Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изгаряне след HDMI свързване

Wrooney20
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, днес реших да направя нещо за което ще съжалявам дълго време, а именно да свържа настолен компютър със телевизора. При свързването от телевизора буквално излезе силен пламък от hdmi порта след което нито телевизора нито компютъра се включват. Въпроса ми е има ли поне минимален шанс да не са заминали напълно, компютъра е на 2 години, но телевизора е на една седмица но гаранцията няма да свърши работа след като аз съм виновен  Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Wrooney20 написа:

Здравейте, днес реших да направя нещо за което ще съжалявам дълго време, а именно да свържа настолен компютър със телевизора. При свързването от телевизора буквално излезе силен пламък от hdmi порта след което нито телевизора нито компютъра се включват. Въпроса ми е има ли поне минимален шанс да не са заминали напълно, компютъра е на 2 години, но телевизора е на една седмица но гаранцията няма да свърши работа след като аз съм виновен  Благодаря ви предварително.

И двете устройства трябва да се прегледат от специалист, за да се види какво точно и докъде точно е изгоряло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Wrooney20 написа:

Дай малко по подробна информация за компа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо с портовете или кабела може би, аз нямам проблеми. Чудно при нови устройства

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пий една вода. И друг път използвай правило номер 1 при свързване на ТВ и компютър с HDMI кабел.

Прави се само, когато са изключени!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, skalata_73 написа:

Пий една вода. И друг път използвай правило номер 1 при свързване на ТВ и компютър с HDMI кабел.

То ще само лед без вода жалко за човека

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Wrooney20 написа:

Възможно е телевизора да е имал някакъв фабричен дефект с HDMI порта. Преди свързвал ли си компютъра и телевизора с други устройства през същия порт? Компютъра с вградена видеокарта ли е или с външна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма нагар по hdmi порта на телевизора, пращай го към търговеца за рекламация. Вече ако установят, че проблема е в теб, ще издадат констативен протокол с отказ на гаранцията. Не им обяснявай какво е станало, просто кажи, че не се включва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, skalata_73 написа:

Аз ще да съм късметлия! Все при пуснати устройства съм ги връзвал. Този случай за мен е мега странен и чуден! Нещо гнило има в цялата тази работа, ама няма как да се разбере така дистанционно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, baitexpo написа:

Възможно е телевизора да е имал някакъв фабричен дефект с HDMI порта. Преди свързвал ли си компютъра и телевизора с други устройства през същия порт? Компютъра с вградена видеокарта ли е или с външна?

До сега не ми се е налагало да го свързвам. С външна видеокарта е. Днес ще го карам в сервиз да видя какво ще кажат, за телевизора нямам идея къде да го дам тъй като в моя град никой не се занимава с това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютър и телевизор се свързват чрез HDMI кабел винаги само при изключени от контакта устройства.

Такива случаи на опукване на едното, или двете устройства съвсем не са редки.

Аз знам за този феномен от доста време, за това у дома винаги когато включвам hdm кабел, винаги първо гася от контакта. И до сега нищо не е горяло. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да добавим тогава, ако включвате нещо на usb първо изгасете устройството. А и не на последно място , като свързвате жака за слушалки да не забравите да изключите също!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което си мислех, но сега виждам, че не съм написал - понякога се получава разлика в потенциалите между заземяващите пластини на два контакта - и при включване двете се окъсяват и тази разлика се изравнява през металната част на HDMI конектора (която също е земя). Ако телевизорът и компютърът са били на различни контакти, подозирам, че нещо такова се е случило. Не съм електротехник, някой да ме поправи, ако греша, но мисля, че може да е заради разменени нула и земя в единия контакт. Може да е и гаф от страна на енергото (и да има напрежение между нула и земя).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, killchain написа:

Нещо, което си мислех, но сега виждам, че не съм написал - понякога се получава разлика в потенциалите между заземяващите пластини на два контакта - и при включване двете се окъсяват и тази разлика се изравнява през металната част на HDMI конектора (която също е земя). Ако телевизорът и компютърът са били на различни контакти, подозирам, че нещо такова се е случило. Не съм електротехник, някой да ме поправи, ако греша, но мисля, че може да е заради разменени нула и земя в единия контакт. Може да е и гаф от страна на енергото (и да има напрежение между нула и земя).

Глупусти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, balki65 написа:

Глупусти

Ще се радвам да се аргументираш защо смяташ, че са глупости.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, gagodrago написа:

Компютър и телевизор се свързват чрез HDMI кабел винаги само при изключени от контакта устройства.

Такива случаи на опукване на едното, или двете устройства съвсем не са редки.

Аз знам за този феномен от доста време, за това у дома винаги когато включвам hdm кабел, винаги първо гася от контакта. И до сега нищо не е горяло. 

Ти до сега винаги си изключвал телевизора за да свържеш hdm кабела а аз никога не съм изключвал телевизора и проблеми не е имало. По скоро сигурно проблема е в ел мрежата или някъде прави на късо. И за това е добре автора да извика техник да му види ел таблото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vlado1985 написа:

Ти до сега винаги си изключвал телевизора за да свържеш hdm кабела а аз никога не съм изключвал телевизора и проблеми не е имало. По скоро сигурно проблема е в ел мрежата или някъде прави на късо. И за това е добре автора да извика техник да му види ел таблото

Проблемът е бил в кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Проблемът е бил в кабела.

Ако кабела е напукан или оголен е възможно да е от него проблема. Но чак пак да изгорят 2 устройства няма логика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, vlado1985 написа:

Ако кабела е напукан или оголен е възможно да е от него проблема. Но чак пак да изгорят 2 устройства няма логика

Не е задължително да е оголен или напукан. Просто некачествена изработка, която се среща много често.Вече съм имал няколко подобни случаи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не е задължително да е оголен или напукан. Просто некачествена изработка, която се среща много често.Вече съм имал няколко подобни случаи. 

Автора не е дал пълна информация за компютъра как е свързал всичко и да ли останалите уреди работят. А ни е през това време можем само да гадаем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, vlado1985 написа:

Автора не е дал пълна информация за компютъра как е свързал всичко и да ли останалите уреди работят. А ни е през това време можем само да гадаем

Това е така спор няма! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема според мен е бил в самия телевизор . Преди време един Филипс /уж висок клас телевизор/ последователно , през различен интервал от време ми изгори 1-во един лаптоп , а след това нова видео карта /на 1 седмица/ - evga gtx1080 . Телевизора се ползваше 2 години нон-стоп , като се свързваше с лаптопа. Не веднъж правех грешката да го свързвам с лаптопа без да са изключени . Накрая , просто се случи , при едно от поредните свързания, направо изпуши hdmi Порта на лаптопа. Приех , че грешката е моя. В последствие обаче, отново същия телвизор , реших да го вържа към настолния си компютър . За лош късмет , след няколко дни работа , докато си работеха изведнъж всичко угасна . Естесвено картата беше мървец/никакви признаци на живот/ , но този път и Филипса беше заминал. Та при мен вероятно е ставало въпрос за дефект в самия телевизор , но при всички случаи свързването на ТВ с лаптоп или PC по време на работа с hdmi или друг кабел е повече от безумно и рисковано да се прави. Други примери  също мога да ви дам , с мои познати , пострадали по сходен начин. Не го правете , освен ако не ви се пръскат пари на вятъра . Нищо няма загубите като време , ако просто ги изгасите преди да ги свържете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...