Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

За или против ограничаване на пушенето на публични места сте ?

Анкета за/против пушенето на обществени места  

207 гласували потребители

1. 1. Какво е вашето мнение по въпроса?

• ЗА забраната
      127
    • ПРОТИВ забраната
      79
    • Нямам мнение по въпроса
      0

Препоръчан отговор

А това за пушенето в асансьора... направо издивявам, като се кача с някой такъв или след него! Какъв е тоя зор да не изтраеш 2 минути, докато се прибереш, или докато излезеш навън? Публикувано изображение Аз също пуша, но всяко нещо си има граници..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки сам избира своя път, щом на пушачите им се пуши, да пушат навън, ако не им харесва тази алтернатива да спрат да пушат!!! Публикувано изображение

Като не ти харесва цигарения дим,недей да ходиш по кръчми :wors:

Доста крайно се изказваш,според мен трябва да се намери компромисен вариант.Гледам да се съобразявам с непушачите,но да седна да пия някоя биричка,и да не запаля няма да стане.Най-добре според мен е да се спазват законите.Отделни зали,добра вентилация(друг е въпроса че това никъде го няма).

Не знам дали сте гледали новините закона не мина

Оказа се,че само 4-5 министри са непушачи. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм пушачка. Искрено се надявам и да не стана (щото не веднъж съм се изкушавала :wors: ) , защото твърде скъпо ще ми излезе , мани че и дробовете ще си тровя ...както и да е ... Сега по темата ...Всяко нещо , което се определя като " тотално " хич не ми звучи добре ... Кой защо пуши не ме интересува , но все пак толкова драстична забрана ми се струва доста трудна за изпълнение ...пък и то тва си е истинска дискриминация ...Абсолютно одобрявам идеята за салон " пушачи " и " непушачи " , пък всеки си решава къде да седне , ама тотално да се забрани ..малко ми е прекалено ..нищо крайно не е на добро ... :wors: Да не говорим , че една такава забрана можело да доведе до по- малко пушачи ?! Хич не ми се вярва ...то който му се павка и на - 15 градуса ще излезе да павка , ама виж зимата аптекарите ще удрят джакпота с тая забрана ... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми всичките изброени от теб смърдят на комбинацията спомената от мен в един по-горен пост.

Аз също съм пушил 7-8 години. Вече от 4 не пуша. Бил съм и в двата лагера. Оценявам плюсовете и минусите. За здравните казах че няма да говоря. Излишно е. Не съм аз този, който ще ви налива акъл в главите да спрете да си наливате катран в дробовете, но исеята да спрете да наливате и в моите. Туй то. Простичко казано.

П.С. Естествено, че не ми пушат в колата. Това да не им е бащиния. :wors:

Това е отговора твърдо те подкрепям браво :wors: Аз не пуша и никога не съм пробвал и няма да пробвам щом до сега не съм се изкошил това с катрана е най-точното определене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попушвам си с кеф,и ме боли меча за това какво ще приемат нашите пичове. То всичко оправиха та за цигарите се спряха. Значи харесвами да пуша,и никога не съм си и помислял да ги отказвам....били вредни,аре да не ви изреждам куп други ла**а който поглъщат непушачите но ревът за цигарите.Те непушачите няма да умират,ще са безсмъртни хахахахха. На който не му харесва да не пуши,който си го влече да пали по две цигари на куп ако ще. Пра дядоми умря с цигара в ръка на 102 години,и си пииваше ракия всеки ден.Незнам що си мислите че като непушите няма да умирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих за Гърция - те нали също са в Европейския съюз. Не знам при тях дали я има тази забрана, но аз не съм виждала други да пушат толкова много като гърците. Явно и високите цени не ги притесняват, но там става дума за съвсем друг стандарт на живот :idea:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубава забрана са намислили. Никой не може да ме превръща в пасивен пушач, само защото той иска да си направи кефа. А пушачите като малцинство, следва да се съобразят с факта, че с действията си съзнателно увреждат здравето на други хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също като моето мнение

Хубава забрана са намислили. Никой не може да ме превръща в пасивен пушач, само защото той иска да си направи кефа. А пушачите като малцинство, следва да се съобразят с факта, че с действията си съзнателно увреждат здравето на други хора.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отхвърлиха тоталната забрана за пушенето на обществени места

Правителството отхвърли тоталната забрана за пушене на обществени места, която беше предвидена в текстовете на Националната програма за ограничаване на тютюнопушенето, съобщи министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски.

Министърът обясни, че част от неговите колеги не са се съгласили с ограниченията за пушене на обществени места и се аргументирали с това, че за България е твърде рано да въведе подобна забрана. Всички останали текстове от наредбата са били приети. Министърът на здравеопазването Радослав Гайдарски обясни, че остават досегашните ограничения. Запазва се и изискването за отделни маси за пушачи и непушачи в заведенията.

Източник: БГНЕС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не ти харесва цигарения дим,недей да ходиш по кръчми :wors:

Доста крайно се изказваш,според мен трябва да се намери компромисен вариант.Гледам да се съобразявам с непушачите,но да седна да пия някоя биричка,и да не запаля няма да стане.Най-добре според мен е да се спазват законите.Отделни зали,добра вентилация(друг е въпроса че това никъде го няма).

Не знам дали сте гледали новините закона не мина

Оказа се,че само 4-5 министри са непушачи. :)

Е па, дай сега да се затворя у нас или някъде където никой не пуши и там да си живея.

По скоро наистина трябва да се изградят помещения където да има само непушачи и обратно.

В крайна сметка, компромис има и го правя аз непушачът, защото в повечето случай 90% от прителите ми са пушачи. Така, че в крайна сметка излиза, че и аз съм пушач ама пасивен. :wors:

Всеки избира своя начин да се трови - някои с цигари, а някои с други работи... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попушвам си с кеф,и ме боли меча за това какво ще приемат нашите пичове.

То всичко оправиха та за цигарите се спряха.

Значи харесвами да пуша,и никога не съм си и помислял да ги отказвам....били вредни,аре да не ви изреждам куп други ла**а който поглъщат непушачите но ревът за цигарите.Те непушачите няма да умират,ще са безсмъртни хахахахха.

На който не му харесва да не пуши,който си го влече да пали по две цигари на куп ако ще.

Пра дядоми умря с цигара в ръка на 102 години,и си пииваше ракия всеки ден.Незнам що си мислите че като непушите няма да умирате?

:) backata :yanim:

По тяхната логика дай да си разделим и небето :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попушвам си с кеф,и ме боли меча за това какво ще приемат нашите пичове.

То всичко оправиха та за цигарите се спряха.

Значи харесвами да пуша,и никога не съм си и помислял да ги отказвам....били вредни,аре да не ви изреждам куп други ла**а който поглъщат непушачите но ревът за цигарите.Те непушачите няма да умират,ще са безсмъртни хахахахха.

На който не му харесва да не пуши,който си го влече да пали по две цигари на куп ако ще.

Пра дядоми умря с цигара в ръка на 102 години,и си пииваше ракия всеки ден.Незнам що си мислите че като непушите няма да умирате?

backata за колко хора на 102 години пушачи се сещаш? Въобще колко си срещал и на 80 при условие, че средната

продължителност на живота в БГ е 65 г ?

Има ли 2-3 ма или всичко се свежда до дядо ти? Защото аз непрекъснато се сблъсквам с хора болни или кашлящи

от въпросните цигари и един преглед на статистиката стига да видиш последствията изразени в хилядите умиращи годишно от рак. А, вервай ми - това не е приятна болест и не ти я и пожелавам.

И далеч не е единствената, с която можеш да се сдобиеш покрай тях...

Вярно за страданията на столичани допринасят много и "чистия въздух" в София, както и многото канцерогенни продукти,

с които ни е залят пазара, но това изобщо не означава, че цигарите не оказват влияние.

Иначе не се мисля за безсмъртен, но всекидневният сблъсък със шофьорите в Софийския Градски Терор и на

маршрутките,  ми стига да се "напуша" и наред с мисълта, че и аз трябва да си

го отнасям за чуждите пороци - хич не ми допадат. Още по-баналното е, че често виждам лекари пушачи, което за съжаление

също е силно разпространено, и което за пореден път доказва с какъв манталитет сме българите.

А меча ще те заболи, като почнеш да се задъхваш на ниски стълбища и като се

съдираш да кашляш при най-обикновен спринт, защото катрана от белия дроб не се "изкарва" с нихилизъм... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Stalik абе баце, аз съм малко на противоречиво мнение кои са малцинството в България, като гледам хората покрай мен и си мисля, че точно непушачите са малцинството и в случая ние трябва да се съобразяваме с пушачите. @Q-tech незнам от къде го измисли, че задължително хората умиращи от рак трябва да са пушачи, това просто няма никаква връзка, на 3-ма приятели и на гаджето ми включително починаха близки, от рак, никой от тях не беше пушач, дори 2-ма от тях не можеха да се доближат до тютюнев дим, просто го мразеха и при тях не се пушеше, не ходеха на кръчми и т.н. следователно нямат нищо общо дори с пасивно пушене, но това не им попречи да се разболеят от рак и да си умрат, като има и различни видове рак де, но все пак 2-ма от тях починаха от рак на белите дробове, но не от никотин, катран и въглероден оксид, т.е. не от цигари или цигарен дим, а от всички отрови, които се носят из въздуха ни, който освен в малките градове и села, навсякъде в другите по-големи селища е замърсен толкова много, че май вече и противогаз ще се наложи да ползваме, в държави като САЩ, Русия, Китай и т.н. с огромно население е още по-трагично положението, но като гледам там не са пуснали забрана за пушене на Marlboro или Lucky Strike, както и за още един куп видове с голямо количество на катрани и въглероден оксид в тях, защото голият тютюн не е вреден, няма и да излезе в тези държави такава забрана, защото това им е най-малкият проблем, те немогат да си решат проблема с замърсяването на въздуха и разрушаването на озоновия слой от автомобилни газове, фреони и т.н., че да тръгнат да се занимават с тютюнопушенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А меча ще те заболи, като почнеш да се задъхваш на ниски стълбища и като се

съдираш да кашляш при най-обикновен спринт, защото катрана от белия дроб не се "изкарва" с нихилизъм... 

Виждам че си сладкодумен,и ще ти разкажа една история с ЦИГАРА

Историйката която ще ти разкажа ми е напълнила душата,и няма да я забравя никога.

Беше миналата зима...

Седях си на дивана пред телевизора,гледах си любимото предеване,беше вечерта.Много добре си спомням как запалих от любимия си "Davidoff Classic",сипах си малък "Скоч" и се отпуснах пред телевизора.

В тоя момент врата на стаята се отвори,и влезна моята красива бивша приятелка,която туко що излизаше от банята.

И познай какво стана?

Тя застана пред мен на колене и ми направи най -жестоката свирка .Аз си пушех Davidoff,и отпивах от вече студения СКОЧ.Този спомен няма да го забравя никога,защото не е важна свирката приятел,важното е как ми се напълни душата когато си пушех любимата цигара,отпивах си от скоча,а в това време ми правеха орална любов

Това за мен бе душевен оргазъм .

Затова искам да ви кажа че какво ми е сладко ще си слагам на душичката,и ми е през меча за законите и мненията на околните.А дали ще се задъхвам си е моя работа,дали ще кашлям също,затова си се гледайте вас си,и не давайте акъл на хората.Като искаш да живееш здравословно,си направи камера като на Майкъл Джексън и живей вътре да не се тровиш и дишаш вредни за теб вещества.Като искаш да се правиш на умник,ходи в "Червения кръст" и раздавай съвети колкото си искаш.

Аре да пална една цигарка сега Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

backa, искааааам и аз!!! Публикувано изображение

Кое искаш:

1.Davidoff Classic

2.Скоча

3.Свирката

Публикувано изображение

Аз съм скромна пуша виктори, не пия и заменям свирката за шпакла :sobbing:

Но горната ти изповед ме трогна до сълзи честно ти казвам....искаааааам :gift:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

backata , като ти е през там, кажи ми дали ще си запалиш Davidoff Classic и ще си изпушиш цигарата в помещение, в което се намирате ти и 3-годишният ти син. :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

backata , като ти е през там, кажи ми дали ще си запалиш Davidoff Classic и ще си изпушиш цигарата в помещение, в което се намирате ти и 3-годишният ти син. :sobbing:

Вземи чети какво съм написал ,и стига сте се исказвали неподготвени.

Тоя ти пост ме разочарова много...Как могат да ви идват такива идей незнам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи чети какво съм написал ,и стига сте се исказвали неподготвени.

Тоя ти пост ме разочарова много...Как могат да ви идват такива идей незнам?

Всичко ми е ясно...

Другия път ще се постарая да не те разочаровам... въпреки че

ми е през меча

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

60 евро глоба за фас във френски офис - препечатвам част от интервю във в. Стандарт с д-р Франсоа Филип, член на Асоциацията на френските кардиолози

- Какъв е процентът на пушещите ученици във Франция?

- Половината от младите хора са запалвали цигара повече от един път. Всеки четвърти е станал постоянен пушач.

- Разрешено ли е в двора на училищата да се пуши? Защото в България тази картина се наблюдава често?

- Забранено е! От втори февруари във Франция влиза в сила нов закон, според който е забранено да се пуши на всички публични места - гарите, летищата, в административните сгради, в офисите на частните фирми. И ако някой запали цигара, ще плати солена глоба - 60 евро. Директорът на съответната служба може да бъде подведен под съдебна отговорност.

- В кои други страни от Европейския съюз има такава забрана?

- В Италия такава забрана влезе в сила преди 2 години.

- Кой трябва да пази младите от цигарите - родителите им, техният личен лекар или учителите?

- Всички!

- Изследване у нас показа, че всеки втори лекар пуши. При вас така ли е?

- Бе направено изследване сред кардиолозите. Оказа се, че 30 на сто никога не са пушили, други 30% са припалвали, а останалите са върли пушачи. Последната група, разбира се, не може да бъде добър пример за младите. Аз лично не пуша.

- Как си обяснявате упорството на злоупотребяващите с цигари лекари, все пак те знаят колко вреди може да им донесе този порок?

- За жалост цигарите създават зависимост. Има начини да се лекуват - с лепенки, с лекарства. Но нали знаете тази приказка за обущаря, които носи най-лошите обувки. И с лекарите е така - знаят много неща за доброто здраве, но не ги спазват.

- Какво ще посъветвате младите хора в България?

- "Никога първа цигара!" - това е мотото на нашите инициативи за превенция. Не е вярно твърдението, че пушенето на до 5 цигари дневно не вреди. Всяка изпушена цигара увеличава сърдечния риск.

Румяна Милева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

60 евро глоба за фас във френски офис - препечатвам част от интервю във в. Стандарт с д-р Франсоа Филип, член на Асоциацията на френските кардиолози

- Какъв е процентът на пушещите ученици във Франция?

- Половината от младите хора са запалвали цигара повече от един път. Всеки четвърти е станал постоянен пушач.

- Разрешено ли е в двора на училищата да се пуши? Защото в България тази картина се наблюдава често?

- Забранено е! От втори февруари във Франция влиза в сила нов закон, според който е забранено да се пуши на всички публични места - гарите, летищата, в административните сгради, в офисите на частните фирми. И ако някой запали цигара, ще плати солена глоба - 60 евро. Директорът на съответната служба може да бъде подведен под съдебна отговорност.

- В кои други страни от Европейския съюз има такава забрана?

- В Италия такава забрана влезе в сила преди 2 години.

- Кой трябва да пази младите от цигарите - родителите им, техният личен лекар или учителите?

- Всички!

- Изследване у нас показа, че всеки втори лекар пуши. При вас така ли е?

- Бе направено изследване сред кардиолозите. Оказа се, че 30 на сто никога не са пушили, други 30% са припалвали, а останалите са върли пушачи. Последната група, разбира се, не може да бъде добър пример за младите. Аз лично не пуша.

- Как си обяснявате упорството на злоупотребяващите с цигари лекари, все пак те знаят колко вреди може да им донесе този порок?

- За жалост цигарите създават зависимост. Има начини да се лекуват - с лепенки, с лекарства. Но нали знаете тази приказка за обущаря, които носи най-лошите обувки. И с лекарите е така - знаят много неща за доброто здраве, но не ги спазват.

- Какво ще посъветвате младите хора в България?

- "Никога първа цигара!" - това е мотото на нашите инициативи за превенция. Не е вярно твърдението, че пушенето на до 5 цигари дневно не вреди. Всяка изпушена цигара увеличава сърдечния риск.

Румяна Милева

Нито Франция,нито Зимбабве да знаеш ме интересуват :sobbing:

Против съм да започват отрано-по-добре хич да не почват дечурлигата да пушат :eek:

Аз меч нямам като backata,но ми е през Хайдук Пикасо ;)

Живея си под това небе като вас - и ще си живея както си искам,аз с водка :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вече изпадаш в безмислени вкрайности. Няма смисъл да си приказваме дрън-дрън приказки. Пределно ти е ясно какво исках да кажа, но просто не искаш да го приемеш като истина.

Тя си е такава,нали е Риби :) Ей от такива жалки наркомани,които нямат воля,и пафкат като плужеци,умират невинни хора.Нека dindi е първата,която хвърли камъка,т.е-отиде и обясни гореописаното на вдовицата на някой пасивен пушац,или на дъщеричката му.Нека им върне живота,който тя и други като нея е отнела.Интересно ми е какви 9999999 морета вода ще донесе сега,за да се оправдава,не бих се учудил.

Виждам че си сладкодумен,и ще ти разкажа една история с ЦИГАРА

и ми направи най -жестоката орална любовКато искаш да живееш здравословно,си направи камера като на Майкъл Джексън и живей вътре да не се тровиш и дишаш

Е,комплексарщина малко,баце,засрами се,като Хамерикански екшън го описа...Живей си,ОК,и без камера,направи си газова камера,и си живей вътре!Темата е за публични места,а не за у вас.Ако смееш-нека на публично място се случи същото,на мен ми се е случвала подобна история :nono:И не карай другите да живеят в тютюневата ти камера,образно казано :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не карай другите да живеят в тютюневата ти камера,образно казано :rolleyes:

Ххахахахахаха няма да се научите да четете.

Ако искате дишайте лепило все ми е тая.....тцтцтцтцтцтц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разрешат цигарите само след 10 ч, казано иначе нощните заведения и кръчми - така никой никому няма да пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълен абсурд е това... Непушач съм, но...

Дали по-малко пешеходци умират по пътищата, а? Ами да забраним тогава колите...

Като жител на едномилионен град с два милиона жители и три милиона коли те подкрепям напълно. Колите трябва да се забранят!!! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и аз съм непушач от няколко години, ма ми се струва, че противниците на "тютюна" малко остро и крайно се изказват. Аз си казах по-горе, че не ми дреме на дядовия дали някой пуши до мен(може би защото съм от Русе :yanim: ), но пък в крайна сметка като не ми изнася нещо, ставам и се изнасям. Не мога да си представя заведение, в което не се пуши Публикувано изображение . Хората живеят да запалят цигарка с кафето, пък да не говорим къв кеф е в Публикувано изображение , но това е друга тема. В крайна сметка като излезем цяла компания не се делим, защото видиш ли едните пушат, а другите - не. Просто си изкарваме супер всички заедно. Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...