Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зелените сертификати? България поема по пътя на апартейда?

Препоръчан отговор

преди 9 минути, цър-вул написа:

В магазин на опашка 2-3 пъти като ти се метне на врата някой, сополивещ се и кихащ/кашлящ, който не спазва социална дистанция, ще видим каква песен ще запееш.
В хипермаркет ти не можеш да влезеш, защото са с вход със сертификат.

В магазини на опашка,са ни кихали цял живот,не сме измряли от една настинка.А хипермаркетът,онзи,който цитирах по горе е от онези,на които от вън минаваш по край касите и виждаш,че вътре е празен!Не могат да забранят движението покрай него,защото следващият вход е този на супермаркета! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, при положение, че досега половината град пазарува в Кауф.. и Ли.. и паркингите им не съм ги виждал празни - не знам... Сети се как малките магазинчета, в които от години се влиза за дребни неща, ще успеят да поемат натиска... И разглезени от наличностите в големите ще се държат в полупразните откъм разнообразие магазинчета? Ще има едни цупения, едни скандали, не ми се мисли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че като чета заповедта, няма значение къде се намират магазините, които предлагат предимно хранителни стоки:

Заповед № РД-01-856 от 19.10.2021 г. за въвеждане на временни противоепидемични мерки | coronavirus.bg

Цитат

25. Преустановяват се посещенията в търговските центрове тип МОЛ, магазините с нетна търговска площ над 300 кв м, базарите и изложенията на закрито. Изключение се допуска по отношение на магазините, които предлагат предимно хранителни стоки, аптеките, дрогериите, оптиките, зоомагазините, банките, доставчиците на пощенски и куриерски услуги, застрахователите, доставчиците на платежни услуги и офисите на телекомуникационните оператори, независимо дали са самостоятелни обекти или са разположени в търговски център тип МОЛ.

То аз реално и не виждам някъде тук да пише нещо за сертификатите......?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, цър-вул написа:

Е, то бива гаьовщина, бива, ама толкова злоба на едно място!
И какво са виновни наемателите и персоналът? Малко мисъл? Или само злоба?

Е нали те са ходили при Кацаров начело с оня дето не се знае откога не се е къпал Бели... абе не му помня името дето на кръчмарите е чорбаджията, та те са я навряли тая идея.
От над 2 седмици чета за този техен рев, ся хак да им е.
Пак ще кажа, тука като искат такова чудо от толкова време да не мислите че нещата розовеят?
Изключителн важно е самите хора да имат чувство и мисъл да се пазят, а когато са като болюк това няма как да стане ще не зелен а червен сертификат да искат.
Ако другаря АСПЕКТ чете да сподели работи ли мярката в Германията, че доколкото знам и там е въведена отдавна.

преди 2 минути, Raze написа:

Въпреки, че като чета заповедта, няма значение къде се намират магазините, които предлагат предимно хранителни стоки:

Заповед № РД-01-856 от 19.10.2021 г. за въвеждане на временни противоепидемични мерки | coronavirus.bg

ХАхах и ко излиза, отиваш у МОЛа казваш "Аз само до хранителния магазин" и айдеее юрош.🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Абе, при положение, че досега половината град пазарува в Кауф.. и Ли.. и паркингите им не съм ги виждал празни - не знам...

Като не знаеш,защо се изказваш неподготвен?Не разбра ли,че мерките не се отнасят за хранителни вериги и малки магазинчета и бизнеси?В Кауфланд и Лидъл бях преди малко.Те си работят както преди.Само маска слагаш и си вътре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Bubbles написа:

ХАхах и ко излиза, отиваш у МОЛа казваш "Аз само до хранителния магазин" и айдеее юрош.🤣

Точно така е в действителност.На централния вход не те спират,защото вътре е супермаркета.Но на входа на другите по големи търговски обекти виси табелката с надпис: „Само с зелен сертификат“ и ги гледаш само отвън че са празни... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Димитър 59 написа:

Като не знаеш,защо се изказваш неподготвен?Не разбра ли,че мерките не се отнасят за хранителни вериги

Ало, подготвеният:

Цитат

Ето какво стана ясно от думите на министъра на здравеопазването по-рано днес:

Изискване за сертификат ще има за барове, ресторанти, кина, театри, циркове, концерти, музеи, галерии, молове, магазини над 300 квадрата, фитнеси, спортни клубове и басейни. Такъв документ се издава срещу завършен цикъл на ваксинация, установено с PCR боледуване или тест срещу коронавирус, направен до 72 ч.

Зелен сертификат няма да се изисква в хранителните магазини, банковите институции, аптеките, административни услуги (например посещение в НАП), а също и за масовия градски транспорт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, lupis написа:

За да могат да си удвоят парите от 50 милиарда на 100 милиард ли ? И затова ще прецакаме всички други индустрии, което ни коства няколко трилиона. Има логика ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ам аз кат видх кви ги вършат в Израел още тогава го казах че и нас ни чака това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който иска да си бие тези ваксини , но аз до последно няма да се ваксинирам , за момента не ми трябва зелен сертификат защото абсолютно всичко което ми е нужно го има в малките магазини.Вие найстина ли вярвате на резултатите за ковид, моето мнение е ,че голяма част са манипулирани.Лошото е ,че сега много хора ще останат без работа и просто не знам цялата тази работа до къде ще ни доведе , въобще някога ще се свърши ли това ,със сигурност вече на всички ни писна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Станислав Кьоров написа:

Който иска да си бие тези ваксини , но аз до последно няма да се ваксинирам , за момента не ми трябва зелен сертификат защото абсолютно всичко което ми е нужно го има в малките магазини.Вие найстина ли вярвате на резултатите за ковид, моето мнение е ,че голяма част са манипулирани.Лошото е ,че сега много хора ще останат без работа и просто не знам цялата тази работа до къде ще ни доведе , въобще някога ще се свърши ли това ,със сигурност вече на всички ни писна!

Напълно подкрепям!

Колко народ измря от некачествени и и уж доказани ваксини?!

Или трябва да търпим да бъдем опитни зайчета и върху нас да си пробват новоизлюпените жалки боклуци- да ама не!

Хората които не искат да се ваксинират имат право, тези ваксини са нож с 2 остриета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, _Aumi_ написа:

Първо се замислете, кое е по-добро - зелен сертификат, или локдаун?

Кое е по-голяма дискриминация - всички да бъдат затворени, без значение дали са болни, здрави, ваксинирани или неваксинирани, или всичко да работи?

Ми, отворете ги бе. Защо не ги отваряте? Защо изобщо ги затваряте?

Собственикът на заведението ще си прецени кого да пуска и кого не. Това не е държавно, че да се меси държавата. Кои да са клиентите? Дали бели, червени или зелени.

Главният фактор са хората, не държавата.

Това, че няма адекватно здравеопазването не са виновни собствениците на заведенията.

Че да превръщат ресторантите в лечебни заведения.

преди 40 минути, Станислав Кьоров написа:

До 2030 година трябва всичко да се преструктурира. Говоря за професиите.

Роботизирана работна ръка, ще замества човешката.

Както едно време с парните машини и индустризацията.

Защото е по-ефикасна, работи по-бързо и няма нужда от толкова много пари или работни места.

Примерно сега, както е в Amazon.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, АСПЕКТ написа:

До 2030 година трябва всичко да се преструктурира. Говоря за професиите.

Роботизирана работна ръка, ще замества човешката.

Както едно време с парните машини и индустризацията.

Защото е по-ефикасна, работи по-бързо и няма нужда от толкова много пари или работни места.

Примерно сега, както е в Amazon.

С нас какво ще се случи,хората които ходят от 8 до 5 на работа всеки ден? Не вярвам ,че е възможно да се случи това до 2030 година!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Станислав Кьоров написа:

С нас какво ще се случи,хората които ходят от 8 до 5 на работа всеки ден? Не вярвам ,че е възможно да се случи това до 2030 година!

Ето го планът.

https://ec.europa.eu/info/sites/default/files/rp_sustainable_europe_bg_v2_web.pdf

Примерно Страница 92, 93.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, N1K17Y написа:

За да могат да си удвоят парите от 50 милиарда на 100 милиард ли ? И затова ще прецакаме всички други индустрии, което ни коства няколко трилиона. Има логика ;) 

Ти  май не знаеш какво е ирония:wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ined написа:

Явно 80-те процента идиоти са станали 85%. Още лятото щом беше приет въпросния сертификат беше ясно, че един ден ще стане задължителен. Хората на запад оттогава си протестират и ядат бой от полицията ама нещо тоя сертификат не са го отменили, нашите умници се сетиха да протестират, чак когато разбраха, че без сертификат няма да ги пускат в кръчмата.

Всяка държава си решава, какъв ще е сертификатът или какво ще е. Или няма да е.

Само при пътуване трябва да е стандартизиран зеленият паспорт. За да се улесни придвижването в европейските страни.

Германия не може да каже в България да се ходи на барче само с паспорт зелен, както и обратно. Кацаров не може да каже на немците няма да влизате в Райхстага без ваксина.

По моделът на Италия, но те са свикнали, те отдавна са фашисти, реши и Кацаров да направи тази тъпотия с паспортите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, _Aumi_ написа:

Първо се замислете, кое е по-добро - зелен сертификат, или локдаун?

Кое е по-голяма дискриминация - всички да бъдат затворени, без значение дали са болни, здрави, ваксинирани или неваксинирани, или всичко да работи?

Всеки локдаун е ограничен по време, затова пък въвеждането практиката на зелен сертификат е завинаги. Мислете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, не разбрахте ли: Зелени и в очакване на сини и т.н. е като зоните на паркиране в градовете. = Къде ще паркираш задника си!!! Това е!!! 

Цитат

България поема по пътя на апартейда?

Принципно е поела пътя към ЕС. Не е уместно този популизъм. Моля!!!

ЕС, от своя страна определено дали е поела по американската история?! Не мисля!!! Светът не е само САЩ и/или Афганистан, но определено в Росия негри не виреят. Що ли? Може би са произлезли от прабългарите ... Примерно ... = По-харесват бели жени. :) = Жени които правят бели, а не номера. Примерно ... :) НО, уви, дали ще схванете хумора?! До колко той е средството на лечение за "жълти", "виолетови" панталони?! и Ку за всичко, а за обидното Кю ... :) 

(Не забравяйте предаването "Куку" в миналото и как изправи на пръсти цела България, а Славчо, пък съблече всички) ... :) = Е, поне в това успя!!! 

Та, докато не потъмнеем всички, то явно ще е така: Някакви нюанси било то в сиво, било то в зелено и всеки цвят от символа на третия пол. 

Сетете се кой говори за на къде е поел някой който е нормален, т.е. лъже, за да му е кеф на оня де не може да направи или роди дете!!! 

Към момента единственото което се вижда е: Мнозина от така наречените сериозни люде и имащи позиции в политиката ни, нарекли се, български политици са инфантилни. 

Та, Вие сте тези които ще изберете дали България да следва американския модел.

Аз казах!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, hjhj написа:

Това казва всичко.

Пък после се боцкай с отрова.

FB_IMG_1634821335886.jpg

Прилагам и едно видео към твоя коментар(дано да не го изтрият) , което показва "цената на т.нар Зелен сертификат" .

https://www.facebook.com/1848880260/posts/10216825256304247/?sfnsn=mo

ps Ако правят за теб нещо безплатно и "уж"мислят за теб , бъди сигурен , че Стоката си ТИ!

Всеки има глава на раменете  и взима еднолично решение за себе си ( най-вече за собственото здраве и как ще живее).

Приятна вечер на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, N1K17Y написа:

след първа доза, освен ваксината на Янсен, която изисква само 1

преди 11 часа, nickolaycho написа:

С Джонсън и Джонсън също - там е само една доза!

СПУТНИК ваксината също е една доза! :)  Само че не ти позволяват да ползваш СПУТНИК и никой няма да внесе, а тя е много качествена и не изисква специални условия на "препариране" на материала с ниска температура, не е капризна да се развали! Путин е сред първите ваксинирал се, с което доказва и надеждността. У нас обаче номенклатурчиците на пролетариата са загрижени да спазват бизнес сделките с прозападните си авери и да им наливат за двустранните договорни отношения на "отплата". Всеки опит за заобикаляне се третира като саботаж на реформата за забогатяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLе/ написа:

СПУТНИК ваксината също една доза! Само че не ти позволяват да ползваш СПУТНИК и никой няма да внесе, а тя е много качествена и не изисква специални условия на "препариране" на материала с ниска температура, не е капризна да се развали! Путин е сред първите ваксинирал се, с което доказва и надеждността. :) У нас обаче номенклатурчиците на пролетариата са загрижени да спазват бизнес сделките с прозападните си авери и да им наливат за двустранните договорни отношения на "отплата". Всеки опит за заобикаляне се третира като саботаж на реформата за забогатяване.

Ами отскачаш до Сърбия или Унгария и се ваксинираш със Спутник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, цър-вул написа:

Ало, подготвеният:

Ами погледни какво пише в цитатът, който самият ти си дал:

"Зелен сертификат няма да се изисква в хранителните магазини, банковите институции, аптеките, административни услуги (например посещение в НАП), а също и за масовия градски транспорт"

Забраната е за магазини над 300кв.м. от типа на Практикер и Технополис, но за хранителните магазини не важи!

преди 15 часа, N1K17Y написа:

Не се издава сертификат след първа доза (освен ваксината на Янсен, която изисква само 1). 90% все неразбрали нещо, ама тръгнали с 2 снимки от фейсбук да "обясняват" 

В обърканото мозъче на Кацарката всяка заповед е предпоследна. Ти явно не си видял последната. За сега положението е следното - сертификатът за след първа доза ще се издава и ще важи 30дни:

https://segabg.com/hot/zelen-sertifikat-shte-se-dava-i-sled-purva-doza

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване