Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

За или против ограничаване на пушенето на публични места сте ?

Анкета за/против пушенето на обществени места  

207 гласували потребители

1. 1. Какво е вашето мнение по въпроса?

• ЗА забраната
      127
    • ПРОТИВ забраната
      79
    • Нямам мнение по въпроса
      0

Препоръчан отговор

Ей,аз не мога да разбера-защомкато толкова са се загрижили за здравето ни,да не издадат закон,с който се забранява сеенето на тютюн и производството на цигари?! :rolleyes:

Защо всички забрани са насочени срещу потребителите,а не срещу производителите?Защо директно не се обяви никотинът за наркотик,и да се забрани производството и разпространението му?

Или давай да издаваме забрани (те и без това няма да се спазват),ама да се покажем загрижени за здравето на хората.

Те на това аз му викам "популизъм" в чиста форма.

Не ми говорете за икономическите интереси-те и на мен са ми ясни.Ясно ми е колко пари се правят от цигарената индустрия.

С тези забрани-вместо да постигнат целта-да се ограничи ранното запалване на първа цигара,се постига точно обратното-

1.)психологическия момент на "забраненият плод"-винаги за браненото е най-сладко

2.)косвена реклама на тютюнопушенето-това е от самия факт,че се тръби навсякъде по медиите,интернет и т.н.

Т.е. идеята ми е,че с тази забрана,де факто се постига точно обратният ефект.В казармата ме учеха-"Един командир трябва да избягва да издава заповеди,за които предварително знае,че няма да бъдат изпълнени."Защото издадеш ли такава заповед,и не ти я изпълнят-авторитетът ти се срива.И следващите зповеди също не ти ги изпълняват.

Така е и с правителството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато живеех в САЩ (Масачусетц), ресторантите и кафетата бяха 100% за непушачи. Никой не е умрял от не пушене. Виж от обратното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кафетата бяха 100% за непушачи. Никой не е умрял от не пушене. Виж от обратното...

Умира се брачед недей така, а и аз кафе не пия. :rolleyes:

Може да ги забранят и тук в БГ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно като обаче ги забранят например цигари в дадени часове или заведения и тия, който пушат там кадето не трябва ги глобят няколко пъти както трябва..така хубаво ще се научат каде се пуши и каде не, че просто ще ми е весело да гледам само отстрани намусени муцуни ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно като обаче ги забранят например цигари в дадени часове или заведения и тия, който пушат там кадето не трябва ги глобят няколко пъти както трябва..така хубаво ще се научат каде се пуши и каде не, че просто ще ми е весело да гледам само отстрани намусени муцуни ;)

Ще ми гледаш отстрани ......да не казвам какво.Незабравяйте че живеем в България,и това няма да се спазва тук.Нали видя какво стана с разделянето на заведенията на две части,за пушачи и непушачи..?

Аз ако държа хубава кръчма,мислиш ли че ще оставя да не влизат пушачи?

Ще си платя на който трябва, и няма да престъпят там хората които ще наблюдават за пушачите.Те ще си правят актове в малките кафета,и пак ще е всичко за 3 дни.Така че не се радвай толкова.

Що не го забраниха в Русия,Албания,Турция,Румъния,Сърбия.....щото се знае какво ще стане мойто момче.

Може и да стане някога,но ще е "друг път"

Такива закони се прилагат в държава която законите са и като хората,просто забрави това да стане в България.Всичко друго ни е на 6, само пушачите са проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми гледаш отстрани ......да не казвам какво.Незабравяйте че живеем в България,и това няма да се спазва тук.Нали видя какво стана с разделянето на заведенията на две части,за пушачи и непушачи..?

Аз ако държа хубава кръчма,мислиш ли че ще оставя да не влизат пушачи?

Ще си платя на който трябва, и няма да престъпят там хората които ще наблюдават за пушачите.Те ще си правят актове в малките кафета,и пак ще е всичко за 3 дни.Така че не се радвай толкова.

Що не го забраниха в Русия,Албания,Турция,Румъния,Сърбия.....щото се знае какво ще стане мойто момче.

Може и да стане някога,но ще е "друг път"

Тебе ако "Турция и Албания" са ти мерило за общество...

Освен това цигарите са една от най-злокобните отрови, защото те убиват БАВНО. Колкото по-бързо се преборим с тази прокоба, толкова по-добре за ВСИЧКИ ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тебе ако "Турция и Албания" са ти мерило за общество...

Освен това цигарите са една от най-злокобните отрови, защото те убиват БАВНО. Колкото по-бързо се преборим с тази прокоба, толкова по-добре за ВСИЧКИ ни.

Ти с кой се мериш бе моето момче?

Германия,Англия хахахахахаххахаха няма да ти гледам профила,но съм сигурен че не си на повече от 17 годинки.Някой работи още не са ви ясни.

И спрете с това кое е отрова и кое не е.

Месото което консумираш също е отрова,Безалколните ,въздуха, зеленчуците и плодовете, а ти си се спрял на цигарите.Аре да си оправим държавата,пък тогава ще му мислим а?

По добре е да има работа за всички,да има хубави заплати,да консумираме качествени продукти,да пием чиста вода,да влизат престъпниците в затвора,.......................и още много много.

Затова не се ловете като удавник за сламка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам с кои държави ни сравняваш..направо нямам думи. Явно е, че няма да е лесно, но погледнато реално е много по-добре да стане..помисли само какъв зор беше да ни набутат в ЕС повярвай ми, че след някоя и друга година ще видиш колко шарени ще са нещата..и как ще си спазваме законите като нормални граждани. А колкото до това че живеем в БГ помисли какво беше преди 5-10 г и какво ще бъде след още толкова..какво искаш да ми кажеш, че всичко си е едно и също..ако е така..добре ще му предам по GSM-а ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колкото до това че живеем в БГ помисли какво беше преди 5-10 г и какво ще бъде след още толкова..какво искаш да ми кажеш, че всичко си е едно и също..ако е така..добре ще му предам по GSM-а ;)

Знаеш ли откога чакам тия 5-10-15-20 години ?Явно незнаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти с кой се мериш бе моето момче?

Германия,Англия хахахахахаххахаха няма да ти гледам профила,но съм сигурен че не си на повече от 17 годинки.Някой работи още не са ви ясни.

И спрете с това кое е отрова и кое не е.

Месото което консумираш също е отрова,Безалколните ,въздуха, зеленчуците и плодовете, а ти си се спрял на цигарите.Аре да си оправим държавата,пък тогава ще му мислим а?

По добре е да има работа за всички,да има хубави заплати,да консумираме качествени продукти,да пием чиста вода,да влизат престъпниците в затвора,.......................и още много много.

Затова не се ловете като удавник за сламка.

АЗ не ни сравнявам с никого - ти се опитваш да го правиш. Но не съм сигурен, че държави като Турция или Македония трябва да ни служат като компас за бъдещето ни развитие. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече много грешиш за цигарите,лошото е че даваш хубав пример Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЗ не ни сравнявам с никого - ти се опитваш да го правиш. Но не съм сигурен, че държави като Турция или Македония трябва да ни служат като компас за бъдещето ни развитие. ;)

Темата наближава Затваряне Публикувано изображение

Човече много грешиш за цигарите,лошото е че даваш хубав пример Публикувано изображение

Не хубав пример,а това си е реалността момче.Колкото и да не ми харесва.

Защо да греша за цигарите?Аз го казах вече - "Всеки избира съдбата си съм",ако искаш пуши,ако искаш яж желязо,ако щеш дишай през противогаз....на кой му дреме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е те хубавите неща стават бавно..кои ни е виновен че си направиха експеримет с нас спрямо..както се казва : "Ех че беше хубаво по Бай Тошово Време"

ако се сещаш за какъв експеримет спрямо народа говоря..сам ще си дадеш сметка или отговор както искаш си го разбирай защо в момента сме там кадето много от държавите вече минаха и преминаха..а колкото до това да поглеждаш профила и да си мислиш, че колкото по-малък е един човек толкова по-малко знае за това, което е било преди време..не си прави само изводи за хората като гледаш профила ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е те хубавите неща стават бавно..кои ни е виновен че си направиха експеримет с нас спрямо..както се казва : "Ех че беше хубаво по Бай Тошово Време"

ако се сещаш за какъв експеримет спрямо народа говоря..сам ще си дадеш сметка или отговор както искаш си го разбирай защо в момента сме там кадето много от държавите вече минаха и преминаха..а колкото до това да поглеждаш профила и да си мислиш, че колкото по-малък е един човек толкова по-малко знае за това, което е било преди време..не си прави само изводи за хората като гледаш профила ;)

Хахахахахахаха край спирам да пиша

.а колкото до това да поглеждаш профила и да си мислиш, че колкото по-малък е един човек толкова по-малко знае за това, което е било преди време..не си прави само изводи за хората като гледаш профила :clap:

Ще се направя че не съм го прочел това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата наближава Затваряне Публикувано изображение

Не хубав пример,а това си е реалността момче.Колкото и да не ми харесва.

Защо да греша за цигарите?Аз го казах вече - "Всеки избира съдбата си съм",ако искаш пуши,ако искаш яж желязо,ако щеш дишай през противогаз....на кой му дреме.

На много хора им дреме аз също съм бил пушач може би и аз съм расъждавал така но съм грешял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не хубав пример,а това си е реалността момче.Колкото и да не ми харесва. Защо да греша за цигарите?Аз го казах вече - "Всеки избира съдбата си съм",ако искаш пуши,ако искаш яж желязо,ако щеш дишай през противогаз....на кой му дреме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На много хора им дреме аз също съм бил пушач може би и аз съм расъждавал така но съм грешял.

Аз също съм бил непушач и съм се правил на "Пратеник от Червения кръст" и затова сега пиша толкова.

Няма да я затварям засега,дано не се получат конфликти.

Затова призовавам да намерим умно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай батко покажи им кой е шефа..искам обаче да не запалиш една цигара ами да испушиш поне 3 наведнъж..скоро не съм сигурен каде точно го четох но казали че които пуши по 3 наведнъж ще живее ммного по-дълго от другите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде малко тайм-аут, че много се покачи напрежението. От година и един месец съм от другата страна на барикадата - не пуша :rolleyes: Така, че имам представа какво е да си и на едната, и на другата страна. Да, не е приятно, когато някой ти дими в лицето, но пък и забраните не водят до никакъв ефект - за справка - "сухият режим" в САЩ. Според мен, сегашното положение е най-удачното - нека има място за всички. Р.S. Баце, прочетох за случката със скоча и Давидоф. "Чувал съм", че онази белезникава телесна течност, на непушачите била с доста по-добър вкус и те са облагодетелствани, ако ме разбираш, нали .... ;):whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Р.S. Баце, прочетох за случката със скоча и Давидоф. "Чувал съм", че онази белезникава телесна течност, на непушачите била с доста по-добър вкус и те са облагодетелствани, ако ме разбираш, нали .... :whist::rolleyes:

Хахахахахахах незнам не съм пробвал хахаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно като обаче ги забранят например цигари в дадени часове или заведения и тия, който пушат там кадето не трябва ги глобят няколко пъти както трябва..така хубаво ще се научат каде се пуши и каде не, че просто ще ми е весело да гледам само отстрани намусени муцуни :whist:

Ти все едно ми каза кога да правя секс :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде малко тайм-аут, че много се покачи напрежението. От година и един месец съм от другата страна на барикадата - не пуша :rolleyes: Така, че имам представа какво е да си и на едната, и на другата страна. Да, не е приятно, когато някой ти дими в лицето, но пък и забраните не водят до никакъв ефект - за справка - "сухият режим" в САЩ. Според мен, сегашното положение е най-удачното - нека има място за всички.

Р.S. Баце, прочетох за случката със скоча и Давидоф. "Чувал съм", че онази белезникава телесна течност, на непушачите била с доста по-добър вкус и те са облагодетелствани, ако ме разбираш, нали .... ;):whist:

А така кажи му да не му го казвам аз може пък да вземе да се стресне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така кажи му да не му го казвам аз може пък да вземе да се стресне.

Да бе ще си скъсам кутията с цигарите хахахха.

Кажи на Бил Гейтс че не е хубаво да си много лаком за пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та кога ... щели да забранят тотално пушенето у нас и в цяла Европа ? Нямам спомен да са казали нещо за затваряне на цигарени фабрики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай батко покажи им кой е шефа..искам обаче да не запалиш една цигара ами да испушиш поне 3 наведнъж..скоро не съм сигурен каде точно го четох но казали че които пуши по 3 наведнъж ще живее ммного по-дълго от другите :hush:

Като вълка,от "Ну,Погоди!",сещате ли се,с повече от 10,ахахахахах!И една снимка,и баце Бацката със scotch-а,и бившата му приятелка на корицата на "Playboy". :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...