Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Следващото управление на България - предложенията на ИТН

Препоръчан отговор

преди 6 часа, Филипов написа:

В момента ИТН обявяват предложенията за следващо правителство. МП - Николай Василев.

Мисля, че всичко е много добре обмислено и този път ще има правителство.

Въпреки че не съм привърженик на ИТН, мисля, че предложенията за министри са добри.

Предложеният за премиер Николай Василев, също е силен коз - човек с подходящо образование и опит.

Да се надяваме на добри последствия за страната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 46 минути, miro20 написа:

Аз не мисля че "кирливата работа" е свършила.

Да, комунето Чашков  работеше на пълни обороти, денонощно изчегъртваше като бясно псе.... но едва ли е само това.

Вероятно ще има продължение. :) 

За подкрепа към фигуранта не съм учуден също . До момента за толкова месеци чалгарите само хвалеха служебната хунта и нито дума против фигуранта.

Мире, лоша практика е в дадени държавни ведомства след влизане в парламента на дадена партия да се подменят добри кадровици, защото били от друга партия. 

Също така е лоша практика да се внедряват в бюрократичните структури хора които в повечето случаи пречат, отколкото да са безпристрастни спрямо "клиентите" които по един или друг начин желаят нещо от държавата. 

Примерно: В община Гурково се търсят строителни техници. Миналия кмет е помолил от един бивш кмет на даден район в Стара Загора за помощ от такива специалисти, но кадри няма. Документите на обикновените граждани се движат ужасно бавно, но за сметка на това по политическа линия ... 

Добре, че човека който движи нещата е съвестен. НО, същия е пред пенсия и после?! Ще бъде назначен човек без съответния ценз или с "купена" диплома. После спори с такъв човек, след като ще ти цитира ЗУТ и ще изисква неща все едно ще строиш небостъргач в София. :) 

И, ОК, правителство ще има, ще има изменения на закони и отново ред трудности при обикновените граждани. 

Има едно съществено нещо: "Провинцията" и по-точно дълбоката винаги е на заден план. Няма как една община във въпросната дълбина да може сама да се издържа. 

Та, нека бъде избрано правителство и да видим какво ще направи за "дълбоката провинция", или то там са само курортисти и щом са богати да се оправят сами .. :)

п.п. Примерно: На мен се налага да правя улица, защото "Енергото" си е "кецнало" дирека в друга улица и дори пожарна не може да мине по въпросната. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

Най-после един да се застъпи и за проблемите на ромите, а те са големи.

През годините само ги използваха и си миха ръцете с тях. Вливаха се пари уж за тях, а потъваха в нечий джоб.

Да се махат тези гета и най-после да се слеят в обществото.

В цял свят има гета. Ако тяхното премахване беше толкова лесно, много по-силни държави от БГ щяха да ги премахнат.

Общностите се чувстват по-добре, по-силни и по-сигурни, когато са в групи и са капсуловани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, miro20 написа:

Направо ги срина баце боко 😆

След като нахока комунистите (покрай които влезе в държавните структури), дойде ред на царистите (покрай които влезе в политиката). Утре го очакваме да почне да обижда на "гербаджия" 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе забавно си беше. Особенно това с "междузвездните войни" :) :)  

А сериозно казано , има неща върху които трябва по сериозен анализ.

И мен не ми стана ясно защо 95-98% от протоколите бяха готови до сутринта, а цял ден не могат да обработят 2% или колкото остават.

Странно е и случая с преференциите които споменава - семейство със син-кандидат гласува , като майката и бащата естествено пускат преференция за сина си .

И на двамата гласа им не е зачетен, т.е. въобще няма никаква преференция въобще пусната.

Играта с цифричките на процентите също е странна, както и това че Слави вече бе готов със списъка преди да е обявено официално резултата от ЦИК.

Дали му е подсказано  или така е по сценарий, можем само да гадаем.

А аз пак ще се окажа пророк че все нещо ще сгафят. :)  Дали ще обявят от петък резултатите, или Слави ще излезе предварително от предната вечер готов с правителство /защото го анонсира предварително за 11 ч. /  ... принципно пак си е гаф.

Може да бъде изображение с 2 души и изправени хора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, miro20 написа:

Абе забавно си беше. Особенно това с "междузвездните войни" :) :)  

И мен не ми стана ясно защо 95-98% от протоколите бяха готови до сутринта, а цял ден не могат да обработят 2% или колкото остават.

Странно е и случая с преференциите които споменава - семейство със син-кандидат гласува , като майката и бащата естествено пускат преференция за сина си .

И на двамата гласа им не е зачетен, т.е. въобще няма никаква преференция въобще пусната.

Играта с цифричките на процентите също е странна, както и това че Слави вече бе готов със списъка преди да е обявено официално резултата от ЦИК.

Дали му е подсказано  или така е по сценарий, можем само да гадаем.

А аз пак ще се окажа пророк че все нещо ще сгафят. :)  Дали ще обявят от петък резултатите, или Слави ще излезе предварително от предната вечер готов с правителство /защото го анонсира предварително за 11 ч. /  ... принципно пак си е гаф.

Що да е гаф? Просто си казва решението. Дали 1 или 2? И то не е чак толкова много цифрите, някакви стотни. С какво ще се промени 2 процента? От 2 място ще слезе долу на 4 място ли?

Когато не предлагаш се криеш и защо не предлага? Какво чака 1 месец?
Сега предлага и защо предлагаш? Защо не почака?

Това е като оная приказка за сина, бащата и магарето.

https://lifestyle.framar.bg/притча-за-бащата-сина-и-магарето

Поука: Каквото и да правиш, не можеш да удовлетвориш никого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, miro20 написа:

Мире, хм, ти верно си се поболял ... :) 

Сериозното е следното: Демокрацията през изминалите близо 30-ет години се провали. Вече няма онази еуфория, а все повече млади които знаят кой им носи блага и кой е само и единствено с някакви обещания. 

За мен лично все още не е пълна демокрация, но тепърва предразсъдъците, че комунизмът е виновен, а е нещо друго, ще се вижда в пъти в повече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Когато не предлагаш се криеш и защо не предлага? Какво чака 1 месец?
Сега предлага и защо предлагаш? Защо не почака?

Става въпрос да изчака няколко часа, не месец. До обявяването на официалните резултати и процедурата както си върви по нататък с мандатите.

:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

Става въпрос да изчака няколко часа, не месец. До обявяването на официалните резултати и процедурата както си върви по нататък с мандатите.

:hush:

Топ 3 е. Какво да чака? Ако не е ГЕРБ, ще е 2, ако не е и 2, президентът връчва на 3 място.

В най-лошият случай това щеше да е Слави, примерно. Какво да чака? Ще стане 4 ли? При 98 процента обработени и преброени бюлетини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OFFNews: Теодора Генчовска, номинирана за министър на отбраната от Слави Трифонов, е част от администрацията на президента Румен Радев като главен експерт, става ясно от подадена от нея през 2018 г. декларация пред КПКОНПИ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aumii написа:

Мисля, че всичко е много добре обмислено и този път ще има правителство.

Не е обмислено, но ще има ново правителство. = Не е сгодно за България и политиците ѝ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

OFFNews: Теодора Генчовска, номинирана за министър на отбраната от Слави Трифонов, е част от администрацията на президента Румен Радев като главен експерт, става ясно от подадена от нея през 2018 г. декларация пред КПКОНПИ

Е и? 3ма министри от сегашния служен кабинет на Радев също можеше да бъдат при Слави, но те отказаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

но ще има ново правителство

Е именно затова слагам пуканките. Да видя как ДеееБъ , Корнела, Мутрите и останалите ще гласуват ЗА това правителство .

:) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miro20 написа:

Е именно затова слагам пуканките. Да видя как ДеееБъ , Корнела, Мутрите и останалите ще гласуват ЗА това правителство .

:) 

Мире, хм ,,, ти пъ ... не е случаен хода с "бъдещия министър" председател ... ;) 

п.п. Повече не мога да споделя ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо странно - най-вероятно изборът на преференциален вот не е бил регистриран. Тъчскрийна на машините не е чувствителен като на телефон.
Вече - ако на разпечатката има, а в отчета няма такова гласуване, тогава е проблем.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

3ма министри от сегашния служен кабинет на Радев също можеше да бъдат при Слави, но те отказаха.

Което, според мен, е показателно, че предложения кабинет няма да го бъде.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би това е идеята?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Няма нищо странно - най-вероятно изборът на преференциален вот не е бил регистриран. Тъчскрийна на машините не е чувствителен като на телефон.
Вече - ако на разпечатката има, а в отчета няма такова гласуване, тогава е проблем.

Или пък изобщо не е избиран преференциален вот. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:
преди 2 минути, Michigan111 написа:

Може би това е идеята?

Вероятността да си прав е много голяма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, dioib написа:

Не е обмислено

Напротив, обмислено е отдавна, и затова веднага излезе с имената на министрите, докато при предишните избори не се показа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Мойра написа:

Вероятността да си прав е много голяма.

Вероятност е спрямо нещата които не познаваме. :) Да, това е идеята, да стане нещо нетипично, а очакваното от Вас да е само и единствено да повлияете на другите. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

От доста време по общините има така бройка - (консултанти) за контакт с ромските групи.

Да, има медиатори, но цял министър? Пък ще бъде и без портфейл. Сигурно, за да не го откраднат когато решава проблемите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Aumii написа:

Напротив, обмислено е отдавна, и затова веднага излезе с имената на министрите, докато при предишните избори не се показа!

Не, може да е премислено, но я виж избирателната активност?! 

Активност на гласуване :: Парламентарни избори 11 юли 2021 (cik.bg)

Знаеш ли какво става при положение, че спадне под 20%?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване