Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

https://www.amazon.de/-/en/MAG-B460-TORPEDO-MSI-Torpedo/dp/B08HKJGTS8?th=1

едва 110 €

ето тука цяла тема описва кое се гледа и най-вече на какви заблуди да не се вярва

https://www.kaldata.com/forums/topic/299252-кое-дъно-за-intel-core-i3-10100/ 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 227
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 8 часа, Белгиеца написа:

https://www.amazon.de/-/en/MAG-B460-TORPEDO-MSI-Torpedo/dp/B08HKJGTS8?th=1

едва 110 €

ето тука цяла тема описва кое се гледа и най-вече на какви заблуди да не се вярва

https://www.kaldata.com/forums/topic/299252-кое-дъно-за-intel-core-i3-10100/ 

Хайде сега дай предложение за цял компютър + монитор, което да отговаря на бюджета с това дъно за да си полезен на автора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Що му палиш на Белжо? Неговите потове основно са генериран поток.

Защото ще обърка автора. Ето колегите са предложили адекватни конфигурации и когато няма какво много по-различно да предложа, не вземам участите, предлагам и другите да последват моя пример. Иначе става една говорилня, автора обикновено се обърква още повече, да вземе решение става още по-трудно, а в този динамичен пазар, когато компоненти свършват за часове (не само видео карти) купуването на конфигурация става почти мисия невъзможна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Добра и евтина конфигурация, избрана по интернет, купена от един единствен магазин, със сглобяване" . Това в момента в България е просто невъзможно. Всички сайтове публикуват нереални наличности. Дори и сайта на колегата по-горе е така. Поръчах си нещо, в сайта се води "налично", приеха ми поръчката, и после, по телефона - "Ама съжаляваме, то е изчерпано, да ви предложим по-скъп заместник?" И всички са така. И Никем, и Варио, и "небесните" ... Пиша го от опит. Много малко са търговците, при които на сайта е точно описано какво имат в наличност. И там цените не са от най-ниските.

Така че според мен задачата в тази тема има два варианта. Или почнете да събирате частите от всякакви магазини, откъдето каквото намерите. На възможно най-ниските цени. И след това да намерите кой да сглоби машината. Може да дадете пари на някой местен сервиз, ако искате сигурност, може някой приятел, може даже и вие да се научите, не е сложно. Така постъпих аз, преди около месец. 

А може и просто да си купите от някой магазин готова конфигурация - сглобена, с гаранция. Няма да е най-доброто съотношение възможности/цена, но ще ви спести време и главоболия. Ето например една много прилична машина - Office Ryzen PC2 , монитор - LG 24MB37PY-B . Евентуално могат да се добавят още 8GB RAM или класически хард (вътрешен или външен) за склад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rudy M. написа:

Ето например една много прилична машина - Office Ryzen PC2 

Да, хубав процесор с възможност за клок - сложен върху дъно което не позволява това (дърто от ерата на Ryzen - застоял материал), добро вградено видео, с единична и бавна платка оперативна памет ... Посредствено захранване, неизвестно SSD, най-вероятно SATA (да се надяваме, че не е A-Data SU 630-650.

После моето предложение било небалансирано ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Gaming_Solutions написа:

Хайде сега дай предложение за цял компютър + монитор, което да отговаря на бюджета с това дъно за да си полезен на автора.

Eто на сина ми компютъра, сбир-чарк от различни години и поколения части.

spacer.png

А па даже и трите белите капачки отпред са от друга кутия.
Захранването е безвентилаторно от доста време го имам.
Кутията е купувана преди доста години за да местя в нея предишен компютър на жена ми.

Значи питащият намира стара кутия с работещо 300 - 350 ватово захранване за без пари от някой човек, ако си няма собствена стара щайга.

Вътре съм сложил 2017г.  ново дъно и процесор и тогава беше само една плочка РАМ. Сега са две вече, щото жена ми искаше за нейния да е с 16 ГБ, та нейната 4ГБ + неговата си 4ГБ = 8 ГБ.
Процесорът е двуядрен интел с вградено видео.

А тука в темата по-нагоре някой беше пуснал дъно, което няма DP ха ха ха ... а процесорът поддържа 4К видео, но дъното няма изход който да го поддържа = смях и сълзи.

Абе будалкате го фалшивия питащ колкото не ви е срам, щото знаете че не е реален купувач, а само се самоизтъквате и правите безплатна реклама на магазини в които дори няма голяма снимка на дънната платка, да се види каква е. Искате да купуват читателите на доверие.

Та такива работи.
Как така едно белгийче може да ползва двуядрен процесор, а едно българче да не може? Нали и двете са само деца.

п.п.
на снимката от ляво на дясно, черното ключе двуполюсен прекъсвач е за Уин 10, а бялото до него е за Линуск. Третото по-малкото е за усилвателя за колоните му.

преди 9 часа, Rudy M. написа:

Така постъпих аз, преди около месец. 

Какви чарколяци си накупил ?
Похвали се, па може и на лични, ако си срамежлив, ти не си блокиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Белгиеца написа:

Какви чарколяци си накупил ?
Похвали се, па може и на лични, ако си срамежлив, ти не си блокиран.

Че аз си имам цяла тема, даже и ти писа в нея 😎 

на 22.01.2021 г. в 20:23, Белгиеца написа:

Разликата между мен и теб е, че аз не им падам на колене да се унижавам пред търговците.
И знам за какво да гледам и съм се ориентирал сам от първи опит, успешно.

Вече двама човека ти написаха, че няма смисъл от твоето упражнение.
Ако не ти стига 4 ядрен процесор за Лайтрума, няма да ти стигне и 6 ядрен.
Интересно, как така при мен си работи без ядове, а ?
Единстевно има голям радиатор, да не може да загрява, ама иначе е пак 4 ядрен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Белгиеца написа:

А и това M.2 NVMe SSD има големия недостатък, че не може да му се спира захранването по никакъв начин ,,, щото моето тъпо M.2 NVMe SSD е завинтено

E с Це-Ка ключе не става ли? Или щипка за пране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Kuroyagi написа:

E с Це-Ка ключе не става ли? Или щипка за пране?

Па няма кабели за срязване и запояване и прекарването им през прекъсвача.

Това което може да стане обаче е, да бъде изваден веднъж за винаги M.2 NVMe от дънната платка и да бъде изхвърлен на боклука като непотребна вещ.
Ти тоя номер знаеш ли го бе ?

преди 4 часа, Rudy M. написа:

😁

Направи си труда да скролнеш надолу в темата след твоя пост, и ще разбереш.

Много старо това дъно бе, с бавния вариант на USB 3.
Ама то за 45€ от холандския амазон, какво друго да очаква човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Белгиеца написа:

Много старо това дъно бе, с бавния вариант на USB 3.
Ама то за 45€ от холандския амазон, какво друго да очаква човек.

Хич не ми дреме 😎 . Най-евтиното дъно е, което има и DP, и HDMI 2.0 . Мога да го вържа едновременно към монитора и към телевизора.

Освен това, тъй като процесорът е нов модел, много малко дъно го поддържат със заводската версия на BIOS. Така че трябва да се сложи по-стар процесор, да се ъпдейтне с нова версия, и тогава да се ползва. Обаче това дъно може да ъпдейтва BIOS без процесор, без памети, само със захранване.

Ти тоя номер знаеш ли го бе ?  :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rudy M. написа:

Хич не ми дреме 😎 . Най-евтиното дъно е, което има и DP, и HDMI 2.0 . Мога да го вържа едновременно към монитора и към телевизора.

Освен това, тъй като процесорът е нов модел, много малко дъно го поддържат със заводската версия на BIOS. Така че трябва да се сложи по-стар процесор, да се ъпдейтне с нова версия, и тогава да се ползва. Обаче това дъно може да ъпдейтва BIOS без процесор, без памети, само със захранване.

Ти тоя номер знаеш ли го бе ?  :D 

Абе ама ти май верно си само фотограф и компютрите са ти голяма мъка.
Дъното ти не е с HDMI 2.0 ами е с HDMI 2.1 = по 60 кадъра в секунда и при 4К видео.
Ако и телевизорът ти и мониторът ти са 4К, тогава и двете HDMI 2.1 и DP ти трябват задължително. Иначе за само Full HD телевизор и третия ти изход върши работа с преходник към 1920х1080.
Картите MSI я имат също възможността да си апдейтват биоса без да им трябва процесор.

А аз тоя номер да купувам залежала стока и морално остаряла не го практикувам.
Виж старите ми чарколяци които си работят си продължавам да си ги ползвам, например захранването в компютъра на жена ми е с преходници Molex -> SATA.

-------------------------

Много ми е странна тая работа със съветите към уж начинаещи питащи, да им дават линкове към нещо което на сайтовете на продавачите не е описано дори какво е ... ами ... менте съвети са си.
Съветниците виждат само потенциалната печалба как да се увеличи и ... предлагат да се играят игри от всички дечица, щото само така ще могат да приберат паричките на татковците им. Това с игрите за децата е същото като да им предлагат да почват от малки да се напиват или да пушат канабис, щото така се произвеждат бъдещи зависими от наркотици.

Та съветниците по компютърни компоненти са като хирурзите, могат да ти спасят живота, ако наистина има нужда от операция, ама в повечето време предлагат ненужни операции с цел изкарване на пари платени от здравната каса. Но частите за компютрите не ги поема здравната каса, така че татковци опичайте си акъла и не си харчете парите на вятъра, да правите кеф на продавачите консултанти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Абе ама ти май верно си само фотограф и компютрите са ти голяма мъка.
Дъното ти не е с HDMI 2.0 ами е с HDMI 2.1 = по 60 кадъра в секунда и при 4К видео.
Ако и телевизорът ти и мониторът ти са 4К, тогава и двете HDMI 2.1 и DP ти трябват задължително. Иначе за само Full HD телевизор и третия ти изход върши работа с преходник към 1920х1080.
Картите MSI я имат също възможността да си апдейтват биоса без да им трябва процесор.

Аз не съм фотограф. Аз съм собственик на фотоапарат ;) . Правиш разлика, нали? Иначе в дипломата ми пише, че съм компютърджия :) . Но вече не съм маниак като едно време, да следя постоянно всичко ново. 

На мен ми трябва дъното да има HDMI 1.4 . По-високата версия е бонус, но мога и без нея. И да, и мониторът, и телевизорът са 4К. Нямам нужда да ме открехваш, че 1920х1080 мога да изкарам и през DVI, знам го много добре.

Дъната (и изобщо частите) на GIgabyte имат по-добра поддръжка - и като марка, и като сервизи на местно ниво. Затова го предпочетох. 

преди 1 час, Белгиеца написа:

А аз тоя номер да купувам залежала стока и морално остаряла не го практикувам.

Верно?!? Синът ти с какво снимаше, казваш - Sony A5000, модел 2014 г.?... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Rudy M. написа:

На мен ми трябва дъното да има HDMI 1.4 . По-високата версия е бонус, но мога и без нея. И да, и мониторът, и телевизорът са 4К. Нямам нужда да ме открехваш, че 1920х1080 мога да изкарам и през DVI, знам го много добре.

И как ще пратиш 4К сигнал до телевизора с HDMI 1.4 при условие че DP ти е зает за монитора?

Я иди си го залепи сам това дето съм го цитирал в темата за смешките - бисерите бе.

-------------

А иначе, еми имам си син и той си снима с фотоапарат, а който си няма син не може да си изживее собствения закъснял пубертет и снима със смартфон.

преди 3 часа, NEVADA написа:

Съчувствам на нещастния човек, дето се осмели да попита нещо... Обзалагам се, че няма и да помисли повече.

Той си има поне 500 фейк никове и си пита редовно и си отговаря от друг ник да ходи при никем да си напазарува.
Не сме вчерашни, знаем ги номерцата с безплатната маркова реклама.
Такива отворени общи въпроси препоръчайте ми нещо, ама аз много добре знам в каква цена ще успеете да се вместите с рекламните колички от различни продавачи, са си неморални деяния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Белгиеца написа:

И как ще пратиш 4К сигнал до телевизора с HDMI 1.4 при условие че DP ти е зает за монитора?

Както се праща. Хайде спрете с глупостите в тези раздели и тази тема конкретно! 

П.П. 

преди 9 часа, Rudy M. написа:

Иначе в дипломата ми пише, че съм компютърджия :)

:offtopic_s:Ти си един от най-добрите разказвачи на вицове. И това може да ти се впише в дипломата. 

преди 11 часа, цър-вул написа:

Виж колко е арт така... 😎

То и с ЦК ключе ще е арт.:D Егати изтрещелите типове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една скоба/офтопик (извън темата на автора) Предполагам Rudy M, се объркал.

Защото дъното Gigabyte A520M DS3H има следните х-ки при използването на вградената видеокарта в процесора:

Цитат

Integrated in the 3rd Generation AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics processors:

1. 1 x DVI-D port, supporting a maximum resolution of [email protected] Hz
    * The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter.
  2. 1 x DisplayPort, supporting a maximum resolution of [email protected] Hz
    * Support for DisplayPort 1.4 version, HDCP 2.3, and HDR.
  3. 1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of [email protected] Hz
    * Support for HDMI 2.1 version, HDCP 2.3, and HDR.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Jorge написа:

Както се праща.

Никак не се праща 4К сигнал с дъно само с изход HDMI 1.4.

преди 1 час, Mr. ?? написа:

...Предполагам Rudy M, се объркал.

Защото дъното Gigabyte A520M DS3H има следните х-ки при използването на вградената видеокарта в процесора:

На него не му е възможно да си го признае това, че не е разбрал какво е купил и как се ползва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите стари компютър и лаптоп у дома още работят, макар и с някои проблеми.   А аз още умувам какво ново да си харесам.  Една поостаряваща конфигурация ми изглежда като лидер по критерий за оптимални цена-качество.  Основно устройствата се ползват за интернет, филми, музика и клипове с прилична резолюция.  Не разбирам от хардуер и ми е интересно какво Ви е мнението за тази   https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-pic-intel-officehome-i3-4gen-pc01hells4geni3435016gb120ssd-hdd-900213265?sh=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лошо ми е мнението за това от линка ти.
Моят компютър от който пиша сега е на цели 11 години и само 4К видео от ютюб не може да показва, ако не се избере да е само 1920 на 1080 пиксела картинката.
Но тези поостаряващите бързо стават остарели.
Например 2017г. купувам нов процесор и дъно за детето и сега вече процесорът не бил поддържан от Уиндоус 11. Той процесорът най-вероятно е модел от предишна година на 2017, щото тогава в магазина ми го избра един младок. Условието беше да е евтин, щото беше за 10 годишно дете. Да де, ама сега Уиндоус 11 вика че трябва нов процесор, ха ха ха ...
Е, ще си кара с Уиндоус 10 още 4 години, па като влезе да учи в университета, ще си купи нови процесор и дъно.

А 11 годишният ми компютър въобще не се разбира с новите версии на Уиндоус 10, няма звук с тях, та имам диск с инсталирана на него от по-старите версии на   Уиндоус 10, щото например новите никонски безплатни софтуери не тръгват на Уиндоус 7.
Те никонските софтуери и с Wine под Linux не тръгват, та си им трябва хубаво прокисналата бозица 10.

Та не си купувай морално остарял процесор, ще береш ядове с него и ще те е яд, че ще трябва нов да си купуваш, ако нямаш поне един нов компютър вкъщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Белгиеца написа:

Та не си купувай морално остарял процесор, ще береш ядове с него и ще те е яд, че ще трябва нов да си купуваш, ако нямаш поне един нов компютър вкъщи.

Заглеждам го заради цената и приличната видеокарта от 4-то поколение.  Ползвам друг за служебен, обаче той е около двойно по-скъп. ето го  https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-hp-prodesk-400-g7-mt-180w-293z4ea16gb-900195902

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване