Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Windows XP (merged)

Препоръчан отговор

Имам два дяла, C иD. В първия са остатъците от бозата, а във втория дял са ми личните документи, музика и т.н.

Аз не мога да разбера как така сте инсталирали всички тука Уиндоус!!!

КАТО ВЛЕЗЕШ В СЕТУПА ЗА ИНСТАЛАЦИЯ НА УИНДОУСА СЛЕД КАТО С F 8 ПРИЕМЕШ ЛИЦЕНЗА ОТИВАШ НА НОВА ИНСТАЛАЦИЯ ИЗЛИЗАТ И ДВАТА ДИСКА И ПРОСТО ТРИЕШ Ц-ТО И ПОСЛЕ ПАК СЪЗДАВАШ НОВИЯ ДЯЛ И ЧАК СЛЕД ТОВА ФОРМАТИРАШ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ТОЕСТ ЕДВА ЛИ СЪЩЕСТВУВА ДОРИ НА ТЕОРИЯ ПРОБЛЕМ С ФОРМАТИРАНЕ НА ТОКУ ЩО СЪЗДАДЕН ДЯЛ СЛЕД КАТО Е ИЗТРИТ ПРОБЛЕМНИЯ ОБОЗЕН ДЯЛ !!!!!!

Редактирано от fcb78 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Проблема е че Уиндоуската инсталация вече не иска да се стартира.....Явно нещо не и допада в твърдия диск и деликатно забива или излиза.

Често се случва ако имате инсталиран Linux с груб в MBR.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема е че Уиндоуската инсталация вече не иска да се стартира.....Явно нещо не и допада в твърдия диск и деликатно забива или излиза.

Изтегли си тогава Hiren's BootCD v9.1 и оправи харда си!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е мой :* . Но идеята за Partition Magic от Hiren's не е лоша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го видя това Hiren's BootCD вече и ми се струва банално като решение, то всеки втори съвет изтегли си Hiren's BootCD

точно днеска имах проблеми с него, дръпнах си едно мултибоот cd и то беше цъфнало там от всички програми и операционни системи в CD-то само то не разпознаваше клавиатурата но как да я разпознава като за всички програми вътре ако не се лъжа ползва dosa на win98 , добре че в главното boot меню фигурираше совтуер с неосакатена операционна система като акронис или win bart pe че да се успокоя че диска ми за емерхенция ще е безотказен на всякъде

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като го видя това Hiren's BootCD вече и ми се струва банално като решение, то всеки втори съвет изтегли си Hiren's BootCD

точно днеска имах проблеми с него, дръпнах си едно мултибоот cd и то беше цъфнало там от всички програми и операционни системи в CD-то само то не разпознаваше клавиатурата но как да я разпознава като за всички програми вътре ако не се лъжа ползва dosa на win98 , добре че в главното boot меню фигурираше совтуер с неосакатена операционна система като акронис или win bart pe че да се успокоя че диска ми за емерхенция ще е безотказен на всякъде

Това че не можеш да използваш правилно Hiren's BootCD, не е основание да го отхвърляш като решение на проблема.

Извинявам се за Offtopic-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това че не можеш да използваш правилно Hiren's BootCD, не е основание да го отхвърляш като решение на проблема.

Извинявам се за Offtopic-а

Виж сега не ми се спори кой може да го използва правилно и кой не може . Hiren's BootCD е решение но не професионално , ти като можеш да го използваш правилно пробвай го на някои месечен лаптоп и пак ела да спориш половината програми я мишка я клавиатура няма да ти разпознаят .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора нито мога да влеза в сетуп-а на уин-а, а като пробвах това дето го казвате-Hiren's boot cd отказва да форматира це-то, а partitition magic дори не разпознава харда на C и D! Явно нещо буута не е наред, ще видя какво друго ми остава... иначе благодаря за отзивите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да форматираш С диска, чрез линукс, в Ext3, а по време на Win инсталацията ще го форматираш в NTFS.

Хрумна ми малко странна идея laugh.gif включи компютъра, като ти изпише press eny key to... бързичко извади кабела на харда и натисни някой бутон. Ако инсталацията тръгне включи харда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можеш да форматираш С диска, чрез линукс, в Ext3, а по време на Win инсталацията ще го форматираш в NTFS.

Хрумна ми малко странна идея laugh.gif включи компютъра, като ти изпише press eny key to... бързичко извади кабела на харда и натисни някой бутон. Ако инсталацията тръгне включи харда.

Това, което предлагаш е малко опасно за живота на компонентите. Я си представи че не нацели пиновете правилно и стане късо ? Въобще работи ли компютъра, не е добре да се бърка в него.

uberalles, извади си харда и го носи при някой познат. Там го включете, изтеглете файловете, изтрйте го, разделето го, форматирайте го, върнете файловете и вкъщи си инсталирай Уиндоус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това, което предлагаш е малко опасно за живота на компонентите. Я си представи че не нацели пиновете правилно и стане късо ? Въобще работи ли компютъра, не е добре да се бърка в него.

uberalles, извади си харда и го носи при някой познат. Там го включете, изтеглете файловете, изтрйте го, разделето го, форматирайте го, върнете файловете и вкъщи си инсталирай Уиндоус.

И на мен ми хрумна такава идея. Посредством usb ще прехвърля всичко на друг хард, ще стопим лагерите на моя и пак ще качим уин-а.

Смятам темата за приключена. Благодаря на всички отзовали се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора нито мога да влеза в сетуп-а на уин-а, а като пробвах това дето го казвате-Hiren's boot cd отказва да форматира це-то, а partitition magic дори не разпознава харда на C и D! Явно нещо буута не е наред, ще видя какво друго ми остава... иначе благодаря за отзивите!

Сега се стих. PM наистина не представя дяловете като букви. Всъщност Уиндоус има таблица кой дял да е C и кой D.

Ще трябва да се ориентираш по техните рамери и местоположение. Когато дяловете са FAT форматирани може и да бъдат представени с някаква буква, но тя може да е рзлична от тази в Уиндоус.

Затова не трябва да се водиш по това кое е C: и кое D: . Опитай да форматираш C и дано нещата се оправят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега се стих. PM наистина не представя дяловете като букви. Всъщност Уиндоус има таблица кой дял да е C и кой D.

Ще трябва да се ориентираш по техните рамери и местоположение. Когато дяловете са FAT форматирани може и да бъдат представени с някаква буква, но тя може да е рзлична от тази в Уиндоус.

Затова не трябва да се водиш по това кое е C: и кое D: . Опитай да форматираш C и дано нещата се оправят.

PM ги показва буквите ако е стартирам под доса на 98 ако е стартиран по DRDOS ги дава с цветове като NTSF е розов ако не се лъжа , на PM отдавна не е сред програмите който ползвам още по малко да тръгна хард да разделям или форматирам,нещо бъгав ми се струва ако е празен диск става но с данни в никакъв случай не си заслужава риска , аве от как ползвам ADDS направо се родих , там е истината разпознава всичко работи без засечки и т.н. говоря за оригиналната версия а не за версията която може да стартираш от прехваления Hiren's BootCD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пишеш от liveCD, предполагам си наясно с линукските означения на дяловете на твърдия диск:

(hd0,0) ти е първият дял на първият харддиск или по другия синтаксис се изписва hda1 (sda1), но както и да е...

Исках само да ти кажа не би трябвало да има проблем да си форматираш първия дял (Твоето C:\ под Windows) с въпросното liveCD, дори би трябвало да ти позволява да избереш NTFS като файлова система, а ако не ти позволява избери FAT32 (нея задължително я поддържа), пък после след инсталацията на Windows под DOS, "безболезнено" можеш да си конвертираш FAT32 къмто NTFS без да се налага да преформатираш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става въпрос за amilo la1703 като го взех беше с виста но аз му сложих хр и маи от там ми дойдоха проблемите sad.gif((( драйверите от диска са за виста за хр търсих из нета, сложих каквото успях да намеря но май нещо не е както трябва. Компа си върви но игри не, тръгват и още при зареждането на играта спира и ме искарва на декстопа от това съдя че нещо не е както трябва. Дайте съвет какво да правя sad.gif((

Редактирано от Conroe
неясно заглавие, грешен раздел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви напиша все пак какво стана.

Носих щайгата при един познат, който е специалист и той ми каза, че проблема е в харда. Това значеше доста главоболия. Провбахме 4-5 наши дискове с качени на тях уиндоус-и, обаче- черен екран.

Тъй като щайгата е в гаранция водихме я сервиза. Там ме мотаха поне три дни, докато най-накрая ми звънят на домашния и какво- проблемът бил в уиндоуса. Изкараха мен виновен, щото съм бил клоквал систевата над нормата. Впрочем клокнах процесора семпрон от 1,6 на 1,9 гхз и рамта съответно, като системата при тези честоти ситемата мина без грешка 24-часови тестове за стабилност. И не знам, обаче май харда няма нищо общо с клока, но както и да е. Та те ми съобщиха, че проблемът ми ще се реши с приенсталация.

И тук много се учудих/ нищо не споделих с техниците какво съм барникал да си оправям щайгата, че гаранцията щеше да замине/.

Значе с моите дискове преинсталацията не тръгва, а те го оправиха за има-няма 40 мшнути/ предните два дни не са барали бараката/.

Сега обаче забелязвам, че на чистак нов уйндоус системата зарежда 3 минути и е по-банва отколкото преди и ми се струва, че ако е имало дефект в харда, те са го замазали, за да не си играят да се обаждат на Seagate Европа и да ми заменят харда с нов, както се полага. Имам ли основание или съм станал прекалено параноичен и ми трябва свестен сън?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами аз съм с amilo li 1705 и също на диска имаше драйвери само за Виста. Сложих си ХР и найстина игрите спичаха. Сега съм с Виста и нямам никакви проблеми. Така че ти препоръчвам и ти да си я инсталираш(без това си си я платил). :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз ви препоръчвам да си прегледате драйверите и дали имате още неизвестни у-ва. Също и последна версия на DirectX не е излишна. И т.н...

Не вярвам никой да не е пуснал драйвери за ХР за въпосните модели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аз ви препоръчвам да си прегледате драйверите и дали имате още неизвестни у-ва. Също и последна версия на DirectX не е излишна. И т.н...

Не вярвам никой да не е пуснал драйвери за ХР за въпосните модели.

В сайта на fujito-siemens няма.Аз бях намерил в други сайтове.В Device-Manager-a нямаше нищо с въпросителен.Но Counter Strike спичаше, сега като си сложих Виста си е ОК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Влез в BIOS и задай - Load BIOS default options!

Ако не стане така, отвори компютъра и един по един всички важни компоненти ги извади, почисти им контактите и пак върни по слотовете. Става въпрос за RAM и видео карта най-вече. Ако имаш отделна LAN карта, аудио карта, тунер или други екстри по PCI слотовете, направи същата процедура и за тях!

Успех!

...

Pit, благодаря за отговора. Вече в компютъра няма прах. Зададох load optimal deafults обаче няма ефект.

...

Изкараха мен виновен, щото съм бил клоквал систевата над нормата. Впрочем клокнах процесора семпрон от 1,6 на 1,9 гхз и рамта съответно, като системата при тези честоти ситемата мина без грешка 24-часови тестове за стабилност. И не знам, обаче май харда няма нищо общо с клока, но както и да е. Та те ми съобщиха, че проблемът ми ще се реши с приенсталация.

Я ми кажи, след като си задал настройките в БИОС на default, как компютърът ти се е клокнал сам! Друг път когато искаш помощ се вслушвай в съветите на хората тук, не пишем за да се намираме на работа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има тайно споразумение между М$ и някои производители на преносими компютри според което

последните не трябва да публикуват драйвери за ХР. Това особено важи за новите хард дискове...

:) :) :ill:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ moon_shadow

Я виж тук!

Редактирано от taz_the_devil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@ moon_shadow

Я виж тук!

Да, това са драйверите с едно изключение - без тези за блутут-а, само от диск-а или от друго място в интернет. Машинката е слаба за игрички, само най-мършавите заглавия ще вървят :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edit- след като зададох тези настройки в биос и не се оправи, пак го клокнах. Що се отнася до праха, с най-малката мощност на прахосмукачката изсмуках прес дупките в кутията. Макар че преди около месец си сменях захранването, когато ми почистиха щайгата и я смазаха. но все пак изсмуках каквото можах. :huh:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване