Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зелените сертификати? България поема по пътя на апартейда?

Препоръчан отговор

преди 10 часа, цър-вул написа:

От новите или от старите? 

Поради това че съм ваксиниран преди 1 юни , се наложи ходене за номерче от пункта, а после от тук https://www.his.bg/bg/dgc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, miro20 написа:

Поради това че съм ваксиниран преди 1 юни...

Не си призна как се беше разболял след това нали?Цял месец се беше изгубил в калдата...,което за теб е нещо ненормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Не си призна как се беше разболял след това нали?Цял месец се беше изгубил в калдата...,което за теб е нещо ненормално.

Ще ви се :) :)  Кой ли не ми копа гроб тука, и плочи ми надписваха... :getout: хейтърченца мамини златни ... бедни душици :)

А ако говорим сериозно, винаги съм казвал че и маските не трябва да се отменят а да си е нормално поведение и изискване. Както и завишена лична хигиена.

Предишни години не е имало сезон когато да не съм с някаква постоянна кашлица.. ту по лека, ту по силна, леки  и по тежки настинки , температури и какво ли не.

Няма да казвам колко АЦЦ-та, колко парацетамоли, либексини  и сиропи не съм вземал. Та, опрявях се, после след седмица две - отново.

След мерките за ковид-а , като се наложи по голяма социална хигиена в хипермаркети ,публични места, по честа упореба на дезифектанти , миене на сгради и т.н. и т.н. да чукна на дърво, ни един път не съм се закашлял.

Сега наоколо настъпват пак сезони грипове, може би заради олекотените мерки по света, гледам наоколо много хора почнаха да се оплакват /без да са позитивни за ковид/ , но пак казвам - маските и по сериозните мерки помагат срещу тези сезонни  още по добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, miro20 написа:

Разбира се. И сертификат си имам

Казваш вече си на ВИП сепарето, първа класа. Колаборационист.

Лично за теб на ушенце, ще ти пее Преслава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.10.2021 г. в 8:54, _Aumi_ написа:

Първо се замислете, кое е по-добро - зелен сертификат, или локдаун?

• Ако си ваксиниран - значи,че предпазваш себе си , не околните?
  • Ако не си ваксиниран - значи не предпазваш нито себе си нито околните?

Значи тия няколко месеца пет човека все ваксинирани , се разболяха и вече слава богу са добре - заразени от ваксинирани.

Зет ваксиниран - ми зарази майка ми и сестра ми.

Дъщеря и зет заразиха баща си след посещение ... 

Та да питам тоя зелен сертификат за чифт е? Какво доказва? Бул шит абсолютен е това.

пп. ... и неваксинирания се грижеше за всички ваксинирани но болни от Ковид 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.10.2021 г. в 14:42, Димитър 59 написа:

Имаше бан, защото беше прекалил с простотиите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, baitexpo написа:

Имаше бан, защото беше прекалил с простотиите.

Глупости!

Миро 20 никога не получава бан повече от седмица(даже не съм сигурен дали е получавал бан за повече от 3 дена).

Все пак е под закрилата на самия собственик и администратор на сайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

реви реви :giggle1:

По темата

преди 13 часа, nikssi написа:

Значи тия няколко месеца пет човека все ваксинирани , се разболяха и вече слава богу са добре - заразени от ваксинирани.

Ами аз мога да ти споделя мои лични впечатления. Няколко човека в една кола, само аз ваксиниран. Двама прекараха леко, един почина. Беше ми добър приятел.

Само на мен нищо ми няма.

За останалото което казваш, е обяснено много добре из нета какво е действието на ваксините от всякакви вирусолози и специалисти.

НЯма противоречие.

А дали трябва да има сертификат, можеше много по меко и леко да се въведе постепенно. Време предостатъчно имаше, предупреждения същомного отдавна.

Ако обаче служебната хунта от некадърници на Фигуранта не се занимаваше с всичко друго , но не и с това което трябва да прави

За срока на ваксините :

https://breaking.bg/vodeshti-novini/kostadin-angelov-bezhaberieto-na-stojcho-kacarov-dovede-do-poredna-panika-sred-balgarskite-grazhdani/

А божинката си гризе ноктите.. надминаха го :)

Може да бъде изображение с 2 души и текстово съобщение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Ами аз мога да ти споделя мои лични впечатления. Няколко човека в една кола, само аз ваксиниран. Двама прекараха леко, един почина. Беше ми добър приятел.

Само на мен нищо ми няма.

Не ти ли тежи на съвеста,че си ги заразил?Че си убил твоя добър приятел?Точно за това,трябва да се пазим от ваксинираните(заразени изкуствено,чрез ваксината)!Това е една от целите на ваксинацията.Разпространяват различните варианти на ковид,чрез ваксинираните преносители,а после тръбят че хората се заразявали,защото не били ваксинирани...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Не ти ли тежи на съвеста,че си ги заразил?Че си убил твоя добър приятел?Точно за това,трябва да се пазим от ваксинираните(заразени изкуствено,чрез ваксината)!Това е една от целите на ваксинацията.Разпространяват различните варианти на ковид,чрез ваксинираните преносители,а после тръбят че хората се заразявали,защото не били ваксинирани...

1-во: Миро няма съвест

2-ро: Написаното от него е лъжа, защото той и приятели няма!

По темата:

Кой е по-добре защитен от COVID: Преболедувалите или ваксинираните?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зелен сертификат

640_155213.jpeg

антитела

ak-47-gun-ammunition-armament-criminal-d

спринцовка

Pe4eneg.jpg

Извинявам се за образната реч, ама некои трудно вдяват иглата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Ей възрастен човек , а какви ги говорите ! Кой и къде официално твърди, че ваксинираният не може да се зарази и разболее и не може да заразява ?

Ваксината дава единствено шанс над 90% да се изкара Ковид по-леко и да няма толкова смъртни случаи , дори има научни твърдения, че при ваксинираните трудно мутира вируса ! В заключение мога да добавя , че колкото повече и по-бързо се ваксинираме толкова по-безболезнено ще е за хората и усложняващо ще бъде за мед. системата, която ще има шанс да ликува нормално и адекватно по-сложните случаи , които ще са значително по-малко и най-вече за тези които по медицински причини не е желателно да се ваксинират, които не са малко и те.  За тези , които още не са разбрали ВИРУСА ЩЕ МИНЕ ПРЕЗ ВСЕКИ рано или късно! Може да стане бързо всичко и да се живее нормално само и единствено , ако всички се ваксинират и тогава както казва д-р Мангъров да се оепидемичем всички и да се загуби вируса по естествен път, защото всички вече ще имат добър имунен отговрор сле преболедуването. Инак отиваме на варианта като при грипа - сезонна ваксина т.е. всяка година !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Ей възрастен човек , а какви ги говорите ! Кой и къде официално твърди, че ваксинираният не може да се зарази и разболее и не може да заразява ?

Ваксината дава единствено шанс над 90% да се изкара Ковид по-леко и да няма толкова смъртни случаи , дори има научни твърдения, че при ваксинираните трудно мутира вируса ! В заключение мога да добавя , че колкото повече и по-бързо се ваксинираме толкова по-безболезнено ще е за хората и усложняващо ще бъде за мед. системата, която ще има шанс да ликува нормално и адекватно по-сложните случаи , които ще са значително по-малко и най-вече за тези които по медицински причини не е желателно да се ваксинират, които не са малко и те.  За тези , които още не са разбрали ВИРУСА ЩЕ МИНЕ ПРЕЗ ВСЕКИ рано или късно! Може да стане бързо всичко и да се живее нормално само и единствено , ако всички се ваксинират и тогава както казва д-р Мангъров да се оепидемичем всички и да се загуби вируса по естествен път, защото всички вече ще имат добър имунен отговрор сле преболедуването. Инак отиваме на варианта като при грипа - сезонна ваксина т.е. всяка година !

Кажи на учителя си по логика, да си скъса дипломата, да я изгори и да я изяде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Инак отиваме на варианта като при грипа - сезонна ваксина т.е. всяка година !

То ковида си е вариант на грипа!Разликата е,че при грипа препоръчват годишно една незадължителна ваксина.А при ковидът,ваксините ги наложиха с измама и сила.Първо беше само една,после трябва да се повтори,защото малко им се видяха пораженията от първата доза и вече натискат за трета в рамките на една година!Догодина пък,ще започнат да искат следващите бустерни дози и т.н.,докато не измрат по-голямата част от ваксинираните.Лошото е,че чрез тях ще се пренася заразата сред неваксинираните,които ще станат жертви на експериментите им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Реджеп Иведик написа:

Кажи на учителя си по логика, да си скъса дипломата, да я изгори и да я изяде.

Това ми го казва кой ? Специалиста по всичкология ли или пък тесния микробиолог, имунолог? Не всичко в света е само логика, тя е само компонента , която сама не съществува в случая!

Като ви слуша човек все едно се пренася в миналото и слуша тогавашните "философи" , които са били против ваксините за Хепатит Б, Туберкулоза, Дифтерия, Тетанус, Коклюш, Полиомиелит и т.н. да не ги изброявам, пък са и задължителни да видиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Като ви слуша човек все едно се пренася в миналото и слуша тогавашните "философи" , които са били против ваксините за Хепатит Б, Туберкулоза, Дифтерия, Тетанус, Коклюш, Полиомиелит и т.н. да не ги изброявам, пък са и задължителни да видиш!

В миналото,въобще в историята на света,имало ли е такъв безпрецедентен случай,да налагат ваксина с всякакви възможни средства?Да използват правителства за да налагат със сила този античовешки геноцид?Да подкупват бедните хора,с храна,подаръци или пари за да се боцкат?Да бият хора,защото си търсят правата,като не им искат отровата?Да затварят хора по домовете?Да отнемат постепенно правата,на хората чрез ненужни и непомагащи с нищо мерки?Заради една ваксина,на която производителят и не иска да поеме отговорност за вредите от нея!За една ваксина,за която правителствата не искат да поемат отговорност!Ваксина,която дори по закон трябва да има разрешение за употреба в България,но никоя институция не иска да бъде отговорна за да го даде!....Ако продължа да ти изреждам още причини,трябва да пиша с часове.Така,че престанете да използвате тази изтъркана опорка,за едновремешните ваксини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Димитър 59 написа:

В миналото,въобще в историята на света,имало ли е такъв безпрецедентен случай,да налагат ваксина с всякакви възможни средства?Да използват правителства за да налагат със сила този античовешки геноцид?Да подкупват бедните хора,с храна,подаръци или пари за да се боцкат?Да бият хора,защото си търсят правата,като не им искат отровата?Да затварят хора по домовете?Да отнемат постепенно правата,на хората чрез ненужни и непомагащи с нищо мерки?Заради една ваксина,на която производителят и не иска да поеме отговорност за вредите от нея!За една ваксина,за която правителствата не искат да поемат отговорност!Ваксина,която дори по закон трябва да има разрешение за употреба в България,но никоя институция не иска да бъде отговорна за да го даде!....Ако продължа да ти изреждам още причини,трябва да пиша с часове.Така,че престанете да използвате тази изтъркана опорка,за едновремешните ваксини.

Кога е било по-различно в човешката история ? Ясно е че неграмотни и др. подобни с какво да ги накарш да се ваксинират? Това мисля не е насочено към трезво мислищите. Кой е бит , че не се е ваксинирал? Когато живееш в общество то решава дали си опасен за него и те затварят ако реши така, винаги в съществованието на човечеството е било така! За коя ваксина носи отговорност някой и как се доказва че от нея са настъпили определени здравословни проблеми?

Не приемай коментарите ми към теб, че нямаш право на избор, на интерпретации с проблема или гледна точка. Но да се втълпява , че чрез ваксинацията някой мисли да те погуби, че видиш ли буквално са ти опряли ножа до гърлото за да те ваксинират, като не ти оставят избор си е НОНСЕНС и граничи с някаква фантастика !

И да повторя, много познати с подобни тези вече запяха друга песен, като видяха двата зора и едвам прескочиха трапа. Лошото е че други не успяха!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Кога е било по-различно в човешката история ?

Значи според теб,това което се извършва сега срещу човечеството,в такъв глобален мащаб,е нормално ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според теб щом в повечето страни от ЕС и не само хората се доверяват на специалистите и на правителствата си, нормално ли е?

Или трябва да се доверим на няколко процента анархисти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

За тези , които още не са разбрали ВИРУСА ЩЕ МИНЕ ПРЕЗ ВСЕКИ рано или късно! 

И ако нямаше ваксини ще умрат само малко над 3% процента от заразените.
А сега с ваксините пък ще има пак малко над 3% боцнати хора със кофти странични ефекти, като някои ще са умряли даже от съсиръци или от кофти алергични реакции на организма им.

Та що викаш останалите 96% които със сигурност няма да умрем от ковида, да сме съгласни зорлем да умрем от страничните ефекти на различните ваксини ?

Щом като се знае че при 80% от заразените преминава безсимптомно, да не съм луд да ме боцкат с експериментални химични препарати.
Аз не съм старец, нямам хронични заболявания, нямам диабет и т.н.
От къде на къде ще си подлагам аз на риск моето здраве заради тези които са дърти или хронично болни ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, M.Николов написа:

Според теб щом в повечето страни от ЕС и не само хората се доверяват на специалистите и на правителствата си, нормално ли е?

Или трябва да се доверим на няколко процента анархисти?

Казваш, че  80% от Българите са анархисти ли?Пък хората от другите страни,не са се доверили,а са били принудени от техните правителства и медии,да вярват,на това което им нареждат.Българите се оказахме по умни от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, 80% от българите не са против ваксините, това е някаква мантра, която вие погрешно приемате за факт.

Реално тези, които са против ваксините са не повече от 25%.

Ако наистина 80% бяха срещу ваксините щеше да има невиждани протести.

Да виждаш такива?

Дали се събират и 5000 човека на протест срещу ваксинирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, M.Николов написа:

Да виждаш такива?

То никога не е късно да избухнат такива протести!Може би ще бъде спонтанна реакция,когато чашата прелее.Но едно нещо вече е факт:Болшинството бойкотира изискването на сертификати в търговската мрежа.Защо ли по новините не съобщават че сега такива търговски обекти са почти празни?Във фейсбук ли трябва да гледаме снимки на празния от днес Джъмбо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре, тъкмо ще спаднат новите случаи.

А това и беше целта на занятието.

А и ваксинацията върви с по-добри темпове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, M.Николов написа:

Не, 80% от българите не са против ваксините, това е някаква мантра, която вие погрешно приемате за факт.

Реално тези, които са против ваксините са не повече от 25%.

Да виждаш такива?

Дали се събират и 5000 човека на протест срещу ваксинирането.

Обясни ми ,защо всеки които попитам ми отговаря ,че е против ваксината?

преди 2 минути, M.Николов написа:

Много добре, тъкмо ще спаднат новите случаи.

А това и беше целта на занятието.

А и ваксинацията върви с по-добри темпове.

С какви темпове върви , колко човека се ваксинират всеки ден? Ваксинират се на сила ,защото ще останат без работа и не виждам кое е добре в това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване