Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение , съвет , съчинение

Препоръчан отговор

Знам че  съм  простак идиот  и тнт бай ганьо и  каквото се сетите от този род

но когато ми го кажат се обиждам някакси  и го мисля дълго време  защо този  го каза така и ме обиди

и искам  да му се случи нещо лошо

а пък някакси се  възприемам в същото време като с бяла якичка културен възпитан

но знам че съм си простак

но знам и че имам естетика 

ТА

въпроса ми е

КАК да ги съчетая нещата  когато ми кажат простак да не се обиждам вътрешно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Banesc написа:

Кратко бих казал: Като станеш непукист! 

В действителност проблема ти е другаде. = Започваш да подразбираш, че много неща не зависят от теб, а от околните. 

Вгледай се в тези които те наричат простак. Явно за теб са ценни хора. Защо?! Защото може би имаш ниско самочувствие или ... ?

Замисли се и друго: Ти за кого мислиш, че е простак?! 

В действителност думата "простак" я ползват простаците, а културните ти обръщат внимание, че се държиш вулгарно. ;) 

п.п. Друг е въпроса защо човек от време на време се държи вулгарно ... и по-важното е пред кого ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Banesc написа:

но когато ми го кажат се обиждам някакси  и го мисля дълго време  защо този  го каза така и ме обиди

а пък някакси се  възприемам в същото време като с бяла якичка културен възпитан

ТА

въпроса ми е

Естетика в цинизма ? .... Семпли са нещата! Ако се , чувствуваш обиден то най-малкото сте на едно ментално ниво с тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Естетика в цинизма

Простащина в естетиката... е несъвместимо като "носорог да шие панталони", докато мармотите още опаковат шоколадите за дедо ви Коледа.

преди 7 часа, Banesc написа:

Невероятно е... браво! Други работи знаеш ли?

Аз пък знам че романтик и класик, ама другите не ми верват.

преди 7 часа, Banesc написа:

Има начин - Анщайн го е казал преди 4-5 години ( по рецепта на буда )

Нужно е огледало, сложено на бетонна стена, голямо - задължително. Изправяш се срещу него и биеш силно вуле или як тупаник на тоя пустеняк дето те гледа нахално и те "обижда" отсреща. Налагаш го докато омекне бетона, за наказание - за обидите и простащината.

Според рецептата резултата бил "освобождаващ", почти колкото по време на падането от 14 етаж. Последното е най-стабилната гаранция че никога вече няма да ти пука дали некви те обиждат на "простак". Колкото повече "етажи" за свободно падане... толкова по-големо освобождение . Така казват, но на буда може да се верва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

сте на едно ментално ниво с тях

С кои "тях" - в Перник такова "общо ниво" го наричат "метално". Даже и "филма 50 нюанса сиво" в Перник се води като "50 винкела до червеното" . А цвят сиво е известен като "винкелов".

С което искам да обърна внимание на това "колко са важни детайлите"! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Banesc написа:

ТА

въпроса ми е

Знам че  съм  простак идиот  и тнт бай ганьо и  каквото се сетите от този род - Хайде стига глупости. Спри да се обиждаш и да се третираш по подобен начин. Доколкото ти гледам постовете и коментарите по темите не личи да си такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Coco1 написа:

Питай високите

Джуджетата - истински или фалшиви?

на височина не можеш  да ме засегнеш

не го ли разбра за толкова години 

губиш си времето 

преди 5 часа, dioib написа:

Започваш да подразбираш, че много неща не зависят от теб, а от околните.

нищо не зависи от околните няма връзка с темата

преди 5 часа, dioib написа:

Вгледай се в тези които те наричат простак. Явно за теб са ценни хора. Защо?! Защото може би имаш ниско самочувствие или ... ?

Замисли се и друго: Ти за кого мислиш, че е простак?! 

не са ценни хора даже не ги познавам  а и не искам да познавам хора защото съм интроверт 

имам средно самочувствие

никой не мисля за простак

преди 46 минути, Емил Костов написа:

Знам че  съм  простак идиот  и тнт бай ганьо и  каквото се сетите от този род - Хайде стига глупости. Спри да се обиждаш и да се третираш по подобен начин.

аз не се  обиждам.

когато някой ми каже  простак

този престава да съществува

а знам че е прав и съм простак

някакси самия акт да ме засегне

ми влияе зле

е примерно онзи ми вика джудже 

но аз не съм джудже и няма как да се получат нещата 

може би проблема е  че съм отмъстителен

и няма какво да  направя защото ще имам проблем със закона 

представите си някоя жена и ви каже проскак

но примерно ако сте и шеф няма да го каже

ей тва ме дразни 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Banesc написа:

на височина не можеш  да ме засегнеш

не го ли разбра за толкова години 

губиш си времето 

не са ценни хора даже не ги познавам  а и не искам да познавам хора защото съм интроверт 

имам средно самочувствие

никой не мисля за простак

аз не се  обиждам.

когато някой ми каже  простак

този престава да съществува

някакси самия акт да ме засегне

ми влияе зле

е примерно онзи ми вика джудже 

но аз не съм джудже и няма как да се получат нещата 

Напротив, сам се обиждаш. Когато се мислиш за простак и идиот ти сам си избираш да си такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Емил Костов написа:

Напротив, сам се обиждаш. Когато се мислиш за простак и идиот ти сам си избираш да си такъв.

не се  обиждам

актът на засягане  ме дразни 

може би  нямат респект

и мислят че не съм опасен

ако  бях 200 кила  бодибилдър едва ли щяха да   го правят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Banesc написа:

Напротив. Затова и казвам, че си в начален стадий, и му се вика "чувство на непълноценност". 

преди 11 часа, Banesc написа:

не се  обиждам

може би  нямат респект

Това по-прилича на, че си прост човек. Явно правиш еквивалент между прост човек и простак.

Ето ти, че се влияеш от другите, т.е. няма как да знаеш, че е прав. Къде го прочети и го разбра, за да го знаеш?

И как при положение, че другият "не съществува вече" те дразни?

може би проблема е  че съм отмъстителен

и няма какво да  направя защото ще имам проблем със закона 

А това пък показва, че вярно не зависят нещата от теб, а от закона. 

Страх, чувство на непълноценност и т.н. типично поведение на "малък човек" с изразено слабо самочувствие.

И ти го казах: Стани непукист. Отмъсти си, какво ти пука?! Нали не е ценен човека който ти вика простак?! 

Май повече те е страх да не влезеш в затвора, че тогава ще видиш кон боб яде ли.  Там вярно като попаднеш на 200 кила бодибилдъри :) ще ти спретнат тялото по твоя акъл. :) 

Свиквай. След още време ще разбереш, че живота ти е минал напразно. 

И нека Бог ти прости волните и неволни грехове. Амин

п.п. Май само с тази молитва мога да ти помогна. Приживе си вече мъртъв ... мда ... :) Готов си, да се трансформираш в трети пол. :) 

п.п. Ето ти една алтернатива ...там определено няма да те смятат за простак ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, dioib написа:

Отмъсти си, какво ти пука?! Нали не е ценен човека който ти вика простак?! 

Май повече те е страх да не влезеш в затвора, че тогава ще видиш кон боб яде ли. 

не мога да отмъстя не помня човека 

пада ми перде  още на момента на обидата

и помня само думите и мястото

и остават с години

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Banesc написа:

... на момента на обидата ...

На момента не си действал. ОК ... Въпроса е защо си се почувствал обиден, при положение, че казва истината?! 

В действителност не знаеш истината за себе си. = Това не е "средно" самочувствие, а е никакво!!! 

Мнозина млади в момента са като теб, т.е. ту изразяват никакво самочувствие, ту твърде високо. = Характерно за пубертета, щото ако не си около тази възраст, то добре дошъл в деменцията. :) Иначе започваш да приличаш на:

eh... don't tell the elf. — I just noticed that his pupils shrink and grow  in...

:) 

п.п. Запомни: Рано или късно ще си намериш майстора, и те тогава, определено, ще ти "моделират" тялото на теб, ако ти не ги "модифицираш"!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.11.2021 г. в 4:52, Banesc написа:

ТА

въпроса ми е

Най-кратката сексуална закачка е - "Не там"! (по отношение на "мнение")

Ми разбери какво е простак! (по отношение на "съвет")

....

А за "съчинение"-то:

Умен човек, който не знае, че е глупав, е глупак.

Глупав човек, който знае, че е глупав, е умен.

Умен човек, който знае, че е умен, е гений.

Глупав човек, който не знае, че е глупав, е простак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.11.2021 г. в 13:48, dioib написа:

На момента не си действал. ОК ... Въпроса е защо си се почувствал обиден, при положение, че казва истината?! 

В действителност не знаеш истината за себе си. = Това не е "средно" самочувствие, а е никакво!!! 

Мнозина млади в момента са като теб, т.е. ту изразяват никакво самочувствие, ту твърде високо. = Характерно за пубертета, щото ако не си около тази възраст, то добре дошъл в деменцията. :) Иначе започваш да приличаш на:

eh... don&&anchor=39;t tell the elf. — I just noticed that his pupils shrink and grow  in...

:) 

п.п. Запомни: Рано или късно ще си намериш майстора, и те тогава, определено, ще ти "моделират" тялото на теб, ако ти не ги "модифицираш"!!!

не разбирате то тази материя

не бива да давате мнение

може да объркате някой

необратимо .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Banesc написа:

може да объркате някой

И какво ще се получи при положението, че човека е объркан, а аз го объркам?! = Ще се побърка ли?! :) = Значи е с лабилна психика ... 

В случая ти си объркания, защото това което изпитваш е нормално за пубертетната възраст. 

п.п. Мислиш си, че след като се чувстваш простак разбираш от простаци ли?! 

п.п.2.  Дори не знаеш в един жаргон какво означава думата "простак" ...

п.п.3. Културен човек не обижда и въпросната дума не е в неговия речник ... ;) 

Простотията е принципно антипода на културата, по известна като халтура. 

Едва ли един човек, който смята себе си за простак ще разбере нещо от: При какви обстоятелства даден човек обижда друг!?  

От психологична гледна точка това са хора които се чувстват непълноценни, защото усещат, че не притежават някаква култура. В повечето случаи попадат в капана на хора с халтура, които ползват обиди с цел управление, защото знаят, че първосигнално човек ще се обиди и ще реагира не по правилния начин. 

В случая какво да ти кажа: Че си емоционално нестабилен ли?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Banesc написа:

не разбирате то тази материя

Taka няма да му говориш. Той разбира от секви материи. И материите го разбират. Дет що има пубертети - той ги разбира. Така е с с деменциите, самочувствията, младите...

И от кукувички разбира. И те го разбират... :lol6:Най-много разбира от редовно подпийване.

Така, че тва е като ИИ в сливенски вариант и недейте много да му се дръвчите, щото ще ви изкомандва по фатмашки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.11.2021 г. в 14:53, Banesc написа:

не се  обиждам

може би  нямат респект

Хората често използват подигравките и се стремят да обидят другите като средство да подхравят егото и самочувствието си. В случая няма значение дали отправените думи са верни, частично верни или са напълно неверни. Ти от своя страна вероятно усещаш, че по този начин те прекрачват границата на личното ти пространство. Използват те за своите си игрички, без реално да им пука за теб. Решението според мен е да се научиш да приемаш подобно поведение от тяхна страна, разбирайки пораждащите го причини. Да, те може да не са прави, да казват неверни неща и да продължават да поддържат позицията си, без значение, доколко разумно и аргументирано се защитаваш. Не можеш да накараш идиота да поумнее, затова просто приеми, че съществуват идиоти. Не че е лесно. Самият аз трудно приемам такива хора. Не че с нещо ще променят стремежите ми или самочувствието ми, но това, че се опитват да играят его-игричките си за моя сметка, ме дразни все още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Just a Stranger написа:

че по този начин те прекрачват границата на личното ти пространство.

леле, бях позабравил стила ... :) С времето отвиква човек и добре че трябва да му се напомня. 

Значи поне със "стремежите и самочувствието" всичко е ок. Малко послъгваш, но то на фона на другите лудетини и клоуни... въобще не личи.

Но пък най-важното на 'защитаването" е разумната и аргументирана позиция. Особено когато те кълват емоционални подскоци отвътре... направо си и разумен и аргументиран, та фъркаш до космоса. :)  Точно с "границата на личното пространство" - си вече полетял сред духовните звезди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го примерът. Въпрос на време е палячото да се появи. Идиотът, който няма как да осъзнае доколко е зависим от думите и оценките си - уж отправени към другите, но всъщност думи, които пише на самия себе си, заради самия себе си; заради успокоението, което те му носят когато той самия ги чете и вярва в истиността им.

Та и с обидите и подигравките - с тях си служат нищожествата, за да прикрият нищожността си. Те могат да се хванат и за най-дребната проява на слабост (а дори и да е само епизодична), но да я раздуят до степен да изглежда едва ли не като най-големия грях, но пък собствените си слабости ще оправдаят и прикрият, каквито и да са те. Важното е илюзията за собствена значимост да бъде поддържана и като няма как по друг начин - създавайки фалшива представа за себе си (надценяваща реалния образ) и за другите (подценяваща образа им, приписващ им желани характеристики даваща възможност за сравнение при което резултатът да е в подкрепа на собствените предразсъдъци).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Just a Stranger написа:

Та и с обидите и подигравките - с тях си служат нищожествата, за да прикрият нищожността си.

Душко, нали уж си "почина" - даже седмица. :) Голяма почивка - а рефрените и припевите си остават еднакви. Може би - на нов глас, с "ново начало"... 

Това ли ти беше "разумната и аргументирана позиция" - дето ще я 'защитаваш'... някъде сред филма ти "срещу враговете и нищожествата дето ми търсят слабостите за да ги раздуват..." и бла-бла-бла - духовни повторения до втръсване.

Кога ще пораснеш... Когато дойде "отвъдното", нали пледираш че 'каквото си занесеш там, с него ще си сред вечността" - пише го в свещените ти анонимки, дето ги снасяше редовно.

Ми гледай какво си 'занасяш' - филми на обиден и защитаващ... да си живееш някъде сред тях... както си в момента и те държи и няма пускане.

Кога ще порасне ранимата ти душа, фантазираща колко е 'духовна и извисена', докато е наранена и чувствителна. Някъде сред следващото прераждане ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _ramus_ написа:

Това ли ти беше "разумната и аргументирана позиция" - дето ще я 'защитаваш'.

Защо отнасяш всичко написано непременно до себе си и до мен. Щом не съм го написал директно като обръщение към теб, значи то е валидно по принцип, а ти евентуално си само частен пример. Но ти реагираш така, сякаш съм имал предвид единствено теб. Така ти е удобно за да повлечеш "разговора" към личностните си анализи и оценки. Къде съм споменал себе си във връзка с защита на разумна и аргументирана позиция? Но за тебе е много удобно да намесиш личността ми, защото с приказки по принцип няма как да засегнеш някого и да го изкараш от равновесие. Това ти дава усещането за сила и контрол. Затова си и пример. Ръсиш епитети навсякъде по темите създавайки образи за другите от които да можеш да се отличиш (поне в своите очи). Хората опитвайки се да обидят някого целят най-вече това - да се отличат от него, да се покажат че са нещо повече. Могат да си намерят какви ли не доводи, че не е така, но всичко си е чист егоизъм и защитата му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Just a Stranger написа:

значи то е валидно по принцип, а ти евентуално си само частен пример.

Не че нещо - можеш да спреш с хлипането и с игрите на обидени. Глупостите които ръсиш за "обидените и обидите" са просто за детската градина.

Разбира се, че тук става въпрос именно за "частните примери", защото общите приказки са ала-бала ако 'частните примери' не им съответстват с нищо. Точно с "валидностите по принцип" гориш всеки път и нямаш нито едно адекватно обобщение, ако не е заемка от анонимници или "двете баби".

Ако не можеш да пораснеш, недей. Хленченето, макар и с духовна опаковка, е за ранени душици. Като такава душица - пропагандата на разни духовни фантазии е като вживяването на геймърчета като супермени, пред монитора.  С други думи - вижте ме колко съм духовен, докато ме чегърта отвътре обиденото ми дете.

Не че ме бърка с нещо - мен няма кой и как да ме обиди. Което и означава, че "обобщенията ти по принцип" са гола-вода и са само дрънчене на ранена душа. И това не е проблем за никого, има доста обидени, гневни, отчаяни, уморени и самотни... и Калдата е набъкан с тях. Но само няколко са се скрили от раните си сред духовните фантазии, скалъпени от заемки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, dioib написа:

Простотията е принципно антипода на културата, по известна като халтура.

халтура значи  меркантилност в културата- примерно имаш 10000 лв  даваш ги на хора дето разбират  и ти дават съвети и си лице на културен проект в главна роля 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, _ramus_ написа:

Не че нещо - можеш да спреш с хлипането и с игрите на обидени. Глупостите които ръсиш за "обидените и обидите" са просто за детската градина.

Още с първите изречения потвърждаваш думите ми. Нещо отправено към някой друг, валидно по принцип, ти свеждаш до мен, вменявайки ми ролята на обиден. Но това е стилът ти - ти трябва да създадеш такъв образ за мен, имаш нужда от поддържането му. А аз, дори и да се е случвало да се ядосам някой път на отправени към мен обиди, то не е защото се чувствам обиден, а защото тук участвам за да водя дискусия с разумни хора, а не с манияци-провокатори (това последното вече се отнася към теб и можеш да го приемеш лично). В момента съм съвсем спокоен, но познавайки те, ти няма да се съгласиш. Не че съгласието ти е от някакво значение за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване