Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зелените сертификати? България поема по пътя на апартейда?

Препоръчан отговор

Вече на неваксинираните им е забранено да посещават: университети, фитнеси, молове, заведения, кина, басейни и др.

Според Стойчо Кацаров "антителата не са доказателство, че сте изкарали Ковид-19", но в същото време реши да започне да раздава сертификати на онези с първа доза (не е ясно дали ще идат за втора).

Както знаем 85 процента от българите са против подобни паспорти и вчера излязоха на протест като скандираха под президентството "Защо предаде народа?". Разбира се, властта включи на режим игнор.

Въпросът е как трябва да се противопоставим на тези мерки? Ясно е, че ще накажем Радев на изборите, но ковид сертификата може и да не бъде отменен никога повече както е в Германия, Австрия, Франция, Португалия и половин Европа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сертификат след първа доза и преди имаше, просто на сертификата пише, че е сложена само първа доза и курса на ваксинация е незавършен. Сега нещо сайта им не работи, преди като си вкараш номера излизаха и двата сертификата и тоя с една доза и тоя след втората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, IvaNov430 написа:

Вече на неваксинираните им е забранено да посещават: университети, фитнеси, молове, заведения, кина, басейни и др.

Според Стойчо Кацаров "антителата не са доказателство, че сте изкарали Ковид-19", но в същото време реши да започне да раздава сертификати на онези с първа доза (не е ясно дали ще идат за втора).

Както знаем 85 процента от българите са против подобни паспорти и вчера излязоха на протест като скандираха под президентството "Защо предаде народа?". Разбира се, властта включи на режим игнор.

Въпросът е как трябва да се противопоставим на тези мерки? Ясно е, че ще накажем Радев на изборите, но ковид сертификата може и да не бъде отменен никога повече както е в Германия, Австрия, Франция, Португалия и половин Европа. 

Първо се замислете, кое е по-добро - зелен сертификат, или локдаун?

Кое е по-голяма дискриминация - всички да бъдат затворени, без значение дали са болни, здрави, ваксинирани или неваксинирани, или всичко да работи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Явно 80-те процента идиоти са станали 85%. Още лятото щом беше приет въпросния сертификат беше ясно, че един ден ще стане задължителен. Хората на запад оттогава си протестират и ядат бой от полицията ама нещо тоя сертификат не са го отменили, нашите умници се сетиха да протестират, чак когато разбраха, че без сертификат няма да ги пускат в кръчмата.

• Харесване 2
  • Ядосано 1
  • Ха-ха 1
  • Грижа 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, _Aumi_ написа:

Кое е по-голяма дискриминация - всички да бъдат затворени, без значение дали са болни, здрави, ваксинирани или неваксинирани, или всичко да работи?

Предвид ситуацията - голям брой заразени и починали на ден, по-добре при всички положения би бил едномесечен локдаун.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, ined написа:

нашите умници се сетиха да протестират, чак когато разбраха, че без сертификат няма да ги пускат в кръчмата.

така се вдигнаха бързо и внезапно за тютюнопушенето, интересно защо когато поскъпва тока не се вдигат

преди 8 минути, IvaNov430 написа:

Ти да не си ваксиниран? Предателска фашистка сган. 

определено тролска тема, целяща да намериш другите 84.99% идиота като теб заради които ги затягат тия мерки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НАСИЛСТВЕНА ВАКСИНАЦИЯ = ДИСКРИМИНАЦИЯ

преди 21 минути, Пилешка Завист написа:

определено тролска тема, целяща да намериш другите 84.99% идиота като теб заради които ги затягат тия мерки

Хайде отворко обясни какво да правя. Януари изкарах Ковид с доказан PCR тест. Преди седмица си направих тест за антитела в Рамус и имам 2850 едници при минимум за защита 1050. Сертификата ми е с изтекъл срок. Друг /на база антитела/ не мога да взема и такива като теб ще ми обясняват, че съм идиот. Хайде няма нужда. Аз съм за ваксиниране, но не по този насилствен начин. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се издава сертификат след първа доза (освен ваксината на Янсен, която изисква само 1). 90% все неразбрали нещо, ама тръгнали с 2 снимки от фейсбук да "обясняват" 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, andreygg написа:

Аз съм за ваксиниране, но не по този насилствен начин. 

Нали знаеш - като не става доброволно, става доброзорно.
Всеки има право да решава за себе си. Единствено и само за себе си (а защо родителят решава за децата си до пълнолетие). Но по този начин решава и за заобикалящата го среда...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, andreygg написа:

Хайде отворко обясни какво да правя. Януари изкарах Ковид с доказан PCR тест. Преди седмица си направих тест за антитела в Рамус и имам 2850 едници при минимум за защита 1050. Сертификата ми е с изтекъл срок. Друг /на база антитела/ не мога да взема и такива като теб ще ми обясняват, че съм идиот. Хайде няма нужда. Аз съм за ваксиниране, но не по този насилствен начин. 

ваксинирах се юли месец и веднага си взех сертификата

ако се беше имунизирал щеше да стане да минеш като мен и щеше да имаш сертификат

това, че си се наакал, аз каква вина имам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, andreygg написа:

Здравният министър обяви, че в заповедта за новите мерки предстоят корекции - Болести - Новини Бг (novini.bg)

Цитат

валидността на сертификата за преболедуване да бъде удължен от 6 на 12 месеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, _Aumi_ написа:

Със сигурност по-добре е две-три седмици пълен локдаун както например направиха в Латвия.
Тук вече от сума време се иска зелен сертификат за доста неща и положението с броя болни не е порозовяло грам, така че не очаквам и по родните ширини да има резултат.

Едно обаче е сигурно - Радев си вкара много як автогол.

преди 1 час, Пилешка Завист написа:

ваксинирах се юли месец и веднага си взех сертификата

ако се беше имунизирал щеше да стане да минеш като мен и щеше да имаш сертификат

това, че си се наакал, аз каква вина имам?

Приятел тук не е въпроса кой се е наакал и кой се е напишкал, а в това кой има право на избор.
Ако не се лъжа Европа и в частност България са демократична територия, а в случая правителството ти казва, бодеш се или ДГД.
Има хора чието здраве не позволява ваксина, а и точно тези препарати с които инжектират са всичко друго но не и ваксини.
Ами ако беше обратното? Ако бяха затворили нещата за ваксинирани като теб и някой ти каже, ми да не си се бол, М?
Монетата винаги има две страни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, N1K17Y написа:

Не се издава сертификат след първа доза (освен ваксината на Янсен, която изисква само 1). 90% все неразбрали нещо, ама тръгнали с 2 снимки от фейсбук да "обясняват" 

С Джонсън и Джонсън също - там е само една доза!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://fakti.bg/bulgaria/622688-akad-petrunov-antivaksarstvoto-da-se-inkriminira

"Зa мaлкo пoвeчe oт гoдинa и пoлoвинa, oткaктo живeeм в уcлoвиятa нa пaндeмия, oгрoмнaтa чacт oт чoвeчecтвoтo рaзбрa cмиcълa нa вaкcинaтa. “Бeз нeя нямa дa мoжeм дa ce прeбoрим никoгa c кoрoнaвируca. Ceгa гoвoрим зa пaндeмия, т.e. мacoвo рaзпрocтрaнeниe в цeлия cвят. Цeлтa e c вaкcинaциитe дa я прeвърнeм в eндeмия, т.e. в лoкaлнo рaзпрocтрaнeниe в тeзи cтрaни, къдeтo нямa гoлямa имунизaция. Тaм дa ce зaдържи вируcът, a ocтaнaлитe cтрaни, къдeтo имa виcoк прoцeнт вaкcинирaни, нaпълнo cпoкoйнo дa прoдължaт cвoя живoт” кaтo ce cпaзвaт cъoтвeтнитe прoтивoeпидeмични мeрки – нoceнeтo нa мacки, миeнeтo нa ръцeтe, избягвaнeтo нa мнoгo хoрa нa oбщecтвeни мecтa, кaзa aкaд. Пeтрунoв. Учeният oпрeдeли кaтo „кoлocaлeн въпрoc“ нacърчaвaнeтo нa вaкcинaциятa в Бългaрия, нaд кoйтo вcички cи блъcкaт глaвитe. Тoй припoмни, чe в cрaвнeниe c ocтaнaлитe cтрaни пo cвeтa, при нac прoцeнтът нa имунизирaнитe e мeжду 20-25. Пo тoзи пoкaзaтeл cмe нa пocлeднo мяcтo в Eврoпa и нa eднo oт пocлeднитe мecтa в cвeтa. В ocтaнaлитe cтрaни тoзи прoцeнт ce движи мeжду 60 и 80 нa cтo, a някъдe дocтигa дoри 90 нa cтo. В OAE 97% oт нaceлeниeтo e вaкcинирaнo.

"Тук вeднaгa възниквa въпрocът: ниe ли cмe нaй-умнитe и нaй-мъдритe в цeлия cвят или имa нeщo грeшнo. Cлeд кaтo ocтaнaлият cвят рaзбирa cмиcълa нa имунизaциятa, ниe нe мoжeм дa гo рaзбeрeм. Тoвa e кoлocaлeн въпрoc, кoйтo трябвa дa ce възпитaвa oщe oт дeтcкa възрacт, oт училищe. Нa дeцaтa дa им cтaнe яcнo кaквo прeдcтaвлявa вaкcинaтa, кaквo прeдcтaвлявa инфeкциoзнaтa бoлecт, кaквo прeдcтaвлявa имунитeтът. Тoвa ca вce нeщa, кoитo трябвa дa ce учaт и пocтoяннo дa ce прoпaгaндирaт. Нeпрeкъcнaтo вoдим бoрбa c aнтивaкcърcкoтo движeниe, c рaзличнитe тeoрии и cпeкулaции зa уврeждaнe нa чoвeшкия oргaнизъм, зa въздeйcтвиe нa някaкви други cрeдcтвa върху нac. Тoвa e кaтacтрoфaлнo зa мeн. Възпитaниeтo нa хoрaтa e ocнoвнoтo”, пoдчeртa aкaд. Пeтрунoв. Тoй изрaзи и cвoeтo дълбoкo възмущeниe, чe в прeдизбoрнaтa кaмпaния имa кaндидaт-прeзидeнти, кoитo oфициaлнo зaявявaт, чe вaкcинитe ca врeдни. “Тoвa гoвoри нe caмo зa липca нa инфoрмaция, нo и зa ниcкa интeлигeнтнocт. Дълбoкo cъм убeдeн в тoвa и гo зaявявaм кaтeгoричнo и oткритo”, кaзa aкaд. Пeтрунoв."

Пo пoвoд нa митoвeтe зa вaкcинaциятa, тoй цитирa eднo гигaнтcкo прoучвaнe, прoвeдeнo в Изрaeл и CAЩ. Тo e нaпрaвeнo в пeриoдa oт мaрт дo aвгуcт тaзи гoдинa и e публикувaнo прeз ceптeмври в нaй-aвтoритeтнитe нaучни cпиcaния. В нeгo ca oбхвaнaти 900 хиляди имунизирaни, кoитo ca cрaвнeни c 900 хиляди нeимунизирaни. “В тoвa изcлeдвaнe бяхa прoучeни 25 ocнoвни cтрaнични прoяви. Oт тях 4, кoитo ca нaй-чecтo cрeщaни при имунизaциятa: миoкaрдит, пeрикaрдит, oтoк нa лимфнитe възли, трoмбoзирaнe. Тoвa ca чeтиритe ocнoвни cтрaнични рeaкции, кoитo ce нaблюдaвaт в рeзултaт нa имунизaциятa. Oкaзa ce, чe при имунизирaнитe тeзи чeтири прoяви ca oт 4 дo 10 пъти пo-мaлкo, oткoлкoтo при тeзи, кoитo нe ca ce имунизирaли, нo ca ce рaзбoлeли. Т.e. cтрaничнитe рeaкции нямaт никaквo ceриoзнo знaчeниe при имунизaциятa. Тoвa ca прaзни, нeceриoзни и нeдoкaзaни прикaзки, кoитo зa cъжaлeниe ce приeмaт”, кaтeгoричeн e aкaд. Пeтрунoв. Тoй нaпoмни, чe прoблeмът нe e caмo c бoлeдувaнeтo, a c т.нaр. пocткoвид cиндрoм. „Кoрoнaвируcът e пoливaлeнтнo, мултиoргaннo зaбoлявaнe, зacягaщo вcички oргaни и cиcтeми, cлeд кaтo cтe гo прeкaрaли. Вoди дo уврeждaния нa цeнтрaлнaтa нeрвнa cиcтeмa, бъбрeцитe, cърцeтo, чeрния дрoб. Тoвa ca уврeждaния, кoитo ниe тeпървa щe изучaвaмe”, кaзa aкaд. Пeтрунoв."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, IvaNov430 написа:

Да затворим всички по домовете , като миналата година и само със смс до магазина за продукти е по-добре ?

Да се забрани пътуването между населените места е още по-добре?

От там никой и нищо да не работи и да нямат хората никакви доходи, още повече по-добре?

Тези 85% може да са само от твоите познати , не ни слагай в общият кюп!

Не сме в начало на пандемия, има ваксинирани, преболедували и прочие и за мен си е абсолютно редно локдаун да има само за тези, които безпричинно не са се ваксинирали изключаем от медицинска гледна точка ! И естествено , че този локдаун да бъде времево докато понамалее заболеваемостта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, nickolaycho написа:

С Джонсън и Джонсън също - там е само една доза!

Това е едно и също. Макар, че съм се изказал рано. От днеска са обявили, че и за другите ваксини ще дават сертификат след първа доза, че да не искат всички тази на J&J

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, IvaNov430 написа:

Въпросът е как трябва да се противопоставим на тези мерки?

Дори без да им се противопостяваме,те ще видят сами резултата от безсмислените сертификати.Сега минах покрай един мол,където касиерите скучаеха.На входа поставили бележка:„Само за клиенти с зален сертификат“ Нямаше дори пазач на входа,който да проверява,защото просто никой не влизаше там,а вътре не се виждаше нито един човек!А до вчера едва се разминаваха клиентите вътре! От това противопоставяне по-голямо няма.Нека им стоят големите магазини празни,да видим колко време ще издържат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Дори без да им се противопостяваме,те ще видят сами резултата от безсмислените сертификати.Сега минах покрай един мол,където касиерите скучаеха.На входа поставили бележка:„Само за клиенти с зален сертификат“ Нямаше дори пазач на входа,който да проверява,защото просто никой не влизаше там,а вътре не се виждаше нито един човек!А до вчера едва се разминаваха клиентите вътре! От това противопоставяне по-голямо няма.Нека им стоят големите магазини празни,да видим колко време ще издържат.

Е то нали смисъла е поне да има някаква заетост , а не пълен локдаун ! На зор ли да фалират малките и не само?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Е то нали смисъла е поне да има някаква заетост , а не пълен локдаун ! На зор ли да фалират малките и не само?

В малките магазинчета и бизнеси,не се иска сертификат! Ще фалират само големите вериги,а те са на големците!Като им направим бойкот,да не влиза никой в тях,колко ли ще издържат с огромните си разходи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Димитър 59 написа:

Нека им стоят големите магазини празни,да видим колко време ще издържат.

Е, то бива гаьовщина, бива, ама толкова злоба на едно място!
И какво са виновни наемателите и персоналът? Малко мисъл? Или само злоба?

преди 15 минути, Димитър 59 написа:

А до вчера едва се разминаваха клиентите вътре!

Което не включва теб, доколкото разбирам.

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

В малките магазинчета и бизнеси,не се иска сертификат! Ще фалират само големите вериги,а те са на големците!Като им направим бойкот,да не влиза никой в тях,колко ли ще издържат с огромните си разходи?

Кой ще фалира пръв? Дали собствениците на моловете или наемателите им?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:
преди 17 минути, Димитър 59 написа:

Нека им стоят големите магазини празни,да видим колко време ще издържат.

Е, то бива гаьовщина, бива, ама толкова злоба на едно място!
И какво са виновни наемателите и персоналът? Малко мисъл? Или само злоба?

Обръщението ми не е към персонал или наемател,а към онези,които направиха това извращение с тях!Злоба не показвам,а казах каква е реалността! Аз ли им изпразних магазините или мерките на глупавите наредби?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Димитър 59 написа:

Като им направим

В магазин на опашка 2-3 пъти като ти се метне на врата някой, сополивещ се и кихащ/кашлящ, който не спазва социална дистанция, ще видим каква песен ще запееш.
В хипермаркет ти не можеш да влезеш, защото са с вход със сертификат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, цър-вул написа:

В хипермаркет ти не можеш да влезеш, защото са с вход със сертификат.

Днеска разбрах за кауфланд Добрич , че пускат само със сертификат , а той се намира в кв Дружба от там почти всички от квартала пазарят какво ще правят не знам .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако магазина е в някой мол, нормално е да искат, иначе ако е отвън няма как да стане. Пробвай да звъннеш в РЗИ и да ги питаш, ако трябва да направят проверка на магазина дали имат право на това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване