Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Gergana'''

Въпрос относно аборт

Препоръчан отговор

Здравейте !!Правих аборт със знанието на родител ,на 17 години съм и искам да попитам нещо.Чувствам се възтановена вече и искам да започна да водя отново редовен полов живот.Притеснявам се относно някой въпроси:колко време след аборт може да възобновиш половите си контакти, искам да знам и най-сигурният начин за предпазване (чула съм че след аборт се забременява много по-лесно).Ще бъда благодана ако ми дадете компетентно мение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости da_vi_3ba_mamata

Стрино , ще ти дам компетентно мнение:

Това са глупости че след аборт се забременява по-лесно!Най-сигорният начин за предпазване си остава добрияти стар КОНДОМ!Знаешли какво всъщност представлява аборта- една леличка ти изтъргва плода и това е сиреч оборта не е катализатор.За времето за секс след аборт ще ти кажа утре като питам сестрами , тя прави аборт преди години , но беше на 21.А и след аборт пак можеш да си забременееш без усложнения - сега си се радваме на една хубаво бебе Марти :speak: да е живо и здраво!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте !!Правих аборт със знанието на родител ,на 17 години съм и искам да попитам нещо.Чувствам се възтановена вече и искам да започна да водя отново редовен полов живот.Притеснявам се относно някой въпроси:колко време след аборт може да възобновиш половите си контакти, искам да знам и най-сигурният начин за предпазване (чула съм че след аборт се забременява много по-лесно).Ще бъда благодана ако ми дадете компетентно мение .

Най-сигурния начин да не забременееш е да не правиш секс, освен сама със себе си ;) Сега сериозно - най-сигурният начин е чрез приемането на хапчета - противозачатъчни. Те не пазят от венерически болести, за това пък кондомът пази и от двете. Изобщо не е вярно че след аборт ще забременееш по-лесно, тукмо напротив - може и никога повече да не забременееш.

Но пък по-интересно ми е защо не си задала (или зададеш) тези въпроси на онзи, който ти е направил аборта? Мисля че един специалист по АГ може да ти даде най-компетентното мнение, още повече че и ще го направи след преглед и преценка на текущото ти състояние. Нали не смяташ, че редовните прегледи при гинеколог са излишни?

:)sad.gifsad.gif Жалко, че тези въпроси не ги задавате преди аборта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сам задала още този върос защото са минали два месеца от аборта и все още изпитвам някакъв страх и се връщам към спомена .Не смятам ,че прегледите са излишни и то в никакъв случай.Просто все още ми е много трудно .За това се обръщам към Вас sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не сам задала още този върос защото са минали два месеца от аборта и все още изпитвам някакъв страх и се връщам към спомена .Не смятам ,че прегледите са излишни и то в никакъв случай.Просто все още ми е много трудно .За това се обръщам към Вас sad.gif

Обръщаш се към нас... някакви непознати, дето тук-таме са чели по нещо вместо да отидеш и да се допиташ до професионалист?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обръщаш се към нас... някакви непознати, дето тук-таме са чели по нещо вместо да отидеш и да се допиташ до професионалист?

Защо не закриете раздела Здраве и Mедицина тогава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разочаровах се от отношението Ви sad.gif ,повече няма да се дипитвам до никого ......Просто търсех малко помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ,мила не се разочаровай,много млада си.

Ще те посъветвам да не избързваш с нова връзка.

Ще ти кажа и нещо друго, моя приятелка забременя ,

дори със спирала.Намери добър гинеколог,който да ти даде

компетентен съвет ,защото всичко е индивидуално.

Вярвай в хората ,които ще срещнеш,не губи надежда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай толкова с половите контакти.По принцип органа на който се прави кюретажа не зависи пряко от сексуалния контакт,но не е изключено да получиш контракции,от които да те заболи наново.Тъй като ти е изстъргана лигавицата на матката,то сега(или по-точно след кюретажа) тя е най-уязвима от инфекции,затова най-добре си ползвай презерватив,за твое успокоение,и бъди стриктна откъм хигиената.За това дали се забременява най-лесно след аборт-строго индивидуално е за всеки,защото причините са няколко:1.аборта е нещо което гинеколога прави със "затворени очи"(т.е. не вижда какво прави вътре в теб),следователно щетите които може да ти нанесе може да са нулеви,но може и да са огромни;2.изстърганата лигавица от матката е мястото където би се закрепила следващата оплодена яйцеклетка-така,че няма 100% вероятност да забременееш веднага след аборт;Има и още,но най-добре да ти поговори специалист за останалите неща :)и ......умната занапред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за подкрепата и за информацията !За напред ще бъда адски внимателна !Отново Ви благодаря !Помогнахте ми не само с информацията, но и ми дадохте сили (да не съм толкова тъжна и отчаяна)Пожелавам Ви само хубави неща :rolleyes: Специални благораности на "smirena" i "_sweet_" ,a i na ostanalite :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма 100% сигурност в никое предпазно средство, дори и кондом да е...

Просто няма...

Най-сигурния начин да не забременееш е да не правиш секс, освен сама със себе си :angry: Сега сериозно - най-сигурният начин е чрез приемането на хапчета - противозачатъчни. Те не пазят от венерически болести, за това пък кондомът пази и от двете. Изобщо не е вярно че след аборт ще забременееш по-лесно, тукмо напротив - може и никога повече да не забременееш.

Но пък по-интересно ми е защо не си задала (или зададеш) тези въпроси на онзи, който ти е направил аборта? Мисля че един специалист по АГ може да ти даде най-компетентното мнение, още повече че и ще го направи след преглед и преценка на текущото ти състояние. Нали не смяташ, че редовните прегледи при гинеколог са излишни?

:angry:sad.gifsad.gif Жалко, че тези въпроси не ги задавате преди аборта.

Хапчетата те променят хормонално...не са добри вредни са...не бих взимала после да заприличам на мъж, не мерси...

Миличка питай родителите си, те и без това знаят за аборта ти посъветвай се с тях те са отговорни реално за всичко...

От тяхното възпитание зависи и това какво ще направиш с живота си по-късно...Питай тях те знаят...

Фифа е напълно прав!

Защо не закриете раздела Здраве и Mедицина тогава

Това да ти прилича на кабинет по аборти?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо нападате момичето !

1-вия ми аборт беше на 17, след това имам още 7 или 8

+ една извънматочна бременност (причина - спирала !!!)

Според мен е добре да направиш консулт с гинеколог, и да ти предпише противозачатъчни.

Кондомът винаги може да се скъса, и не е никаква гаранция !

п.с. А това за забременяването след аборт, си е ИСТИНА !

Редактирано от MistressLinda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1-вия ми аборт беше на 17, след това имам още 7 или 8

+ една извънматочна бременност (причина - спирала !!!)

Според мен е добре да направиш консулт с гинеколог, и да ти предпише противозачатъчни.

Кондомът винаги може да се скъса, и не е никаква гаранция !

Точно това писах и аз, ако случайно не си прочела?!

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сама си си отговорила на въпроса-когато си готова-тогава

А в момента ти не си

Спомена няма да го заличиш никога-докато дишаш,докато си жива ти ще живееш с него

Съжалявам че съм толкова пряма,но това е истината

sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
все още изпитвам някакъв страх и се връщам към спомена .

За теб спомена е лош, а пак искаш да правиш секс? ;)

Как предполагаш, че може да стане? Вярно, че ако паднеш от коня, трябва да станеш и пак да го яхнеш за да не устава страх у теб от него, ама в случая говорим за сериозни неща. Явно психически все още не си "узряла" да водиш полов живот. Напоследък с доста такива жени се сблъсквам - разсъждават лекомислено, но понеже бюста им е порастнал и се мислят за много големи и знаещи, ама виждаш, че действителността е друга. Преди да започнеш отново да правиш секс трябва първо да порастнеш. И след като се начуиш да се пазиш - тогава може да решиш дали да легнеш с някой или не.

А това, което е написала MistressLinda ми се струва малко " 'фърчащо " 7-8 аборта..........при някой дори след 1-вия е невъзможно да забременеят после, така че най-важното е да се пазиш. Купи си нещо с батерии. Жените да кажат дали усещането е същото, но поне е най-безопасно. Но в крайна сметка ти си решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А това, което е написала MistressLinda ми се струва малко " 'фърчащо " 7-8 аборта..........при някой дори след 1-вия е невъзможно да забременеят после, така че най-важното е да се пазиш. Купи си нещо с батерии. Жените да кажат дали усещането е същото, но поне е най-безопасно. Но в крайна сметка ти си решаваш.

Аз не говоря глупости....след като съм го написала, значи е така !

Едно време никой не ползваше презервативи.

Сега е друго време, има най-различни средства за предпазване не

нежелана бременност.

При всеки аборт има риск за жената от по-нататъшно безплодие !!!

Редактирано от MistressLinda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е. Прабаба ми едната има 7 родени деца и 7 аборта. Възможни са. Познавам жена - роднина, която много искаше да си има второ детенце и докато опитваше имаше 13 спонтанни аборта. Накрая се сдоби с момченце.

Сега на въпроса на момиченцето - след аборт поне 1 месец се въздържай от сексуални контакти. Възстановяването е в тези граници, но все пак ти си мъничка още, при теб може още време да е необходимо, затова наистина се посъветвай със специалист АГ.

Няма такъв контрацептив, който да ти осигури 100%-ва гаранция. Просто няма такъв. Така че се люби само с любим, ако не искаш повече аборти - това е моят съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хапчетата те променят хормонално...не са добри вредни са...не бих взимала после да заприличам на мъж, не мерси...

Хапчетата отдавна вече нямат тези толкова страшни странични ефекти, от които се страхуваш - окосмяване и надебеляване. Даже напротив - модерните контрацептиви понякога намалят окосмяването. Все пак си имат своите минуси, затова се изписват от лекар, след подробна консултация и преглед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това последното е много вярно. От личен опит ти казвам, че единствения страничен ефект при мен беше намаляване на либидото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пия противозачатъчни от известно време и това не ми е за първи път, т.е. преди години пак съм взимала, с лекарско предписание, естествено. Със сигурност мога да кажа, че не приличам на мъж cool.gif , дори нещо повече, хапчетата са единственото ми спасение и облекчение от тежкия ми менструален цикъл. За мен, при постоянен сексуален партньор, хапчетата са най-доброто противозачатъчно средство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това последното е много вярно. От личен опит ти казвам, че единствения страничен ефект при мен беше намаляване на либидото.

Кофти късмет, при някои е обратното (ела да видиш приятелката ми :) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не стават и за разсеяни като мен - все ще забравя някое хапче...

Инфи, мен ме спасява само алармата на телефона biggrin.gif Случвало ми се е след няколко часа да се чудя дали съм си взела хапчето ohmy.gif , но тъй като на самата опаковка си пише кое хапче за кой ден от седмицата е, трудно е да се обърка човек (дори и разсеяни като мен :wors: ). Абсолютно никакви странични реакции не съм забелязала до сега.

Редактирано от desert_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега на въпроса на момиченцето - след аборт поне 1 месец се въздържай от сексуални контакти. Възстановяването е в тези граници

Съгласна съм.Преди почти 2 години направих спонтанен аборт и се наложи кюртаж.След това лекарят ми каза да се въздържам от вагинални контакти 30-40 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И не само - при някои се наблюдава дори увеличаване на гръдната обиколка ))

Ангелче, страничните ефекти като окосмяване бяха последно в едновремешния Гравистат, преди 100 години.

Хехе, значи аз няма и да ги докосна иначе става лошо не са за мен... biggrin.gif

Инфи, не мисля, че преди толкова много време, но да кажем преди 4-5 да...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях бременна в първият месец, но направих на коледа спонтанен аборт.

Та въпросът ми е следният, кога мога да реша отново да опитам с моят да си имаме малко сладко бебче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...