Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Не ми върши работа. sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Оправих проблема... Темата е за коша.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време имам един проблем,който не мога да разбера от къде идва.При инсталиране на Windows Xp Sp2 при самото начало на инсталирането когато се копират файловете ми излизат съобщения за пропуснати файлове до 1-2 като netuil.dll ,sens.dll, dmband.dll и тем подобни.Пробвам най ралични уиндоуси при почти всеки дава от 1 до 2 пропуснати файла,а аз обикновенно спирам инсталацията и така форматирам и пробвам следвашия.Имам два хардиска вързани заедно ExcelStor и Hitachi,като по време на инсталацията единия е изключен, имам две рам памети по 512 мб ddr - махам едната по време на инсталацията,все същото въртя по най различни начини все пропуска файл компютъра.А иначе процесора е Intel Celeron D 331, 2666 MHz (20 x 133), чипсет на дънна платка VIA P4M800 Pro, видеокарта

NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB). Второто ми съмнение за проблема е dvd-то ATAPI DVD DW -Дали то не прави тази мизерия.Та въпросът ми е на какво би могло да се дължи тази липса-

-пропуснати файлове при начaлното инсталиране на windows.Дали записвачката бърка нещо самия запис на уиндоиса, а оттам да дава грешка при инсталацията.А тези липсваши файлове мога ли да ги добава по някакъв начин във вече инсталирания windows?Ще съм много благодарен ако някой изкаже мнение по проблема ми.

Редактирано от stanley56
Неясно заглавие (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Второто ми съмнение за проблема е dvd-то ATAPI DVD DW -Дали то не прави тази мизерия.Та въпросът ми е на какво би могло да се дължи тази липса-

-пропуснати файлове при начaлното инсталиране на windows.Дали записвачката бърка нещо самия запис на уиндоиса, а оттам да дава грешка при инсталацията.А тези липсваши файлове мога ли да ги добава по някакъв начин във вече инсталирания windows?Ще съм много благодарен ако някой изкаже мнение по проблема ми.

Според мен проблема е в Cd/DVD устройството щом няколко различни диска не се четат. А при инсталация НИКОГА не пропускай файлове, инсталацията става неконсистентна и вероятността да не работи след това е много голяма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде вероятно е да е дефектна RAM памет. Вземи друг чип, просто за инсталацията. Моят опит говори, че ако инсталацията на XP професионал начисто, не протича нормално има хардуерен дефект.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на capnemo. Случвало ми се е вече на няколко пъти при преинстлиране на Windows на по-стари компютри да не се копират всички файлове и след слагане на друго DVD проблема винаги се е решавал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, опитах се да инсталирам WIN XP на чисто нов лаптоп HP-530, но когато мина първоначалното качване на драйвери и др. файлове ми изписа че няма да може да се инсталира WIN защото няма хард диск или не бил свързан правилно. След което го пробвах с една VISTA никъкав проблем инсталира си се , ама много товари и трябва да я махна. Моля ако някой има представа как да кача XPто и защо се появяяа този проблем нека драсне два три реда.

Предварително благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си намери драйвери за САТА хард диска, вгради ги в с помоща на nLite и си направи нов инсталационене диск и готово или отнякъде си намери USB Floppy.nLite можеш да намериш тук:

http://www.kaldata.com/comments.php?id=221...highlight=nlite

Информация за използването и тук:

http://www.kaldata.com/articles.php?action...;showarticle=94

Ако решиш да ползваш Floppy по време на инсталацията трябва да натиснеш F6 и да сложиш дискетата с драйвера за САТА-та както е на снимката

sataboot_f6.gif

cool.gif

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, значи имам следния проблем:

Имам Laptop DELL с хард ми е SATA. Както се предпоага, WinXP не ми разпознава харда, но пък нямам и флопи да си заредя драйвърите.

Лошото е, че никога не съм интегрирал драйвъри към windows инсталация, а пък и непрекъснато излизат нови релийзи на Winxp + SP2 + updates и ако трябва да интегрирам всеки път.. не знам.

Въпросът ми е - има ли начин да го излъжа и да успея да си инсталирам XP-то на лаптопа.

Благодаря!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи следното:

1.На друга машина с флопи, създай драйверната дискета за SATA HDD;

2.На същата онази машина, инсталирай програмката "nLite". Тя служи за направа на "нестандартни" инсталатори на Windows XP. Не работи с Vista, за последната си има vLite;

3.Чрез nLite интегрирай драйвера от дискетата в инсталацията на XP-то;

Този вариант ти го давам като краен, защото може да има и друг по-лесен начин, но и аз в момента не се сещам за друг. Аааа, да не забравя да те предупредя, преди да започнеш да работиш с nLite, прочети туториала ( в интернет има много такива, даже и на бълагрски).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Laptop DELL с хард ми е SATA. Както се предпоага, WinXP не ми разпознава харда, но пък нямам и флопи да си заредя драйвърите.

Лошото е, че никога не съм интегрирал драйвъри към windows инсталация, а пък и непрекъснато излизат нови релийзи на Winxp + SP2 + updates и ако трябва да интегрирам всеки път.. не знам.

Въпросът ми е - има ли начин да го излъжа и да успея да си инсталирам XP-то на лаптопа.

Благодаря!!!

Пробвай с USB FDD :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!!!

пич ЦДто което върви с дънната ти платка трябва да има възможност да направиш драйверите за САТА на дискета, ако се чудиш, как се прави таз дискета, просто мушни ЦД-то за дънната и свържи ФДД с дискетка на първия УСБ порт. Той трябва да се разпознава по време на инсталацията в шел среда.

В общи линии, ако имаш време разгледай пдф файла за помощ който е на същото ЦД, ако го имаш де. Там би трябвало да е обяснено добре всички стъпки и в коя директория какво да търсиш. :sobbing:

И незабравяй да натиснеш Ф6 бутона, когато започне зареждането на Инсталацията на ХП-то :)

Иначе останалата инфо която ти трябва вече е посочена в по-горните постинги.

Редактирано от weselqk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, аз имах абсолютно същия проблем но с HP-530. Реших го като изключих SATA от опциите на дъното, след това нямах никакъв проблем с XP-то .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с ХАРД ДИСК-а /Samsung 80GB/ - при инсталация на операционна с-ма Windows излиза съобщение: MBR Error 1... boot with floppy disk...

Какъв е проблема и как да инсталирам Windows-а?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това трябва да ти реши проблема http://www.ambience.sk/experiments/MbrFix.exe

Сигурно си слагал линукс върху уиндоус и ти се е омазал мастербуут рекърд-а.

Всъщност идеалния вариант е със системна дискета fdisk/mbr

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това трябва да ти реши проблема http://www.ambience.sk/experiments/MbrFix.exe

Сигурно си слагал линукс върху уиндоус и ти се е омазал мастербуут рекърд-а.

Всъщност идеалния вариант е със системна дискета fdisk/mbr

Може и по този начин:

От инсталационния диск на WindowsXP, влизаш в Recovery Console - http://sonic-bg.com/index3_recovery_console.html

Изпълняваш командите: (ако Windows e инсталиран на дял C:\ )

FIXMBR C:

FIXBOOT C:

ATTRIB -H -R -S C:\boot.ini

DEL C:\boot.ini

BootCfg /Rebuild

Рестартираш и си готов....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички

Извинявам се предварително ако не съм уселил темата. Ще питам пък ако може някой да ме насочи или да даде мнение.

Питането ми е дали може на флашка да се инсталира счетоводна програма? Визирам Делта от Микроинвест. Тази програма се регистрира само на едно ПЦ и до там. Ако искаш да работиш другаде не може. Трябва да плащаш за второ работно място.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте на всички

Извинявам се предварително ако не съм уселил темата. Ще питам пък ако може някой да ме насочи или да даде мнение.

Питането ми е дали може на флашка да се инсталира счетоводна програма? Визирам Делта от Микроинвест. Тази програма се регистрира само на едно ПЦ и до там. Ако искаш да работиш другаде не може. Трябва да плащаш за второ работно място.

Благодаря предварително.

Не знам дали ще ти помогне мнението ми, но за мен варианта е да прочетеш по-горе как се инсталира WindowsXP на флашка. После на този Windows си инсталираш счетоводната програма и си стартираш цялата система от флашката на което искаш PC (стига да поддържа Boot от USB). Няма да можеш да ползваш счетоводната програма на две PC-та едновременно обаче.

Вместо флашка е добре да си вземеш един малък хард и кутия на USB

за него. Примерно 3,5" хард 6,4 Гб и кутия ще ти излязат най-много 30-35 лв.

Проверявам темата почти всеки ден. Пиши ако имаш затруднения.

П.С. Като се замислих малко, решението на проблема ти е лесно, ако използваш метода по който аз инсталирах WindowsXP (описан е подробно на предната страница и предложен от newb).

Предполагам вече си инсталирал програмата на някое PC. С помощта на USBoot

правиш Уиндоуса с инсталираната вече програма съвместим с буут от USB.

После от този Windows можеш да направиш колкото си искаш копия на колкото си искаш флашки. Същото клониране можеш да правиш и от всяка една от флашките на други такива. Така ще разполагаш с много копия на счетоводната програма, но е важно да я инсталираш преди да си ползвал USBoot програмата. Ако имаш възможност най-добре е да инсталираш нов, чист Windows, после да му инсталираш счетоводната програма. Да се увериш че работи и да действаш с USBoot. Аз бих си запазил този Windows недокоснат

за "размножаване". Желая ти успех Ако имаш въпроси - тук или на ЛС.

Редактирано от Trifon73 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте на всички

Благодаря предварително.

Пробвай с Thinstall

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето накратко какъв е моят случай.

Дава ми грешка в 39 минути преди края на инсталацията:

Error: Installation Failed: E:\I386\asms. The parameter is incorrect.

Fatal error:

One of the components that Windows needs to continue setup could not be installed. The parameter is incorrect.

Да спомена, че хард-диска ми е SATA. Значи всичко си правя мисля по нормалния начин.

Буутва си от сд-рома, натискам в началото F6 за да ми иска после дискетата с драйвера за дъното, избирам си къде да го инсталирам... после пак ми иска дискетата, чете от дискетата, и започва да копира файлове на харддиска. Рестартира се, и после като зареди вече графичната среда на около 39 минути до края, ми изкарва въпросното съобщение за грешка и дотам.

Четох и по други форуми и там имаше какви ли не обяснения. Честно казано аз съм леко скаран с този вид техника! :yanim: И едно от решенията, които намерих и ми се стори най-безболезнено е чрез системна дискета за win98, проблема обаче е, че няма къде да намеря компютър с win98, а и дяла, на който са ми инсталационните неща, и където мислех да копирам всичко от инсталационния диск на windows е на NTFS.

Някой ако има решение на този проблем ще съм му много благодарен!

Редактирано от lubo-68 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Днес си купих нов копютър и тръгнах да му инсталирам софтуера

но...

пуснах уиндоуса да се инсталира и заби инсталацията и ми излезе син екран

If you've seen this screen for first time restart your computer

If appear please remove any newly hardware and run CHDSK then restart your computer

та да попитам к'во да прая немога сложа WinBoOoozAAaAa?!!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване