Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Здрасти, newb , зарежда за около 2 минути и работи малко бавно, но не са инсталирани драйвери за целия хардуер. А и флашчето може да е бавно. Направих нова инсталация на харда и от нея я копирах с програмата на флашчето. Харда сега зарежда от USB

на компа на който го инсталирах, но не иска да зареди на лаптопа. Мисля че ако направя инсталация на друг хард и я прехвърля на този както направих с флашчето ше стане.

Сега отивам на работа, утре вечер се прибирам и ще опитам.

Ще пиша какъв е резултата. Мерси отново :-)

Мерси и за съвета. Целта ми е да ползвам харда а не флашчето.

Редактирано от Trifon73 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Да зарежда за 2 минути ми се струва горе-долу нормално (при положение, че зареждаш от флашчето). Сега, ако съм те разбрал правилно, ти правиш следното: 1. инсталираш Windows на хард диска на някакъв компютър, но не и на лаптопа; 2. копираш инсталацията от харда на компютъра в/у флашчето; 3. на компютъра от който си копирал Windows, всичко ти тръгва, макар и бавно, но на друг компютър не тръгва. За да ми стане напълно ясно, значи не правиш инсталацията директно в/у флашчето, а я копираш от харда на компютър, с вече инсталиран Windows, нали? Ако е така, както съм го разбрал, напълно обяснимо е защо не тръгва на лаптопа.

Хората са го измислили начина - казва се BartPE. За да няма неясноти, говоря за варианта с флашчето, НЕ за този с USB харда. Според мен, за варианта с USB харда трябва първо да го форматираш и разделиш на дялове, като направиш харда да се бутва от първия дял. После го закачаш на лаптопа и инсталираш Windows директно в/у външния хард. Ако пренесеш готова инсталация на този, външния хард, даже и да тръгне, предполагам ще имаш доста проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

djagi, нали се разбрахме вече за Bart PE, изключваме го напълно като опция. Толкова по въпроса. Нормална ХР инсталация може да бъде местена, включително и на USB хард диск.

Ще се опитам пак да обясня- има 2 варианта да се подкара ХР от USB:

1. Препряване на инсталационният диск, така че USB mass storage да е видим по време на инсталацията и директно инсталиране на USB

2. Нова инсталация на нормален диск, която в последсвие бива модифицирана и прехвърлена на USB диска или флашчето. Тук има няколко метода:

2.1 Програмата, която Трифон е ползвал- най- лесно и бързо, тя се грижи да преправи инсталацията, както и добавя няколко драйвера и dll, които се грижат всичко да е наред за да може ХР да стартира от USB

2.2. Тези модификации се правят на ръка, без да има специални драйвери поемащи тази роля както е в 2.1.

Всичко това е тествано многократно на различни машини и работи, въпроса е да се намери кой вариант ще е най- удачен. Въпрос на тестове.

Кой вариант на кой компютър ще проработи никой не знае, от БИОС до БИОС има огромна разлика и поддръжката на USB boot все още е трагична, затова и различните резултати.

Трифон има да тества още доста варианти (FAT32, FAT16, различните методи, стига ли изобщо от хард диска до boo.ini и т.н.) и да даде информация (вкл. какъв е хардуера на различните компютри) за да може да се каже какво може да не е наред.

Ако искаш седни и прочети малко, опитай различните варианти и тогава заповядай да споделиш опита ти. Това, което си направил с Bart PE няма никакво значение, Bart PE от USB е фасулска работа, чист ХР от USB е в пъти по- трудно и е коренно различно. Това мисля се опитвам да ти го обясня няколко пъти безуспешно.

Разделянето на дялове също няма нищо общо.

Редактирано от newb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@newbg - обръщам се към теб, защото явно излезнахме извън темата малко... Поне аз така го разбрах с твойте предложения да седна и да се образовам...

BartPE щом казваш, го изключваме. Аз бях останал с впечатлението, че на Трифон нещо не му е тръгнало с ПОДОБНА някаква направа на Windows и затова го изключва като вариант. Разбери ме, не ставаше дума за моя опит с BartPE (който се гради на 1-2 проби), а за по-интелигентния (без да се засяга някой) начин. Все пак, дори ти, може би ще признаеш, че в конкретния случай, точно BartPE е най-лесния и разумен начин (за USB flash). Сам погледни какво си писал - "...Bart PE от USB е фасулска работа..." и "...Кой вариант на кой компютър ще проработи никой не знае, от БИОС до БИОС има огромна разлика и поддръжката на USB boot все още е трагична, затова и различните резултати...." както и "Трифон има да тества още доста варианти (FAT32, FAT16, различните методи, стига ли изобщо от хард диска до boo.ini и т.н.)". Сега, точно тук му е мястото да се каже (според мен), че тласкаш Трифон да загуби няколко часа в безуспешни опити да подкара твоя вариант. Това че ти си усял да пуснеш пълна уииндоус инсталация от USB флаш, също не ти дава особени поводи да се гордееш, тъй като, предполагам, една голяма част от хората работещи с компютър могат да направят същото. Въпроса е - кому е нужно това.... Ако е само за експеримента, то ОК, успял си... Аз пак ще го повторя - това, че дадено нещо е по-трудно, съвсем не е = на по-доброто решение. А м/у другото, точно да подкараш "чист ХР от USB" е в пъти по-лесно, от колкото да вградиш програми в инсталацията на BartPE, shell, портативни програми и т.н. Ако имаш представа за какво говоря, то би трябвало да ти е ясно кое е по-трудното - многократно! по-трудно, най-малкото защото изисква мислене, а не спазване на точни инструкции. Да, на елементарното ниво наистина е по-лесно. Но аз не изключвам варианта ти да си много по-запознат от мен, само дето от това което прочетох, някак не личи... За да няма недоразумения, мойто ниво на компютърна грамотност е малко над средното. Изобщо нямам претенции за "хакер", както му казват. Претенциите ми са единствено да мога да си оправям моя си компютър без чужда помощ и за сега се справям.

Отново ще кажа - предложенията и различните варианти които съм дал, касаят ПРЕДИМНО USB flash (или "LiveCD").

За мен, твоя вариант е непрактичен и не работи добре. Не казвам че е невъзможно да стане, но аз за мен го изключвам. Води или до бързо съсипване на флашката, или до пълна нефункционалност, ако сложиш посочения от теб драйвер. Много по-добро решение е Линукс. Впъти по-добро.

Вариантите за USB и външен HDD изобщо не ги коментирам, защото, според мен, там решението би трябвало да е наистина елементарно, но не разполагам с подобен хардуер за да дам мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мне, бъркаш, ако можеш да буутнеш Bart PE, това означава че можеш да подкараш на същата постановка и XP, със 100% гаранция стига инсталацията да е подготвена правилно. Това, което съм написал и ти визираш е генерално за USB boot, без значение BART PE, LINUX или нормален XP. Това е за флашчета, за USB HD важи същото. За това и те посъветвах първо да влезеш в тази материя и тогава да споделяш или спориш. Засега с всеки пост показваш че почти никак не си запознат, съжалявам, но е така. Получават се празни приказки и спам, от които никой не печели. А и аз не мисля в следващи постове да продължавам да те оборвам.

Да подкараш ХР от USB не е толкова трудно наистина, трудната част е да осъзнаеш какво правиш следвайки инструкциите, и да можеш да приложиш наученото другаде. Там е съпоставката трудно-лесно.

Също ако помислиш ще разбереш плюсовете и минусите на XP vs PE на флашче, ще напиша няколко набързо:

XP:

1. Има нужда от EWF за да не се износва флашчето, защитена инсталация е толкова флексибилна, колкото и PE инсталация. Това не влияе по никакъв начин на функционалноста, тъй като се изключва и включва за секунда.

2. Деактивирането на защитата става с проста команда, дори и с прост BAT файл от един ред на десктопа, при това положение може да се инсталира всяка една програма за XP, тъй като имаме съвсем нормална инсталация с единствена разлика че не е на ATA/SATA диск ами на USB, т.е. всички програми могат да се качват без абсолютно никакви преработки.

3. Правилно подготвена инсталация може да върви на всякакъв хардуер, поддържан от XP

4. Тъй като е съвсем нормална инсталация имаме пълнофункционален ХР без никакви необходими добавки, с все звук, directx, dial-up и т.н.

5. Изисква се сравнително повече време спрямо PE за да се подготви инсталацията

PE:

1. Няма нужда от write filter, тъй като при PE регистъра е статичен и нищо друго не се записва на флашчето.

2. Може да върви на всякакъв хардуер без специална подготовка

3. Силно ограничена функционалност с програмите- за да вървят трябва да са или със специално направени плъгини, или да са stand alone.

4. Силно ограничена поддръжка на звук, directx и всичко що се счита за излишно в emergency and/or preinstall среда. Поддръжката на такива "екстри" за тази среда се реализира пак с плъгини, чието дело е на ентусиасти, оттам обикновено недостатъчно тестове и съответните бъгове. Съвсем нормално за неща, направени като хоби. Не казвам че няма и перфектно изпипани неща, напротив, предполагам схвана мисълта.

5. Качването на въпросните "екстри" пак не гарантира функционалност еквивалентна на нормален ХР, отделно в повечето случаи забавят значително зареждането и работата от флашчето. Всичко тези "екстри" при нормален ХР ги получаваш без нищо да правиш и без никакво забавяне.

За да качиш нова програма на флашчето при PE трябва обикновенно дa ребилднеш цялата инсталация оффлайн, освен ако не е stand alone и не те интересува да присъства в менютата. При XP на USB флаш само сваляш защитата временно, инсталираш и пак я пускаш, това всичкото става онлайн, при работещ win.

При вариант на USB хард диск основният минус на XP на USB отпада, нуждата от EWF, което изобщо не е и такъв минус, както писах активира се и деактивира с проста команда.

Времето за подготовка зависи само от подготвящият, така че доколко е минус е трудно да се каже.

Аз бях останал с впечатлението, че на Трифон нещо не му е тръгнало с ПОДОБНА някаква направа на Windows и затова го изключва като вариант.
Защото не беше подготвял инсталацията изобщо за да работи от USB, сега вече знае как, и както виждаме даже го е направил.

Това че ти си усял да пуснеш пълна уииндоус инсталация от USB флаш, също не ти дава особени поводи да се гордееш, тъй като, предполагам, една голяма част от хората работещи с компютър могат да направят същото. Въпроса е - кому е нужно това
В случая на него, тъй като не може да закачи нормален твърд диск, а се търси пълнофункционален win. Останалата част не ми се коментира, не мисля че ще се замисля дали можеш да оценяваш с какво мога и какво не мога да се гордея, под въпрос е и дали изобщо искам.

Но аз не изключвам варианта ти да си много по-запознат от мен, само дето от това което прочетох, някак не личи...
Ако го напиша по начина, по който го разбирам и ми е бързо колко хора мислиш че ще могат да разберат нещо? Мислиш ли че ми е много лесно да представя доста технически подробни неща на прост, разбираем език?

За мен, твоя вариант е непрактичен и не работи добре. Не казвам че е невъзможно да стане, но аз за мен го изключвам. Води или до бързо съсипване на флашката, или до пълна нефункционалност, ако сложиш посочения от теб драйвер.
По- горе обясних защо всичките тези твърдения не са вярни.

Вариантите за USB и външен HDD изобщо не ги коментирам, защото, според мен, там решението би трябвало да е наистина елементарно
Разликата между XP на USB флаш и HD е точно никаква. Всъщност единствената е че ако не искаш да си съсипеш флашчето трябва да ползваш филтъра. Други разлики няма, модифицирането е точно едно и също.

Ще се опитам и накратко да обясня в какво се състои цялата хватка- при нормална 2k/XP/2k3 инсталация usbstor.sys драйвера и кореспондиращите му драйвери и сървизи се лоадват само при включване на USB mass storage device, при изключването му съответните драйвери са ънлоадват. При старт на неподготвена система в даден момент контрола върху USB устройствата се взима от БИОС->ntldr+ntdetect.com и поема от usbstor драйвера, който в случая не е зареден и съответно ядрото не може вече да намери диска/флашчето. Затова и дава 0x7B BSOD, inaccessible boot device.

При подготвена инсталация се променя въпросните USB драйвери да се стартират заедно с останалите критични за работата на системата при буут драйвери, а именно в criticaldevicesdatabase, като и се сменя кога въпросните драйвери да заработват на по- късен етап. Т.е. прави се USB драйверите да се лоадват така както се стартират тези за ATA/SATA/RAID/PCI, все критични за стартирането.

Дали ще се ще се променят инсталационните файлове на win, така че да отразят тези промени и да може да се направи инсталация направо върху USB, или ще се модифицира съществуваща инсталация е въпрос на избор. Втория е по- практичен но може би не толкова бърз ако се ползва програмата, тъй като е по- бързо да се премести напълно ъпдейтвана инсталация с нужните програми. Каквото Трифон е избрал е същият метод, но по- лесен за реализация, тъй като същите тези промени се правят от драйвер и няколко dll- a, а не на ръка. Принципа е абсолютно един и същ при всичките методи.

В единият случай въпросните файлове и модификации се подготвят още преди инсталацията, във вторите 2- след.

Поздравления ако някой изобщо прочете дотук :- )

-------------

@Trifon73- 2 мин. не е толкова дълго, ако не виждаш за повече от 8-10 сек. бялата лента преди да започне да зарежда ХР значи буутва направо в USB2 и тогава единствено скоростта на флашчето влияе, ако я виждаш значи дъното буутва първо в USB1 докато ролята не се поеме от драйвер, потърси в БИОС за настройките, за които писах в горните постове.

За лаптопа провери първо както ти казах с 3-те файла дали изобщо можеш да буутваш от USB, ако трябва го форматирай по различен начин и с различни програми.

Аз бих действал така:

1. Разкачаш USB хард диска от USB адаптора и го закачаш на друга система като втори, форматираш го с FAT32 за начало

2.Копираш засега само boot.ini, ntdetect.com и ntldr и го закачаш на лаптопа с USB адаптора.

3. Правиш лаптопа да буутва от USB и гледаш дали ще стигнеш до менюто от boot.ini ако стигне продължаваш с 4, ако не сменяш на FAT16, както и пробваш да форматираш с друга програма докато стигнеш до менюто, стигнеш ли дотам значи можеш да буутваш от този диск

4.1.1 Връщаш диска другата машина и инсталираш XP, без никакви допълнителни драйвери и без никакви други дискове закачени

4.1.2. Подготвяш инсталацията като ползваш различните методи

или

4.2 Подготвяш инсталационния диск с необходимите промени и инсталираш направо като е закачен към лаптопа, този вариант гарантира евентуален проблем със несъвместимостта между хардуера на лаптопа и другата машина, какъвто може да се получи при 4.1, макар да е лесно и това да се оправи

5. Закачаш пак на лаптопа и ако всичко е наред продължаваш с драйвери, програми и т.н.

Ако имаш проблеми пиши подробно какви грешки дава и какво точно не става, както и какво си направил дотук, също пробвай флашчето дали буутва на лаптопа с качени само 3-те файла, докъде стига изобщо със съществуващата инсталация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде да редактирате полезните мнения и да ги даправите на статия във вид, удобен за четене. Мисля, че ще са полезни за всички. Свържете се с модераторите за помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Поздравления ако някой изобщо прочете дотук :- )...

Аз прочетох ;)

Продължавам да не съм съгласен с теб за две-три неща, но спирам до тук. И ти имаш право, а мисля, че и аз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :-) Благодаря на всички писали по темата. Най-вече на

newb-защото с неговите начини съм напълно удовлетворен

и на djagi-варианта за Live CD беше другата възможност.

Искам да кажа че по метода, даден ми от newb разполагам с едно

напълно функционално копие на WindowsXP-Prof, което не се различава с

нищо от нормално инсталираното от оригинално CD.

За Live CD съм съгласен че е по-труден за инсталиране на необходимите

програми и компоненти(поне за мен). Това обаче го прави по непривлекателен

за мен вариант. Не съм много на ти с програмирането.

След минута в нов пост ще опиша точно какво направих

и какъв е резултата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИНСТАЛИРАНЕ НА WINDOWS XP ВЪРХУ ХАРД 3,5" ПОСТАВЕН

В ПРЕХОДНА КУТИЯ КЪМ USB НА ЛАПТОП:

Резултатите са тествани на лаптоп Toshiba Satellite A100-232,

процесор 1,6 Гхц и 512 RAM без собствен хард и оптично устройство

и на

Настолно PC, процесор 1,5 Гхц, 512 РАМ и дъно ASUS A7V880

Харда е Maxtor 6,4 Gb ( Опита е повторен успешно и с хард Seagate 8,4 Gb)

1. Изтеглих от тук http://www.usboot.org/tiki-index.php?page=download

програмата USBoot 1.16 и си направих безплатна регистрация(необходима е).

Има си ръководство за ползване. Накратко описвам стъпките.

2. Форматирах харда 8,4 Гб в NTFS свързан с IDE кабел в настолното PC.

3. Инсталирах му WindowsXP-Prof с вграден SP-2

4.Разархивирах програмата USBoot 1.16 в папка C:\USBoot

5.Стартирах cmd_here.cmd от папката.

Появява се команден прозорец. Написах в него

usboot phase-I Стартира диалогова инсталация. С малко познания по английски

всеки би се справил лесно. В началото се генерира код, който трябва да се

напише в сайта на програмата в секция Build response code. Видима е

само след регистрация. Генерира се друг номер и се изписва в командното поле.

Инсталацията започва след потвърждение.

После потвърдих всичко с натискане на SPACE BAR.

Програмата поиска рестартиране след завършване на първи етап.

Следва рестарт.

6.Отново се влиза в папката и се стартира cmd_here.cmd Пише се

usboot phase-II

Диалоговата инсталация продължава. Тук към края трябва да се внимава,

защото програмата предупреждава да не се приема последвала покана

за рестартиране. Трябва да се чете внимателно.

Когато завърши втора фаза(изписва се изрично успешното завършване)

следва рестарт.

7. Поставих форматиран в NTFS хард Maxtor 6,4 Гб в кутия към USB

и го свързах към USB входа на настолното PC. Когато го разпозна и му

даде буква отново стартирах cmd_here.cmd Написах

usboot phase-III

Вече програмата иска буквата на USB устройство върху което да копира

модифицираната инсталация на WindowsXP

Избрах Макстора. После поиска избор на устройство от което ще се копира.

Избрах устройство C:

Копирането започна. След завършване програмата поиска потвърждение

на няколко неща. Потвърдих всичко.

Остана само да извадя USB харда и да го включа към лаптопа.

Няма никаква разлика във вида или скоростта на работа и възможностите на

копирания Windows. Поне още не съм открил такава.

От този хард мога да направя още безброй копирания на други USB устройства.

Свързах Макстора с IDE кабел към настолното PC, форматирах преди това

харда Seagate и по гореописания начин направих същото копие на WindowsXP.

И двата диска зареждат без проблеми на лаптопа и на PC-то.

Под система FAT-32 обаче не успях да ги подкарам на лаптопа.

Както казва newb различните BIOS искат различна

файлова система. На лаптопа ми сработи NTFS.

П.П. NEWB, с редактираното CD ще се занимавам в бъдеще. Инсталира се нормално

на свързан с IDE хард, но не харесва конфигурацията на УСБ устройствата.

Не съм пробвал всички файлови системи обаче. Благодаря отново.

Проблема е решен вече по най-добрия и лесен начин. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре написано : -)

Когато не тръгва на NTFS (която винаги предпочитам) се прави втори малък дял в началото на диска, 10-15MB са напълно достатъчни, форматира се FAT16 или 32 зависи кое поддържа БИОС, сетва се активен и там се записват ntldr, ntdetect.com и boot.ini, със запис да води към вторият дял на диска, който вече е NTFS.

т.е. boot.ini да изглежда така:

[boot Loader]

Timeout=5

Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN

Също за да следваме условията на Microsoft трябва да кажем че въпросната инсталация е легално да върви само на машината, за която е лицензирана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на Трифон! Първо, защото е успял да постигне това което иска, второ, за това, че беше така добър да сподели с нас резултата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря отново:)

След няколко часови тестове системата си работи много добре.

Автоматично намира и инсталира драйверите за лаптопа по интернет.

Програмите се инсталират и работят без проблеми.

Инсталирах пакет кодеци и Офис 2003.

Единствената разлика в този Windows e че при стартирането

е добавена емблемата за USB.

Ще преглеждам темата и ще добавям наблюденията си.

Всичко най-добро :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Днес инсталирах WindowsXP, макар и с помоща на дискета. Мисля че, защото ми даде грешка в началото и не се копираха 4 файла-SiSRaid.INF, sisraid.sys, property.dll и sisraid.cat, в момента Win-а е записан на харддиска, но се зарежда само донякъде и се появява син екран, но винаги, дори и в Safe Mode.

Дали мога да копирам ръчно файловете(чрез Knnopix) или ще има някъкъв проблем с прослувутия регистър на Win. Бихте ли потърсили тези файлове на собствения си комютър и да ми кажете къде точно да ги копирам.

Ако някой направи този Serch ще съм страшно благодарен, защото сумати и време се мъча да преинсталирам и в момента нямам работеща ОС. :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се копирва каквото и да е.Не си направил инсталацията както трябва това е.Този грешка ти е излезнала заради инсталирването на 2 уинд на един и същ раздел.Явно преинсталацията ти е за парви път.

Просто когата стигнеш до ENTER delit partition F3 quit natisni buton ^^D^^ sled tova ENTER i sled tova buton ::L:: това го даи на Ц диска хаиде успех

Редактирано от Miro-Ispania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей! Според мен тези файлове трябва да ги вземеш от диска с ОС!

По-добре инсталирай на ново....

Файловете ги има на помощната дискета. Пробвах да инсталирам отново, но стана същата работа. За да не пита някой-следкато стртира CD-то натискам F6, и не изкарвам дискетата до края на инсталацията.

Няма нужда да се копирва каквото и да е.Не си направил инсталацията както трябва това е.Този грешка ти е излезнала заради инсталирването на 2 уинд на един и същ раздел.Явно преинсталацията ти е за парви път.

Просто когата стигнеш до ENTER delit partition F3 quit natisni buton ^^D^^ sled tova ENTER i sled tova buton ::L:: това го даи на Ц диска хаиде успех

Вярно, че преинсталцията ми е за пръв път, но не е това проблема защото съм сигурен, че форматирах. Дори тази сутрин реших да форматирам от Knnopix и пак не стана инсалацията. Все ми се струва, че файловете не се копират защото са на дискетата.

ПС: За жалост не мога да видя видеото, защото липсва някъкъв плъгин за Mozilla, а май не става на Live CD-то. Най добре ще е да проверя дали ще стане с ръчно копиране, но найстина не знам къде да ги копирам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Файловете ги има на помощната дискета. Пробвах да инсталирам отново, но стана същата работа. За да не пита някой-следкато стртира CD-то натискам F6, и не изкарвам дискетата до края на инсталацията.

Вярно, че преинсталцията ми е за пръв път, но не е това проблема защото съм сигурен, че форматирах. Дори тази сутрин реших да форматирам от Knnopix и пак не стана инсалацията. Все ми се струва, че файловете не се копират защото са на дискетата.

ПС: За жалост не мога да видя видеото, защото липсва някъкъв плъгин за Mozilla, а май не става на Live CD-то. Най добре ще е да проверя дали ще стане с ръчно копиране, но найстина не знам къде да ги копирам!

Май-лесно е да направиш една директория i386 и да копираш ос CD-то всичко, което се намира в неговата i386 диретория на твърдия диск. След това (ако има проблеми с някои файлове) ги докопираш от дискетата и пускаш инсталацията от твърдия диск

Ако нямаш операционна система на диска можеш да пробваш freedos

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталационните файлове на хард-диска ли си ги копирал, че ползваш бут-дискетка!

Не съм се изразил достатъчно ясно. Върху дискетата са драйверите за храда, не буутвам от нея.

НАИСТИНА ЛИ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ КЪДЕ ДА КОПИРАМ ВЪПРОСНИТЕ 4 ФАЙЛА???(SiSRaid.INF, sisraid.sys, property.dll и sisraid.cat) sad.gif Струва ми се много по лесно да пробвам първо по този начин и след това по-сложни работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм се изразил достатъчно ясно. Върху дискетата са драйверите за храда, не буутвам от нея.

НАИСТИНА ЛИ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ КЪДЕ ДА КОПИРАМ ВЪПРОСНИТЕ 4 ФАЙЛА???(SiSRaid.INF, sisraid.sys, property.dll и sisraid.cat) sad.gif Струва ми се много по лесно да пробвам първо по този начин и след това по-сложни работи.

Аааа, ми то в началото пита за инсталация на допълнителни драйвери, май беше F6, но не съм сигурен. Ако не чете дискетата ще се наложи да си изтеглиш наново дискетата от сайта на производителя и да прочетещ съпътстващите документи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аааа, ми то в началото пита за инсталация на допълнителни драйвери, май беше F6, но не съм сигурен. Ако не чете дискетата ще се наложи да си изтеглиш наново дискетата от сайта на производителя и да прочетещ съпътстващите документи

Без дискета инсталацията просто не може да намери харда, затова слагам дискетата още в началото, натискам F6 и този път успява да намери хард, но като почне копирането на файловете веднага ми дава съобщение, че не може да копира SiSRaid.sys, след това дава предложение до опита отново(Enter), да прескочи файла(Esc) или да спре инсталацията. Аз натискам Esc, но веднага излиза съобщение за следващия от файловете и така става 4 пъти. След това инсталацията продължава без проблем. В последствие забелязах, че въпросните файлове са върху дискетата-сякаш в началото я чете, а после я губи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че файловете на дискетата се четат? Възможно е при копирането на файловете върху дискетата да е станала грешка или самата дискета да е повредена. Не си писал как точно си качил тези файлове върху дискетата; повечето призводители на дънни платки предлагат специална програма, която създава такава дискета, можеш да опиташ с програмата от твоето дъно (ако беше казал какъв модел е, досега можеше да получиш връзка към съответната програма).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай подробна информация за конфигурацията ти! Преинсталирал съм на подобно PC, но беше преди 1-2 години! Помня, че трябваше да изтегля User manual-а за дънната платка и инсталацията се получи чак след промяна настройките на биос-а! Проблема ти е подобен на този тук!

Let's start with your BIOS. The onboard battery should have helped the system remember your settings, but maybe that didn't happen. Check in BIOS to make sure that the controllers you are using for the RAID setup are still set to RAID and that the RAID drives are your boot drives.

Доколкото разбирам, на последния ред пише следното: Проверете в биос-а за да бъдете сигурен, че контролера, който използвате за Raid setup e настроен за Raid и че Raid устройствата са вашите стартиращи устройства!

Редактирано от dakata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване