Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

:handshake: Причината може да е в инсталационния ти диск, ако е дефектен. Намери тестван от другиго оригинален Windows XP SP2 (Pro или Home Edition). Ако и тогава не се справиш с инсталацията, потърси помощ от по-вещ приятел. Основанията ми за този съвет са липсата на показания за хардуерен проблем и усещането, че ти липсва опит.

:handshake: Не се обиждай, ако съм сгрешил за последното. Много хора са станали "закоравели компютърджии" след една-две години в Калдата. Догодина и ти ще помагаш.

;) Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

;) Причината може да е в инсталационния ти диск, ако е дефектен. Намери тестван от другиго оригинален Windows XP SP2 (Pro или Home Edition). Ако и тогава не се справиш с инсталацията, потърси помощ от по-вещ приятел. Основанията ми за този съвет са липсата на показания за хардуерен проблем и усещането, че ти липсва опит.

:) Не се обиждай, ако съм сгрешил за последното. Много хора са станали "закоравели компютърджии" след една-две години в Калдата. Догодина и ти ще помагаш.

:) Успех!

Мерси за съвета :) - аз не претендирам да съм "закоравел компютърджия", просто споделям какво съм пробвал...

По въпроса - вчера след успешно форматиране на C: и D: с Partition Magic инсталирах друг Windows XP SP2 и доволен започнах да качвам драйвърите и т.н. Рестартирах PC - то и познайте какво стана - след 5-6 мин зареждане на Win-a накря се зареди, като започнаха да излизат съобщения за липсващи файлове и накрая заби. Рестартирах и резултата беше, че повече не можа да се зареди Win-a и както се досещате, трябваше да почна отначало мъките... Е да, но след като пробвах да форматирам отново първо C: с Win-a при самата инсталация беше неуспешно, като стигна до 20% и след 15-на мин. ми изкара съобщение, че формата е неуспешен, тъй като харда е бил повреден?!! Пробвах след това с D: - същата работа! Пробвах с Partition Magic и от там си ги форматирах успешно, но след това през WIn-a пак ми даде същата грешка и съобщение, че харда е повреден! Тествах харда за грешки с Partition Magic и не открива такива. Моля, някой по-вещ приятел да ме посъветва какво да направя сега? :) Може проблема да се реши ако форматирам целия диск, но аз искам да избегна това по възможност...

Редактирано от zavoevatelll (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е състоянието сега, не си довършил май. Намери си едно лайв сиди, както по-горе те посъветваха и освен друго направи и мемтест, да не се окаже някоя повредена памет.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво е състоянието сега, не си довършил май. Намери си едно лайв сиди, както по-горе те посъветваха и освен друго направи и мемтест, да не се окаже някоя повредена памет.

Все повече си мисля, че клони към някакъв подобен проблем - ще тествам довечера. Като се замисля, докато работеше доскоро PC-to на доста пъти ми се е случвало да има "system crash", но тъй като бях сложил AntiCrash (велика програмка) и ми ги оправяше, без да се стига до проблеми - просто програмката си блокира проблема в реално време, оправя го и продължаваш да си работиш, без да ти се срива всичко. Но май трябваше да обърна внимание по-рано... Заблудих се с това, че тези crash-ове не бяха нещо сериозно и ги пренебрегвах...

Здравей и добре дошъл във форума!

Добро впечатление ми прави, че си дал подробно инфо за проблема си (за разлика от повечето) и така улесняваш съфорумците... и въпреки това ми е малко объркано...

При инсталация, дето ти дава грешката и safe mode, това още при първия рестарт ли (след копирането на файловете)? А с друг Уин пробвал ли си да инсталираш и сигурен ли си, че този работи без проблеми?

П.П. Сигурен ли си, че си форматирал Ц: и Д: успешно? Щом се опитва да сканира Д-то, пробвай (най-лесно от буут дискета за 98 или LiveCD) да направиш ПЪЛЕН скан на D:! А може и на Ц...

Здравей,

това със safe mode ми го даде още при първия рестарт. А колкото до сканираането на D:, което сам си прави - пак се повтори и сега, след успешната инсталация... Ще пробвам с LiveCD...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета :clap: - аз не претендирам да съм "закоравел компютърджия", просто споделям какво съм пробвал...

По въпроса - вчера след успешно форматиране на C: и D: с Partition Magic инсталирах друг Windows XP SP2 и доволен започнах да качвам драйвърите и т.н. Рестартирах PC - то и познайте какво стана - след 5-6 мин зареждане на Win-a накря се зареди, като започнаха да излизат съобщения за липсващи файлове и накрая заби. Рестартирах и резултата беше, че повече не можа да се зареди Win-a и както се досещате, трябваше да почна отначало мъките... Е да, но след като пробвах да форматирам отново първо C: с Win-a при самата инсталация беше неуспешно, като стигна до 20% и след 15-на мин. ми изкара съобщение, че формата е неуспешен, тъй като харда е бил повреден?!! Пробвах след това с D: - същата работа! Пробвах с Partition Magic и от там си ги форматирах успешно, но след това през WIn-a пак ми даде същата грешка и съобщение, че харда е повреден! Тествах харда за грешки с Partition Magic и не открива такива. Моля, някой по-вещ приятел да ме посъветва какво да направя сега? :) Може проблема да се реши ако форматирам целия диск, но аз искам да избегна това по възможност...

1. Разбрах, че си на "ти" с компютрите.

2. Сега показваш, че и българският ти език е на същото ниво. Това е не по-малко похвално. laugh.gif

3. Вече ти дадох единствения полезен съвет, който би ти помогнал.

4. Сега получаваш още един безплатен: "Никога не захапвай протегната за помощ ръка!".

5. Следващите са платени.

Закоравял - закоравели, умрял - умрели, заподозрян - заподозрени, недозрял - недозрели ...

Приятно форматиране, докато ти дойде акълът в главата. По обясними причини нямаш приятел, който да ти помогне. Ще трябва да преформатираш и себе си. Това не е съвет, а пожелание. Не обичам хората да страдат, дори ако причина за това е собствената им злоба. Е, не на всички може да се помогне...

Взимам назаем от Night_Raven

Няма ненаказано добро...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси за съвета :headphones: - аз не претендирам да съм "закоравел компютърджия", просто споделям какво съм пробвал...

По въпроса - вчера след успешно форматиране на C: и D: с Partition Magic инсталирах друг Windows XP SP2 и доволен започнах да качвам драйвърите и т.н. Рестартирах PC - то и познайте какво стана - след 5-6 мин зареждане на Win-a накря се зареди, като започнаха да излизат съобщения за липсващи файлове и накрая заби. Рестартирах и резултата беше, че повече не можа да се зареди Win-a и както се досещате, трябваше да почна отначало мъките... Е да, но след като пробвах да форматирам отново първо C: с Win-a при самата инсталация беше неуспешно, като стигна до 20% и след 15-на мин. ми изкара съобщение, че формата е неуспешен, тъй като харда е бил повреден?!! Пробвах след това с D: - същата работа! Пробвах с Partition Magic и от там си ги форматирах успешно, но след това през WIn-a пак ми даде същата грешка и съобщение, че харда е повреден! Тествах харда за грешки с Partition Magic и не открива такива. Моля, някой по-вещ приятел да ме посъветва какво да направя сега? :headphones: Може проблема да се реши ако форматирам целия диск, но аз искам да избегна това по възможност...

1. Разбрах, че си на "ти" с компютрите.

2. Сега показваш, че и българският ти език е на същото ниво. Това е не по-малко похвално. laugh.gif

3. Вече ти дадох единствения полезен съвет, който би ти помогнал.

4. Сега получаваш още един безплатен: "Никога не захапвай протегната за помощ ръка!".

5. Следващите са платени.

Закоравял - закоравели, умрял - умрели, заподозрян - заподозрени, недозрял - недозрели ...

Приятно форматиране, докато ти дойде акълът в главата. По обясними причини нямаш приятел, който да ти помогне. Ще трябва да преформатираш и себе си. Това не е съвет, а пожелание. Не обичам хората да страдат, дори ако причина за това е собствената им злоба. Е, не на всички може да се помогне...

Взимам назаем от Night_Raven

Няма ненаказано добро...

Виждам, че освен много добри познания и сферата на компютрите си експерт и в лексиката!!! Ако всички в този форум бяха така "остроумни" както си ти, съветите тук щяха да са от типа - "потърси помощ от по-вещ приятел", "обърни се към някоя специализирана фирма за съвет и им плати", "ти си прекалено тъп, за да се справиш, така че няма смисъл да ти обяснявам", "виж какво, първо прочети достатъчно и след това питай!!! то вярно, че сега имаш проблем и трябва да го решиш веднага, но все още не си готов - имаш доооста да почетеш още!!!!!"

Дааа, това е типичен пример за "протегната за помощ ръка"!!!

Както и да е, благодаря за помощта на останалите хора от форума - ivankrivodol, GFreeman, dakata и hvasilev!!!

Колкото до приятели, които да ми помогнат - имам достатъчно, но проблемите се появиха във вторник и не исках да ангажирам някой (който на следващия ден е на работа), да идва в нас към 10 вечерта, за да изгуби 1 час, за нещо което бих могъл да оправя и аз, с малко помощ от хората в този форум...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виждам, че освен много добри познания и сферата на компютрите си експерт и в лексиката!!! Ако всички в този форум бяха така "остроумни" както си ти, съветите тук щяха да са от типа - "потърси помощ от по-вещ приятел", "обърни се към някоя специализирана фирма за съвет и им плати", "ти си прекалено тъп, за да се справиш, така че няма смисъл да ти обяснявам", "виж какво, първо прочети достатъчно и след това питай!!! то вярно, че сега имаш проблем и трябва да го решиш веднага, но все още не си готов - имаш доооста да почетеш още!!!!!"

Дааа, това е типичен пример за "протегната за помощ ръка"!!!

Както и да е, благодаря за помощта на останалите хора от форума - ivankrivodol, GFreeman, dakata и hvasilev!!!

Колкото до приятели, които да ми помогнат - имам достатъчно, но проблемите се появиха във вторник и не исках да ангажирам някой (който на следващия ден е на работа), да идва в нас към 10 вечерта, за да изгуби 1 час, за нещо което бих могъл да оправя и аз, с малко помощ от хората в този форум...

Не отавай с грешното впечатление, че няма хора тук, които искат да ти помогнат.

Продължавам да си мисля, че C: и D: така си стоят неформатирани (нищо, че партишън меджика ти казва, че е успешен формата), щом като пак ти сканира дето... Но сканът при стартиране на компа е quick(бърз), затова първият ми съвет е отново (ако още не си го направил) да пуснеш ПЪЛЕН скан диск на ВСИЧКИТЕ устройства... От командния ред(до него може да стигнеш от бутваща дискета примерно) пишеш следното:

chkdsk C: /f

и така за всичките устройства... и след това отново пробвай да преинсталираш...

Ако и така не се оправи може да провериш за състоянието на харда с някоя от много програмки... да речем от хиренсбут СД, HD Regenerator и т.н.

И в краен случай остава варианта, да си изтриеш всичките партишъни, пълен формат и наново.... А ако се окаже хардуерен проблем, тъй като ти е в гаранция, по-добре направо го носи в сервиза, така и да си спасиш инфото на Е:-то се пак... :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не отавай с грешното впечатление, че няма хора тук, които искат да ти помогнат.

Продължавам да си мисля, че C: и D: така си стоят неформатирани (нищо, че партишън меджика ти казва, че е успешен формата), щом като пак ти сканира дето... Но сканът при стартиране на компа е quick(бърз), затова първият ми съвет е отново (ако още не си го направил) да пуснеш ПЪЛЕН скан диск на ВСИЧКИТЕ устройства... От командния ред(до него може да стигнеш от бутваща дискета примерно) пишеш следното:

chkdsk C: /f

и така за всичките устройства... и след това отново пробвай да преинсталираш...

Ако и така не се оправи може да провериш за състоянието на харда с някоя от много програмки... да речем от хиренсбут СД, HD Regenerator и т.н.

И в краен случай остава варианта, да си изтриеш всичките партишъни, пълен формат и наново.... А ако се окаже хардуерен проблем, тъй като ти е в гаранция, по-добре направо го носи в сервиза, така и да си спасиш инфото на Е:-то се пак... ;)

:) GFreeman, ако ти беше пред неговия компютър, проблемът му отдавна щеше да бъде решен, но човекът очевидно иска сам да се справи. Няма лошо, неволята учи. Никой не се е родил научен, но собственото безсилие е едно от нещата, с които човек най-трудно се примирява.

:) Приятни събота и неделя на всички!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не просто след като го инсталираш отово трябва да го активираш. А то всъщност актовирането ти трябва най вече заради ъпдейтите на ОС-а или интернет експлорер-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:clap: GFreeman, ако ти беше пред неговия компютър, проблемът му отдавна щеше да бъде решен, но човекът очевидно иска сам да се справи. Няма лошо, неволята учи. Никой не се е родил научен, но собственото безсилие е едно от нещата, с които човек най-трудно се примирява.

:clap: Приятни събота и неделя на всички!

Виждам, че продължаваш да "остроумничиш", въпреки че бях достатъчно ясен относно твойте съвети. Ще те помоля да "протягаш ръка за помощ" в друга тема. Относно проблема - реших го с LiveCD, след което сложих Win SP2, който е проверен от други хора и си работи без проблеми на много машини (даде ми го приятел, който се занимава с поддръжка на PC-та). Качих всички драйвъри и след рестарт отново изпаднах в старата ситуация - замръзна при зареждането и умря. Направих тест на паметта, който мина успешно, след което с HD Regenerator чекнах харда и се оказа, че има доста лоши сектори - за една нощ скан е проверил 3 ГБ и до момента има 67 лоши сектора. Явно диска е бил причината за всичките ми проблеми и ще го нося във фирмата да го сменят. Диска е Maxtor 300 GB 7200. Не го препоръчвм на никой...

Редактирано от zavoevatelll (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виждам, че продължаваш да "остроумничиш", въпреки че бях достатъчно ясен относно твойте съвети. Ще те помоля да "протягаш ръка за помощ" в друга тема. Относно проблема - реших го с LiveCD, след което сложих Win SP2, който е проверен от други хора и си работи без проблеми на много машини (даде ми го приятел, който се занимава с поддръжка на PC-та). Качих всички драйвъри и след рестарт отново изпаднах в старата ситуация - замръзна при зареждането и умря. Направих тест на паметта, който мина успешно, след което с HD Regenerator чекнах харда и се оказа, че има доста лоши сектори - за една нощ скан е проверил 3 ГБ и до момента има 67 лоши сектора. Явно диска е бил причината за всичките ми проблеми и ще го нося във фирмата да го сменят. Диска е Maxtor 300 GB 7200. Не го препоръчвм на никой...

Някои хора сами привличат неприятностите към себе си. Радвам се, че не си един от тях, защото и Господ не може да им помогне...

Приятна вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Да видим дали някои може да помогне!

И така имам 2 диска,системния и другия ,които сам го разделил на 3 части.

след преинсталирането на Хп на сиистемния,на един от дяловете при mp3 се получи следното : едни ваобще не трагват ,други трагват но има разлика в това , името на фаила не савпада с изпалнителя.а филмите изобщо не трагват.

ако някои може да помогне и да каже защо се получи така .Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмите не ти тръгват, защото нямаш кодеци. Може и за това да не тръгват някои mp3-ки. Но проблема с mp3-ките може да се окаже и по-серзиозен. Сложи някакъв пакет с кодеци като K-Lite примерно и кажи какво се е получило. А за това нещо с името на файла и това, което се изписва на плейъра за изпълнител и всичко останало е Tag-а за информация на mp3-ката. Не е нищо притеснително. Има един тон програми за промяна на този так. Обикновенно чрез плейъра с който слушаш музика. Не е нищо страшно.

Редактирано от Bfaf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре е да уточниш, какво да се разбира под "не тръгват", как си направил преинсталацията (със/без формат) и т.н.

преинсталацията е със формат. абе всичко е миш маш.Отварям фаила с винампа и тишина,няма никои,фаила си е там но не свири.много е странно ,поне за мен .има фаилове които не им показва времетраенето и свирят вярно че се разминават изпълнителя и името на файла,има такива на които времетраенето в папката е едно ,а в винампа е друго и бит реита е с едни ненормални стоиности от рода на 499,513.653 и т.н.забелязах и друго имах някои мп3 и филми които си бяха наред и реших да ги преместя в нова папка на същия дял ,след местенето отново не може да се чуе и види нещо.

Филмите не ти тръгват, защото нямаш кодеци. Може и за това да не тръгват някои mp3-ки. Но проблема с mp3-ките може да се окаже и по-серзиозен. Сложи някакъв пакет с кодеци като K-Lite примерно и кажи какво се е получило. А за това нещо с името на файла и това, което се изписва на плейъра за изпълнител и всичко останало е Tag-а за информация на mp3-ката. Не е нищо притеснително. Има един тон програми за промяна на този так. Обикновенно чрез плейъра с който слушаш музика. Не е нищо страшно.

K-lite e инсталиран но не трагват, а за tag-a добре ,но там няма никакво инфо,всички полета са празни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омотан FAT/MFT вероятно, на FAT32 или NTFS си? С какво си променял/пипал дяловете? chkdsk вероятно ще оправи нещо, но аз не бих рискувал да започна каквито и да е процедури за оправяне преди да направя бакъп на всичко на друг диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Омотан FAT/MFT вероятно, на FAT32 или NTFS си? С какво си променял/пипал дяловете? chkdsk вероятно ще оправи нещо, но аз не бих рискувал да започна каквито и да е процедури за оправяне преди да направя бакъп на всичко на друг диск.

На NTFS сам .Да си кажа честно вече не си спомням но мисля че беше acronis partition expert 2003

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се извинявам за тъпия въпрос. Изчетох многоинформация но все още имам неясноти. Извинявам се но и изписаното в този форум не ми помогна, така че някои от знаещите да ми отговори.

Та към проблема! В момента имам два win-a на двата диска C и D. Искам да ги форматирам със системна дискета и след това да сложа WinXP.

Моля да пишат хора които са правили подобно нещо и са сигурни че няма да ме объркат. Ако може напишете какво трябва да направя стъпка по стъпка.

Ще използвам системна дискета за WinXP Pro SP2. (6 дискети)

Другият ми въпрос е след формата на двата диска ще трябва ли да ги разделям на партишъни наново и ако вече са разделени това ще се запази ли и след формата. Наново ли ще трябва да задавам фаиловата система FAT32 или вече си е зададено.

И последният ми въпрос е когато сложа Win-a на C след като се зареди автоматично ли ще открие форматирания диск D.

Ако има неясноти пак ще питам. Само моля отговорете ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това обясни някои от въпросите ми. Само ако може кажете ми трябва ли да правя нови партищъни след формата и дали след формата на втория диск тои ще се зареди автоматично и при формат от дискета трябват ли ми SCSI и RAID драивери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диск D няма да ти се изтрие след формата. :huh: Просто няма никаква причина да става това. :down:

Когато слагаш Windows XP при самото инсталиране ще те пита дали искаш да форматираш диск C. :hush: Когато го форматираш можеш да си избереш дали да е FAT32 или NTFS. :nono:

Ако имаш още въпроси пиши. :clap:

ПП много неща няма да са ти ясни преди да го преисталираш, но след като вече си го правил няколко пъти всичко ще ти стане ясно. :doh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси и на двама ви. След като прочетох тук таме реших че е по ъдачно да го boot-на от bootableCD отколкото от дискета. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да инсталирам windows sp2 proffesional дънната платка е asrock със socet 775, HHD 300 GB,RAM 1 GB(2x512) 533 Mhz dual chanel, видео карта Ge Force 7600 GS 256 Mb. та мисълта ми е, понеже пробвах да инсталирам windows sp2 proffesional 32 битов, но не стана показва ми съобщение, че не може да продължи инсталацията и че трябва да се проверя настройките на хард диска. аз погледнах всички настройки, но според мен няма никакъв проблем.искам да разбера задължително ли трябва да се инсталира windows на 64 битова основа или може и на 32 битова. доколкото знам процесора е с работна честота 1,86 Gh. другото, което видях през плексигласа сложен на кутията, че леко едната букса на един от кабелите е леко преместена навън, но пък видях в биоса, че отчита хард диска!!! благодаря ви предварително за помощта!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hard disk sata 2 . нямам дискета за да инсталирам хард диска имам само диск за дънната платка и като го сложа ми иска такава дискета. откъде да намеря такава дискета, че да инсталира драйверите/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване