Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 24 минути, gagodrago написа:

Огромната любов на българите към Путин не е измислица.

Ето един наш партиен ръководител, който я демонстрира

44017160_303.jpg

Борисов Путин.jpg

явно часовника ти изостава с 2 години:D

преди 11 минути, Hristo52 написа:

Обожателите на урките! Вижте си пак "героите"

Просташка изцепка на украински бежанци вбеси Банско СНИМКИ

щот българи не правят така - нали така:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 33k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

2534

• Тhе Monstеr

1745

• Coco1

1675

• absurt

1521

преди 24 минути, NewRedDragon написа:

Барман беше!

Още, като ъчченик правих пари - можех да купувам от кореком, продавах страници от Playboy в училището, имах "бонове" за бензин в кризата и ги търгувах.... правил съм какво ли не

Я, кой па са показал...

toki6.png

Тцъ, тцъ, барман викаш, а...

Преди па раздаваше апартаментите в БМФ, тцъ, тцъ...

Сега да та светна, по онуй време, барманите беха "уши", нещо с което никой не би се гордял, мхм...

Изкарваха пари, вярно е, но не бяха на "върха" в "тарикатската" пирамида, дори сервитьорите беха над тях.

За бензиджиите да не говорим...

Колкото сега имаш представа, какво представляват богатите, толкова и някога си имал представа, кои са били "тарикатите" и какво са изкарвали, мхм...

Зарежи тез басни и се лови в бач, стига вися на "хот спота", че инак Жонито ша си остани дрийм, мда.

Смешно малко гущерче, цел живот мечтало да бъде дракон макар и "за миг поне"...

Ма гущера си е гущер, мда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, absurt написа:

О, ти си пенсионер, ама не овенен? А, какъв си- с ТЕЛК по измамен начин придобит? Ти си бил още по- зле, отколкото си мислех. И имаш наглостта да определяш един български офицер? А, баща ти какъв беше по соца, бе тарикат? Какъв ти беше соц. "соя", що не разкажеш?

Браво моме!

Като ви казван че комунягите сте гадна с*ан явно има защо ми се палиш.

Как само стигна до това умозаключение че има фалшив ТЕЛК не разбрах?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, andiay написа:

Преди па раздаваше апартаментите в БМФ, тцъ, тцъ..

Да, какво лошо има? Само дето там беше друг човек, пак от семейството - никой не взел, без да "благодари"

преди 3 минути, andiay написа:

Сега да та светна, по онуй време, барманите беха "уши",

Да, ама се плащеше - кво ти пука от къде са парите? То и кур@ите си имат цена...

бе кво да ви се обяснявам - копайте си там в кенефа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, BANKATA написа:

Браво моме!

Като ви казван че комунягите сте гадна с*ан явно има защо ми се палиш.

Как само стигна до това умозаключение че има фалшив ТЕЛК не разбрах?

Маймуняк, ти  все не си разбрал, та не се учудвам и на тази ти простотия. Каквото си е разказал той, това повторих. А, той го потвърди в отговора си. Що се вреш, дето не ти е мястото? 

Ти, жив комунист виждал ли си, маймуняк, та хвърляш квалификации? Не си, но пък аз маймунска сган срещам често и ти си достоен неин представител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, NewRedDragon написа:

Да, какво лошо има? Само дето там беше друг човек, пак от семейството - никой не взел, без да "благодари"

Да, ама се плащеше - кво ти пука от къде са парите? То и кур@ите си имат цена...

бе кво да ви се обяснявам - копайте си там в кенефа

Казах ти, басните ги оставяй и се лови в бач.

А "ухото" е вид кур@а, ма щом та кефи да са хвалиш, че баща ти е бил кур@а...

Поне да бе избрал майкЯ си, да разбере човек, ма баща си... тцъ, тцъ, тцъ...

А в кенефа ти си прекарал скапания си животец, мхм, дотолкова дълбоко си бил в кенефа, че з@дниците на изхождащите се, си ги взимал за слънца, мда.

И затуй сега се опитваш да са прайш на з@дник, мислейки, че са прайш на слънце.

Ма дори и за з@дник не ставаш, винаги ще си бъдеш кенефен гущер, мхм...

Да не бе толкова нагъл да тъ сажали човек...

Па да ти прати идно черно Жони, ма ей на, нагъл си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, absurt написа:

Маймуняк, ти  все не си разбрал, та не се учудвам и на тази ти простотия. Каквото си е разказал той, това повторих. А, той го потвърди в отговора си. Що се вреш, дето не ти е мястото? 

Ти, жив комунист виждал ли си, маймуняк, та хвърляш квалификации? Не си, но пък аз маймунска сган срещам често и ти си достоен неин представител.

Да, даже си пиша с един.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яков Кедми, международен анализатор и военен експерт: Зеленски продаде Украйна на Полша за няколко злоти

Украйна загуби последните остатъци национално държавно достойнство

- Добър вечер. Какво да Ви предложа за разговор - у нас днес се живее за днешния ден. Най-горещото: украинският парламент прие решение за така нареченото опростено преминаване на границата между Полша и Украйна, а заедно с това Зеленски също анонсира приемане на законопроекта за особения правен статут на гражданите на Полша в Украйна. Само ще цитирам някои извадки от този законопроект. Съгласно законопроекта, на гражданите на Полша ще бъде разрешено да се интегрират в гражданската правна система на Украйна. Поляците на територията на Украйна ще могат да заемат изборни длъжности, да стават съдии, в това число на конституционния съд, да бъдат назначавани в органите на държавната власт, в ръководството на отбранителни предприятия, армията и спецслужбите; да получават достъп до секретни сведения и държавни тайни. Освен това полската полиция ще получи правото да следи за правовия ред в Украйна. За опростеното преминаване на границата мисля, че с Вас ще се върнем днес към този разговор, въпросът е за законопроекта - може ли сега вече да направим извода, че адаптирането вътре в правовата система на Украйна може да доведе до евентуална инвазия на полски военни без мандат от НАТО. Всичко е готово или просто казано Зеленски предаде Украйна на Полша.
- Практически този закон и неговото приемане практически лишава Украйна от независимост и превръща Украйна и Полша почти в една държава, когато във всяка нейна част протичат политически избори за ръководство отделно. По отношение на армията този закон нищо не казва, по отношение на разполагането на повече въоръжени сили на територията на Украйна той нищо не казва засега. Но практически тогава възниква въпросът, в какво се състои независимостта или самостоятелността на Украйна или Украйна се превръща в някакъв придатък на Полша. Ако някакъв подобен закон беше приет в Беларус, вече целият свят щеше да крещи истерично, че злодеят Путин поглъща Беларус и възвръща Съветския съюз. Но аз мисля, че ако говорим за приемането на този закон, навремето Петър I учреди за Мазепа единствения в света орден на Юда. Аз мисля, че на младежа Зеленски вече може съвсем спокойно да се дадат два ордена - орден на Юда и орден на Мазепа (Мазепа предава Петър I по време на Великата северна война с шведите - б. пр.) за пълно предателство на националните интереси на Украйна и продажба на Украйна за няколко злоти на Полша. Посоката на Полша е съвършено ясна в дадения случай, но аз не мисля, че този закон ще има някакво практическо значение по две причини. Ако той мисли, че това ще позволи на полската армия да премести свои военни подразделения на територията на Украйна, тогава го чака малка изненада, която беше обещана от президента на Русия - първият полски войник, който пресече територията на Украйна в рамките на полско подразделение за участие в едни или други военни действия, ще бъде унищожен, както и всички останали, ще бъде сравнен. Тоест, ако Полша иска да изпита още веднъж силата на руското оръжие, може да се опита да влезе в Украйна. Русия ще изпита с удоволствие своето оръжие върху полската армия. На територията на Украйна. Практически това нищо не дава на Украйна, защото вече нищо не може да помогне на Украйна.

- Яков, от друга страна ние всички добре знаем, че полските наемници, полските военнослужещи участват в бойни действия в Източна Украйна. Тоест те вече са тук и е известно, че част от тях вече са унищожени. Може би излишно казваме, че трябва да се чака кога ще пресече границата първият полски войник. Те вече пресякоха.
- Първо, не само полски наемници.

- Да, там са повече от 50 страни.
- Имаше един мароканец, показваха го. Това е съвършено ясно. Това, че участват полски, американски, френски, испански или други наемници във военните действия, това не е в рамките на официалното им изпращане от техните държави. Тук става дума за това, че полската държава, граждани на полската държава, имат право не само да се намират на територията на Украйна, но и да управляват тази страна в качеството на едни или други държавни служби. Това е съвършено друг порядък на действие, макар че в Украйна и до днес имаше американци, литовци, грузинци по държавна принадлежност, които управляваха една или друга част на Украйна или бяха членове на правителството, или даже искаха да станат президенти на Украйна. В това отношение Украйна загуби последните остатъци национално държавно достойнство, но вероятно така са решили, че това свойство, това качество може да бъде присвоено не само от представители на най-древната професия, но и от определени държави, които идват до същото състояние.

- Доколко е вярно твърдението, че решението за опростено преминаване на границата между Полша и Украйна е взето най-вече с цел Полша, а възможно и Литва заедно с Полша, да вкарат своя войска в западните области на Украйна? Четири западни области.
- Аз бих казал, че ако полски войници или полското правителство много страдат, че вече от дълги години не са изпитвали силата на руското оръжие, то нека се опитат да преминат полско-украинската граница. Както обеща президентът на Русия, тези войски ще бъдат унищожени в момента на преминаването на полско-украинската граница.

- Тогава още един въпрос, който възниква: буквално преди дни президентът на Полша господин Дуда в интервю за полското издание на Таймс заяви, че потенциална заплаха за Полша от страна на Русия има, но макар вероятността за нападение над страната да не е голяма, ако това се случи на руснаците ще им се наложи да се сражават с най-добрата армия в света - американската. Край на цитата. Означава ли това, че все пак Полша не се страхува от това, че Русия може да нанесе удар в случай на пресичане на границата?
- Полша се държи като помияр, който смята, че докато го прикриват Съединените щати, той може да си позволи всякакви изказвания. Това е нещо обичайно за всеки, който е запознат с уличните бандити. Има обикновена банда, а отпред върви някакъв опърпан тип, който тормози всички, знаейки че никой не може да го постави на място, защото за него ще се застъпи големият бандит, който върви зад него. Но в дадения случай аз мисля, че този опърпан полски герой го чака доста неприятна изненада. Ако той смята американската армия за най-добрата, това е негова работа, моля, може би за него, и по полските стандарти. Ако той смята, че американската армия ще защитава всяка нагла постъпка на главорези от полското правителство, той се лъже. Фактът, че Полша е член на НАТО, аз не съм уверен, че НАТО и Съединените щати ще тръгнат да се бият за Полша.

Точно те няма да се бият за Полша, ако полските войски влязат в Украйна. И после, с какво се отличава полското правителство и полското ръководство - то абсолютно не помни своята история. В 39 година полското ръководство, и армейското, и политическото бяха сигурни, че Британия и Франция ще защитят Полша. Не само това, те бяха сигурни тогава, че само след една-две седмици ще започне нападение на Германия над Полша и веднага, след две-три седмици, полската конница ще марширува по улиците на Берлин, защото зад нея стоят Великобритания и Франция, които ще започнат незабавно настъпление срещу Германия от Запад, а Полша от Изток ще се втурне и полската конница ще подскача по берлинските площади. Как завърши това? Така че, аз мисля, че те и тогава нищо не разбраха, а и сега не са си научили урока по история. Така че, нека витаят в своите нереални фантазии, съвършено болезнени, които вече доведоха до три подялби на Полша. Искат четвърта? Тя ще е последна.

- Нашият последен въпрос: може ли да се смята според своебразното описание на Вашите думи за опърпания полски побойник, неотдавнашното изказване на премиера на Полша Матеуш Моравецки за Телеграф, който написа следното: „Руският свят е раков тумор, който е смъртна заплаха за цяла Европа и той трябва да бъде изкоренен.“
- Фашистката държава на Плисудски, чийто продължител се явява този сегашен премиер на Полша, навремето смяташе и моя народ за раков тумор. Така че, не ме учудва това хамско, абсолютно нагло изказване на този недовършен пан по отношение на руския народ. Кой е той, че да отваря устата си срещу руския народ? Кой е той?! Колко пъти Русия е била тази шляхтичка мутра, още веднъж ли иска? Ще го получи. Нека си знае мястото! Неговото място не е на масата, а под масата! Ако не го е научил, ще му го покажат. Ако не се научи правилно и с уважение да се отнася към всички народи, включително и руския, може би си проси да го научат на добри обноски. И ще го научат, на този език, който той разбира.

https://trud.bg/яков-кедми-международен-анализатор-и-военен-експерт-зеленски-продаде-украйна-на-полша-за-н/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, dimy написа:

Яков Кедми, международен анализатор и военен експерт: Зеленски продаде Украйна на Полша за няколко злоти

Украйна загуби последните остатъци национално държавно достойнство

- Добър вечер. Какво да Ви предложа за разговор - у нас днес се живее за днешния ден. Най-горещото: украинският парламент прие решение за така нареченото опростено преминаване на границата между Полша и Украйна, а заедно с това Зеленски също анонсира приемане на законопроекта за особения правен статут на гражданите на Полша в Украйна. Само ще цитирам някои извадки от този законопроект. Съгласно законопроекта, на гражданите на Полша ще бъде разрешено да се интегрират в гражданската правна система на Украйна. Поляците на територията на Украйна ще могат да заемат изборни длъжности, да стават съдии, в това число на конституционния съд, да бъдат назначавани в органите на държавната власт, в ръководството на отбранителни предприятия, армията и спецслужбите; да получават достъп до секретни сведения и държавни тайни. Освен това полската полиция ще получи правото да следи за правовия ред в Украйна. За опростеното преминаване на границата мисля, че с Вас ще се върнем днес към този разговор, въпросът е за законопроекта - може ли сега вече да направим извода, че адаптирането вътре в правовата система на Украйна може да доведе до евентуална инвазия на полски военни без мандат от НАТО. Всичко е готово или просто казано Зеленски предаде Украйна на Полша.
- Практически този закон и неговото приемане практически лишава Украйна от независимост и превръща Украйна и Полша почти в една държава, когато във всяка нейна част протичат политически избори за ръководство отделно. По отношение на армията този закон нищо не казва, по отношение на разполагането на повече въоръжени сили на територията на Украйна той нищо не казва засега. Но практически тогава възниква въпросът, в какво се състои независимостта или самостоятелността на Украйна или Украйна се превръща в някакъв придатък на Полша. Ако някакъв подобен закон беше приет в Беларус, вече целият свят щеше да крещи истерично, че злодеят Путин поглъща Беларус и възвръща Съветския съюз. Но аз мисля, че ако говорим за приемането на този закон, навремето Петър I учреди за Мазепа единствения в света орден на Юда. Аз мисля, че на младежа Зеленски вече може съвсем спокойно да се дадат два ордена - орден на Юда и орден на Мазепа (Мазепа предава Петър I по време на Великата северна война с шведите - б. пр.) за пълно предателство на националните интереси на Украйна и продажба на Украйна за няколко злоти на Полша. Посоката на Полша е съвършено ясна в дадения случай, но аз не мисля, че този закон ще има някакво практическо значение по две причини. Ако той мисли, че това ще позволи на полската армия да премести свои военни подразделения на територията на Украйна, тогава го чака малка изненада, която беше обещана от президента на Русия - първият полски войник, който пресече територията на Украйна в рамките на полско подразделение за участие в едни или други военни действия, ще бъде унищожен, както и всички останали, ще бъде сравнен. Тоест, ако Полша иска да изпита още веднъж силата на руското оръжие, може да се опита да влезе в Украйна. Русия ще изпита с удоволствие своето оръжие върху полската армия. На територията на Украйна. Практически това нищо не дава на Украйна, защото вече нищо не може да помогне на Украйна.

- Яков, от друга страна ние всички добре знаем, че полските наемници, полските военнослужещи участват в бойни действия в Източна Украйна. Тоест те вече са тук и е известно, че част от тях вече са унищожени. Може би излишно казваме, че трябва да се чака кога ще пресече границата първият полски войник. Те вече пресякоха.
- Първо, не само полски наемници.

- Да, там са повече от 50 страни.
- Имаше един мароканец, показваха го. Това е съвършено ясно. Това, че участват полски, американски, френски, испански или други наемници във военните действия, това не е в рамките на официалното им изпращане от техните държави. Тук става дума за това, че полската държава, граждани на полската държава, имат право не само да се намират на територията на Украйна, но и да управляват тази страна в качеството на едни или други държавни служби. Това е съвършено друг порядък на действие, макар че в Украйна и до днес имаше американци, литовци, грузинци по държавна принадлежност, които управляваха една или друга част на Украйна или бяха членове на правителството, или даже искаха да станат президенти на Украйна. В това отношение Украйна загуби последните остатъци национално държавно достойнство, но вероятно така са решили, че това свойство, това качество може да бъде присвоено не само от представители на най-древната професия, но и от определени държави, които идват до същото състояние.

- Доколко е вярно твърдението, че решението за опростено преминаване на границата между Полша и Украйна е взето най-вече с цел Полша, а възможно и Литва заедно с Полша, да вкарат своя войска в западните области на Украйна? Четири западни области.
- Аз бих казал, че ако полски войници или полското правителство много страдат, че вече от дълги години не са изпитвали силата на руското оръжие, то нека се опитат да преминат полско-украинската граница. Както обеща президентът на Русия, тези войски ще бъдат унищожени в момента на преминаването на полско-украинската граница.

- Тогава още един въпрос, който възниква: буквално преди дни президентът на Полша господин Дуда в интервю за полското издание на Таймс заяви, че потенциална заплаха за Полша от страна на Русия има, но макар вероятността за нападение над страната да не е голяма, ако това се случи на руснаците ще им се наложи да се сражават с най-добрата армия в света - американската. Край на цитата. Означава ли това, че все пак Полша не се страхува от това, че Русия може да нанесе удар в случай на пресичане на границата?
- Полша се държи като помияр, който смята, че докато го прикриват Съединените щати, той може да си позволи всякакви изказвания. Това е нещо обичайно за всеки, който е запознат с уличните бандити. Има обикновена банда, а отпред върви някакъв опърпан тип, който тормози всички, знаейки че никой не може да го постави на място, защото за него ще се застъпи големият бандит, който върви зад него. Но в дадения случай аз мисля, че този опърпан полски герой го чака доста неприятна изненада. Ако той смята американската армия за най-добрата, това е негова работа, моля, може би за него, и по полските стандарти. Ако той смята, че американската армия ще защитава всяка нагла постъпка на главорези от полското правителство, той се лъже. Фактът, че Полша е член на НАТО, аз не съм уверен, че НАТО и Съединените щати ще тръгнат да се бият за Полша.

Точно те няма да се бият за Полша, ако полските войски влязат в Украйна. И после, с какво се отличава полското правителство и полското ръководство - то абсолютно не помни своята история. В 39 година полското ръководство, и армейското, и политическото бяха сигурни, че Британия и Франция ще защитят Полша. Не само това, те бяха сигурни тогава, че само след една-две седмици ще започне нападение на Германия над Полша и веднага, след две-три седмици, полската конница ще марширува по улиците на Берлин, защото зад нея стоят Великобритания и Франция, които ще започнат незабавно настъпление срещу Германия от Запад, а Полша от Изток ще се втурне и полската конница ще подскача по берлинските площади. Как завърши това? Така че, аз мисля, че те и тогава нищо не разбраха, а и сега не са си научили урока по история. Така че, нека витаят в своите нереални фантазии, съвършено болезнени, които вече доведоха до три подялби на Полша. Искат четвърта? Тя ще е последна.

- Нашият последен въпрос: може ли да се смята според своебразното описание на Вашите думи за опърпания полски побойник, неотдавнашното изказване на премиера на Полша Матеуш Моравецки за Телеграф, който написа следното: „Руският свят е раков тумор, който е смъртна заплаха за цяла Европа и той трябва да бъде изкоренен.“
- Фашистката държава на Плисудски, чийто продължител се явява този сегашен премиер на Полша, навремето смяташе и моя народ за раков тумор. Така че, не ме учудва това хамско, абсолютно нагло изказване на този недовършен пан по отношение на руския народ. Кой е той, че да отваря устата си срещу руския народ? Кой е той?! Колко пъти Русия е била тази шляхтичка мутра, още веднъж ли иска? Ще го получи. Нека си знае мястото! Неговото място не е на масата, а под масата! Ако не го е научил, ще му го покажат. Ако не се научи правилно и с уважение да се отнася към всички народи, включително и руския, може би си проси да го научат на добри обноски. И ще го научат, на този език, който той разбира.

https://trud.bg/яков-кедми-международен-анализатор-и-военен-експерт-зеленски-продаде-украйна-на-полша-за-н/

Може и без магентено-червеното! Щом нещо се продава и има купувач - и цената устройва двете страни - какъв е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Небензя: Пленените украински военни признаха, че имат заповед да стрелят по цивилни

"Пленените украински войници признаха, че им е наредено да стрелят по цивилни и да не вземат в плен руски войници". Това заяви в сряда постоянният представител на Руската федерация в ООН Василий Небензя на заседание на Съвета за сигурност на ООН по темата за защита на цивилното население в конфликтни ситуации, съобщава ТАСС.

„Отделно искам да обърна внимание на изтезанията и издевателствата от страна на украинските националисти и въоръжените сили на Украйна над руски военнопленници. Има множество признания на пленени войници от въоръжените сили на Украйна, че са имали заповед да стрелят по цивилни и да не вземат руски военни в плен“, каза той.

В същото време Небензя посочи, че руските военнослужещи се отнасят по съвсем различен начин към украинските затворници. "От своя страна, за руските въоръжени сили хуманното отношение към военнопленниците е норма", каза той. "Потвърждение за това е отношението към наскоро предалите се войници от въоръжените сили на Украйна и украинските националисти от скандално известния полк "Азов", който напусна завода "Азовстал". Както е извествн, 2439 души от различни украински части се предадоха. Проявено е уважително отношение към всички военнослужещи и техните командири, а на ранените е оказана медицинска помощ. Това се потвърждава от тях самите и техните близки, с които им се дава възможност да общуват. При това говорим за онези бойци, които са се изцапали с най-тежките военни престъпления“.

Всички украински военни, които са извършили престъпления, ще бъдат изправени пред закона, добави руският представител в ООН, това е само въпрос на време. "Специалната операция ясно подчерта колко цинични и престъпни могат да бъдат действията на представителите на киевските власти, техните въоръжени сили и особено националистически формирования", каза той. "Руската страна и авторитетни НПО внимателно записват престъпленията в Киев. Въпросът за отговорността е само въпрос на време."

Дипломатът отбеляза също, че американски гаубици се използват от Украйна за обстрел на мирни градове в Донбас. "САЩ и техните съюзници не само си затварят очите за престъпленията на Киев срещу цивилни, но са и съучастници в убийството на цивилни. Обстрелът на цивилни градове в Донбас се извършва с гаубици, доставени от Вашингтон", каза Небензя, добавя ТАСС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нидерландски журналисти и правозащитна организация заведоха дело срещу забраната за излъчване на "Ар Ти" и "Спутник" в ЕС

Основният профсъюз на нидерландските журналисти днес заведе дело срещу забраната за разпространяване на руски държавни медии в ЕС, в което се твърди, че това нарушава правата на европейските граждани на свобода на информацията, предаде Ройтерс.

ЕС забрани разпространяването на "Ръша тудей" и "Спутник" в Европа на 2 март като част от санкциите срещу Москва с мотива, че те произвеждат пропаганда, която се използва за оправдание и подкрепа на инвазията в Украйна. В подадения в Съда на ЕС иск не се одобрява произвежданото от руските организации съдържание и не се твърди, че то трябва да се излъчва от европейски оператори, но според него забраната е прекалено широкообхватна и позволяването на политици в кратки срокове да прилагат политики за цензура е погрешно по принцип.

"Ако говорите за санкции, тогава идеята е да бъде наказана Русия", каза Томас Брюнинг от Нидерландската журналистическа асоциация (НЖА). "Но всъщност наказвате хората в Европа, като не ги третирате като възрастни и не им позволявате да имат достъп до информация", добави той. По негови думи, ако забраната не бъде предизвикана в съда, това би могло да доведе до забрана на други политизирани новинарски издания. "Всички ние смятаме, че дезинформацията е сериозен проблем на нашето време. Цензурата е лесен отговор, но не е правилният отговор", каза Брюнинг

Заведеното от НЖА дело е подкрепено и от няколко нидерландски доставчици на интернет и организацията за защита на онлайн свободите "Битс ъв фрийдъм", която е известна със своите кампании за неутралитет на мрежата. В решението за забрана на ЕС се посочва, че "Ар Ти" и "Спутник" биха могли да дестабилизират Европа, но това е "изключително неясно", каза експертът от "Битс ъв фрийдъм" Рехо Зенгер в посветена на делото своя публикация в блог. "Не е ясно какво точно трябва да бъде блокирано, кой трябва да извършва работата по блокирането или колко дълго трябва да продължи това. Ако подобно решение наистина е необходимо, то тогава мотивите за него трябва да бъдат много по-добре обяснени и проверени от независим съдия", добави той.

Източник: БТА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dimy написа:

Нидерландски журналисти и правозащитна организация заведоха дело срещу забраната за излъчване на "Ар Ти" и "Спутник" в ЕС

Основният профсъюз на нидерландските журналисти днес заведе дело срещу забраната за разпространяване на руски държавни медии в ЕС, в което се твърди, че това нарушава правата на европейските граждани на свобода на информацията, предаде Ройтерс.

ЕС забрани разпространяването на "Ръша тудей" и "Спутник" в Европа на 2 март като част от санкциите срещу Москва с мотива, че те произвеждат пропаганда, която се използва за оправдание и подкрепа на инвазията в Украйна. В подадения в Съда на ЕС иск не се одобрява произвежданото от руските организации съдържание и не се твърди, че то трябва да се излъчва от европейски оператори, но според него забраната е прекалено широкообхватна и позволяването на политици в кратки срокове да прилагат политики за цензура е погрешно по принцип.

"Ако говорите за санкции, тогава идеята е да бъде наказана Русия", каза Томас Брюнинг от Нидерландската журналистическа асоциация (НЖА). "Но всъщност наказвате хората в Европа, като не ги третирате като възрастни и не им позволявате да имат достъп до информация", добави той. По негови думи, ако забраната не бъде предизвикана в съда, това би могло да доведе до забрана на други политизирани новинарски издания. "Всички ние смятаме, че дезинформацията е сериозен проблем на нашето време. Цензурата е лесен отговор, но не е правилният отговор", каза Брюнинг

Заведеното от НЖА дело е подкрепено и от няколко нидерландски доставчици на интернет и организацията за защита на онлайн свободите "Битс ъв фрийдъм", която е известна със своите кампании за неутралитет на мрежата. В решението за забрана на ЕС се посочва, че "Ар Ти" и "Спутник" биха могли да дестабилизират Европа, но това е "изключително неясно", каза експертът от "Битс ъв фрийдъм" Рехо Зенгер в посветена на делото своя публикация в блог. "Не е ясно какво точно трябва да бъде блокирано, кой трябва да извършва работата по блокирането или колко дълго трябва да продължи това. Ако подобно решение наистина е необходимо, то тогава мотивите за него трябва да бъдат много по-добре обяснени и проверени от независим съдия", добави той.

Източник: БТА

Ами, успех :) Вземай докато е войната, че после...пак по устав....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Милиони британци са застрашени от бедност след началото на отоплителния сезон

Милиони британци са застрашени от бедност след началото на отоплителния сезон

Британските потребители са изложени на риск от ново повишение на тарифите за електроенергия и газ преди началото на новия отоплителен сезон. Това съобщи във вторник главният изпълнителен директор на Службата за пазарите на газ и електроенергия (Ofgem) Джонатан Брирли.

Според него сметките за енергия вероятно ще се повишат още през октомври до рекордните 2800 паунда (3499 долара). Така около 12 милиона домакинства ще бъдат изправени пред криза с горивата, тъй като с настъпването на студеното време търсенето на отопление започва да нараства.

Брайърли смята, че обявената държавна помощ от 9 млрд. паунда няма да е достатъчна, за да облекчи британците, тъй като инфлацията се е повишила до най-високото си ниво от 40 години насам.

"Ценовите промени, които наблюдаваме на пазара на газ, се случват веднъж на поколение и не са наблюдавани от петролната криза през 70-те години на миналия век", каза той.

В момента около 6,5 милиона домакинства са изправени пред т.нар. "горивна бедност", но след увеличението през октомври броят им може да се удвои, предупреждава ръководителят на Ofgem. Според специализирания портал Uswitch около една четвърт от потребителите вече са просрочили сметките си за енергия.

Експертите смятат, че възможен начин за облекчаване на въздействието на предстоящото повишаване на цените би могло да бъде приемането на законодателство за увеличаване на данъчното облагане на енергийните дружества, чиито приходи се увеличават с повишаването на цените на електроенергията. Въпреки това много министри открито се противопоставят на подобна мярка, като твърдят, че тя би обезкуражила инвестициите.

Същевременно няма да е възможно финансовата тежест да се прехвърли изцяло върху енергийните дружества. Заради повишаването на цените на енергията повече от 20 енергийни компании в Обединеното кралство са фалирали от август 2021 г. насам. Ето защо правителството на Борис Джонсън е изправено пред трудна задача, от която зависи благосъстоянието на милиони избиратели.

Повишаването на цените на горивата в САЩ и Европа вече доведе до масови протести. Гражданите се оплакват от нарастващите разходи за живот и настояват властите да намалят цената на бензина. Според пазарните анализатори кризата с горивата до голяма степен е предизвикана от санкциите, които Западът наложи на Москва след началото на специалната операция за демилитаризация и денационализация на киевския режим.

Източник: riafan.ru

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, dimy написа:

Небензя: Пленените украински военни признаха, че имат заповед да стрелят по цивилни

"Пленените украински войници признаха, че им е наредено да стрелят по цивилни и да не вземат в плен руски войници". Това заяви в сряда постоянният представител на Руската федерация в ООН Василий Небензя на заседание на Съвета за сигурност на ООН по темата за защита на цивилното население в конфликтни ситуации, съобщава ТАСС.

„Отделно искам да обърна внимание на изтезанията и издевателствата от страна на украинските националисти и въоръжените сили на Украйна над руски военнопленници. Има множество признания на пленени войници от въоръжените сили на Украйна, че са имали заповед да стрелят по цивилни и да не вземат руски военни в плен“, каза той.

В същото време Небензя посочи, че руските военнослужещи се отнасят по съвсем различен начин към украинските затворници. "От своя страна, за руските въоръжени сили хуманното отношение към военнопленниците е норма", каза той. "Потвърждение за това е отношението към наскоро предалите се войници от въоръжените сили на Украйна и украинските националисти от скандално известния полк "Азов", който напусна завода "Азовстал". Както е извествн, 2439 души от различни украински части се предадоха. Проявено е уважително отношение към всички военнослужещи и техните командири, а на ранените е оказана медицинска помощ. Това се потвърждава от тях самите и техните близки, с които им се дава възможност да общуват. При това говорим за онези бойци, които са се изцапали с най-тежките военни престъпления“.

Всички украински военни, които са извършили престъпления, ще бъдат изправени пред закона, добави руският представител в ООН, това е само въпрос на време. "Специалната операция ясно подчерта колко цинични и престъпни могат да бъдат действията на представителите на киевските власти, техните въоръжени сили и особено националистически формирования", каза той. "Руската страна и авторитетни НПО внимателно записват престъпленията в Киев. Въпросът за отговорността е само въпрос на време."

Дипломатът отбеляза също, че американски гаубици се използват от Украйна за обстрел на мирни градове в Донбас. "САЩ и техните съюзници не само си затварят очите за престъпленията на Киев срещу цивилни, но са и съучастници в убийството на цивилни. Обстрелът на цивилни градове в Донбас се извършва с гаубици, доставени от Вашингтон", каза Небензя, добавя ТАСС.

На един друг негов колега  в ООН му писна да говори лъжи и да прави компромиси със съвестта си  и хвърли оставка

На вас кога ???

преди 2 часа, absurt написа:
преди 3 часа, NewRedDragon написа:

То не е проблем, че е пенсионер - и аз съм такъв, макар и работещ (когато искам). Ама оВенен пенсионер - полит "офицер" от времето на соц-а....това е нелечимо

О, ти си пенсионер, ама не овенен? А, какъв си- с ТЕЛК по измамен начин придобит? Ти си бил още по- зле, отколкото си мислех. И имаш наглостта да определяш един български офицер? А, баща ти какъв беше по соца, бе тарикат? Какъв ти беше соц. "соя", що не разкажеш?

я прехвърли въпроса си към колегата ти с тЕЛК  ивотошефффффф...

Отделно че виждам имаш опит по връзкарство и шуробаджанащина ? Ще споделиш ли или е срамно само когато плюеш другите в това което си ти самата ?

преди 2 часа, dimy написа:

1. На фона на само 3 или 4 проевропейски партии, създаването на 20, 30 или 50 пропутински структури изглежда впечатляващо. - няма такива

2. Създава се усещането, че хората с путинистка нагласа са в пъти повече. - наистина е така, а не е само впечатление

3. Забравя се, че 65% от българите твърдо искат да сме част от ЕС. - не е вярно, обратното е

4. Забравя се, само 15% от българите твърдо искат да излезем от ЕС. - не е вярно

5. Забравя се, че 95% от емигриралите или временно отиващите за работа или учене, отиват в страни от ЕС. - не е точна цифрата, а и тя нищо не значи

6. Забравя се, че от времето на Левски и Ботев националният интерес на България е да сме силно развита европейска страна. - глупости!

7. Забравя се, че комунистите путинисти на два пъти са отправяли молби да станем 16-а република на СССР. - не е вярно, няма "подавана" молба!

8. Така се прави България още по-зависима от путинисткия режим. - не е вярно

9. Дава се основания на някои тв водещи да говорят в ефир, че "българите сме русофилско общество". Независимо от реалните данни на социологическите изследвания. Русофили сме 80%

10. Дава се основание на пишман анализатори да лъжат по медиите, че щом има толкова много национал-патриотични, т.е. путинистки партии, то значи хората ги искат. - не, 80% сме русофили

11. Дава се основание на пишман социолози да неглижират реалните данни, а да създават измислици за уж огромната любов на българите към Путин. - не, 80% сме русофили

12. Дава се основание на някои тв водещи да канят предимно национал-патриотични представители, да си развиват опорните точки от екраните. Все пак, има цели 50 такива партии, а само 3 или 4 проевропейски. - не, 80% сме русофили

13. Дава се основание в тв диспути да участват повече национал-патриотични, т. е. пропутински представители. - не, 80% сме русофили

14. В бъдеща предизборна кампания всяка партия ще има равно количество време в ефир. Т. е. 50 на 4 в полза на национал-патриотичните, т. е. пропутински партии. - глупости!

15. Създава се усещане, че огромната част от интелигенцията и политическата класа са пропутински настроени. не, 80% сме русофили

16. Дава се възможност за политически натиск върху масовата публика. - глупости!

17. Служи като инструмент за натиск върху интелигенцията. не, 80% сме русофили

18. Служи като инструмент за натиск върху проевропейските партии. - глупости!

19. Легитимиране на огромен брой псевдо-патриоти, които да ръсят глупости и да внушават как трябва да сведем глава пред диктатора. не, 80% сме русофили

20. Служи като инструмент за натиск върху масовата публика да не протестира. - глупости!

21. Служи като инструмент за всяване на отчаяние у хората, че огромен брой българи са путинисти. не, 80% сме русофили

Да, колкото и да изглежда безсмислено на пръв поглед, създаването на много национал-патриотични, т. е. пропутински партии носи много ползи. За самите протутинските партии. И за самия путински режим. Но не и за нас. Защото това са целенасочени действия за откъсването ни от цивилизационния ни избор и проевропейскате ни насоченост, и връщане в орбита на диктатора и вечно управление на пропутински измамници с нагласа да крадат евровондове.

Но очевидно вече се подготвя някакво обяснение за загубата на следващите избори и спечелването им от антилиберална коалиция ... така ли е???

Бреейй, не наядоха се тия либерасти... но времето им изтича!

Какви са тези почервенени лъжи ?

преди 3 часа, ivottoshev написа:

И кой пречи на това развитие на България? Виж границите ни според Санстефанският договор (с автор Русия), и после виж границите ни според Берлинският договор (подписан под натиск от западняците)

https://www.bulblog.com/секретни-документи-проговарят-руси/

преди 6 часа, dimy написа:

Военные ВС РФ спасли жизнь брошенному солдату ВСУ по имени Володя

Военные ВС РФ спасли жизнь брошенному солдату ВСУ по имени Володя
 24.05.2022 16:39 ( Обновлено: 25.05.2022 07:26 )
Силовые структуры
В Сети опубликованы видеокадры спасения раненого украинского солдата. Так называемые "побратимы" сбежали и оставили своего сослуживца умирать. Однако на помощь украинскому силовику пришли солдаты российской армии. Они увидели раненого бойца после окончания боевых действий.

Украинец получил серьёзные ранения и нуждался в срочной медицинской помощи. Солдаты ВС РФ приняли решение переместить его в свой тыл. Военные российской армии несли раненого бойца на брезенте около двух километров через минное поле до своих позиций.

После осмотра раненого украинца врачи сказали, что если бы прошло ещё немного времени, то было бы уже поздно.

"Держись, Володя! Всё будет хорошо", — подбадривали российские военные украинского солдата.

ъхъ... сриват цели градове, избиват хиляди цивилни, и после.. носят хуманитарна помощ и спасяват ранен украински войник, които ..  никога не биха били сринати със земята, АКО рашистите не бяха ги нападнали, никога нямаше да има нужда от хуманитарна помощ АКО съшите уроди не бяха нападнали , и нямаше да има украински патриот, защитаващ земята си от същите уроди заради които е ранен , и които сега правят подобни клипчета-пропаганда.

Да позная ли че  после ще е сред  останалите пленени украински патриоти, които измислен рашистки трибунал ще ги осъжда за престъплението че си ... защитават Родината и земята от същите тези уроди .

преди 7 часа, absurt написа:
преди 9 часа, NewRedDragon написа:

Ти баварците не ги мисли! Имат заводи на 4 континента. расия нито има, нито ще има автомобил, защото просто няма кой да конструира тази кола. Да не говорим, че след ликвидирането на путин, тази държава няма да съществува в сегашния си вид, а ще бъде просто една територия - източник на ефтини суровини и безплатна работна ръка

Абе, неосъщестена хамериканска мечта, теб какво те грее цялата тая работа? Някоя рускиня ли те скопи така или руснак те е бил като мачка у дирек, та ще си изплюеш злъчката между два курса? Да беше някой успял бизнесмен, та да си търсиш безплатна работна ръка, решил да се разрастваш на чужд гръб, да ти разбера мераците. Ама, ти си въшка нещастна, наритана от САЩ и един нет не можеш да си платиш. 

Теб някой обижда ли те по подобен начин ?

То бива истерии и коплексарщина, ама твоето русоробие  и плюващина надминава всякакви граници .

Нали знаеш историята как са лекували подобни  истерии ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Banesc написа:
преди 12 часа, miro20 написа:

до кога ще вярваш на фалшиви новини ?

кое е фалшивото ??  цитират с аудио и видео .

Протеста на съпругите гледа ли го ?

https://news.obozrevatel.com/vojna-v-ukraine/begayut-v-voenkomatyi-i-storozhat-chinovnikov-v-ordlo-nachalis-buntyi-zhen-i-materej-mobilizirovannyih.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, miro20 написа:

Пак погледни картата на България след Санстефанският мирен договор (подписан от Русия) и картата на България след Берлинският договор (дело на западняците).

Ако не вярваш на очите си, помоли шефът на психиатричното отделение да те пусне да отидеш на очен лекар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ivottoshev написа:
преди 13 часа, miro20 написа:

След началото на пълномащабната война.  :hush: А преди това ?

За медиите за каква шапка говориш ?

Е, щом са станали нацисти след започването на войната, значи им е простено и не са истински нацисти? Само че ти внушаваше че нацистите били в Русия. Да, ама не! Такива в мноооого по-голяма степен в момента има в Украйна :hit:

фейкомете, кой е казал че са станали нацисти след началото на войната ??

Виж  хубаво какво цитирам и на какви думи отговарям . :hit:

За медиите за каква шапка говориш ?

С указ Зеленски нареди петте информационни телевизии да се слеят в „единна информационна платформа за стратегическа комуникация”, предавайки еднакви новини 24 часа в денонощие.

https://baricada.org/2022/03/20/zelensky-ukraine-oposition-parties-media/

фейкомет.

Дай нещо различно от "барикада" .

И разбира се че са забранени прорашистки партии. Нима е нормално по време на ВСВ да има  хитлеристки партии в СССР  ??

По подобен начин  питах няколко пъти за персоналните и др санкции... за които ревете за роднините на новофашистите от Кремъл - нормално ли е жената на Хитлер да ходи нашопинг в Лондон по време на  ВСВ ??

в РФ каква свобода има ? след като за празен лист те арестуват и за плакат не на войната ?

В Канада каква свобода има, щом те арестуват за празна туба от бензин? В Австралия каква свобода има, щом се строят концлагери за инакомислещи?

Пак спекулираш с безредиците , правото на протести и фашисткия режим в РФ.

класически фейкомет.

преди 3 часа, Coco1 написа:

T-62 пътуват към Украйна :giggle1:

Инсайдер UA – Има съобщения, че Русия е изпратила влак до Украйна с разглобени древни Т-62, дори не оборудвани с динамична защита.

https://amplifyukraine.eu/инсайдер-ua-there-are-reports-that-russia-sent-a-train-to-ukraine-with-disassembled-ancient-t-62s-not-even-equipped-with-dynamic-protection-we-are-waiting/

https://www.facebook.com/cheffobg/posts/pfbid0BuPSLUGGSiyNk6atkFtgkgaAhvRxyqNzz7FmMCPtKMbU7BnPpsyNRnavMVSzBbXFl

всичко хвърлят на фронта.

Илюзиите на русоробите трябва да се подхранват.

Дори с такива срамни факти че съвсем са я закъсали ....

Времето вече работи против руснаците: Свършва им техниката, нямат съвременни ракети

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, miro20 написа:

фейкомет.

Официалният сайт на Националната Рада на Украйна достатъчно достоверен източник ли е?

https://www.nrada.gov.ua/zeonbud-na-period-voyennogo-stanu-pratsyuvatyme-u-skladi-kontsernu-rrt-zagalnonatsionalni-kanaly-spilno-v-marafoni-yedyni-novyny-uarazom1/?fbclid=IwAR0KZlBLA8OP7s0H0d_EC-4dt5-mPvfcywjghLQhTKpR51jDG44A7jWmxeQ

Ти!!! Това твои думи ли са?

"След началото на пълномащабната война.   А преди това ?"

класически фейкомет.

Празна туба от бензин е "безредица", а празен лист хартия не е? Че каква е разликата? А-а-а-а, сетих се. Едното ти изнася да е "безредица" а другото не ти изнася :wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Виж  хубаво какво цитирам и на какви думи отговарям . :hit:

фейкомет.

И разбира се че са забранени прорашистки партии. Нима е нормално по време на ВСВ да има  хитлеристки партии в СССР  ??

По подобен начин  питах няколко пъти за персоналните и др санкции... за които ревете за роднините на новофашистите от Кремъл - нормално ли е жената на Хитлер да ходи нашопинг в Лондон по време на  ВСВ ??

класически фейкомет.

https://www.facebook.com/cheffobg/posts/pfbid0BuPSLUGGSiyNk6atkFtgkgaAhvRxyqNzz7FmMCPtKMbU7BnPpsyNRnavMVSzBbXFl

всичко хвърлят на фронта.

Илюзиите на русоробите трябва да се подхранват.

Дори с такива срамни факти че съвсем са я закъсали ....

Времето вече работи против руснаците: Свършва им техниката, нямат съвременни ракети

Гледам заглавията, които си постнал,

после гледам тези статии-

https://www.telegraph.co.uk/business/2022/05/23/henry-kissinger-warns-against-defeat-russia-western-unity-sanctions/

https://www.mediapool.bg/voinata-sreshtu-ukraina-ruskite-sili-napredvat-v-donbas-obnovyava-se-news335921.html

Ами остава да изчакаме, за да разберем чия реалност е вярната  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...