Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

За или против ограничаване на пушенето на публични места сте ?

Анкета за/против пушенето на обществени места  

207 гласували потребители

1. 1. Какво е вашето мнение по въпроса?

• ЗА забраната
      127
    • ПРОТИВ забраната
      79
    • Нямам мнение по въпроса
      0

Препоръчан отговор

Мислех така да го напиша, но някой път човек има културата, само не знае кога да я използва..:rolleyes:

Прав си до някъде...ама наистина съм срещала хора на които им липсват първите 7, да не кажа че им липсват първите-цели 25 :)

Как ще ползваш нещо дето не знаеш как се ползва я ми обясни?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости, това в България няма да се случи в близките векове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам сравнявате така наречените европейци с нас. Боже, това са най-задръстените хора. Винаги съм се молел да не ставаме като тях. Искам да попитам, как тогава ще отидете с приятел пушач на кафе? Единия в сектор пушачи, другия в не пушачи и си гукате по гесемите? п.п. не пуша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С голямо нежелание, слава богу познатите ми пушачи са не повече от 7-8....

Едва ли е толкова трудно да не пуши човек за два часа....Пък ако е толкова трудно значи има нужда от медицинска помощ!

Според мен по същата логика от медицинска помощ има нужда човек, който същите 2 часа не би ги издържал сред цигарен дим. Досега в инкубатор ли е живял? :rolleyes: Повечето хубави заведения са с добра аспирация и никой не съм чула да мрънка, че се задушава от цигарите на другите. Аз също имам доста приятели непушачи, веднъж не съм чула да мрънкат, че им е задимено - случвало се е и на двете страни да ни пречи дима и тогава просто отиваме другаде. Не си мисли, че ние като сме пушачи на нас ни е все едно, ако е някакъв лисичарник заведението - пречи ни толкова, колкото и на непушачите.

Държа да отбележа, че ако видя, че човека му пречи или по една или друга причина не трябва да седи сред цигарена обстановка (бременни, деца), гася цигарата и не го повдигам на въпрос - и мисля, че това го правят всички пушачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държа да отбележа, че ако видя, че човека му пречи или по една или друга причина не трябва да седи сред цигарена обстановка (бременни, деца), гася цигарата и не го повдигам на въпрос - и мисля, че това го правят всички пушачи.

Да, мила мислиш, но не е така повечето не се съобразяват с тези неща...ами си пушат...пък и някой бременни също пушат това според мен е ужасно!

Похвално е че ти се съобразяваш с тези неща :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не само той се съобразява!

Всеки човек с елементарно възпитание прави така.Дори и само от подтика-да се прави на културен.

А това,че сте попадали само сред невъзпитани пушачи............

Най се дразня от това да слагате хората в категории 'пушач-значи е ЛОШ,невъзпитан,некултурен,липсват му първите 7 години и т.н."

Та хората са различни.Защо поставяте всички в една категория и им лепвате категория ЛОШ?! :rolleyes:

По този метод на мислене преди няколко века са казвали-"Щом е черен"-значи е глупав!" или "Всички жени са глупави".

Примери от този сорт-много.

Защо сега поставяте етикет "пушач" и го заклеймявате?Не мисля,че по един навик може да се съди за културата и възпитанието на човека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не само той се съобразява!

Всеки човек с елементарно възпитание прави така.Дори и само от подтика-да се прави на културен.

А това,че сте попадали само сред невъзпитани пушачи............

Най се дразня от това да слагате хората в категории 'пушач-значи е ЛОШ,невъзпитан,некултурен,липсват му първите 7 години и т.н."

Та хората са различни.Защо поставяте всички в една категория и им лепвате категория ЛОШ?! :rolleyes:

По този метод на мислене преди няколко века са казвали-"Щом е черен"-значи е глупав!" или "Всички жени са глупави".

Примери от този сорт-много.

Защо сега поставяте етикет "пушач" и го заклеймявате?Не мисля,че по един навик може да се съди за културата и възпитанието на човека!

Хей, приятел никой не е квалифицирал, никой не е определял така нещата, че Всички пушачи са невъзпитани...или нещо от сорта...

Макар, че относно твърдението ти, че: Всички жени са глупави- много мъже все още го вярват това, но пък и до някъде е вярно-защото в последно време се наблюдава глупостт и тъпотия- простотия и при двата пола... :)

Но както са казали хората: Кой каквото прави на себе си го прави...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде ,моля си забелязал тези привички?В автобусите?В киното?В театъра?В операта? или в някоя библиотека или в болница?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Найстина доста непушачи имат доста негативно мнрние за пушачите. Но и ние сме си хора като вас, само дето не дишаме баш същият въздух. От тук разбрах че ми трябвала медицинска помощ, да се прегледам, че съм лош, невъспитан, неприятен и т.н. А бе стига бе, какво толкова че пафкам цигари. От толкова ограничения напоследък взех да се чувствам пренебрегнат. Нищо лошо не съм направил, а пък вие ме начернихте. Покрай мен имам хиляди непушачи, всеки ден получавам намеци или забележки за пушенето, и се опитвам да ги спазвам. Вече ми се струва толкова сладко-забранено , че се опитвам при всяка свободна минутка да драсна фаса. А пък и доста нерви ми се събират напоследък , та поне цигарения дим ме успокоява. По-лошо става като си пиина, че тогава кутията излита за минути. От толкова повтаряне и натякване за отказване на цигарите аз доста страдам. Пушачите покрай мен "отказват" цигарките. Как? Ми не си купуват. И като имаме свободно време с тях помпят от мойте цигарки, уж за последно. Ама така една кутия на ден си отива. Умножено по цената на цигарите и броя на дните в месеца, и вадим процента цигари които АЗ сам си изпушвам- 100 Лв на месец ми ги изпушват други. Ама нали съм добър самарянин как да не им дам цигара, и на мен се случва. Стига сте говорели лошото на пушенето - почвам да се чувствам зле. Мисля че аз като пушач не съм згафил толкова, колкото един шофьор паркирал на тротоара например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не говори за тези места, понеже там никой не пуши, най-малкото, защото трябва да си идиот за да го направиш .....

Говоря ти за най-обикновена житейска ситуация...

Ами и аз за това говоря де-на тези места хора няма ли?Няма ли житейски ситуации.Моят ден преминава изключително в болницата.Пуша по кутия-кутия и половина дневно.Змаеш ли къде пуша?отвън-на входа.или в кафенетата.

А знаеш ли защо не си пуша в кабинета?Точно заради непушачите и заради болните.Ако на това пък не викаш съобразяване-здраве му кажи.

Относно написаното по - горе : аз се успокоявам като си взимам душ, ама не мъкна две кофи с вода да се къпя на гарата да речем.......

А защо не ходиш на гарата? Публикувано изображение То носенето на кофите ще бъде и фитнес :wors:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:wors: браво-това и е и моят принцип!Оставям непушачите да живеят както искат,но защо ТЕ не ме оставят да живея както аз искам?Ей това не мога да разбера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също сам пушач, въпреки че 31 дена не съм пушила. Продължавам да се слагам в тази графа, защото 31 дена не са нищо, на базата на стаж, които имам. Отношението на някой от вас към пушачите е обидно и нетолерантно. След като ви пречи цигарения дим, спрете да ходите на места където се пуши. Така както пушачите не ходя на места, на които не се пуши. А ако отидат - просто не пушат. Толкова ли е сложно? Пушачите винаги правят повече компромиси от колкото не пушачите и това го знам защото сам пушила достатъчно дълго време. И стига с тези глупости колко се тровим от дима на цигарите, а пък от газовете на колите или заводите - нищо ни няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как ги оставяш като им димиш?

Не мога да разбера и барчетата с места за пушачи и с такива за непушачи....то ако можеше да спрем въздуха така лесно....Или трябва да е САМо за едните , или само за другите...

как ги оставям ли-ами просто се съобразявам с това-дали са непушачи и им пречи дима (тогава не паля),или са непушачи,но не им пречи дима (тогава паля,но се ограничавам,и не издишам към масата или към тях),или пък съсм в смесена компания-тогава зависи от колко чашки съм обърнал (съобразяването ми с желанията на околните е обратно пропорционално на количеството изпит алкохол :wors: )

И аз не ги разбирам тези барчета.И съм с двете си ръце "ЗА" да се забрани тази недомислица,а да се направят заведения САМо за пушачи и заведения САМО за непушачи.

С това ще се разреш и твоят проблем-просто,като искаш да отидеш да изпиеш едно кафе-няма да ходиш в някое задимено,а в такова-в което е забранено пушенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в едно заведение има 20 непушача и аз вляза и запаля цигара - ще съм идиот ,некултурен ,лош и какво ли още.Ако в едно заведение има 20 пушача и влезе непушач и помоли другите да загасят цигарите защото му пречели - какъв ще е той?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаеш ли защо не си пуша в кабинета?Точно заради непушачите и заради болните.Ако на това пък не викаш съобразяване-здраве му кажи.

Амчи докторе, ако пушеше в кабинета щеше това да понижи реномето ти не мислиш ли?! Поне сред по-интелигентните ти пациенти... ;)

А и на мен лично ми е много странно да видя доктор който уж се грижи за здравето на пациента, а павка като кумин- как такъв доктор дето за себе си не се грижи ще се погрижи за мен, а?!?! израснала съм в такава среда...С Уважение :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, хайде сега. Причинно-следствени връзки. Това, че един доктор пушил, значи не е добър лекар. Ето, виждате ли пак стереотипа, в който слагате пушачите, същия стереотип, за който Trichocephalus говори???? :wors: Това, че аз се изпускам понякога и псувам, означава ли, че съм лоша учителка???? Нали не го правя пред учениците ми ?!? ( пп - вече не съм даскаличка, но давам пример макар и с минала давност)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз си се грижа за здравето си :wors: Знам си от какво ще умра.Грижа си се за психическото си и физическо здраве.

Ти ако не искаш да се разболееш от рак на белия дроб или от ХОББ-недей да пушиш.Аз те поздравявам за твоето желание,и никога,ама никога няма да ти пъхам в устата цигара. Публикувано изображение;)

P.S.Мерси за подкрепата,лейди :P Точно за това говорех преди няколко поста-стериотипи,и заклеймаване!

Сещам се за един виц от соц-периода:

Един американец и един руснак седнали да си приказват.Американецът започнал да кори руснака,че в Русия всичко било некачествено-колите,панелките,престъпността,пияниците.....Руснакът слушал,слушал и накрая попитал :"ами вие защо биете негрите?"

Та така се получва и с пушачите-като негрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, хайде сега. Причинно-следствени връзки. Това, че един доктор пушил, значи не е добър лекар. Ето, виждате ли пак стереотипа, в който слагате пушачите, същия стереотип, за който Trichocephalus говори???? :wors: Това, че аз се изпускам понякога и псувам, означава ли, че съм лоша учителка???? Нали не го правя пред учениците ми ?!? ( пп - вече не съм даскаличка, но давам пример макар и с минала давност)

Хей, сладко пак виждаш стериотипи...аз казах само своето мнение, че за мен един доктор, който пуши не може да ми всее респект ;) аз не обобщавам, а и дори да го правя то не е глобално обобщение просто гледам от своята си гледна точка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С голямо нежелание, слава богу познатите ми пушачи са не повече от 7-8....

Едва ли е толкова трудно да не пуши човек за два часа....Пък ако е толкова трудно значи има нужда от медицинска помощ!

Не знам кой има повече нужда от медицинска помощ..... тоя дето не може да изкара два часа без цигара.... или тоя дето му мирише на цигари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, сладко пак виждаш стериотипи...аз казах само своето мнение, че за мен един доктор, който пуши не може да ми всее респект ;) аз не обобщавам, а и дори да го правя то не е глобално обобщение просто гледам от своята си гледна точка...

Ама ти откъде разбираш пуши ли или не? :wors:

Аз моето джипи не знам дали пуши може и да пуши ама...не съм я виждала, не съм я и питала...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти откъде разбираш пуши ли или не? :eek:

Аз моето джипи не знам дали пуши може и да пуши ама...не съм я виждала, не съм я и питала...

Точно така, по-добре е да не я виждаш...иначе не се знае какво ще си помислиш...! Публикувано изображение

Не знам кой има повече нужда от медицинска помощ..... тоя дето не може да изкара два часа без цигара.... или тоя дето му мирише на цигари.

Май и двамата :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехехей-пак се отплеснахте.! Какво е това като виждаш или да я виждаш?Че това важи са всичко в живота.Аз по-добре пък да не виждам някоя жена без сутиен,а?Вървя по същата логика.Или по-добре да виждам жена ми с друг мъж,защо няма да ми хареса това,което ще си помисля ли? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз си се грижа за здравето си :ph34r: Знам си от какво ще умра.Грижа си се за психическото си и физическо здраве.

Ти ако не искаш да се разболееш от рак на белия дроб или от ХОББ-недей да пушиш.Аз те поздравявам за твоето желание,и никога,ама никога няма да ти пъхам в устата цигара. Публикувано изображение:P

P.S.Мерси за подкрепата,лейди ;) Точно за това говорех преди няколко поста-стериотипи,и заклеймаване!

Сещам се за един виц от соц-периода:

Един американец и един руснак седнали да си приказват.Американецът започнал да кори руснака,че в Русия всичко било некачествено-колите,панелките,престъпността,пияниците.....Руснакът слушал,слушал и накрая попитал :"ами вие защо биете негрите?"

Та така се получва и с пушачите-като негрите.

Докторе, моите уважения сър :eek: но не говоря за никакви стериотипи, просто Всеки мисли различно...Различно мисли непушача, различно мисли бившия пушач, различно мисли въздържателя, различно мисли и пушача...Така, че няма кой да се сърди или засяга или пък аз да засягам някой- всеки си избира какво да си прави с тялото после всичко ще си е за негова сметка, на негов гръб, така, че аз проблеми нямам в това отношение и се надявам да нямам желание никога да запаля...Мир :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам, че пушенето не е вредно ама защо всички описвате пушачи като некви "пътници"... Публикувано изображение Баба ми Мирка е на 80г. откакто я помня е все с цигара в ръка...па да ви кажа мое и да ме надживее тая упорита бабка...

ANGELSING моята лекарка с кого спи, дали пуши, какво яде, къде живее и какви наследствени болести има не ме интересува- важното е да си върши работата и да ме лекува. Нейният личен живот не ме засяга...наистина мисля, че преекспонирате вредата от цигарите... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехехей-пак се отплеснахте.!

Какво е това като виждаш или да я виждаш?Че това важи са всичко в живота.Аз по-добре пък да не виждам някоя жена без сутиен,а?Вървя по същата логика.Или по-добре да виждам жена ми с друг мъж,защо няма да ми хареса това,което ще си помисля ли? :ph34r:

Няма логика защото следващ Своята си логика....ами всики може да има своя си логика...моята логика може да я няма или пък да я има, ама да е резлична от моята, това не значи, че не съм права или че греша или пък обратното- относно твоята логика...Всичко е относително...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...