъпили по нацистки да ме удавят в кофа с вода. Все пак говорим за поколение медици, чийто родители са изпитали войната. Най - добрите поколения, следвоенните от 1945 до 1980. Хора, учени да бъдат различни от германците и нацистите във всеки един аспект на живота си.

4. Ако не бяхте гласували преди 11 години за мутрите, щеше да има пари.

5. Значи е проблем един мажоретен състав от 9 здрави момичета и едно с увреден слух (което чува слабо) и може да ходи и танцува? Което е репетирало до безкрай танца с другите? Ти нали не мислиш, че всички танцови състави просто излизат и танцуват ей така? Не драги - репетират.

6. Мдаааааааааааа, голяма отговорност носят учителите - изпънати на плажа, бъбрят с колежки, а някое дете като влезе незабелязано навътре в морето.......... Масата учители връчват децата на помощния персонал, а те хукват по магазини и заведения. Не на мен тези.

7. А има и клатушкащи се като мен, защото просто имаме нестабилна походка. Не ни държат краката.

Нашите пенсии не са по 10 000 лева, стига плямпа глупости. Взимаме малко.

преди 1 час, васил козарев написа:

😄😄

Пред едвам завършилата помощното училище, Дарвин е малоумен. 

Я, сподели, Ане, как според теб са възникнали видовете. :D

Не ти пуска отговора заради някоя обидна думичка, нацистке. 

На този етап по - логична теория за произхода на човека от маймуната просто няма.

Но и ще те разочаровам - извънземни няма, не сме биологичен експеримент, колкото и да ти се ще. Това са малоумните вярвания на нацистите и сциентолозите.

Но социалната теория на Дарвин е пълно безумие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Anne написа:

1. Да ти напомня обаче, че ги има нещата наречени "права", и"интеграция", както и че педагозите в детските градини би трябвало да бъдат задължени и да учат специалността "Специална педагогика".  Що се отнася до лелките, няколко курса обучение и ще се научат как да се грижат за такива деца. Не е невъзможно. Трябва само да стане закон и да е задължително. За всички.

Права и интеграция... модерни думички на съвременното маркузианство, обхванало подивяващия Запад, и прокарвано силово чрез тъй наречената политкоректност.

1. Напоследък смесват "права" и "привилегии". Докато понятието "привилегия" е лесно определимо, не така е с "правата".

1а) Кой ти дава правата?

1б) Ако ти ги дават, права ли са? Както ти ги дават, така могат и да ти ги вземат, както се вижда с коронаистерията, например.

За мен лично има само едно неотменно право – като си роден, имаш правото да се бориш за живота си и неговото качество. Всичко останало е дърпане на чергата от двете страни; както виждаш, издърпаха ни чергата под краката с ковидистерията... но ние сме си виновни, щото зееме и чакаме някой да ни даде правата. В борба ще намериш правото си - лозунг на ЕсЕр-ите в Русия. И аз бих добавил разяснително: само с борба ще си го задържиш.

2. Интеграция.

2а) Кое е причината за поява на явлението? В нормалните (или мнозинството) или не нормалните, малцинствата?

2б) Кой трябва да влага повече усилия за интегрирането – нормалното мнозинство или не нормалния индивид? Или искаш да си щракаш с пръсти и да чакаш да "те интегрират" във вид на големи суми пари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Марчо Пирчов написа:

Права и интеграция... модерни думички на съвременното маркузианство, обхванало подивяващия Запад, и прокарвано силово чрез тъй наречената политкоректност.

1. Напоследък смесват "права" и "привилегии". Докато понятието "привилегия" е лесно определимо, не така е с "правата".

1а) Кой ти дава правата?

1б) Ако ти ги дават, права ли са? Както ти ги дават, така могат и да ти ги вземат, както се вижда с коронаистерията, например.

За мен лично има само едно неотменно право – като си роден, имаш правото да се бориш за живота си и неговото качество. Всичко останало е дърпане на чергата от двете страни; както виждаш, издърпаха ни чергата под краката с ковидистерията... но ние сме си виновни, щото зееме и чакаме някой да ни даде правата. В борба ще намериш правото си - лозунг на ЕсЕр-ите в Русия. И аз бих добавил разяснително: само с борба ще си го задържиш.

2. Интеграция.

2а) Кое е причината за поява на явлението? В нормалните (или мнозинството) или не нормалните, малцинствата?

2б) Кой трябва да влага повече усилия за интегрирането – нормалното мнозинство или не нормалния индивид? Или искаш да си щракаш с пръсти и да чакаш да "те интегрират" във вид на големи суми пари?

Като ще си говорим за права:

А кой е дал правото на нацистите да се правят на богове, да изселват големи групи хора, да строят концентрационни лагери, да избиват невинни хора, да извършват отвратителни и нечовешки експерименти с тях? Само не ми казвай, че е германският народ. Същият този малоумен народ, дето вярва в световната еврейска конспирация, Валхала, руните, легендите и митовете, теорията за вечния лед, кухата земя, Шамбала и подобни..............

1. Ние имаме право не само да живеем. Имаме право на достъп до качествено и достъпно здравеопазване за всички, качествено образоване за всички, право на труд, на достъп до култура и изкуство...........И тези права са ни по рождение, дадени са ни по конституция, която не е зле да седнеш и да прочетеш. Ама много внимателно.

2. Интеграцията трябва да е двустранна, но не е. Ние, хората с увреждания я искаме, но не и вие. Вече дадох примери. Вината не е само в определените правила, а най - вече в това, което не признавате, а именно - ксенофобията!

Не искаме повече права от вас, просто искаме да сме равни на вас, да имаме еднакъв старт в живота и еднакви възможности за добър живот. Нямате право да ни обричате на мизерия, само защото не можем да работим.

Ние не сме като циганите. Ние ходим с желание на училище, но там се сблъскваме със дискриминация и не ни позволяват да учим желани неща. Например желан език, изкуство, спорт........... Градската среда не е достъпна за нас, децата с увреждания се сблъскват с дискриминация на детската площадка. Все те виновни, а че здравите ви ангелчета може да са ги ядосали и обидили с думи или действия, хич не ви идва на акъла. Не можем да работим навсякъде, а онези, които не можем да работим физически труд,  защото ни е противопоказен, ни обиждате, наричате ни търтеи или какво ли не............ Най ни е трудно в личен план, защото ни създавате репутация на луди, опасни, прости, грозни, грижата за нас било робия и не знам си още какво..................

Да, след всичко преживяно имам право да живея добре. За разлика от циганите, аз поне живея на чисто, поддържам хигиена, образована съм и честно съм си получила дипломата за средно образование, не крада, не лъжа, не убивам, не гласувам за мутрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, пак с тъпите си нацисти. Даже няма да ти дочета изаканите творения докрай. 

Дрън-дрън, дрън-дрън, всеки ден една и съща кофа с помия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Anne написа:

А кой е дал правото на нацистите да се правят на богове, да изселват големи групи хора, да строят концентрационни лагери, да избиват невинни хора, да извършват отвратителни и нечовешки експерименти с тях? Само не ми казвай, че е германският народ. Същият този малоумен народ, дето вярва в световната еврейска конспирация, Валхала, руните, легендите и митовете, теорията за вечния лед, кухата земя, Шамбала и подобни..............

А на чифутите кой им е дал право да създават цели религии чрез които да контролират масите, да държат така наречената световна банка под собствен контрол и да определят съдбите на милиради хора по света и да се главят "БОГОИЗБРАНИЯ" народ? М?
Добре ги е почнал бай Ади, лошо само че е посегнал на Русия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от циганите, аз поне живея на чисто, поддържам хигиена, образована съм и честно съм си получила дипломата за средно образование, не крада, не лъжа, не убивам, не гласувам за мутрите.

Доказателства има ли? 
Искаш да кажеш, че циг..аните няма лична хигиена, живеят в мръсотия, не са образовани?

Доколкото виждам, това е клише и клевета от твоя страна.

https://www.mediapool.bg/40-ot-mladezhite-romi-sa-sas-sredno-obrazovanie-news316729.html

https://nmd.bg/blizo-dvoen-rast-na-romskite-detsa-koito-zavarshvat-sredno-obrazovanie/

В момента 23% от новите участници в българския пазар на труда са роми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Anne написа:

5. Значи е проблем един мажоретен състав от 9 здрави момичета и едно с увреден слух (което чува слабо) и може да ходи и танцува? Което е репетирало до безкрай танца с другите? Ти нали не мислиш, че всички танцови състави просто излизат и танцуват ей така? Не драги - репетират.

Нашите пенсии не са по 10 000 лева, стига плямпа глупости. Взимаме малко.

Когато бях ученик навремето(до 7-ми клас). В класа имаше едно глухонямо момиче. Бяха я сложили в клас със здрави деца уж за да се интегрира и да не чувства различна и какво ли още не...сещаш се. Същите неща за които се "бориш".

Според мен не им се получи номера. Имаше само едно момиче което знаеше жестовете и седяха на един чин. Всички други страняха от нея поради това, че с нея нямаше как да се общува. Имаше слухов апарат и явно чуваше супер слабо и недостатъчно. Случвало се е да има мрънкане и викане от учител за това как не трябва да се опитваме да се държим с нея. Все едно я няма и дори не можеш да я пипнеш. Издаваше само някакви членоразделни звуци, които учителите се правеха че разбират. Изпитваха я само писмено по разбираеми причини и какво ли още не. После видяха, че така не става и след седми клас вече не знам в какво училище са я пратили.

Така, че съм видял на живо какво е да вкараш такова дете в клас със здрави. Не е разумно решение. Нито за едните, нито за другите. Затова си има отделни училища със подготвени преподаватели и специализирани условия. Практиката го е показала вече. Искаш да се случи нещо, което си мислиш за правилно, но ще разбереш, че не е.

Няма проблем да има глухо момиче в мажоретен състав. Но ти не поясни за какво увреждане става на въпрос. Щом може само да се интегрира със другите без да им пречи и да изисква специални грижи.

Ако имаше пенсия 10 000лв.щеше ли да се оплакваш от нещо? Пенсиите са такива каквито държавата може да си позволи. За здравите и толкова няма. Аз към момента нямам постоянна работа и получавам пари само когато изникне нещо и отида да поработя. Не знам колко ти дават, но със сигурност е повече отколкото взимам аз за месец заработвайки си всяка стотинка със труд.

Не пиша това за да те ядосам. пише го само информативно. Защо не кандидатстваш по програма за социален асистент...Чувал съм, че има такива. Ако на родителите ти вече им е трудно да се грижат за теб...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Bubbles написа:

А на чифутите кой им е дал право да създават цели религии чрез които да контролират масите, да държат така наречената световна банка под собствен контрол и да определят съдбите на милиради хора по света и да се главят "БОГОИЗБРАНИЯ" народ? М?
Добре ги е почнал бай Ади, лошо само че е посегнал на Русия.

Това са лъжи и измишльотини на антисемити. Няма абсолютно никакви доказателства за това.

преди 3 часа, АСПЕКТ написа:

Доказателства има ли? 
Искаш да кажеш, че циг..аните няма лична хигиена, живеят в мръсотия, не са образовани?

Доколкото виждам, това е клише и клевета от твоя страна.

https://www.mediapool.bg/40-ot-mladezhite-romi-sa-sas-sredno-obrazovanie-news316729.html

https://nmd.bg/blizo-dvoen-rast-na-romskite-detsa-koito-zavarshvat-sredno-obrazovanie/

В момента 23% от новите участници в българския пазар на труда са роми. 

Не вярвам на статистиката - стъкмистика.

Към кое НПО работиш?

преди 2 часа, ice_lion__01 написа:

Когато бях ученик навремето(до 7-ми клас). В класа имаше едно глухонямо момиче. Бяха я сложили в клас със здрави деца уж за да се интегрира и да не чувства различна и какво ли още не...сещаш се. Същите неща за които се "бориш".

Според мен не им се получи номера. Имаше само едно момиче което знаеше жестовете и седяха на един чин. Всички други страняха от нея поради това, че с нея нямаше как да се общува. Имаше слухов апарат и явно чуваше супер слабо и недостатъчно. Случвало се е да има мрънкане и викане от учител за това как не трябва да се опитваме да се държим с нея. Все едно я няма и дори не можеш да я пипнеш. Издаваше само някакви членоразделни звуци, които учителите се правеха че разбират. Изпитваха я само писмено по разбираеми причини и какво ли още не. После видяха, че така не става и след седми клас вече не знам в какво училище са я пратили.

Така, че съм видял на живо какво е да вкараш такова дете в клас със здрави. Не е разумно решение. Нито за едните, нито за другите. Затова си има отделни училища със подготвени преподаватели и специализирани условия. Практиката го е показала вече. Искаш да се случи нещо, което си мислиш за правилно, но ще разбереш, че не е.

Няма проблем да има глухо момиче в мажоретен състав. Но ти не поясни за какво увреждане става на въпрос. Щом може само да се интегрира със другите без да им пречи и да изисква специални грижи.

Ако имаше пенсия 10 000лв.щеше ли да се оплакваш от нещо? Пенсиите са такива каквито държавата може да си позволи. За здравите и толкова няма. Аз към момента нямам постоянна работа и получавам пари само когато изникне нещо и отида да поработя. Не знам колко ти дават, но със сигурност е повече отколкото взимам аз за месец заработвайки си всяка стотинка със труд.

Не пиша това за да те ядосам. пише го само информативно. Защо не кандидатстваш по програма за социален асистент...Чувал съм, че има такива. Ако на родителите ти вече им е трудно да се грижат за теб...

Напълно глухите деца не са за масовото училище, да. Но слабочуващите като мен, загубили слух на 5 - годишна възраст и със запазена реч - да, мястото на такива е в масовото училище, за да развият и обогатят още речта си, както и писмената реч.

Защото в училището в София писмената реч е потресаваща.

Нашите кандидатстваха за асистенти, но ги отрязаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам смисъла на темата? 

От 2 години едно и също се говори. Не знам как наистина другите ти обръщат внимание. Стъпи си на краката най-сетне и не се оплаквай във форумите, на никой не му дреми за твойте сапунки. 

Мога да постна линкове в които само "спамиш" без да предприемеш някакви действия. 

Пак го казвам дори подчертавам

1. Разучи живота на Стивън Хокинг и тогава пиши 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Anne написа:

Това са лъжи и измишльотини на антисемити. Няма абсолютно никакви доказателства за това.

Кое са лъжи бре ваше височество?
Християнството на какво се уповава? Как едикой си превел евреите разцепвайки морето, после се родил Божия син и т.н. докато накрая Пилат го убил за да изкупи всички грехове на хората... ...и оше куп митове, легенди и т.н. все с еврейски корени.

В САЩ има закон който гласи че шеф на световната банка може да бъде само американец. Повечето американци особено от влиятелните какви са? Индианци? Евреи са уважаема.

Рокфелер, Родшилд, Сорос и т.н. уроди които са затрили маса хора от които зависят съдбите ако не на милиарди то на стотици милиони хора посвета какви са? Българи? Африканци? Араби?

Айде да почнеш да мислиш най накрая.

Ако само определени групи хора не понасяха евреите както е например с чернокожите бих приел че е някаква форма на несправедливост или дискриминация, но след като целия свят буквално ги презира смятам няма какво да се спори че явно проблема си е в самите евреи.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата с евреите е много дълбока и сложна, че да се правят подобни генерализации. Все едно покрай Анка да приведем под общ знаменател все хора с увреждания. А то реално, има много да се иска от държавата за подобряване на тяхното положение. Сякаш всичко, което се прави, за осигуряването на достъп до обществени места, за инвалидите, е през пръсти, колкото да се отбие номера. 

Има и не знам си колко хиляди фалшиви инвалиди, които точат социалната система, и от това ощетява хората, които са с истински увреждания. Тези неща трябва да се прекъснат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно глухите деца не са за масовото училище, да. Но слабочуващите като мен, загубили слух на 5 - годишна възраст и със запазена реч - да, мястото на такива е в масовото училище, за да развият и обогатят още речта си, както и писмената реч.

Ако не караш учителя за вика само за да чуваш ти, добре, но иначе все някъде ще има трудности с комуникацията. Във масовите училища всяка комуникация става устно. Утре ще свършат батериите на слуховия апарат и тогава какво правим...

Да кандидатстват пак! Правителството ще се смени и доста неща може да се променят. Включително критериите. Макар всички да знаем, че няма да се довериш на случаен чужд човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ice_lion__01 написа:

Ако не караш учителя за вика само за да чуваш ти, добре, но иначе все някъде ще има трудности с комуникацията. Във масовите училища всяка комуникация става устно. Утре ще свършат батериите на слуховия апарат и тогава какво правим...

Да кандидатстват пак! Правителството ще се смени и доста неща може да се променят. Включително критериите. Макар всички да знаем, че няма да се довериш на случаен чужд човек.

Защо не?!? Ако е квалифицирана мед сестра например?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа съм много много разчорован от принцесата без кайма, с нейните глупости още повече настройва здравите към нас хората с увреждания

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Гост. написа:

Тя е като ЛГБТИ хората,никой не им забранява нищо ама си ревът ей така да има 😁

О, тези и подобните реват не за равенство, а за привилегии – то ест за неравенство в тяхна полза.

Например неотдавна една от големите американски борси (те са частни компании също) каза, че няма да включва в своя лист компании, в чийто борд на директорите няма поне един маймун, една жена и едно ЛГТБ. Ако няма, компанията не може да излезе на финансовия пазар.

А кажи ми сега – това равенство ли е? Това е абсолютна дискриминация на мнозинството, на нормалните, на хората.

Сега остава и да забранят на компании с неваксиниран в директорския им борд...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Марчо Пирчов написа:

О, тези и подобните реват не за равенство, а за привилегии – то ест за неравенство в тяхна полза.

Например неотдавна една от големите американски борси (те са частни компании също) каза, че няма да включва в своя лист компании, в чийто борд на директорите няма поне един маймун, една жена и едно ЛГТБ. Ако няма, компанията не може да излезе на финансовия пазар.

А кажи ми сега – това равенство ли е? Това е абсолютна дискриминация на мнозинството, на нормалните, на хората.

Сега остава и да забранят на компании с неваксиниран в директорския им борд...

Същите като Анка са.И тя така само реве и се оплаква,че и от чуждо име говори…Ами такова ще е,станаха много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Anne написа:

Не вярвам на статистиката - стъкмистика.

Към кое НПО работиш?

Защото в училището в София писмената реч е потресаваща.

Сигурно, са кандидатствали Асистенти за теб.

Между роднини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, PsyManDelic написа:

Не разбирам смисъла на темата? 

От 2 години едно и също се говори. Не знам как наистина другите ти обръщат внимание. Стъпи си на краката най-сетне и не се оплаквай във форумите, на никой не му дреми за твойте сапунки. 

Мога да постна линкове в които само "спамиш" без да предприемеш някакви действия. 

Пак го казвам дори подчертавам

1. Разучи живота на Стивън Хокинг и тогава пиши 

А ти вземи се научи, че не всички хора с увреждания са със психиката и силата на така любимия ви Стивън Хокинг.

и че той е успял благодарение на уникалния си интелект по отношение на физиката, което му е донесло пари и възможности за добър живот и именно това го е поддържало жив. и че причината да има жена и деца е, че жената едва ли го е обичала истински, по - скоро е бил финансово красив, а и известен. как няма да роди деца от него, за да се подсигури............

Ако Стивън Хокинг беше обикновен човек, от обикновено потекло и без връзки, доста по - отдавна да е починал.

Това е жестоката истина, която не искате да приемете.

преди 15 часа, Bubbles написа:

Кое са лъжи бре ваше височество?
Християнството на какво се уповава? Как едикой си превел евреите разцепвайки морето, после се родил Божия син и т.н. докато накрая Пилат го убил за да изкупи всички грехове на хората... ...и оше куп митове, легенди и т.н. все с еврейски корени.

В САЩ има закон който гласи че шеф на световната банка може да бъде само американец. Повечето американци особено от влиятелните какви са? Индианци? Евреи са уважаема.

Рокфелер, Родшилд, Сорос и т.н. уроди които са затрили маса хора от които зависят съдбите ако не на милиарди то на стотици милиони хора посвета какви са? Българи? Африканци? Араби?

Айде да почнеш да мислиш най накрая.

Ако само определени групи хора не понасяха евреите както е например с чернокожите бих приел че е някаква форма на несправедливост или дискриминация, но след като целия свят буквално ги презира смятам няма какво да се спори че явно проблема си е в самите евреи.

Ахаааааааааааа, стигнахме дъното на проблема - християнската религия произхождала от еврейската...........

Мааааааалко ще те разочаровам. Всъщност и християнската и еврейската религия произхождат от нещо мнооооого по - старо, вероятно от религия, практикувана в древен Шумер. Историята за Ной е предшествана от историята за Гилгамеш.

Но това човек, който не се интересува от история и не гледа безпристрастно на нея, няма как да го знае. И не, не еврейската религия е най - старата. Най - старата религия е култът към слънцето, изповядван от хората в праисторически времена. После се появяват култовете към боговете с вид на животни, бременните жени, по - натам се появяват  религиите на древните цивилизации - Шумер, Асирия, Вавилон, Древен Египет, Древна Гърция, древен Рим и чак тогава идват еврейската, а после и християнската религия.

Така че, евреите не са в дъното на всичко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Anne написа:

Ахаааааааааааа, стигнахме дъното на проблема - християнската религия произхождала от еврейската...........

Мааааааалко ще те разочаровам. Всъщност и християнската и еврейската религия произхождат от нещо мнооооого по - старо, вероятно от религия, практикувана в древен Шумер. Историята за Ной е предшествана от историята за Гилгамеш.

Но това човек, който не се интересува от история и не гледа безпристрастно на нея, няма как да го знае. И не, не еврейската религия е най - старата. Най - старата религия е култът към слънцето, изповядван от хората в праисторически времена. После се появяват култовете към боговете с вид на животни, бременните жени, по - натам се появяват  религиите на древните цивилизации - Шумер, Асирия, Вавилон, Древен Египет, Древна Гърция, древен Рим и чак тогава идват еврейската, а после и християнската религия.

Така че, евреите не са в дъното на всичко!

То е ясно че е взаимствано от по-стари религии, надали бай Моше е седнал сам да си съчинява разни притчи и т.н.
НО факта е че християнството каквото го познаваме днес е дело на Евреите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, ice_lion__01 написа:

Личи си, че не познаваш хората с увреден слух (не напълно глухите).  Аз никога не съм карала учителите да крещят, а само да говорят малко по - високо и ясно, защото по принцип възрастните говорят много бързо. Също така винаги седях на първия чин до учителите, за да виждам и чувам по - ясно, заради което в началото съучениците ми малко мрънкаха. Колкото до слуховия апарат - да, случвало се е да се изтощи батерията, да трябва да ходя до нас (живеем близо до първото ми училище), трябваше да си ходя до нас и да разчитам, че има някой вкъщи, за да ми смени батерията. Учителите ме пускаха без проблем.

Аз не чувам напълно от 5 - годишна с дясното ухо и тогава имах наполовина намален слух в лявото, а със слуховия апарат си чувах нормално.

Нашите искаха да уча в масово училище, за да развия речта си. Тогава мрънках и исках в училището в София, но от днешна гледна точка съм им много благодарна, че учих в масово училище, защото към днешна дата имам богата устна реч, която и сега използвам, въпреки, че не чувам вече изобщо, имам богат речник и мога да чета текст с разбиране.

Но и до днес тъга ми носят дискриминациите, свързани със забрана да уча чужд език и танци. И с думите, че съм била недостойна да бъда знаменоска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване