Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Машина на времето или стартът на LHC

Препоръчан отговор

абе преди няколко поста един доброжелател, чийто ник забравих бе дал линк със статия в която се казваше, че тези черни дупки са измислица, могат да се появят дупки с големината на атом, които ще се разпаднат след по малко от секнда, което означава, че рискът от експеримента е сведен до абсолютната 0 а единственото което ще се види е създаването на малка алтернативна вселена, доколкото може да се нарече така

Редактирано от frason (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какъв линк говориш, но в новините снощи по К1 журналистът Бойко Василев с явен ентусиазъм разясняваше, че според учените, с които е говорил, шансовете за черна дупка са 50:50, т.е. я стане, я не. Пък и ще е малка, ако я има, цитирам по памет: "... ако има такава, то едва ли може да погълне и кабарче...".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какъв линк говориш, но в новините снощи по К1 журналистът Бойко Василев с явен ентусиазъм разясняваше, че според учените, с които е говорил, шансовете за черна дупка са 50:50, т.е. я стане, я не. Пък и ще е малка, ако я има, цитирам по памет: "... ако има такава, то едва ли може да погълне и кабарче...".

ами явно не е било в тази тема, моя грешка, но го четах доколкото помня във vselenata.com или нещо такова, но точно това е което и аз казвам черни дупки е почти сигурно че ще има, но тъй като черната дупка се смалява забравих точно защо и няма да успее да погълне нищо преди да изчезне.

Edit: това е линка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се гледа през http://dl.groovygecko.net/anon.groovy/groo.../cern/index.asp

Малко късно се осъзнаха, че ще има много желаещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета чета , и се чудя да се смея ли, или просто да съжалявам някои хора...... Вместо да слушате и говорите глупости, вземете някой нов учебник по квантова физика и го прочетете поне от любопитство.... няма да ставате смешни поне....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета чета , и се чудя да се смея ли, или просто да съжалявам някои хора......

Вместо да слушате и говорите глупости, вземете някой нов учебник по квантова физика и го прочетете поне от любопитство.... няма да ставате смешни поне....

Би ли обобщил какво имаш предвит? Защото ако трябва да чета цели книги, за непряко засягащи ме теми, ще трябва да изчета един вагон с книги. :speak:

Редактирано от life_alert (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли обобщил какво имаш предвит? Защото ако трябва да чета цели книги, за непряко засягащи ме теми, ще трябва да изчета един вагон с книги. smile.gif

Имах предвид вайкащите се за края на света хорица :) Да не говоря за тези плашещи се от появата на черна дупка , която ще погълне нашата Земя, да не говоря за тези страхуващи се от Големия взрив....

А за четене, като за начало препоръчвам да научат малко за силните и слаби взаимодействия.... теориите за вълновия произход... за закона на Айнщайн, защото той все още е валиден, както и за взаимодействията на елементарните частиц.. за бозоните, адроните , кварките, лептоните......... А после да научат какво представляват ускорителите на елементарни частици частици.............

Не съм запознат абсолютно със всичко ново, като теорията на струните например... но има време..

Редактирано от Diin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли обобщил какво имаш предвит? Защото ако трябва да чета цели книги, за непряко засягащи ме теми, ще трябва да изчета един вагон с книги. smile.gif

Имах предвид вайкащите се за края на света хорица ;) Да не говоря за тези плашещи се от появата на черна дупка , която ще погълне нашата Земя, да не говоря за тези страхуващи се от Големия взрив....

А за четене, като за начало препоръчвам да научат малко за силните и слаби взаимодействия.... теориите за вълновия произход... за закона на Айнщайн, защото той все още е валиден, както и за взаимодействията на елементарните частиц.. за бозоните, адроните , кварките, лептоните......... А после да научат какво представляват ускорителите на елементарни частици частици.............

Не съм запознат абсолютно със всичко ново, като теорията на струните например... но има време..

И защо искаш да ни затвориш кранчето на здравословен смях ;)

на какво ще се смеем от сърце ако всички станат сериозни ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо искаш да ни затвориш кранчето на здравословен смях wink.gif

на какво ще се смеем от сърце ако всички станат сериозни ?

Аз нямам предвид тези които се шегуват ;) , като Док например .... Имам предвид тези които наистина си вярват в заблудите, има и такива ....... те са за съжаление... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде скарайте се сега...много му е тестостеронът на тоя форум :rolleyes: ..

Да обобщим:

Първия тест мина успешно.

Това е най-големия физичен експеримент до сега в историята.

Опитите ще продължат няколко месеца.

Много инфо,форум,статии и др.(на английски)

http://ww2.uslhc.us/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че руснаците за да не изостават, трескаво подготвяли един от пръстените на московското метро, за още по-голям ускорител ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е ползата от тази щуротия? Да разсмеят хората по света ли? Мммм успяха Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Може да се разсмеят само тези, които си мислеха, че идва краят на света.

Част от въпросите, на които 7000 учени от цял свят се надяват да получат отговори след експериментите в Големия адронов колайдер са:

* Дали Стандартният модел нарушава механизма на Хигс за образуване на масите на елементарните частици? Ако не, колко са Хигс бозоните и каква е масата им?

* Ще бъде ли по-точното измерване на масите на барионите напълно съвместимо със Стандартния модел?

* Имат ли елементарните частици суперсиметрични партньори?

* Защо има очевидно нарушаване на симетрията между материя и антиматерия?

* Съществуват ли допълнителни измерения (както предсказва теорията на струните) и можем ли да ги "видим"?

* Какво всъщност са тъмната материя и тъмната енергия?

* Защо гравитацията е с много порядъци по-слабо взаимодействие от останалите три?

Как работи ли ?

Големият адронов колайдер е ускорител на частици, който се строи в момента в ЦЕРН (Европейска организация за ядрени изследвания) до Женева, Швейцария. Той заема мястото на стария LEP (Large Electron-Positron Collider) в огромен тунел с диаметър 3 м, обиколка 27 км и заровен на 50 до 175 м под земята.

Колайдерът е съставен от две успоредни тръби между свръхпроводими магнити, охлаждани от течен хелий. В тях ще се пускат два лъча от протони, които ще обикалят в противоположни посоки и ще пресичат траекториите си в четири точки по 27-километровото трасе. Всеки протонен лъч ще има енергия от 7 TeV, като общата енергия на сблъсъка ще е 14 TeV.

TeV (тераелектронволт) е единица за енергия, използвана във физиката на елементарните частици. 1 TeV е приблизително равен на кинетичната енергия на летящ комар. Това, което прави Големия адронов колайдер специален е способността му да концентрира енергия в зона, милиони милиони пъти по-малка от комар.

Преди да бъдат пуснати в главния ускорител протоните ще бъдат ускорявани на етапи в линейни и по-малки кръгови ускорители. Освен протони, в LHC ще се изследват и тежки йони. Предвидени са шест подземни детектори: ATLAS, CMS, LHCb, ALICE, TOTEM и LHCf, като първите два са най-големите и са с общо предназначение. Докато работи ускорителят, общата енергия в магнитите ще достига 10 GJ (еквивалентни на 2.5 тона тротил).

Между другото, линк към страницата в която има достъпна информация за това, съм дал още в първия си пост.Ето го отново : цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наздраве за ЦЕРН! ;) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че руснаците за да не изостават, трескаво подготвяли един от пръстените на московското метро, за още по-голям ускорител ?

Да,напълно вярно е,само че учените се натъкнали на един неочакван проблем-не могли да изгонят пияниците от метрото.В тази връзка колективът на

Московския автотракторен завод,,Матросов"/съкратено МАТЕ Матросов/са организирали спонтанно събрание и с пълно единодушие са приели текст на

отворено писмо до другарите Медведев и Путин,част от който гласи:

,,Уважаеми другари Медведев и Путин,

С огромно възмущение и гняв нашият колектив прие вестта,че империалистическите сили начело с Европейският съюз са започнали опасен експери-

мент със ускоряване на разни елементарни частици.Ние приветстваме нашето правителство за неговата решителност да отговори на предизвикателство-

то на европейските учени и изразяваме своята готовност да дадем своя принос за решаване на проблема с разчистването на тунела на метрото от про-

валените пияни отрепки-слуги на чужди разузнавания.С пълно единодушие ние,работниците от МАТЕ Матросов,решихме да дарим два трактора МТЗ-99

за нуждите на нашата наука,като нашето желание е с единия да бъдат разчистени от метрото пияните агенти на империализма ,а другия да се използва

за ускоряването на тези проклети елементарни частици.

Дерзайте,другари!".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е ползата от тази щуротия? Да разсмеят хората по света ли? Мммм успяха biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Вярно е, успяха да разсмеят доста хора като мен, и други тука четейки какво ли не за евентуалните последици :speak:

А една от задачите е да установят защо жените и мъжете са толкова Асиметрични, и защо мацките използват само 1/2 спин завъртане на вълновидните си задни части, за да свалят със сигурност уж по-голямата маса на бозовидните мъжки мозъци до разпад на 2 части, всяка от която е почти безтегловна ( като махнем нахлулата кръв в едната ) Публикувано изображение .. та така младежо , белким научиш и ти нещо полезно от експеримента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Diin явно ги разбираш тия работи - евала - аз имам само спомени от господина по физика, ама последниа ти пост изобщо не го схванах, имаше ли нещо общо с експеримента? , около който не знам защо се вдига толкова шум за Нострадамус и края на света, вселената и те така...

прочетете това, Diin ще потвърди дали написаното е вярно, аз съм наивен и вярвам на тва дето видждам... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Diin явно ги разбираш тия работи - евала - аз имам само спомени от господина по физика, ама последниа ти пост изобщо не го схванах, имаше ли нещо общо с експеримента? , около който не знам защо се вдига толкова шум за Нострадамус и края на света, вселената и те така...

прочетете това, Diin ще потвърди дали написаното е вярно, аз съм наивен и вярвам на тва дето видждам... smile.gif

По принцип това не се учи в средното, учи се във висшето от специалисти по ядрена физика, или физика ....

Вярно е, казва го учен занимаващ се с изледвания все пак ....

А защо се появи паниката, защото някои хора слушат и не мислят, не чуват какво им се казва, което допълнено с незнание или някакви изкривени знания за света е направо бедствие, просто ги има всякакви, окултисти, гурута, луди, ненормалници, психяласи, фанатично вярващи в нещо друго, но не и науката .....

П.С А моето писание беше сатирично :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид вайкащите се за края на света хорица :speak: Да не говоря за тези плашещи се от появата на черна дупка , която ще погълне нашата Земя, да не говоря за тези страхуващи се от Големия взрив....

Ако тръгнем от Е=М.С(не мога да сложа 2_ките за квадрат)и го умножим по две защото се движат противоположно то калкулатора микрософски даде около 400мегатона не знам конструкцията дали ще издържи ако не то си е чиста бомба, което Медведев ще приеме за ядрен удар по Русия и ще отговори с всички ръждясъли ракети,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, ох, ох, като гледам на къде тръгнала работата... Нека да се доуточня. Имах предвид, че колкото и експерименти да се правят мисля, че докато дойде времето тази технология да се използва широко може и да настъпи някой и друг "Апокалипсис" Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тръгнем от Е=М.С(не мога да сложа 2_ките за квадрат)и го умножим по две защото се движат противоположно то калкулатора микрософски даде около 400мегатона не знам конструкцията дали ще издържи ако не то си е чиста бомба, което Медведев ще приеме за ядрен удар по Русия и ще отговори с всички ръждясъли ракети,

Глупости, първо частицата няма толкова енергия... смяташ грешно :speak:.

Второ основния закон на Айнщайн не е за масата и енергията, а общата теория за относителноста, която му носи и световната слава ... :)

П.С Формулите за изчисление на енергията са тези тука .... http://bg.wikipedia.org/wiki/Равенство_на_маса_и_енергия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде ,оцеляхме Публикувано изображение Днес частичките се държаха културно,ще видим какви ще ги сътворят през октомври Публикувано изображение

Наздраве !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми сътворят нова кола и няколко нови роба.

Хммм, не ми се ще да свършва...

Нова петиция започната от мен:

Да се опълчим на тъпанарите и отворковците, преди да ги е

погълнала черната дупка!

Ако не ги погълне, да не се вясват повече във форума..

Под номер 1 - умникът ken~

Мамино синче - вземи се в ръце, че ставаш банален с казването на нищо в този форум... за мен си кръгла о, ама понеже е много кръгла та да си кажа

Без лоши чувства, а ако има такива ... телефонен номер на ЛС..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости, първо частицата няма толкова енергия... смяташ грешно :rolleyes:.

Второ основния закон на Айнщайн не е за масата и енергията, а общата теория за относителноста, която му носи и световната слава ... :)

П.С Формулите за изчисление на енергията са тези тука .... http://bg.wikipedia.org/wiki/Равенство_на_маса_и_енергия

Испуснах че при условията на експеримента неминуемо ще се получат торсионни полета, следствието е възможно дизбалансиране на земята и последваща промяна на орбитата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Испуснах(,) че при условията на експеримента(,) неминуемо ще се получат торсионни полета, (в) (по)следствието е възможно диз(с) балансиране на земята и последваща промяна на орбитата(.)

Много научни термини употребени от човек, който не знае какво пише! Даже не знае и как да пише Публикувано изображение !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...