Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя Linux дистрибуция предпочитате?

PsyManDelic
 Сподели

Кой Linux предпочитате?  

60 гласували потребители

1. 1. Коя Linux дистрибуция предпочитате?

• Ubuntu
      12
    • Mint
      17
    • Debian
      7
    • Arch
      8
    • Kali
      4
    • FreeBSD
      1
    • Fedora
      3
    • Manjaro
      6
    • Zorin
      0
    • Pop!_OS
      2

Препоръчан отговор

Вместо да се хвалят тука някои колко много разбират Линукс, да вземат да инсталират Gentoo да ги видим колко разбират. Да сравним кой е глупав и кой не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, cybercop написа:

В днешно време, да си прост е по- лесно от всякога.

Да си чувал, че ...

„Нещата трябва да са възможно най-опростени, но не и прости!“
Алберт Айнщайн

преди 2 часа, vpvelev написа:

Вместо да се хвалят тука някои колко много разбират Линукс, да вземат да инсталират Gentoo да ги видим колко разбират. Да сравним кой е глупав и кой не.

От какъв зор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, adobeaa написа:

Не ме убеди.Водил съм го този спор,с много "колеги".Общото между тях е,че са научили няколко команди и се правят на велики.А са започнали,с идеална цел.Да споделят.Но,някъде по пътя,са се отказали от споделянето и казват на всички-"Сядай и чети."Като даскали,в четвърто отделение.

Че какво му е лошото на четенето? Най-лесният и безопасен начин да задоволи човек любопитството си става с четене , особено при днешните възможности на нета. А,другото име на любопитството е ЖЕЛАНИЕ за живот!

преди 6 часа, jhoro написа:

„Нещата трябва да са възможно най-опростени, но не и прости!“

Да , но когато нещата са СЛОЖНИ  ! Тогава да се намери ПРОСТО решение е възможно само с много знания и разбира се и малко гениалност, която също има основа на голям опит и МНОГО четене! Както се казва/мой девиз/ " Съвършенството се постига с познание , а познанието  с четене". Макар и постът ми да е малко философски , той се отнася и конкретно и за темата " ЛИНУКС".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bigiadri написа:

Че какво му е лошото на четенето? Най-лесният и безопасен начин да задоволи човек любопитството си става с четене , особено при днешните възможности на нета. А,другото име на любопитството е ЖЕЛАНИЕ за живот!

Ето за това говоря.Чел-непрочел,се прави на даскал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bigiadri написа:

А, другото име на любопитството е ЖЕЛАНИЕ за живот!

Ами то любопитството е въпрос на вкус.
Едни се интересуват от кучета и котки и всякакви животинчета, други предпочитат да се интересуват от женски мозъци, трети задълбават в скучни сухарски занимания като писането на код по цели нощи.
Ама това да вземе да си разбие човек семейството или още по-лошо, въобще да няма семейство щото се е отдал до краен предел на Линукс, си е свещена глупост.
Егоистичното желание за живот само посредством любопитство по отношение на Линукс, на практика е беден и скучен живот. Трябва си от всичко по малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Ивайло Димов написа:

Неам чак толкова много нерви и време за губене :)  Инак не съм съм го почнал не съм го разучил ,ама не ми се занимава :)

Иво на ssd инсталацията е по малко от 8часа- заслужава си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, vpvelev написа:

Ти не си ме наричал така, а Курояди.

Не съм визирал изобщо теб конкретно, така че не се чувствай излишно обиден.
Но съзирам, че Ти се опитваш да ме обиждаш.
Никът ми е Kuroyagi: https://translate.google.com/?sl=auto&tl=en&text=kuroyagi&op=translate
Даже и портрет съм приложил :rolleyes:

преди 12 часа, vpvelev написа:

Колкото да съм се доказвал с Gentoo - инсталацията/обновленията му доказват единствено желание за огромно пилеене на време, без да дават каквото и да било съществено извън разучаването на emerge.
Трети път в живота си не смятам да го инсталирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, danieli написа:

Иво на ssd инсталацията е по малко от 8часа- заслужава си!

Дори и за 1 час да става той просто е некадърен и не може, просто се оправдава и това го казвам съвсем отговорно. Тук масово хората които се самоизтъкват като големи специалисти не са пипвали друго освен Убунту. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Белгиеца написа:

Ама това да вземе да си разбие човек семейството или още по-лошо, въобще да няма семейство щото се е отдал до краен предел на Линукс, си е свещена глупост.

Това важи за всичко - не само за Линукс.

преди 1 час, danieli написа:

Иво на ssd инсталацията е по малко от 8 часа- заслужава си!

8 часа - това с банкета ли?

Наскоро, за час/час и половина - първа инсталация, надграждане (което прекъсна по технически причини), втора инсталация и второ надграждане!

преди 7 минути, Росен Р. Александров написа:

Дори и за 1 час да става той просто е некадърен и не може, просто се оправдава и това го казвам съвсем отговорно. Тук масово хората които се самоизтъкват като големи специалисти не са пипвали друго освен Убунту. :)

За теб ... не знам! Аз лично съм пипал доста други неща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, adobeaa написа:

"С размер" са ми любими.

Хайде сега - капризи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, jhoro написа:

Хайде сега - капризи!

Няма капризи.Всеки специалист,ще ти каже,че дял "С" е най-важен.А ако го можеш да го маунтнеш,заедно с дял "D",напълно си завършил,инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, vpvelev написа:

По-скоро.

http://www.slackware.com/

Успехи. 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Kuroyagi написа:

Колкото да съм се доказвал с Gentoo - инсталацията/обновленията му доказват единствено желание за огромно пилеене на време

амчи повечето дистрибуции, които въпреки че имат графичен интерфейс, се работи предимно от конзола, което си е чиста загуба на време
представяш ли си  за едно цъкане в "джама"
в линукс трябва да ги изредя ена камара букви...примерно:
airmon-ng start wlan0
iwconfig - необходимо е да се изпълни, защото дава различен резултат в различни дистрибуции wlan0mon, mon0, wlan0...
airodump-ng -i wlan0mon 
и всичко това, срещу едно цък в "джама" да сканира WI-FI 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

8 часа - това с банкета ли?

Наскоро, за час/час и половина - първа инсталация, надграждане (което прекъсна по технически причини), втора инсталация и второ надграждане!

За час и половина - това много искам да го видя. Говорим за графчина среда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, дръндю написа:

амчи повечето дистрибуции, които въпреки че имат графичен интерфейс, се работи предимно от конзола, което си е чиста загуба на време
представяш ли си  за едно цъкане в "джама"
в линукс трябва да ги изредя ена камара букви...примерно:
airmon-ng start wlan0
iwconfig - необходимо е да се изпълни, защото дава различен резултат в различни дистрибуции wlan0mon, mon0, wlan0...
airodump-ng -i wlan0mon 
и всичко това, срещу едно цък в "джама" да сканира WI-FI 

Ай ся, ти изпадна в другата крайност...

Запомни: Линуксът е неразривно свързан с командната линия.
Докато има командна линия ще има и Линукс, а ако изчезне командната линия ще е вече нещо друго, но не и Линукс.

Нооо ще дойде и твоя момент на срам, когато след 6-7 години тинейджери със забучени  невроинтерфейси в кратуните си ще се хилят - вижте го онова изкопаемо Дръндю, трябвало му допотопно физическо устройство мишка, движение на ръката в китката за позициониране върху бутон на допълнителен плосък екран, местене на пръст и усилия за натиск на бутон - колко бавно и каква огромна загуба на време, когато ние го правим с една елементарна мисъл.

:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adobeaa написа:

Няма капризи.Всеки специалист,ще ти каже,че дял "С" е най-важен.А ако го можеш да го маунтнеш,заедно с дял "D",напълно си завършил,инсталацията.

Няма нужда - да питам „всеки“ пишман специалист!

Само кажи, че не си виждал системен дял D!

преди 20 минути, danieli написа:

За час и половина - това много искам да го видя. Говорим за графчина среда.

Искал то!!!
Изобщо - знаеш ли какво искаш??? Какъв ти е проблема - с „графчина-та среда“?

преди 3 минути, Kuroyagi написа:

Докато има командна линия ще има и Линукс, а ако изчезне командната линия ще е вече нещо друго, но не и Линукс.

Още един - от вещерския клуб п интереси!  Все едно - в Winfows няма терминал?

Графичната среда е за вас - като юзъри, не за компа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Kuroyagi написа:

да ве, то щот Android  е с конзола и за това е номер едно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, дръндю написа:

да ве, то щот Android  е с конзола и за това е номер едно

Руутнат или ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, jhoro написа:

Само кажи, че не си виждал системен дял D!

Съвсем друго,имах в предвид.Да не казвам,че тези сухари,ще ме анатемосат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, adobeaa написа:

Съвсем друго, имах в предвид. Да не казвам, че тези сухари, ще ме анатемосат.

Кажи ми го „на ушенце“!  :topsecret:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Руутнат или ...

ами 90% и нагоре, не знаят как, ама си ползват  Android

и оня ден ена кака се блъсна в мен, щот не видят дек одят, кът са зверат в тес пусти талафони
кво има толкус в тех та съ пулят в екраните - не знам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дръндю написа:

ами 90% и нагоре, не знаят как, ама си ползват  Android

и оня ден ена кака се блъсна в мен, щот не видят дек одят, кът са зверат в тес пусти талафони
кво има толкус в тех та съ пулят в екраните - не знам

Щом не става - да го рУУтне - нека да го ... рИтне!

А тази кака - сигурно ти е била „вдигнала мерника“! И само те сащисва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искал то!!!
Изобщо - знаеш ли какво искаш??? Какъв ти е проблема - с „графчина-та среда“?

Много добре знам какво искам. Казваш, че можеш да инсталираш Дженту за час и половина с "графична среда".

Докажи го

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, дръндю написа:

оня ден ена кака се блъсна в мен, щот не видят дек одят, кът са зверат в тес пусти талафони

Само да не излезе като в оня виц:

Двама кривогледи се сблъскат на улицата и си разменят реплики:
- Ти що не гледаш къде ходиш, бе?
- А ти що не ходиш, накъде гледаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване