Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

За или против ограничаване на пушенето на публични места сте ?

Анкета за/против пушенето на обществени места  

207 гласували потребители

1. 1. Какво е вашето мнение по въпроса?

• ЗА забраната
      127
    • ПРОТИВ забраната
      79
    • Нямам мнение по въпроса
      0

Препоръчан отговор

Тотална забрана на тютюнопушенето на обществени места замисля Министерството на здравеопазването по примера на няколко държави в Европейския съюз. Няма да се пуши дори в барове, дискотеки и ресторанти.

Върху кутиите с цигари ще се слагат стряскащи картинки, които трябва да накарат хората да се откажат от вредния навик, пише Дневник. Предвижда се през 2009 г. да се увеличи акцизът, а оттам и цената на тютюневите изделия, за да бъде намалено търсенето им. Всички тези мерки са записани в националната програма за ограничаване на тютюнопушенето от 2007 до 2010 г., която ще разгледа в четвъртък правителството. За да се изпълни, по предварителни разчети са необходими 8.6 млн. лв. От днес, 1 февруари, Франция въведе забрана за пушене на обществени места. Общественото мнение в страната изрази мощната си подкрепа по отношение на забраната да се пуши на обществени места, предаде е-изданието на “Льо Монд”. Всяка година в Европа от пасивно пушене умират 79 000 души, предаде на свой ред е-изданието на германския “Ди Цайт”. Европейската комисия вече прие т.нар. “Зелена книга”. На основата на документа до началото на 2008 г. трябва да се реши, дали да има разпоредби за забрана на тютюнопушенето, отнасящи се до целия Европейски съюз. Забрани за пушене има в Ирландия, Швеция, Италия, Великобритания, Испания.

Източник: dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз като непушач(вече) не съм навит някой да ми дими и да дишам,най-малкото би трябвало да ме пита.От друга страна това е добре за хората,човек докато пуши няма как да го разбере обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълен абсурд е това... Непушач съм, но... Дали по-малко пешеходци умират по пътищата, а? Ами да забраним тогава колите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно ги продкрепям,аз не съм пушач но да пушиш е глупаво ПУШЕНЕТО УБИВА ! това е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, хубаво е ако може да се намали по-този начин пушенето, но въпроса е помагат ли точно тези мерки за намаляване броя на пушачите и за намаляване на пасивното пушене? Защото по заведенията вече има достатъчно добра вентилация, така че да не се задимяват. По скоро трябва да се обърне внимание на пушенето у дома и че макар никой да не може да ти каже какво да правиш, когато си в къщи, е добре да се замислят хората, какво причиняват на най-близките си, ако са непушачи, като им димят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, хубаво е ако може да се намали по-този начин пушенето, но въпроса е помагат ли точно тези мерки за намаляване броя на пушачите и за намаляване на пасивното пушене? Защото по заведенията вече има достатъчно добра вентилация, така че да не се задимяват. По скоро трябва да се обърне внимание на пушенето у дома и че макар никой да не може да ти каже какво да правиш, когато си в къщи, е добре да се замислят хората, какво причиняват на най-близките си, ако са непушачи, като им димят.

Кои са тези "всички" заведения с добра вентилация? Едно-две - може би, примери за обратното - колкото искаш. Аз съм твърдо ЗА - в последно време дори не ходя по заведения, понеже дима взе да не ми понася, друг е въпроса, че и сега не се спазва правилото за зали за непушачи, тотална забрана би се спазвала още по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея, но неприложима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комините няма ли да ревнат?! Не е лоша идеята. И без туй сутрин пушачите вонят на кремвирши и прАдня. П.С. Да попитам още нещо пафкащите съфорумци. Като станете сутрин нямате ли чувството, че сте глътнали пълен пепелник и 2-3 капачки от предната вечер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комините няма ли да ревнат?!

Не е лоша идеята. И без туй сутрин пушачите вонят на кремвирши и прАдня.

П.С. Да попитам още нещо пафкащите съфорумци. Като станете сутрин нямате ли чувството, че сте глътнали пълен пепелник и 2-3 капачки от предната вечер?

Ми да ти кажа мия си зъбите вечер преди да си легна и сутрин като стана..,а от опит ти казвам, че сутрешния дъх на всеки човек е гаден, но си прав на пушачите е по - гаден ето защо не карам никой да ми го търпи и предприемам мерки.

Но след някъв купон е отврат шото примерно си изпушил кутия- две за една нощ и тук вече съм съгласна не бих го определила на "кремвирши и прАдня", но наистина е убийствен.., но пък същото бих казала и за непишуачите купонджии, които пък примерно са се наливали цяла нощ...та така за дъха... Публикувано изображение

А по темата...ще ми липсва...не защото го смятам за възпитано или културно. Напротив аз след като пропуших доста време отказвах да запаля цигара на улицата супер грозно е отстрани. Нооооооо да му се невиди като кеса 20 мин. на неква спирка и чакам да ме осени някое транспортно средство времето минава по - бързо с цигара. Не се оправдавам просто това си е един от малките ми капризи, които си позволявам с риск да да бъда оплюта за не културна и т.н

И а да обикновенно се съобразявам и стоя до хората, които пушат или пък гледам дима ми да не отива в някого на когото би ми било не приятно.

Да, определено ще ми липсва... :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой ще липсва, на кой не... По селата на бай Киро като му забранят да пуши в кръчмето... да дойдат да ми свирнат. В големите градове може и да има по-голям конторл, но в прованса и малките градчета и селца тая работа няма да стане. Някой нагоре направи сравнение с колите. Няма връзка в двете неща. Да не почвам да обяснявам. На всеки е ясно, че такива сравнения са нелепи и безмислени. За наливането и дъха да. Но не можете да ме убедире, че е 2 пъти по-гадно да се наливаш и да пафкаш. Да не говорим за дрехите, косата, ръцете и т.н. Аз като кача пушач в колата (там не се пуши) после ходя на вътрешно почистване и пароструйка. :angry: За вредата на околните... изписано е много и е доказано. Така че. Мерси, ама като искате да се тровите от катран, вкъщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си пуша в къщи,то като съм се засилила да ходя по кръчми :cheers: Надявам се под небето може да се пуши,та на лято ще сме по бирариите :blow out candles:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой ще липсва, на кой не...

По селата на бай Киро като му забранят да пуши в кръчмето... да дойдат да ми свирнат. В големите градове може и да има по-голям конторл, но в прованса и малките градчета и селца тая работа няма да стане.

Някой нагоре направи сравнение с колите. Няма връзка в двете неща. Да не почвам да обяснявам. На всеки е ясно, че такива сравнения са нелепи и безмислени.

За наливането и дъха да. Но не можете да ме убедире, че е 2 пъти по-гадно да се наливаш и да пафкаш. Да не говорим за дрехите, косата, ръцете и т.н. Аз като кача пушач в колата (там не се пуши) после ходя на вътрешно почистване и пароструйка. :blow out candles:

За вредата на околните... изписано е много и е доказано. Така че. Мерси, ама като искате да се тровите от катран, вкъщи.

Ми глей са истината, е че на българска почва всичко се изкривява. Нека вземам за пример закона във всяко кафе да има място за пушачи и непушачи. Ми хората сложат по една табелка на едната маса "пушачи" на другата "непушачи" при нужда табелките се отстраняват и разменят и така. Полза никаква, контрол никакъв...само в по - джараните кафета ме задължиха да я търся тази табелка под дърво и камък, но пак не бих казала, че непушачите са доволни дима така или иначе отива в тях. Та си прав съмнявам, се че дори и в големите градове ще стане.

За останалото само ще кажа, че и аз съм била непушач и честно казано тва са пълни превземки. Като ти е неприятно да ти пушат в колата просто им го кажи вместо да си създаваш допълнителни главоболия.

И какво общо дрехите, косата и ръцете с цигарите, че не схванах???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми всичките изброени от теб смърдят на комбинацията спомената от мен в един по-горен пост. Аз също съм пушил 7-8 години. Вече от 4 не пуша. Бил съм и в двата лагера. Оценявам плюсовете и минусите. За здравните казах че няма да говоря. Излишно е. Не съм аз този, който ще ви налива акъл в главите да спрете да си наливате катран в дробовете, но исеята да спрете да наливате и в моите. Туй то. Простичко казано. П.С. Естествено, че не ми пушат в колата. Това да не им е бащиния. :blow out candles:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои са тези "всички" заведения с добра вентилация? Едно-две - може би, примери за обратното - колкото искаш. Аз съм твърдо ЗА - в последно време дори не ходя по заведения, понеже дима взе да не ми понася, друг е въпроса, че и сега не се спазва правилото за зали за непушачи, тотална забрана би се спазвала още по-малко.

Не съм казвал "всички", имах предвид точно заведенията които са споменати в началото: барове, дискотеки, ресторанти. Естествено че един гараж превърнат на кръчма няма да има вентилация, но и едва ли на хората които ходят там ще им пука, колко хора умират годишно от пасивно пушене. В това отношение е много по-добре твърдо да се забрани пушенето по заведенията, отколкото онова смешно изискване за места "за пушачи" и за "непушачи" Публикувано изображение

Дори и ще е по-лесно да се следи дали се спазва забраната, защото още като се влезе и се надушва дали се е пушило, снощи примерно, в заведението или не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми всичките изброени от теб смърдят на комбинацията спомената от мен в един по-горен пост.

Аз също съм пушил 7-8 години. Вече от 4 не пуша. Бил съм и в двата лагера. Оценявам плюсовете и минусите. За здравните казах че няма да говоря. Излишно е. Не съм аз този, който ще ви налива акъл в главите да спрете да си наливате катран в дробовете, но исеята да спрете да наливате и в моите. Туй то. Простичко казано.

Публикувано изображение Смея да твърдя, че не воня нонстоп на цигари освен ако не съм на дискотека или на някакво подобно място. С цигарите както с всичко останало не бива да се прекалява...За миризмите само ще кажа, че има "смръдльовци", които са непушачи и са много по - отвратителни. Но ако някой ден се срещнем с теб лично ще настоявам да ми помиришеш косата, защото по - абсурдно твърдение не бях чувала...Само ръцете си няма да дам, защото те най - вероятно наистина ще миришат Публикувано изображение

А за тези като теб, които толкова са се притеснили за дробовете си честно казано тва ви е най - малката грижа на цялата ежедневна отрова, която ни се излива. Сега и с този скандал за Кремиковци... :cheers: абе цигарите да са ни проблема... :blow out candles:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бас, че си пушиш в стаята, в която спиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип не участвам в такива спорове, но тоя път не издържах. НИКОЙ не спомена, че преди две години (на 01.01.2005) влезе закон, с който се забранява пушенето на много места - обществени сгради, заведения и т. н. От този закон последва точно едно голямо НИЩО. Кажете в кое заведение в София се спазват точно правилата?! Това все пак е ЗАКОН! В матрицата(имам доста часове в тоя клуб) до СДС-то персоналът си пуши и някои редовни посетители също. В тая на Македония има една заличка(с 10 компа, която е за непушачи), където са набутали най-кофти компютрите с най-кофти мишки. Да не говорим за тая в Люлин, там и такива "екстри" няма. В сградата, където работя, когато се влезе първо те лъха миризма на цигари(ма вече не усеща, щото съм му свикнал). По всезъзможни държавни учреждения служителите си пушат най-спокойно по коридорите. Примерите са безкрай. Не искам да обидя никого, Матрицата ми е любимият клуб, навсякъде е така. ПРОСТО В БЪЛГАРИЯ ВИНАГИ ЩЕ ИМА ДИСКРИМИНАЦИЯ КЪМ НЕПУШАЧИТЕ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е че трябва да има такива санкции както и повишаване на цените защото сме на едно от първите места по пушене в света.По-добре е и за човека ама който пуши няма как да го разбере..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бас, че си пушиш в стаята, в която спиш!

Не знам на какво сме се обзаложили, но си го искам Публикувано изображение В къщи се пуши само в кухнята...Две къщи и един апартамент сме сменили въпреки, че наште са пушачи в стаите за спане никога не се е пушило просто така са ме възпитали Публикувано изображение Което пък ми напомня за колежките ми студентски град едната е пушачка другата - не...В тяхната стая не се пуши и излизаме отвън двечките строени Публикувано изображение Направо като се замисля чувствам абсолютна дискриминация от непушачите...за една цигара какви геройства съм правила само аз си знам :blow out candles:

П.П А точно за в моята стая в момента съм готова главата да си заложа, че тук цигара от никой, никога не е палена....

По принцип не участвам в такива спорове, но тоя път не издържах. НИКОЙ не спомена, че преди две години (на 01.01.2005) влезе закон, с който се забранява пушенето на много места - обществени сгради, заведения и т. н. От този закон последва точно едно голямо НИЩО....

ПРОСТО В БЪЛГАРИЯ ВИНАГИ ЩЕ ИМА ДИСКРИМИНАЦИЯ КЪМ НЕПУШАЧИТЕ!

Пуша в сградата на ФЖМК (Факултет по журналистика и масова комуникация) специално професора ми гаси сензори ли са кви са там да не гръмне алармата. Защо го прави ли??? Защото навън е як дъжд, а той също е пушач и ме разбира...Ееее понякога не си усложняваме живота и палиме в неговия кабинет. И това не е единственното висше, в което съм пушила всъщност в СУ - то си беше прието до преди 4 г. да си се разхождаш по коридорите съвсем необозпокояван с цигара в ръка. Е, сложиха забраната после, но представете си какво е било преди...Та...и да се възмущаващ и да не се възмущаваш ситуацията е такава.

Хахахахаа стига с тези дискриминация аз горе обявих обратното и то на майтап... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е абсолютна глупост. Да забранат продажбите на цигари, тогава. По този начин знаете ли колко ще намалее прихода в държавният бюджет! Акцизите на едно реботещо предриятие от БТ Холдинг вкарват в държавната хазна над 30 мил. лева на тримесечие. Ами ДДС - то на тези цигари? Ами данък печалба от дейността? Да не говорим за заетите в производството им - да излязат на улицата ли? И то не свършва тук - цялата търговска мрежа ще удари един такъв административен акт. Западните страни миогат да го направят - тютюневият бизнес там не е такъв процент от общата икономическа картинка. Като се замисля и за хиялдите жители на Гоце Делчевският регион и Родопите, занимаващи се с отглеждането на тютюн, направо започва да ми се плаче. Ей, искаме да приличаме на Европа, без да си даваме сметка как това ще се отрази на държавата ни! Така си загубихме и 2 блока от АЕЦ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам на какво сме се обзаложили, но си го искам Публикувано изображение В къщи се пуши само в кухнята...Две къщи и един апартамент сме сменили въпреки, че наште са пушачи в стаите за спане никога не се е пушило просто така са ме възпитали Публикувано изображение Което пък ми напомня за колежките ми студентски град едната е пушачка другата - не...В тяхната стая не се пуши и излизаме отвън двечките строени Публикувано изображение Направо като се замисля чувствам абсолютна дискриминация от непушачите...за една цигара какви геройства съм правила само аз си знам :blow out candles:

П.П А точно за в моята стая в момента съм готова главата да си заложа, че тук цигара от никой, никога не е палена....

ААА, значи ти в твоята стая не пушиш, а когато е стаята на някой друг - може!!! ЕМ СЪРБИ, ЕМ БОЛИ!

Кажи точно в кое кафе в София(ако живееш тука) са ти забранили да пушиш, ше те черпа там!

Престанете да казвате на черното - бяло и обратното! Дискриминацията е спрямо непушачите!!!!!!!!!!!!!!!!!

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка година в Европа от пасивно пушене умират 79 000 души

Като пасивен пушач това ме стресна много , имайки предвид че почти всички сме пасивни пушачи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да, няма смисъл да ме убеждаваш в правотата на това, което казваш. Вярвам ти (уж). Само как не ме убеди, че е добре и няма никакви минуси от пушенето. Хем не мирише (по твоите думи), хем е гут. Изкара се "най-добрата" пушачка. Добра в другия смисъл. Хем мислиш за другите като не им пушиш в стаите (и искаш да ми кажеш, че не си заставала на прозореца да дръпнеш една бърза? айде де!), дори по улицата заобикаляш непушачите (представям си те как движиш зигзагообразно), хем вкъщи не си пушиш или сте си сложили табелки къде и как да се пуши (предполагам до абсурбатора, за да не мирише вътре).

За миризмата обаче не можеш да ме убедиш каквото и да ми кажеш. Ще ти кажа защо. На теб не ти прави впечатление, защото си свикнала с нея и дрехите и косата ти не че не "ухаят" на фас, а просто не го усещаш. :blow out candles: Съдя от това какво беше, докато аз пушех и какво е сега като отида в... всъшност където и да било с повече от 5 човека, защото 3-ма сигура "се друсат". Все пак косата ми е къса. Представям си женската коса. УжасТ. За дрехите е същото. Ако изляза и отида в заведение, селд като се прибера задължително всичко или се пере или прекарва нощта на терасата за да се "обезпаризити" от дима. Питай другите около теб за някои работи, не себе си! Ти сама можеш да се убеждаваш колкото си искаш.

Тутуна е дрога. Ако се забрани той, зависимите ще минат на друга дрога.

Нямам нищо против дрогата (почти), която не ми вони и не ме трови и мен. Взимайте си хапчетата или кокаина или каквото там искате за да сте спокойни и да не изпадате в критични състояния от никотинов глад - хич не ми пука за тях (друите видове дрога и тези, които я взимат). Но да не ги усещам тези неща.

Не става въпрос за забрана на тутуна изобщо, а за ограничаване употребата му, така че да не пречи на тези, които не го употребяват!

Хатамот, има от къде да дойдат пари. Не се бой. Да наблягат на износа бе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ААА, значи ти в твоята стая не пушиш, а когато е стаята на някой друг - може!!! ЕМ СЪРБИ, ЕМ БОЛИ!

Кажи точно в кое кафе в София(ако живееш тука) са ти забранили да пушиш, ше те черпа там!

Престанете да казвате на черното - бяло и обратното! Дискриминацията е спрямо непушачите!!!!!!!!!!!!!!!!!

.

Виж проблемът е там, че НЯМА определени места за пушачи и те просто отиват да пречат на непушачите. Недомислена работа....В БТК ли беше, че не помня тук може и да се лъжа няма дори работна пушалня в смисъл ако решиш да пушиш отиваш като ученик от другата страна на улицата извън сградата да пушиш ама пък тогава те гепват, че си извън работа и могат да те уволнят Публикувано изображение Така, че ако си мислиш, че ни е лесно.... :blow out candles:

Нема начин просто чиста дискриминация Публикувано изображение

П.П Джимиса на НДК...всички места за пушачи бяха заети :cheers:

Да да, няма смисъл да ме убеждаваш в правотата на това, което казваш. Вярвам ти (уж). Само как не ме убеди, че е добре и няма никакви минуси от пушенето. Хем не мирише (по твоите думи), хем е гут. Изкара се "най-добрата" пушачка. Добра в другия смисъл. Хем мислиш за другите като не им пушиш в стаите (и искаш да ми кажеш, че не си заставала на прозореца да дръпнеш една бърза? айде де!), дори по улицата заобикаляш непушачите (представям си те как движиш зигзагообразно), хем вкъщи не си пушиш или сте си сложили табелки къде и как да се пуши (предполагам до абсурбатора, за да не мирише вътре).

За миризмата обаче не можеш да ме убедиш каквото и да ми кажеш.

Не става въпрос за забрана на тутуна изобщо, а за ограничаване употребата му, така че да не пречи на тези, които не го употребяват!

Публикувано изображение Естествено, че не съм най - добрата пушачка на света. Питай Фиф как му увонявам стаята, когата ми дадат да се кача на нечия глава се качвам. Но пък когато преча се съобразявам. Мразя да пуша на прозорци и както вече отбелязах съм го правила само в тоалетните на ФЖМК, а и на патока на прозореца. Понякога умирам да си дръпна, и честно казано тогава мразя всички непушачи, с които се съобразявам на момента.

Ако трябва да бъда честна повечето ми приятели са непушачи и доста трудно нагаждам вредния си навик към тях, но те ми правят отстъпки за това пък когато ми махнат с ръка и кажат: "Разкарай я тази цигара", дори не питам защо просто я гася.

За миризмата няма да споря, казах ти ще проверим тази теория лично.

А за употребата не мога да пуша под определен час...И кво само в къщи еми аз като съм 9-10 часа навън...защо въобще да пуша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пасивен пушач това ме стресна много , имайки предвид че почти всички сме пасивни пушачи

Така, а сега погледни колко умират от катастрофи по улиците, а никой не спира трафика. Не казвам, че не трябва да азбранят пушенето, дори аз съм пръв подръжник като непушач, така ще имам комфорт във всяко заведение, но не трябва да се замисляш толкова за жертвите ти като единица, а за комфорта си:blow out candles:))) Статистиката няма значение когато си част от нея:cheers:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...