Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Skype - въпроси и проблеми при използването - част 2

Featured Replies

Поздравления, freedom86!

Все пак, ако в това, което сте постигнал няма нищо незаконно (както предположи един потребител по-горе) ще бъде добре да споделите вкратце вашия опит, или поне да дадете насоките, към които да се придържат и други потребители на Skype и бТк. Аз знам от приятел, ползващ ADSL от бТк, че не е имал никакви проблеми да свърже няколко машини у тях. Не ползва бизнеспакет и не е незаконно, че ги е свързал. Ще бъде добре да го направите с екрани и имагинерни данни, защото така най-добре ще помогнете на хората да се ориентират.

  • Отговори 1,4k
  • Прегледи 362,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Най-популярни публикации

  • трябва да разрешиш активно съдържание (ActiveX) да се инсталира

Публикувани изображения

ForsakenSong, какъв е точният номер на използваната от вас версия? Какъв е файловия формат (тип на файла) на картината, която опитвате да заредите като ваша снимка/аватар? Интересува ме дали това е файл в RGB цветово пространство и с екранна резолюция 72–96 точки/инч?

3.6.0.248,Изобщо не стигам до опити за зареждане на аватар в момента,в който натисна на сегашния,за да го сменя ми се появява въпросното съобщение и скайпа се изключва.

Поздравления, freedom86!

Все пак, ако в това, което сте постигнал няма нищо незаконно (както предположи един потребител по-горе) ще бъде добре да споделите вкратце вашия опит, или поне да дадете насоките, към които да се придържат и други потребители на Skype и бТк. Аз знам от приятел, ползващ ADSL от бТк, че не е имал никакви проблеми да свърже няколко машини у тях. Не ползва бизнеспакет и не е незаконно, че ги е свързал. Ще бъде добре да го направите с екрани и имагинерни данни, защото така най-добре ще помогнете на хората да се ориентират.

ами за това дали е законно.. по принцип не е(може да се обадиш в хелп деск-а на бтк и да ги помолиш те да направят това, но доста потребители се оплакват, че са се обаждали няколко пъти и накрая без резултат от страна на бтк, като се има в предив, че това пренасочване на портове може всеки да си го поиска и трябва да му бъде направено без проблем) но аз влизайки в настройките на модема на бтк, нищо кой знае какво съм направил, а само си пренасочих някои портове от реалното динамично ай пи към вътрешното ми статично, с цел да си пусна сървър на компа ми и някои др неща.. регистрирах си host name в www.dyndns.com и този хост нейм го написах в dns настройките на модема(по този начин все едно имам реално статичен IP адрес) но след като напривх тези настройки и някои други по рутера ми(който е след модема) се появи проблема(който вече е "история" :) ) със скайпа.. ако някой го интересува нещо конкретно да пита тук и ще се опитам да помогна

3.6.0.248. Изобщо не стигам до опити за зареждане на аватар в момента, в който натисна на сегашния, за да го сменя ми се появява въпросното съобщение и скайпа се изключва.
Отворете config.xml при спряна Skype и потърсете:

<AvatarPath></AvatarPath>
и изтрийте всичко между този етикет. Въведете точния път до папката с аватари. Запишете, и затворете файла. Заредете Skype. Моля, ползвайте аватар, който е от вградените. Пак ли става така? Прегледайте позволенията за достъп до папките, в които се намират вградените аватари. Имаше един вариант от 3-та версия, който имаше подобна грешка. Но тя отдавна е оправена. От 3,5 насам, ако не греша, папката с това съдържание се премести от папка „Моите документи\My Skype Pictures“ в подпапка "%APPDATA%\Skype\Pictures". Прегледайте правата си за достъп до тези папки, погледнете атрибутите на графичните файлове. При спрянa програма отворете config.xml и погледнете пътя до вашия аватар, да не е „счупен“, или неправилно въведен. Пътят до текущата снимка аватар е даден в етикета:
<Avatar></Avatar>

Ако желаете пишете ми по Skype, представете се и можем да опитам някои неща. Лично аз, доколкото можах да се убедя, отдавна няма докладвана грешка за 3,6, подобна на вашата. Може ли да ви помоля да направите екран на български със съобщението (диалога Skype и съобщението за грешка, което се извежда)?

ами за това дали е законно.. по принцип не е(може да се обадиш в хелп деск-а на бтк и да ги помолиш те да направят това, но доста потребители се оплакват, че са се обаждали няколко пъти и накрая без резултат от страна на бтк, като се има в предив, че това пренасочване на портове може всеки да си го поиска и трябва да му бъде направено без проблем) но аз влизайки в настройките на модема на бтк, нищо кой знае какво съм направил, а само си пренасочих някои портове от реалното динамично ай пи към вътрешното ми статично, с цел да си пусна сървър на компа ми и някои др неща. регистрирах си host name в www.dyndns.com и този хост нейм го написах в dns настройките на модема(по този начин все едно имам реално статичен IP адрес) но след като напривх тези настройки и някои други по рутера ми(който е след модема) се появи проблема(който вече е "история" :) ) със скайпа.. ако някой го интересува нещо конкретно да пита тук и ще се опитам да помогна
Благодаря много и за тази информация! Имах предвид да напишете нещо, от рода на материала на BG's, публикуван тук. Слагането на екрани, помага много повече. Убедил съм се. Мога да помогна. Аз съм виртуоз в графичната област и се оправям с всякакви програми за ретуш. Можете да ми пишете по Skype. Бих ви помогнал да се направят такива екрани с имагинерни данни. Примерно аз съм правил такова ръководство за купуване на Скайп кредит чрез www.moneybookers.com. Стои в българската секция на форума на Skype и смея да се надявам, че е помогнало на стотици хора да си купят Скайп кредит с помощта на най-обикновена дебитна карта, каквито повечето българи ползваме.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)

хора имам проблем как мога на един комп да вкл.два скаипа и то на виста ????? помогнете моля ви ;)

Писано е 1000 пъти в тази тема

Run as..

BTW никога не прави втория юзер администратор. Нито пък отваряй портове на стени и рутъри.

Причина за редакцията: Topper, придържай се към предмета на темата и се въздържай от личностни коментари към други потребители.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Имам следния проблем: смених компа купих си нов, инсталирах Windows XP SP2 и няколко програмки които по принцип си ползвам, инсталирах Skype отварям го пиша име и парола започва да ме вписва дава "вписване" и точно когато да ме впише рестартира компютъра. Преинсталирах го няколко пъти, махнах всякакви файъруоли, след това инсталирах по-стара версия 3.5 няколко пъти и същия резултат рестарт като тръгна дасе вписвам. Не вярвам да е конфликт с други програми защото сменям за 3 път компа и винаги си инсталирам от диск едни и същи програми макар и по-стари версии а и на същия уиндоус. Помагайте ако можете, че вече 2 ден се ядосвам!

Имам следния проблем: смених компа купих си нов, инсталирах Windows XP SP2 и няколко програмки които по принцип си ползвам, инсталирах Skype отварям го пиша име и парола започва да ме вписва дава "вписване" и точно когато да ме впише рестартира компютъра...
Това е за темата на Skype. Надявам се модераторите да я слеят. Първо си обновете ОС от сайта Microsoft Update. Преди да инсталирате Skype. Ползвайте последната версия за Windows 3.6.0.248. Можете ли да публикувате съобщението, което ви се извежда? Skype извежда ли някакво съобщение? Това с рстартирането не е проблем на Skype. Проверете и оправете операционната система. Исталирането на стари версии на програми и отказа от актуализиране на ОС не са добри решения. Какво става, ако се впишете с това Скайп име и парола на друга машина? Пак ли се рестартира?
Имам следния проблем: смених компа купих си нов, инсталирах Windows XP SP2 и няколко програмки които по принцип си ползвам, инсталирах Skype отварям го пиша име и парола започва да ме вписва дава "вписване" и точно когато да ме впише рестартира компютъра. Преинсталирах го няколко пъти, махнах всякакви файъруоли, след това инсталирах по-стара версия 3.5 няколко пъти и същия резултат рестарт като тръгна дасе вписвам. Не вярвам да е конфликт с други програми защото сменям за 3 път компа и винаги си инсталирам от диск едни и същи програми макар и по-стари версии а и на същия уиндоус. Помагайте ако можете, че вече 2 ден се ядосвам!

Вместо да се ядосваш провери защо се рестартира компютъра.

Инсталирай и пусни Skype без да инсталираш всичките онези програми. Може проблема да е от тях.

"Всякакви файъруоли" - колко такива си имал ?

Отвори event log-а и провери какви грешки има там и изключи автоматичното рестартиране за да видиш и причината за него.

Черен екран при зареждане на клип от Dailymotion

Предполагам, че доста хора имат този проблем. Зареждат си за настроение в Skype клип от Dailymotion, могат да го изберат, но не и да го прегледат. Вместо клипа се появява черен екран и толкоз. Никакви контроли и това е!

Искам отново да благодаря на SUN_CITY, който пак забеляза и повдигна въпроса.

Тук давам едно обяснение, което се стремя да е максимално разбираемо за повечето от вас. За тези, на които се струва простовато, моля да ме извинят... Много приложения в системата (XP или Vista) се нуждаят от флаш. Флаш плеър и флаш активекс. Проблемът е в устройството на всички ОС на Майкрософт. Поради вкоренената роля на техния браузър ИЕ (5, 6, 7, 8 – няма значение), винаги се налага да се ползва точно флаш активекс контролата точно както е установена от ИЕ.

За съжаление стотици програми (в т.ч. и Skype) са принудени да ползват точно тази активекс, за да достъпват съдържание от интернет в техните вътрешни браузъри. Не могат просто така инженерите им да седнат и да пренапишат операционната система.

Независимо, че много алтеврнативни браузъри, и др. програми НАСТОЯВАТ да инсталират плеъра и контролата през техни ресурси, или от техни проверки за обновяване.

И защо Dailymotion не работи в Skype? Нали вече си имам плеър, имам си контрола? На всичкото отгоре, ако отворите този клип през ИЕ, ФФ, Опера, или Сафари (за ОС на Майкрософт) всичко ще си работи на шест. А само (да речем) в Skype НЕ РАБОТИ!

...

Доскоро имаше възможност тези ресурси да стоят извън страниците на Adobe, но аз се зачетох в един много важен документ, който ни казва какво да правим: Troubleshoot Adobe Flash Player installation for Windows. Моля, прочетете го!

Преди години беше практика Опера например да си публикува отделно флаш плъгин за Опера. Забелязах, че сега всичко е централизирано, но в документите на на Adobe се говори предимно за ИЕ. Защо. Опера си работи перфектно по двата начина на инсталиране, но се оказва, че програми, които зависят от активекс, за да достъпват съдържание имат проблем, ако флаш в системата е инсталиран и обновяван произволно.

Накратко: флаш плеърът и активекс контролата винаги трябва да се премахват преди обновяване. В пътя C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash (и за XP, и за Vista) има инструменти, достъпни само с администраторски права (изисква се вписване като Администратор и парола) за анализ и обновяване на пакетите.

Понякога се случва така, че инсталирате флаш през ФФ, или през Опера, или през друго, или флаш идва в пакет с трети софтуер. Оказва се, че за да се ползва правилно активекс контролата в ИЕ и от тук правилно да се зареждат клипове от Dailymotion в Skype, трябва след като прочетете документа:

1. Да отворите папката, и д премахнете, както контролата, така и плеъра.

2. Само от ИЕ (не от друг браузър) да заредите първо контролата, а после да инсталирате и флаш плеъра.

Всичко това от сайта на Adobe.

3. Това трябва да стане при затваряне на всички клиенти и програми, ползващи флаш, в т.ч. и папки на експлорер, защото това си е ИЕ.

Правите това и всичко се оправя! В бъдеще, ако обновявате флаш плеъра, правете го през ИЕ.

ПП Аз също се зачудих. Имам професионални пакети с флаш и няма как те да са бъгави, а Dailymotion и Skype читави, но тънкият момент е активекс контролата за ИЕ не флаш плеъра. Подмяната ѝ с правилно копие оправя от раз нещата.

Редактирано от zmeYpc (преглед на промените)

Здравейте, купих си нов комп сложих XP professional и инсталирах няколко програмки от диск които ползвам от много време, сложих и Skype инсталирах го, отварям го вкарвам си име и парола тръгва да се вписва, мисли известно време след което направо рестартира целия комп. Изключвам всякакви файъруоли и антивируси и пак същото рестарт! Не вярвам и да е в противоречие с някоя от другите програми, защото за 4 път сменям компа и винаги си инсталирам едно и също. Някой да има идея на какво може да се дължи това?

Абсолютно същото сте написали тук: http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...st&p=843871

Не прочетохте ли какво ви е отговорено? Прочетете и отговорете. Вижте, какво ви пише Ken.

Искам да попитам-как може да се изтрият въвежданите скайп имена------------>Не искам,като се кликне на стрелкичката да се вижда кои скайп имена са въвеждани.Пробвах всичко и стигнах до извода да си деинсталирам скайп-а и после на ново пак си го инсталирам,само така става със сигурност.Ако някой знае "фатката",много ще се радвам да ми каже.Благодаря. :yanim:

Искам да попитам-как може да се изтрият въвежданите скайп имена...
Отговаряно е многократно.

В адресното поле на Windows Explorer въведете %AppData%\Skype и изтрийте тези профилни папки, които не искате да виждате.

Здравейте, забива ми CPU -то на 100% ohmy.gif от SkypePM.exe и докато не го спра процеса не пада,някой имал ли го е този проблем,ползвам версия 3.6,някакво решение...? ;)

Поздрави!

Здравейте, забива ми CPU -то на 100% ohmy.gif от SkypePM.exe и докато не го спра процеса не пада,някой имал ли го е този проблем,ползвам версия 3.6,някакво решение...? ;)

Поздрави!

Ако не ползваш някое от разширенията за скайп можеш спокойно да ги забраниш и тогава този процес няма да го има

Ако не ползваш някое от разширенията за скайп можеш спокойно да ги забраниш и тогава този процес няма да го има

Как да го забраня,не не ги ползвам..т.е. не знам какво ползвам от разширенията,но когато спра ръчно процеса(SkypePM.exe) не ми прави впечатление изобщо,че го няма.

Поздрави!

Искам да попитам когато сте си включвали скайпа излизало ли ви е - обновяване на скайп ?

В момента зарежда и незнам какво е това (за първи път го виждам откакто съм си инсталирал скайп). ohmy.gif

Как да го забраня,не не ги ползвам..т.е. не знам какво ползвам от разширенията,но когато спра ръчно процеса(SkypePM.exe) не ми прави впечатление изобщо,че го няма.

Поздрави!

Tools->Options->Advanced->Advanced Settings->Automatically start Extras Manager

Искам да попитам когато сте си включвали скайпа излизало ли ви е - обновяване на скайп ?

В момента зарежда и незнам какво е това (за първи път го виждам откакто съм си инсталирал скайп). ohmy.gif

Програмата проверява за по-нова версия и предлага да си я изтеглиш и инсталираш. Препоръчително е, освен ако нямаш специална причина за противното

Automatically start Extras Manager

Това го няма,има само да спра автоматично стартирането на Skype с Windows,благодаря все пак за отзива.

Поздрави!

Искам да попитам когато сте си включвали скайпа излизало ли ви е - обновяване на скайп ?

В момента зарежда и незнам какво е това (за първи път го виждам откакто съм си инсталирал скайп). ohmy.gif

Автоматично се обновява,така е заложено първоначално,можеш да го пропуснеш като влезеш в Инструменти--->Настройки--->Обновяване и там сложи отметка на (Питай преди изтегляне) или на (Подмини ).

Поздрави!

Това го няма,има само да спра автоматично стартирането на Skype с Windows,благодаря все пак за отзива.

Поздрави!

?? СИгурен ли си че си с последната версия на софтуера

?? СИгурен ли си че си с последната версия на софтуера

Версията е 3.0.0.214 извинявам се грешката е моя,но така или иначе е там това skypePM.exe

Версията е 3.0.0.214 извинявам се грешката е моя,но така или иначе е там това skypePM.exe
Нали прочетохте, какво ви писа capnemo? Последната публична версия за Windows е 3.6.0.248 и там тази настройка я има. Просто си обновете си версията.
Нали прочетохте, какво ви писа capnemo? Последната публична версия за Windows е 3.6.0.248 и там тази настройка я има. Просто си обновете си версията.

Явно ти не четеш,въпросът ми беше как да спра SkypePM.exe да не се зарежда с Windows ,при по-старата версия 3.0.0 също го има.

Поздрави!

Редактирано от mihnev_sz (преглед на промените)

Явно ти не четеш...
Поздрави и на вас! И моля – недейте фамилиарничи! Ето коментара на capnemo:

Tools->Options->Advanced->Advanced Settings->Automatically start Extras Manager

или на български:

Инструменти > Настройки > Разширени > Пускай автоматично Диспечера на екстри.

Второто, което той ви препоръча е, да си обновите версията. Аз добавих, че последната публична е 3.6.0.248.

Няма как в старата версия, която явно ползвате да има настройки от по-новите версии.

3.0 е стара версия. Ако имате други съображения – ваша воля!

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.