Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

500 и 512 са от един габарит, все едно 2GB и 2,13GB RAM - все е там.

Значи Celerona на 500MHz без проблеми работи с 500GB IDE HDD и също така без проблем вижда и може да работи с 128 (поне) GB USB 3.0 (въпреки, че порта му е v1.1) - значи си е все още дастатъчно модерен, нали? Защото той може, повтарям може да работи с тях! Нищо, че навремето се е продавал с 2-4GB HDD и USB памет е било ... кво е това?

Nokia си знаят, аз този телефон съм го държал в ръката си, но си предпочитам моята Nokia с 512/1024MB MMC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 227
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Не говорим за карта памет - говорим за телефон с вградена такава памет и трябва да е повече от 500GB HDD - защото ти каза, че има с по високи параметри!

2GB RAM - нямат никакво отношение към това какво видео може да се пусне! Ако знаех точните параметри, щях да ти каже до колко би било възможно, но 2009 година - има шанс да подкарва без проблеми 720-1080p видео и това ако е "филми с посредствено качество" здраве му кажи.

Nokia N91

Все едно да кажа на някой да се ъпгрейдне с видеокарта и на края да кажа че е на ISA слот :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

500 и 512 са от един габарит

Няма смисъл от еквилибристика. Изобщо няма място за сравнение на SSD и HDD! Ако теглото е фактор, само тогава HDD печели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Joss Bomon написа:

Няма смисъл от еквилибристика. Изобщо няма място за сравнение на SSD и HDD! Ако теглото е фактор, само тогава HDD печели.

Сравняваме обем, нали?

Ти вземи 120GB SSD, аз ще взема 10TB HDD - и двамата трябва да преместим 20TB данни от точка А до точка Б - твоя диск е по-бърз, дали ще спечелиш обаче?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, старият ми компютър от 2009 година е  Hyundai  - подкарва без проблеми 720-1080p видео, това не е като  "филми с посредствено качество".   Затова още не съм го изхвърлил и чакам диска му съвсем да умре . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, attj написа:

Да, старият ми компютър от 2009 година е  Hyundai  - подкарва без проблеми 720-1080p видео, това не е като  "филми с посредствено качество".   Затова още не съм го изхвърлил и чакам диска му съвсем да умре . 

И все пак нещо като модел процесор, дънна платка с чипсет, видео контролер, модел на захранването.

Осъзнаваш, че един здрав механичен диск може да е много евтин, нали?

Последния път когато вземах от фирма 250 и 320 GB HDD бяха съответно по 7 и 9 лв.

Ако потърсиш във форума, ще научиш и за каква сума съм вземал 2TB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сравняваме обем, нали?

Ти вземи 120GB SSD, аз ще взема 10TB HDD - и двамата трябва да преместим 20TB данни от точка А до точка Б - твоя диск е по-бърз, дали ще спечелиш обаче?

Всеки премества по 20TB ежедневно :cooking1: Това със селерона искам да го видя, какво вижда и работи с дискове :sausage:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Всеки премества по 20TB ежедневно :cooking1: Това със селерона искам да го видя, какво вижда и работи с дискове :sausage:

Сега видео ли трябва да ти правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сега видео ли трябва да ти правя?

По възможност !

"Значи Celerona на 500MHz без проблеми работи с 500GB IDE HDD и също така без проблем вижда и може да работи с 128 (поне) GB USB 3.0 (въпреки, че порта му е v1.1) "

Малииииииии, отивам да си подвадя мендуциното :burger2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Имам си , къде без дъно - в случая е с Intel 440BX .... първият ми личен комп все още работи!

Виж сега той процесора ясно, че ни е еднакъв, но всичко минава през дъното - аз гарантирам, че на това което съм ползвал с i810 описаните неща работят, но на 440BX - какъвто е и моя първи компютър със Slot 1 - разпознаването на твърдия диск в биос-а не минава коректно, което разбира се изобщо не пречи да се ползва като втори диск в системата.

С USB не би трябвало да имаш проблеми, все пак е добре да ползваш правилна OS, че 98 и USB ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, attj написа:

преди 6 часа, attj написа:

Заглеждам го заради цената и приличната видеокарта от 4-то поколение. 

:cantbelieve:

Къде я видя тази "прилична видеокарта?... Това разполага само с вграденото в процесора видео. 

И цената е много далече от добра. Ето ти за сравнение друг модел, с по-мощен процесор - Lenovo ThinkCentre M83 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виж сега той процесора ясно, че ни е еднакъв, но всичко минава през дъното - аз гарантирам, че на това което съм ползвал с i810 описаните неща работят, но на 440BX - какъвто е и моя първи компютър със Slot 1 - разпознаването на твърдия диск в биос-а не минава коректно, което разбира се изобщо не пречи да се ползва като втори диск в системата.

С USB не би трябвало да имаш проблеми, все пак е добре да ползваш правилна OS, че 98 и USB ...

Слагай каквато искаш ОС на i810 и селеронка 500MHz и чакам да видя резултати за които твърдиш ... ама без манипулации на скрийншота плийс .... не веднага, когато има чалъм ма да е в този живот :shower2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Слагай каквато искаш ОС на i810 и селеронка 500MHz и чакам да видя резултати за които твърдиш ... ама без маниполации на скрийншота плийс .... не веднага, когато има чалъм ма да е в този живот :shower2:

И ти какво даваш ако работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

И ти какво даваш ако работи?

Когато твърдиш нещо трябва да имаш възможност да го докажеш иначе ще ти викам Шехерезад ... не веднага, може и в близкото бъдеще :lighter:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Когато твърдиш нещо трябва да имаш възможност да го докажеш иначе ще ти викам Шехерезад ... не веднага, може и в близкото бъдеще :lighter:

Ща си помисля дали да ти начеша крастата ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, attj написа:

RAM 2 Gb, HDD 500 Gb. Писах в друга тема.  Не приема инсталиране на друга ОС. Пробвах няколкократно.  Дискът е частично - 24 %  повреден.   Не си заслужава да се реновира, а все още работи.

Ти не знаеш как да пробваш, ама иначе си голям отворко.
Един чисто нов твъд диск 320 ГБ ще ти излезе около 40 лв.
Е и ?
Тези 40 лв викаш са много пари сравнено със 600 лв подарък за твоят любим човек в оня сарвиз-магазин.

Я пък тука викат че с тези RAM 2 Gb ще си работи екстра даже и моето xubuntu
https://xubuntu.org/requirements/
ама ти не искаш да кажеш дали ти е 32 битов или е 64 битов компа, щото не знаеш това пък какво животно е, нали така.
В друга тема ти дадох и друг Линукс, правен точно като за стари щайги.
https://distrowatch.com/table.php?distribution=antix

https://download.tuxfamily.org/antix/docs-antiX-19/FAQ/index.html#_system_requirements

ето има и за стари щайги версии

https://mxlinux.ipacct.com/MX-Linux/ANTIX/Final/antiX-19/

И сега кво ?
Ще им подариш ли на момчетата едни 600 лв или ще се направиш на разсеян и ще минеш със само 40 лв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, plamen_petrov_80 написа:

И все пак нещо като модел процесор, дънна платка с чипсет, видео контролер, модел на захранването.

Осъзнаваш, че един здрав механичен диск може да е много евтин, нали?

Изгубил съм му някъде документите.  Виждам, че е 32 битов с Целерон 2,5 GНz. Казано ми бе, че не си струва да се инвестира в него.   Тук ми казахте същото и за лаптопа с проблемната видеокарта.   Ами те още работят и могат да ме докарат до 2022 година. Пък тогава може да си избера нещо ново с Win 11.    1000-2000 лв за мен не са голяма сума.  Старите устройства май са по-дълготрайни.  Лаптопът на дъщеря ми е Тошиба от 2008 година и си работи нормално с Win 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Документи?

Има толкова много софтуер които ще ти каже всичко, без захранващия блок и модела и цвета на кутията.

Примерно можеш да ползваш - hwinfo64, Speccy и т.н.

Нещо нереално ми се струва 32 bit Celeron ( евентуално D) на 2,5GHz купен нов през 2009 година. Сега остава да кажеш, че имаш i910/915 за чипсет. И въпреки всичко това W7 би трябвало да може да се инсталира (поне).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Примерно можеш да ползваш - hwinfo64, Speccy и т.н.

Нещо нереално ми се струва 32 bit Celeron ( евентуално D) на 2,5GHz купен нов през 2009 година. Сега остава да кажеш, че имаш i910/915 за чипсет. И въпреки всичко това W7 би трябвало да може да се инсталира (поне).

На компютъра и на лаптопа изгубих много часове безуспешно да опитвам да преинсталирам  Win 7, 8,1, 10.  Повече никой не може да ме убеди да опитвам с повреден хардуер.  Най-много да се ядосам и да ги изхвърля.  След работа ще пробвам със  Speccy. Сега пиша от служебния компютър - ето Ви тест за възпроизвеждане на клип 4К   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, attj написа:

Виждам, че е 32 битов с Целерон 2,5 GНz.
Казано ми бе, че не си струва да се инвестира в него.   

Не ги слушай продавачите, те искат да продават нови машини за да изкарат някой лев.
По-горе съм ти дал операционна система работеща и с 32 битови процесори.
Аз имам един Пентиум 2 ГХц и работи с едно lubuntu.

Те браузърите като си ги накичиш веднъж на екрана  да си кликаш по тях да се отварят лесно и после си забравил, че не си с Уиндоус 7.
На жена им бях сложил преди един Минт, ама почна да ѝ изкарва съобщение в браузъра че е остарял. Е, купих ѝ едно ССД 240 ГБ и на него ѝ инсталирах едно xubuntu.
Жената си отваря браузърите и си ги ползва, нищо не знае как се инсталира.
На моя компютър пък имам отделен твърд диск само за интернет банкиране и на него е с xubuntu. Жена ми и него го ползва успешно без нищо особено да знае за Линукси.

А ти не си ли мъж все пак, не си ли ходил войник, та те е страх така един твърд диск да извадиш от компютъра и да сложиш друг на негово място ?
Няма да те утрепе тока, не бой се, той е само 12 волта даже и да има оголен кабел висящ някъде из кутията. А 230 В е само в захранването горе в ъгъла, ама ти там няма да разглобяваш нищо за да пипнеш гол кабел. 
Щом като пишеш на този форум, трябва да се стегнеш и да почнеш да човъркаш по малко, от кумова срама бе, да не ти смеят децата като моя 14 годишен син.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, attj написа:

На компютъра и на лаптопа изгубих много часове безуспешно да опитвам да преинсталирам  Win 7, 8,1, 10.  Повече никой не може да ме убеди да опитвам с повреден хардуер.  Най-много да се ядосам и да ги изхвърля.  След работа ще пробвам със  Speccy. Сега пиша от служебния компютър - ето Ви тест за възпроизвеждане на клип 4К   

Докато се наканиш да си купиш по нова техника ,отново ще сменят парите и ще има да "плачеш"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Примерно можеш да ползваш  Speccy 

Нещо нереално ми се струва 32 bit Celeron ( евентуално D) на 2,5GHz купен нов през 2009 година. Сега остава да кажеш, че имаш i910/915 за чипсет. 

Operating System
    Windows XP Professional 32-bit SP3
CPU
    Intel Celeron E3300 @ 2.50GHz    39 °C
    Wolfdale 45nm Technology
RAM
    2.00ГБ Single-Channel DDR2 @ 401MHz (5-5-5-18)
Motherboard
    Foxconn G31MXP (Socket 775)    40 °C
Graphics
     Intel G33/G31 Express Chipset Family (Foxconn)
Storage
    465GB Western Digital WDC WD5000AAKS-00UU3A0 (SATA )    38 °C
Optical Drives
    HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50
Audio
    Realtek High Definition Audio

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване