Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Сигурен ли си, че файловете на дискетата се четат? Възможно е при копирането на файловете върху дискетата да е станала грешка или самата дискета да е повредена. Не си писал как точно си качил тези файлове върху дискетата; повечето призводители на дънни платки предлагат специална програма, която създава такава дискета, можеш да опиташ с програмата от твоето дъно (ако беше казал какъв модел е, досега можеше да получиш връзка към съответната програма).

Направих дискетата с такава програма. Без дискета WindowsCD-о не открива харда, а след като я сложа всичко върви нормално до проблема с файловете, така че би трябвало да се чете.

Дъното ми е ASUS P4S800D-X, CPU-Intel Celeron 2.13 GHz, , RAM-DDR 512 MB 400 MHz, HDD-SATA 80GB, GeForce FX5500

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Не знам какво си правил, но аз току-що свалих от сайта на ASUS (тук, тук, тук, тук или тук - по твой избор) програмата за създаване на дискетата. След като разархивираш архива, отваряш папката DriverDisk и стартираш MakeDisk.exe. Посочваш флопито (в моя случай - устройство B: ) и програмата си копира необходимите файлове. Както и да ги гледам, май са повече от посочените от теб:

B:\>dir /s /b

B:\TXTSETUP.OEM

B:\SISRAID

B:\RAID

B:\RAID\win98me

B:\RAID\180OB

B:\RAID\180

B:\RAID\win98me\sisraid.cat

B:\RAID\win98me\sisraid.INF

B:\RAID\win98me\sisraid.mpd

B:\RAID\180OB\winxp

B:\RAID\180OB\win2000

B:\RAID\180OB\winxp\property.dll

B:\RAID\180OB\winxp\sisraid.cat

B:\RAID\180OB\winxp\SISRaid1.INF

B:\RAID\180OB\winxp\sisraid1.sys

B:\RAID\180OB\win2000\property.dll

B:\RAID\180OB\win2000\sisraid.cat

B:\RAID\180OB\win2000\SISRaid1.INF

B:\RAID\180OB\win2000\sisraid1.sys

B:\RAID\180\winxp

B:\RAID\180\win2000

B:\RAID\180\winxp\property.dll

B:\RAID\180\winxp\sisraid.cat

B:\RAID\180\winxp\SISRaid.INF

B:\RAID\180\winxp\sisraid.sys

B:\RAID\180\win2000\property.dll

B:\RAID\180\win2000\sisraid.cat

B:\RAID\180\win2000\SISRaid.INF

B:\RAID\180\win2000\sisraid.sys

Опитай с посочената програма и кажи дали върши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си наново драйверите за дъното ти от тук ! Може да опиташ да вградиш драйверите в инсталационния диск на Win-a чрез програмата nLite! В полето Select series на линка който съм ти дал избери Socket478 ! Не си уточнил производителя на хард-диска!

Редактирано от dakata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дай подробна информация за конфигурацията ти! Преинсталирал съм на подобно PC, но беше преди 1-2 години! Помня, че трябваше да изтегля User manual-а за дънната платка и инсталацията се получи чак след промяна настройките на биос-а! Проблема ти е подобен на този тук!

Let's start with your BIOS. The onboard battery should have helped the system remember your settings, but maybe that didn't happen. Check in BIOS to make sure that the controllers you are using for the RAID setup are still set to RAID and that the RAID drives are your boot drives.

Доколкото разбирам, на последния ред пише следното: Проверете в биос-а за да бъдете сигурен, че контролера, който използвате за Raid setup e настроен за Raid и че Raid устройствата са вашите стартиращи устройства!

Съмнявам се да имаш 3 или повече харда в RAID масив,така ,че влез в биос и намери настройката за SATA и RAID, бъди умно момче и натисни SATA, надявам се проблемът да изчезне.Успех.И после никаква дискетка или F6!!!

Редактирано от thomson (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в БИОС-а и там търси OnChip Sata Controller ! В Configuration options избери Enabled!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Влез в БИОС-а и там търси OnChip Sata Controller ! В Configuration options избери Enabled!

OnChip Sata Controller е Enabled по подразбиране и не съм го променял. Колкото до nLite казах че в момента зареждам от СД и не мога да инсталирам кавото и да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) От самото начало ми мирише на дефектна дискета. Може и прехвърлянето на файловете върху нея да не е било довършено. Общо взето съфорумците са изчерпали възможностите, така че се опитай да бъдеш по-внимателен при инсталацията. Първото и основно нещо е да прочетеш всичко за BIOS, за да няма за теб в нея (да, в нея, а не в него?!? ;) ) бели полета. Запознай се с географията на дънната платка, за да можеш да провериш, дали тя е конфигурирана правилно. Намери си бутващ диск, за да тестваш хардуера на машината си. Ако и твърдият диск е 100% изправен, а той прилича на такъв, започвай с инсталацията и подавай винаги правилната информация на инсталиращата програма, иначе в един момент ще си хвърлиш компютъра през прозореца.

Ако не знаеш английски или се чувстваш несигурен в знанията си, плати на някого да ти помогне. Запомняй всичко, което прави, за да се чувстваш в свои води следващия път.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) От самото начало ми мирише на дефектна дискета. Може и прехвърлянето на файловете върху нея да не е било довършено. Общо взето съфорумците са изчерпали възможностите, така че се опитай да бъдеш по-внимателен при инсталацията. Първото и основно нещо е да прочетеш всичко за BIOS, за да няма за теб в нея (да, в нея, а не в него?!? ;) ) бели полета. Запознай се с географията на дънната платка, за да можеш да провериш, дали тя е конфигурирана правилно. Намери си бутващ диск, за да тестваш хардуера на машината си. Ако и твърдият диск е 100% изправен, а той прилича на такъв, започвай с инсталацията и подавай винаги правилната информация на инсталиращата програма, иначе в един момент ще си хвърлиш компютъра през прозореца.

Ако не знаеш английски или се чувстваш несигурен в знанията си, плати на някого да ти помогне. Запомняй всичко, което прави, за да се чувстваш в свои води следващия път.

Успех!

Май темата наистина се изчерпа. Да понауча нещо за BIOS наистина ще е добре, но искам да напомня нещо: още в началото помолих някой да ми каже къде да копирам 4-те липсващи файла които вече съм споменал поне 2-3 пъти, мисля че ако разбера къде точно да ги поставя целия проблем ще се елиминира. Просто потърсете хора! Start->Search МОЛЯ ВИ sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май темата наистина се изчерпа. Да понауча нещо за BIOS наистина ще е добре, но искам да напомня нещо: още в началото помолих някой да ми каже къде да копирам 4-те липсващи файла които вече съм споменал поне 2-3 пъти, мисля че ако разбера къде точно да ги поставя целия проблем ще се елиминира. Просто потърсете хора! Start->Search МОЛЯ ВИ sad.gif

[/quotе

Файловете , които ти изписва че липсват , са от драйвера за sata-та, те трябва да са на инсталационната дискета.

За да не може да ти ги разчете най вероятно :

1 не ти е наред дискетата и (или) флопито

2 не е записан точния драйвер

ако си го инсталирал и преди със същия драйвер , 2-ро отпада .

Направи си нова дискета , смени и флопито и трябва да стане .Успех

P.S.файловете които търсиш ги има в инсталационния диск за твоето дъно , няма как да ги има в уиндоса , нали затова е дискетата- драйвер за райд контролера .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Файловете , които ти изписва че липсват , са от драйвера за sata-та, те трябва да са на инсталационната дискета.

За да не може да ти ги разчете най вероятно :

1 не ти е наред дискетата и (или) флопито

2 не е записан точния драйвер

ако си го инсталирал и преди със същия драйвер , 2-ро отпада .

Направи си нова дискета , смени и флопито и трябва да стане .Успех

P.S.файловете които търсиш ги има в инсталационния диск за твоето дъно , няма как да ги има в уиндоса , нали затова е дискетата- драйвер за райд контролера .

Знам че са драйвери. Днес смених дискетата, но отново не стана. Драйвера го записах чрез специална програма върху диска на дъното. Питам къде трябва да се намират върху Уиндоуса за да ги копирам от дискетата ръчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направи ли това, което съм написал в това мнение? Какъв е резултата?

Аз би трябвало да съм направил дискетата с подобна програма. Беше върху диска на дъното. Истина е, че файловете върху дискетата са повече, но аз имах проблем само с въпросните 4

Редактирано от ko_drugo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не осмисляш всичката информация, която ти се подава, а само тази, която ти харесва или считаш за нужна, едва ли ще намериш късия път, затова поемай по дългия, иначе и след седмица ще си там, където си сега.

Червеното е хубав цвят, но в дадения случай действа отблъскващо. Дано не всички мислят така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ko_drugo - файловете лесно ще им намерим мястото, sysraid.sys отива в \windows\system32\drivers

sisraid.cat - C:\WINDOWS\system32\CatRoot\{F750E6C3-38EE-11D1-85E5-00C04FC295EE} не съм сигурен дали е нужно, и дали идентификатора няма да е друг при теб

property.dll - вероятно в C:\WINDOWS\system32 и/или C:\WINDOWS\system32\drivers.

но това няма да ти помогне с 95% сигурност. Ще трябва и да копираш веднага след края на TEXT SETUP частта в c:\ sysraid.sys и да го преименуваш на NTBOOTDD.SYS като изтриеш съществуващият ако има такъв.

Мисля че проблема ти идва от инсталационният диск, малко наизуст говоря, но си спомням нещо от сорта че ако в диска вече има драйвери за въпросният контролер, но част от тях или записите за тях липсват инсталатора няма да познае диска, затова и ти иска дискета. Но макар че му даваш драйверите, той продължава да си ги търси на диска, а там ги няма. За да ти отговоря по- точно ще ми трябва файла txtsetup.sif от диска, както и всичките файлове от дискетата. А и си е и ровене. Мисля че ако намериш диск с чист XP SP2, без никакви интегрирани драйвери, орязани неща и прочее ( оригинален е малко над 700MB) и тогава дадеш драйверите с дискета ще стане.

Също имаше и някаква хава с настройките в БИОС, видях че си погледнал за SATA controller enabled, но провери ли дали е в RAID режим? И какви други опции има освен RAID? Опита ли да смениш и това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгледа ще е най добре да намеря друго копие на Уиндоус. До колкото си спомням, когато ми хо инсталираха за пръв път всичко мина без проблем, дори и разни дискети не бяха нужни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Еми аз имам същия проблем.

Дава виндоуса ,че зарежда драйвери, файлове и какво ли още не.И Като се стигне до момента в кой трябва да си избера на кой партишън да го сложа никъде не ми разрешава.Включително и на ATA диск.Другия ми е САТА.Не може да се форматне диска от там.Затва през ДОС-а го правя и ми покава , че е NTFS.Оаче пак не ще.Исках да сложа едно УБУНТО никааакви ядове.

Нямам флопи за дискета.

Някакви идеи , че луднах вече ?

Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да ползвате дискета може да пробвате да включите драйверите директно на същия инсталационен диск:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=8728

http://www.hardwarebg.com/forum/showpost.p...amp;postcount=9

Алтернативно решение на проблема: плащате на фирмата, която е сложила гаранционната лепенка за да я отлепи, да инсталира Windows-а и пак да я залепи.

Редактирано от Валентин Стойков (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм,баце слушай сега кво ще ти предложа аз вариант едно това което каза Валентин ,ще платиш пари и си готов(ще платиш още пари и може пред тебе да го праят да се учиш :hush: ) , или сложи си диска бе човек и не му давай рестарт смисъл изчакай да ти зареди диска и като ти го зареди просто кликни да се инсталира нали е буутващ :) ,ако така не стане (СД-то :) ) .. та тва е ощо зето из темите има хора които напипаха проблема,аз мойто пс също е с SATA, и си го прейнсталвал и по двата начина , така че имам чуството че донякъде грешката е и в теб..ае успех :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте! Днеска си взех нов компютър, обаче се оказа че е инсталиран линукс на него. Тъй като за пръв път в живота си виждам линукс, някой ще ми обясни ли как да го разкарам за да си инсталирам windows xp?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stompspam.gif2.7 Всякаква форма на spam (нежелани съобщения) е забранена, било то чрез постове или лични съобщения. Това включва всякакви реклами, верижни писма и др. съобщения, изключващи тема за помощ или обсъждане, или лична кореспонденция. Избутването на тема от автора й (bumping) не е разрешено с изключение на един пост в рамките на 48 часа. Този вид спам се определя като пост след последният ви пост, който не е уместен и не носи никаква нова (коригирана, допълнена) информация по темата.

2.8 Не са желателни безсъдържателните мнения ("Хахахахахахаха", "Жестоко е!", "Много яко", "Харесва ми!", емотиконки и т.н.) и теми. Нека подобни мнения бъдат придружавани с обосновка.

Редактирано от stanley56
Нарушение на правилата на форума (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намираш си ХП диск, сериен и всичко е ОК. При инсталацията Уинът ще ти форматира харда и ще изтрие Линукса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
To remove Linux from your computer and install Windows XP, follow these steps:

1. Remove the native, swap, and boot partitions used by Linux:

a. Start your computer with the Linux Setup floppy disk, type fdisk at the command prompt, and then press ENTER.

NOTE: For help with using the Fdisk tool, type m at the command prompt, and then press ENTER.

b. Type p at the command prompt, and then press ENTER to display partition information. The first item listed is hard disk 1, partition 1 information, and the second item listed is hard disk 1, partition 2 information.

c. Type d at the command prompt, and then press ENTER. You are then prompted for the partition number that you want to delete. Type 1, and then press ENTER to delete partition number 1. Repeat this step until all the partitions have been deleted.

d. Type w, and then press ENTER to write this information to the partition table. Some error messages may be generated (because information is written to the partition table), but they should not be significant at this point because the next step is to restart the computer and then install the new operating system.

e. Type q at the command prompt, and then press ENTER to quit the Fdisk tool.

f. Insert either a bootable floppy disk or the bootable Windows XP CD-ROM, and then press CTRL+ALT+DELETE to restart your computer.

PC-то няма флопи устройство а и нямам такава дискета, така че това отпада.

Намираш си ХП диск, сериен и всичко е ОК. При инсталацията Уинът ще ти форматира харда и ще изтрие Линукса

Не мога да го инсталирам, защото не мога да буутна. Като пускам компа направо зарежда линукс. В control center намирам някъв boot manager, обаче там иска администраторка парола (нещо което никъде не го пише и никой не ми го е казал при покупката)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване