Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Вероятно проблеми с драйверите....Най-добре го занеси на сервис да ти обяснят.Те няма как да не знаят....

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Провери дали всички хардуерни елементи са добре прикрепени по местата си, най-вече - памет, видеокарта и звукова карата (ако има такава външна).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Провери дали всички хардуерни елементи са добре прикрепени по местата си, най-вече - памет, видеокарта и звукова карата (ако има такава външна).

Сега ще го отворя и ще видя

Сега ще го отворя и ще видя

Всичко е както трябва немога разбера защо ми илиза този screen сега ще го пробвам пак

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай се да прочетеш и запишеш какво точно ти изписва при надписа, най-вече грешките на най-горния и най-долния ред!

Примерно : 1-ви редMAXIMUM_WAIT_OBJECTS_EXCEEDED

последен ред: STOP: 0x0000000C (...................................................................)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми така се решават проблемите, чете се то винаги си пише какво му е но няма кой да види, и се почва "ааааааааааа бозаААаТАТтаТ се ПРеЦаКаАА" и такива селски изплнения, като Windows не е виновен в случая :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай се да прочетеш и запишеш какво точно ти изписва при надписа, най-вече грешките на най-горния и най-долния ред!

Примерно : 1-ви редMAXIMUM_WAIT_OBJECTS_EXCEEDED

последен ред: STOP: 0x0000000C (...................................................................)

парвия ред: A probloem has beee detected and windows shut down to prevent your damage to your computer.

последния ред;)**STOP:0x0000007B (0xF78D524,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

Надявам се че има някакво решение защото ми е нова конфигурацията и нямам търпение да я подкарам :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с каква памет си? Каква е марката и? Ако имаш възможност пробвай дали е наместена добре. При инсталиране често син екран излиза при грешки в паметта.

Ако това съобщение ти излиза при инсталиране на драйверите, то проблема е друг.

P.S. И пиши малко по-грамотно. По лесно се чете и разбира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А с каква памет си? Каква е марката и? Ако имаш възможност пробвай дали е наместена добре. При инсталиране често син екран излиза при грешки в паметта.

Ако това съобщение ти излиза при инсталиране на драйверите, то проблема е друг.

P.S. И пиши малко по-грамотно. По лесно се чете и разбира.

Наместих всичко но пак ми излиза този син екран

паметта и аз не знам каква е с 4х1 gb 667 mhz съм ...

Съобщението излиза след като инсталира драйверите и след като свърши излиза този син екран

Редактирано от Br33Z3R (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Викни човек, който разбира да ти инсталира ОС.

Послушай @pit.

@B-boy[styLe], като гледам как @Br33Z3R, пише на БГ и си задава въпросите няма да му е от голяма полза хелпа на Microsoft.

По-добре както го е посъветвал @pit , да се обърне към някой по-разбиращ да му инсталира системата, та да се научи и той.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Много надълбоко бъркате момчета :yanim::clap: Аз съм само user. ;( Реших въпроса частично. Има някакъв драйвер за Removable Device, дето не мога да го намеря. Без него не чете базата от драйвера. sad.gif

Ако някой го има може да ми пище на [email protected]

Желая успехи на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя приятелка си купи комп с windows vista. Да ама не и харесва.И аз реших.че ще го преинсталирам и ще сложа XP.Всичко беше ок, докато не реших да сцепя харда с partiton magic 8.Всичко беше ок.Да ама след един рестарт вече неможа да тръгне. Опитах и да го преинсталирам, но ми пише че няма дял на който да сложи операционната система, че изобщо няма на какво да го сложи.А в биоса харда се засича. Немога да разбера какъв е проблема.Мислех да вляза с дискета ама няма флопи.И съм до тук....Помагайте!!!

Благодаря предварително!

Редактирано от stanley56
Неясно заглавие (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в биоса ти го засича харда а по време на инсталацията не можеш ли да стигнеш до мястото където ти позволява да създаваш или триеш нови дялове?щом е нова машината предполагам че още няма важна информация затова можеш да изтриеш всички дялове и да създадеш нови според нуждите ти и разбира се да форматираш един и да инсталираш доброто старо хп върху него. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти как го разцепи и форматира с Partition Magic? Направи ли primary дял? Сигурен ли си че е active и че не е hidden? Не си го форматирал с EXT надявам се... NTFS ти трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора това го пиша чрез тиликс лайв сд. Днес реших да преинсталирам уйндоус-а, обаче не щеше да форматира С

защото там имало не знам си какви файлове. Тогава реших вместо да форматирам да"обновя" windows-папката.

Само че като буутне щайгата започна setup и като стигна до installing devices рестартира, пак започна инсталатора, стигна до същото място, пак буутна и... като мине логото на уин-а

черен екран. Нищо от хардуера не е повредено. Когато пускам сд-то с уин-а и когато изпише

press any key to boot from cd натисна кое да е копче, пак черен екран. Нямам нищо против линукс, напротив-харесва ми. Но просто съм принуден да ползвам хр заради доста програми.

:lock:;) ;) Нямам инсталирана ос, ползвам лайв сд. Има някакви остатъци от хр,

но не мога да ги изтрия с линукса. В задънена улица съм! Ще съм благодарен за всеки отговор...

---

Сега като се замисля... възможен ли е този вариант- тръгвам да инсталирам линукс/тиликс/ , като само форматирам

и когато тръгне да се инсталира вадя диска, слагам сд-то на уин-а и инсталирам него? Или е невъзможно?

Редактирано от uberalles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами ти как се опита да форматираш, през Windows, в cmd с команда format c ? И аз имах същия проблем. Просто като си го пуснах да буутва от диск, си изтрих C -то от там и после го инсталирах на ново само него, системата сама го форматира преди да инсталира Win на ново, другите дялове просто не ги пипай. Аз така се оправих. Надявам се да съм те разбрал, а и ти мен.

Ами аз се опитах да го форматирам както си му е редът, преди да инсталирам джама от диска.Не съм форматирал чрез сmd. Натиснах d но ми изписа, че не може да форматира це-то...Можел да ми инсталира уин на d ама там имам важни документи, пък и не виждам смисъл от дна уин-а.Мерси за отговора, но не ми помага.

---

Сега погледнах една статия написана от maicky, но... форматиране на С е възможно, обаче трябва да се форматира като ex3, а аз искам да запазя това което е в момента-ntfs. Май този вариант отпада. Някакви идеи?

Редактирано от uberalles (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или мога за избера дали да е ntfs или e-незнам како беше? Защото и преди съм преинсталирал, ама такъв проблем досега не съм имал и съм заникъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и задай - Load BIOS default options!

Ако не стане така, отвори компютъра и един по един всички важни компоненти ги извади, почисти им контактите и пак върни по слотовете. Става въпрос за RAM и видео карта най-вече. Ако имаш отделна LAN карта, аудио карта, тунер или други екстри по PCI слотовете, направи същата процедура и за тях!

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Или мога за избера дали да е ntfs или e-незнам како беше? Защото и преди съм преинсталирал, ама такъв проблем досега не съм имал и съм заникъде.

Трябва ли да пазиш нещо по хард? Само един дял ли имаш ? Ако е въпрос само за триене - няма нищо по-лесно от това в Линукс.

По-късно, Уиндоус сам ще ти предложи да форматира - избираш Qick NTFS и получаваш NTFS. Самия Уиндоус ще "изгради" тази файлова система.

Edit:

Приемам че нямаш файлове за пазене по харда.

Придобиваш root права.

Изпълняваш fdisk -l за да ти изпише как да се обръщаш към харда.Ще е нещо от този род:

Disk /dev/hda: 80.0 GB, 80026361856 bytes

255 heads, 63 sectors/track, 9729 cylinders

Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

Disk identifier: 0x175c175b

Device Boot	  Start		 End	  Blocks   Id  System

/dev/hda1			   1		1305	10482381   83  Linux

/dev/hda2   *		1306		2610	10482412+   7  HPFS/NTFS

/dev/hda3			2611		9729	57183367+   f  W95 Ext'd (LBA)

/dev/hda5			2611		7832	41945683+  83  Linux

/dev/hda6			7833		9663	14707476   83  Linux

/dev/hda7			9664		9729	  530113+  82  Linux swap / Solaris

Интересува те само първия ред Disk /dev/hda. При теб вероятно ще е друго.

Демонтираш всички монтирани дялове от него, ако евентуално има такива.

Изпълняваш dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=4096 . Замени /dev/hda с твоя хард.

Ще поработи доста дълго, след това ще изпише грешка - когато мястото за писане по харда свърши. Тази команда долу-горе ще запълни дискът с нули.

Ако искаш можеш да изтриеш само началото. Това ще е много по-бързо и удачно в случая. Използвай тази команда: dd if=/dev/zero of=/dev/hda bs=4096 count=1000 .

След това Уиндоус няма да откаже да се инсталира.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ли да пазиш нещо по хард? Само един дял ли имаш ?

Имам два дяла, C иD. В първия са остатъците от бозата, а във втория дял са ми личните документи, музика и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам два дяла, C иD. В първия са остатъците от бозата, а във втория дял са ми личните документи, музика и т.н.

В такъв случай не бързай с триенето, че ще замине и D.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване