Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Fifa

За или против ограничаване на пушенето на публични места сте ?

Анкета за/против пушенето на обществени места  

207 гласували потребители

1. 1. Какво е вашето мнение по въпроса?

• ЗА забраната
      127
    • ПРОТИВ забраната
      79
    • Нямам мнение по въпроса
      0

Препоръчан отговор

Чета мненията по темета и да ви кажа не съм съгласен с хората които казват : То колко други неща ни тровят та цигарите да са ни проблема. Ами точно затова закоравели пушачи трябва да се съобразявате с непушачите. Природата е създала човека непушаш. Точно затова трябва да има закон който да защитава непушачите. Който иска да си пуши в къщи!!! Напълно споделям мнението, че трябва да се забрани пушенето на обществени места. Надявам се и колкото се може по-скоро правителството да наложи високи акцизи точно на цигарите а не на всякакви други продукти които са много по-полезни. Да видим ако пакета цигари е 6-7 лева какво ще стане.... Дай Боже да стане колкото се може по-скоро. П.П Джимиса на НДК...всички места за пушачи бяха заети :blow out candles:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, че ако си мислиш, че ни е лесно.... :ph34r:

Нема начин просто чиста дискриминация Публикувано изображение

П.П Джимиса на НДК...всички места за пушачи бяха заети :hush:

И на мен ми писна, където и да отида пред мен се изправя въпроса, къде да седна. Писна ми от непушачи, които се оправдават и пищят до небесата, че са били дискриминирани. Няма такова нещо, да сте влизали някъде, където пише "Забранено за непушачи?" Айде моля ви се!

Никой няма да успее да ми извади цигарата от устата къде и да съм, ще ми пишат фиш, ок, ама кой ще се намери да го плати?! Това няма да ме спре, вместо да забраняват да се направят отделни САЛОНИ в заведенията, за пушачи и непушачи! Като съответно нашите да са по-големи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хатамот, има от къде да дойдат пари. Не се бой. Да наблягат на износа бе.

Оставиме, я ми обясни откъде ще дойде 1 милярд годишен приход? Както и парите за заплатите на всички /включително и тези от Родопите и гоце Делчевската долина/?

Когато се изнася, стоката се освобождава от АКЦИЗ и ДДС. Е тоз приход ще изчезне от държавата. А 80% от данъчните постъпления на ВСЯКА ДЪРЖАВА се реализират от КОСВЕНИ ДАНЪЦИ като АКЦИЗ и ДДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това мислене... нали гледаш какво е положението! "Те ще ме глобят, ама кой ще им плати" Детски разсъждения! Хатамот, не мога да развивам икономически теории в тази тема. Същото говореха и за парите, които идват от вноса на автомобилите. Ревнаха, че щяло да има дупка в бюджета. Ето, намалиха цените на вносните коли и всичко си е ток. Да вдигат цените на цигарите, за да компенсират, а те ги намаляват. Това ще го обсъдим друг път. Сега говорим за забраната да се пафшка на обществени места. А на Фиф стаята като я осмърдиш къде спиш? В коридора ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж проблемът е там, че НЯМА определени места за пушачи и те просто отиват да пречат на непушачите. Недомислена работа....В БТК ли беше, че не помня тук може и да се лъжа няма дори работна пушалня в смисъл ако решиш да пушиш отиваш като ученик от другата страна на улицата извън сградата да пушиш ама пък тогава те гепват, че си извън работа и могат да те уволнят Публикувано изображение Така, че ако си мислиш, че ни е лесно.... :ph34r:

Нема начин просто чиста дискриминация Публикувано изображение

П.П Джимиса на НДК...всички места за пушачи бяха заети :hush:

Ей верно ли?! Вече почнахте да си пречите. И все пак съм прав :hush:. Аз, ако нещо знам за живота е, че "лесно нема". :hush:

И на мен ми писна, където и да отида пред мен се изправя въпроса, къде да седна. Писна ми от непушачи, които се оправдават и пищят до небесата, че са били дискриминирани. Няма такова нещо, да сте влизали някъде, където пише "Забранено за непушачи?" Айде моля ви се!

Никой няма да успее да ми извади цигарата от устата къде и да съм, ще ми пишат фиш, ок, ама кой ще се намери да го плати?! Това няма да ме спре, вместо да забраняват да се направят отделни САЛОНИ в заведенията, за пушачи и непушачи! Като съответно нашите да са по-големи!

DeadSmurf, искрено съжалявам за всеки път, когато съм позволявал на пушач да си пафка около мен, мислейки или по-скоро заблуждавайки се, че да си толерантността към пушачите е като всяка друга. Виждам, че не жалаеш да си толерантен към нас - непушачите - това е чисто и просто за твоя сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тая забрана ще доведе най-много до отлив от въпросните заведения. Има пушачи коите могат да спрат, но има и такива, които вече не могат. А по въпроса за толерантността ще кажа следното: като на някой му е неприятно и не иска да му димя спирам, но рядко са ме молели за такова нещо. Напоследък се засилва и момента с пушенето само при пиене на алкохол. Тогава 95% от хората непушачи около мен идват да муфтят ако не са си купили предварително. :hush::ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам бунта на пушачите, разбирам и протеста на непушачите, защото съм отказал се пушач. Но мисля, че ако Евросъюзът приеме подобен закон и ние ще се съобразим. Ако няма заведение, в което се пуши, пушачите къде ще си пият кафето? Приятелите ми са и пушачи, и непушачи. До сега винаги сме сядали заедно, защото кафето не е толкова необходимост, колкото осъществяване на социални контакти. Не вярвам някой да си прекъсне контактите заради цигарите. Е, има вариант - да се пие кафето у дома ... но така не е сладко! Същото е и с ходенето в ресторант, дискотека и т.н. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яки ви засили с тези статистики и сега ще си изповадите очите. Аз съм бивш пушач. Знам какво е да нямаш цигарка под ръка. Като непушач вече, хич не ми пречи някой да пуши покрай мен. За мен пълната забрана за пушене на цигарки е пълна глупост. Първите, които няма да я спазват, са тези, които ще въведат забраната. Излизат двама приятели заедно. Пушач и непушач. Отиват в заведение и... Що е то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да .. при една смесена компания винаги стават ситуации. Докато аз мога да седна и да не пуша, то има много хора, които след десетилетия пафкане вече не могат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по въпроса за толерантността ще кажа следното: като на някой му е неприятно и не иска да му димя спирам, но рядко са ме молели за такова нещо.

Напоследък се засилва и момента с пушенето само при пиене на алкохол. Тогава 95% от хората непушачи около мен идват да муфтят ако не са си купили предварително. :hush::ph34r:

Ами по принцип, когато човек е културен, би следвало сам да се досети, че на околните може би не им е особено приятно. Не за всичко и винаги е нужна покана и не чакай всеки път да те молят да си гасиш фаса. Сещай/те се. Когато се сред непушачи, малко трябва, за да вденеш. Това важи и като отговор на Динди, защото виждам, че и тя радушно подкрепя тази издишаща теорийка на това, някой да ви моли да си гасите цигарките. Казва се 1-2 пъти. После вече си викаме. "Е има ли смисъл? Те сами като не се сещат!" И не се оправдавайте с навика и това, че забравяте, защото пъй тогава другата тория, която Динди защитаваше за възпитанието отива по дяволи или направо на майна си Рйна.

Излизат двама приятели заедно. Пушач и непушач. Отиват в заведение и... Що е то?

Ами как ще е? Ще ти кажа. До сега как беше? Няма какво да си кривим душичките както непушачите така и пушачите. До сега винаги компромиса е бил от страна непушачите. Винаги. Примери... няма смисъл. Всеки знае и е бил свидетел. Винаги непушачите правят компромис и се отива на място където се пуши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хатамот, не мога да развивам икономически теории в тази тема. Същото говореха и за парите, които идват от вноса на автомобилите. Ревнаха, че щяло да има дупка в бюджета. Ето, намалиха цените на вносните коли и всичко си е ток.

Да вдигат цените на цигарите, за да компенсират, а те ги намаляват. Това ще го обсъдим друг път. Сега говорим за забраната да се пафшка на обществени места.

Оставиме, ще прекъсна с развитието на икономически теории едва тогава, когато българина разбере, че нито едно ограничение не е добро само по себе си. Всичко трябва да бъде пемерено, преди казано, а не да чета глупости за забрана на пушенето, защото:

1. Посещаемостта на заведенията, съобразяващи се с този закон ще намалее.

2. Тютюнопушенето би следвало също да намалее.

3. За разлика от всяки един друг сектор на икономиката в държавата, производството на тютюневи изделия е в основната си част извън рамките на сивата "иконмика" / за разлика от бизнеса с автомобили /.

4. Машабът на дейността, осъщестявана от "Булгартабак Холдинг" може да се сравнява единствено с производството и търговията с алкохол и производството и търговия с горива, осъществяващи се в страната.

Малко са тези гиганти в страната ни, и няма с какво да ги заменим. А да бъде сравняван "БТ Холдинг" и дистрибуторската му мрежа с вноса на автомобили, където някой решил че може да изкара 1000 лева от продажбата на 2 коли, без да плати даже и грам лев на фържавата, е просто безмислено. Несъизмеримо.

Увеличението на цигарите, при положение че в момента има Viceroy на цена 2 лева в магазините, а викторито - 2,60 ще бъде равносилно на самоубиство.

Айде, със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами как ще е? Ще ти кажа. До сега как беше? Няма какво да си кривим душичките както непушачите така и пушачите. До сега винаги компромиса е бил от страна непушачите. Винаги. Примери... няма смисъл. Всеки знае и е бил свидетел. Винаги непушачите правят компромис и се отива на място където се пуши.
Така и така всички знаем отговора, защо спорите тогава? Е на, това не мога да проумея. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и така всички знаем отговора, защо спорите тогава? Е на, това не мога да проумея. :rolleyes:

Как защо? На това му се вика бунтът на непушачите! Публикувано изображение

Но аз тъпо и упорита се питам защо когато ходя на лекции и стоя треперкаща отвън на студа, за да пафна една и да оцапам въздуха, около мен ми правят компания сума ти непушачи, за да си полафим...Явно има и по - важни неща от цигарите :ph34r:

Оставиме аз не съм врачка на някои хора им преча на други не...отде да знам ти дали не си астматик или нещо такова, че да се съобразявам. Който има уста да я ползва. Няма съзнателен пушач, който да запали цигара пред бременна, но там причината е видима.

Не знаех, че когато има около мен непушещ аз задължително трябва да си гася цигарата...Един въпрос, а когато в компанията преобладават пушачите това означава ли, че тези, които непушат трябва да си запалят по една съобразяваийки се с нас? Лично аз мразя да пуша сама...друго си е с компания Публикувано изображение Ама никого не юркам да ги почва... Публикувано изображение

Абе аз като говоря не приказвам за справки...Тук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вече изпадаш в безмислени вкрайности. Няма смисъл да си приказваме дрън-дрън приказки. Пределно ти е ясно какво исках да кажа, но просто не искаш да го приемеш като истина.

Айде дано мирясате:

Правителството отхвърли тоталната забрана за пушене на обществени места, която беше залегнала в текстовете на Националната програма за ограничаване на тютюнопушенето.

Цялата статия в дир-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам бунта на пушачите, разбирам и протеста на непушачите, защото съм отказал се пушач. Но мисля, че ако Евросъюзът приеме подобен закон и ние ще се съобразим.

Да не забравяме че ЕС е главно (за да не кажа изцяло) търговски съюз,а това че ние сме дупедавци е отделен въпрос.За пояснение ->цитират се нормативни актове на някои държави от ЕС за забрана на тютюнопушене на обществени места.Тоест това са си вътрешнодържавни разпоредби.

Не виждам проблем да има както заведения за непушачи,така и за пушачи...В тази ситуация става на принципа "ако искаш".

P.S. някой по-нагоре беше писал относно вентилацията на заведенията...първо четеш нормативната уредба и тогава се "изпускаш" така...В заведенията в които се пуши е задължителна сертифицирана вентилационна система.:)) оплакванията че не била -> към ХЕИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ХЕИ си счупват краката към "еди коя си" кръчма. Да да. Да не говорим, че дори и да има, вентилацията рядко работи както трявба, ако изобщо работи, а не се пести ел. енергия като не се пуска. Ето виж, УГО-то от тази гледна точка е супер. Пушачи много, но е супер. Няма магла, както в дръги дупки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ХЕИ си счупват краката към "еди коя си" кръчма. Да да. Да не говорим, че дори и да има, вентилацията рядко работи както трявба, ако изобщо работи, а не се пести ел. енергия като не се пуска. Ето виж, УГО-то от тази гледна точка е супер. Пушачи много, но е супер. Няма магла, както в дръги дупки.

Е хубава работа...сърди се на ХЕИ.Кой е виновен че повечето които работят там са свършили работа в 14часа?Каква е логиката тогава?"Да забраним тютюнопушенето защото тези от ХЕИ не си гледали работата"?Какво ме интересува че са си счупвали краката?А и както сам казваш в УГО пушачи много но и за непушачите не е дразнещо.Противоречието е налице.

P.S.както повечето ни неща в държавата...закони има,но няма кой да следи за приложението им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е такива ме кефат макс. Сами си питат и сами си отговарят. Ние седим, гледаме и се учим как и сам можеш да си водиш разговор. Да не се убедиш само по погрешка, че грешиш, че тогава я втасахме вече. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф,това си е 100% дискриминация Публикувано изображение

Аз съм свободен човек все пак,нали?

Какво ще правя с дробовете си и със здравето си е лично мой проблем-излишна ваша грижа :P

Не искам да преча на никого,но не ми пречете и на мене!!!

Да направят заведения за пушачи и заведения за непушачи-

айде,готово,измислих го :yanim:

Ние в едните-вие без цигарите в другите :lol6:

Нашето заведение поздравява вашето заведение с песента *Елате ни платете сметката* :wors:

Няма да се учудя и ако:

Забранява се целуването на публични места

Забранено е от 20 до 8 да правиш секс

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма не е дискриминация,пиши си.....без да пречиш и тровиш околните.Това е идеята.Иначе всеки си избира дали да пуши или не.Всъщност никой не е длъжен да ти диша пушека,ако не пречиш няма проблем.Разбираш ли,точно заради нехайството ни сме сред държавите с най-много пушачи.Самият аз павках по повече от една кутия на ден...на 6-ти февруари стават 3 години откакто не пуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно нещо забелязвам тук, значи на пушачите не им изнася тази забрана, ок разбираемо е, на непушачите, които никога не са палили фас не им пука вече, защото са свикнали с пушенето на другите и не им пречи толкова. В тая тема единствено върли защитници на такава забрана са само бившите пушачи, странно защо се получава така. Аз като непушач или по-точно като пасивен такъв, не ме е грижа къде ще пушат, извинявайте, но колите в България, ползващи газови уредби вонят много повече от тютюна, никотина и катрана, а и газовите изпарения са далеч по-вредни от цигарените такива, който не ми вярва нека провери и се убеди сам, да не говорим за дизеловите изпарения, а ако засегнем тази тема то трябва да спрем и ТЕЦ-овете "Марица" всички, защото те неколкократно задушаваха Стара Загора, която не е малък град, а в София дайте да спрем завода "Кремиковци", най-лесно, извинявайте за това ми изказване, но аз съм от сравнително нормален провинциален град в билото на Стара Планина и ми е много гадно дори само да вляза в град, където смогът е 90% от въздуха, но не прави никой това на проблем, а цигарите сега са ви виновни, съжалявам, но след като смога не ви пречи, цигарите би трябвало да са ви най-малката пречка, така че не разбирам какъв ви е проблема, както каза dindi който иска да не му димят, нека си каже бе или тази уста му е дадена за други цели, като си кажете в повечето случаи ще се съобразят с вас. А по икономическите теории мога да кажа, че няма смисъл от поскъпването на българските цигари, тогава всички ще пушат вносни, защото те няма да поскъпнат, а за напълно забраняване на продажбата на цигари ще се стигне, когато някой от вас протестиращите срещу тютюнопушенето реши да покрие всички заплати на работниците в Булгартабак и да плати продукцията на всички издържащи се от отглеждането на тютюн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно нещо забелязвам тук, значи на пушачите не им изнася тази забрана, ок разбираемо е, на непушачите, които никога не са палили фас не им пука вече, защото са свикнали с пушенето на другите и не им пречи толкова. В тая тема единствено върли защитници на такава забрана са само бившите пушачи, странно защо се получава така.

Защото сме били там където са пушачите сега.На човек който не пуши(пък макар и бивш пушач) също му прави впечатление като вдиша от оня дим.Принципно не ми пречи ако някой пуши ама предпочитам да не го прави в едно помещение с мен.Ако съм на спирката и някой павка и пушека идва към мен също не ми е приятно,за асансьора да не говорим(там се карам с хората).Не виждам защо след като някой пуши трябва да ме прави съпричастен с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко правописа ти е зле, но това е друг въпрос.

Родителите ми(аз съм на 13) не пушат вече от 1-2 години. Не знам за вас, но на мен ми е по-приятно да дишам що-годе "чист" софийски въздух. Но откровено казано, на село си е най-добре, там все едно е друга държава- като вдишаш дълбоко въздуха, и все едно се чувствам по-лек, изпълнен със свежи сили :offtopic_s:

доколкото пушачите при

дръги дупки.

, то все ще се намери някой да кривне от пътя... . То и да ги забранят на обществени места да тютюнджат, то те надали ще се откажат от този вреден навик :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да забранят пушенето на обществени места!!! :offtopic_s::speak:

Писна ми като влезна в някое кафене, въздуха да мирише на цигарен дим. Дори и да си на маса за непушачи, димът пак ще идва в теб, защото пушачът не набухва дима в събеседника си, а настрани, тоест в теб. Пушачите да се спасяват, хич не ме интересува дали ще се намали търсенето на цигарите, аз искам да дишам въздух, в който не се носи миризмата на цигарен дим. Всеки сам избира своя път, щом на пушачите им се пуши, да пушат навън, ако не им харесва тази алтернатива да спрат да пушат!!! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ром 42, нещо имаш да ми казваш ли? Давай по-директно.

Ще те изпапкам като кифличка. И? Да те чуя? Какво те мъчи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...