Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Кръвното налягане - въпроси и отговори

Препоръчан отговор

Аз бих искал да попитам, ако сме нейде леко-далеко от цивилизацията и няма чалъм да си премерим кръвното, може ли да се ориентираме по симптомите евентуално дали е високо, или ниско?

Може! Ако вярваш в радиестезията,купи си махалце,прочети някоя книга и си готов. Да не забравяме, че някои баби по селата могат безпогрешно дамерят кръвно с игла или златна халка на конец. ФАКТ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че някои баби по селата могат безпогрешно дамерят кръвно с игла или златна халка на конец. ФАКТ !!!

Аз съм си го мерил с апарат и след това с линийка, конец и халка и смея да твърдя, че си показва перфектно (ако не с часовникарска точност, то поне за ориентация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за нормализиране на кръвното, независимо дали е високо или ниско аз пия топла вода около 40 градуса, също и за раздалечаване на границите.

пия от 600-до два литра вода за около 10 -20 минути. при кръвно над 180\120 има вероятност за бързо сваляне на 120\80 в порядъка на 20-30 минути което е съпроводено със главоболие и световъртеж на мен това не ми пречи но въпреки това прекарвам легнал докато отшуми световъртежа.

знам че медиците ще кажат че не се пие вода при високо кръвно, до някъде са прави не се пие студена вода само за това са прави. спорил съм с кардиолози- след сериозно мрънкане са се съгласявали.

ако един човек тежащ около 90кг. пие само топла вода над 4 литра на ден,той няма да има аномалии в кръвното.това се отнася само ако нямате

структорн изменения на сърцето или операции на същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за нормализиране на кръвното, независимо дали е високо или ниско аз пия топла вода около 40 градуса, също и за раздалечаване на границите.

пия от 600-до два литра вода за около 10 -20 минути. при кръвно над 180\120 има вероятност за бързо сваляне на 120\80 в порядъка на 20-30 минути което е съпроводено със главоболие и световъртеж на мен това не ми пречи но въпреки това прекарвам легнал докато отшуми световъртежа.

знам че медиците ще кажат че не се пие вода при високо кръвно, до някъде са прави не се пие студена вода само за това са прави. спорил съм с кардиолози- след сериозно мрънкане са се съгласявали.

ако един човек тежащ около 90кг. пие само топла вода над 4 литра на ден,той няма да има аномалии в кръвното.това се отнася само ако нямате

структорн изменения на сърцето или операции на същото

Интересна теория,мога да се съглася,че топлата вода в такива големи количества води до вазодилатация и един вид спазмолитично действие на гладката мускулатура и по този начин да се предизвика отпускане на кръвоносните съдове и хиперемия към кожата,НО за ежедневно коригиране по тази система съм резервиран ,просто един ден с повече психическо натоварване системата може да не "сработи" и последиците да са тежки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък много ме боли главата вечерно време и като си премерих кръвното ми е много ниско 90/75 и не зная каква е причината !?

Горната граница можеш да вдигнеш малко с айран(да е с повечко сол).Това разбира се не изключва прегледа при лекар,защото зад този симптом може да се крие здравословен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горната граница можеш да вдигнеш малко с айран(да е с повечко сол).Това разбира се не изключва прегледа при лекар,защото зад този симптом може да се крие здравословен проблем.

Първо съвета ми към такива случаи е редовното следене на кръвното налягане,за да се отдиферинцира дали е временно или постоянно състояние.Второ както казвам моето правило за "доцентурата"(шегувам се)е че: всички заболявания дават отражение в кръвната картина.Затова една пълна картина с БИОХИМИЯ - хемоглобин,хематокрит,левкоцити,кр.захар,липиден профил,плазмени белтъци и т.н. ще даде ясна представа откъде е проблема,или поне ще насочи към него.За капак едно ЕКГ няма да е зле - все прости и достъпни методи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За никого не е тайна,че се увеличава броя на децата хипертоници. Какви са причините?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За никого не е тайна,че се увеличава броя на децата хипертоници.

Какви са причините?

Накратко няколко:

1. Расте хот-дог поколение, за 10 г. броят на малчуганите с наднормено тегло се е удвоил, Българските деца са на 6-о място по затлъстяване и наднормено тегло в света

2. Старчески болести мъчат тийнейджърите - Десетгодишните малчугани прекарват средно 48 часа седмично пред компютъра, телевизора или на чина, сочат проучвания. Обездвижени, с наднормено тегло и под силен стрес, те твърде рано стават жертва на нетипични за възрастта болести - зрението им се уврежда, развиват диабет и качват кръвно.

3. Наследени ли са килограмите - Ако и двамата родители са с наднормено тегло, рискът и детето да е с тяхната участ е над 60 процента...

4. Тежестта криви гръбнака и стъпалата - Мечтата на бабата - пълничко дете, е бомба със закъснител. Няма орган и система в тялото, която да не страда от излишните килограми. Децата ни са най-дебели в Европа според специалисти

5. Фаталният пример с мамината диета - Дебеличкото момиче сваля диети от интернет, гладува, а най-често спазва режима, с който майка му влиза във форма...

източник и цялата статия - монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тренирайте Тай чи. Редовните правилни тренировки могат и да ви нормализират кръвното. Тайдзицюан е изкуство, което помага на хората. Тайдзицюан прави хората по-здрави, по-силни, по-добри, по-човечни, по-истински. В Тайдзиюан, като вътрешен стил на Кунг фу, има сливане между тяло, дух и енергия. Бавните и плавни движения, характерни за Тайдзицюан, позволяват изкуството да се практикува от хора на всякаква възраст. Оздравителният ефект от практикуването е естествен и доказан. Упражненията са ефикасна система за подобряване на мускулната и костната система. Практикуването на Тайдзицюан ни дарява дихателна култура, ползите от която усещаме през целия си живот. Тайдзицюан е незаменим помощник за концентрация и сила на ума, за неговото поддържане и непрестанно трениране. Тайдзицюан ни помага да съхраним спокойствието и усещането за пълноценност във всяка една ситуация от ежедневието ни. И не на последно място, Тайдзицюан е един от най-ефективните познати методи за самозащита. За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм момиче на 17 години и от няколко месеца следя кръвното си налягане с електронен (нов) апарат. Попринцип нормалното кръвно за момиче на моята възраст е 120/79, но моето варира между 120/40 ; 130/45 и така нататък. Въпросът ми е мога ли по накъкав начин да го оправя с диети или някакви ограничения или най-добре е да се обърна към специалист ? Благодаря предварително :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Borryana, не си наясно с проблема и те моля да не пишеш подобни разяснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Пускам коментара заради моята баба защото има проблем с кръвното и се надявам да се намери някой да помогне. Използва хлофазолин от 10 години стигна всеки ден по 5-6 хлофазолина и просто не действат. Налагало и се е на всеки час хлофазолин и кръвното не спада. Употребявани са други лекарства: Норваск-отоци, Моксогама-без ефект, физиотенз-без ефект,нитрендипин-понижава за няколко часа,Празозин-почти без ефект, конкор-аритмий(преустановено), микардис плюс-почти без ефект. При всичките тези лекарства с хлофазолина нощно време става на два часа и мери кръвното. При всичките тези лекарства гораната граница е 160-170. Диагнозата от кардиолог е стар инфаркт на миокарда, застой на сърдечна недостатъчност, хипертонично сърце и стенокардия, също така е и диабетик. Има ли някой който да знае по силно лекарство за понижаване кръвното налягане или някакъв метод чрез който то да се нормализира поне малко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ти се стори странно, но кардиолозите са най-наясно с проблема. Справка- колегата Шумаров :ph34r: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Dimadoctorти даде ясен отгово.,Относно букета от сърдечни заболявания и плюс това ,че има диабет е кощунство да бъдеш консултиран по интернет.Избройл си повечето антихипертензивни препарати и то в дози(ако може да се вярва за дозите)безумни.Най добре заведи бабето в някоя от областните кардиологични болници при читав кардиолог (понеже незнам откъде сте) та колкото и да е кораво кръвното на бабчето, НЕ вярвам да не може да и се помогне.Който търси начин намира.Остани със здраве.

Апропо- забравих ,че може и да ти се даде съвет да пие много топла вода ,тука из форума (и че това било страшно ефикасно)за хипертонията,пак повтарям риска е голям (и го казвам не на шега)

Редактирано от shumarov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно ми е кардиолозите как се отнасят към препоръката хората с високо кръвно налягане да пият само топла вода по време на жегите дори и при тотална забрана на пиенето на студена вода. с количество което вие препоръчвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно ми е кардиолозите как се отнасят към препоръката хората с високо кръвно налягане да пият само топла вода по време на жегите дори и при тотална забрана на пиенето на студена вода. с количество което вие препоръчвате

Стоби брат стига вече с тая топла вода бе мааму стара.Нали ти обясних веднъж поне как би действало твоето лечение с топла вода.Между другото лятото има по малко сърдечни инциденти (не включвам припадналите от дехидратация бабета,дето обикалят в най големите жеги по пазарите),защото от топлината кожните капиляри са отворени и така централното съдово съпротивление е разтоварено.Топлата вода реално НЕ може да помогне на човек с хипертонична криза или с хипертония въобще.Ето в по горният случай дето бабето взима по 5-6 хлофазолина (ако може да се вярва на написаното) и не и действат ,то как топлата вода би и помогнала?Според мен бабето се вкарва в някакви филми (чак и по цели нощи не спи да си мери кръвното) и от стреса отделя повечко адреналин който е мощен вазоконстриктор и оттам високото кръвно налягане.Примерно с транквилант жената ,ще спи спокойно и с нормално кръвно.Та всякакви случаи има и ти пак настояваш ,че топлата вода е универсален лек за сърдечните болести.Ама едно си баба знае едно си бае.Остани със здраве. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Foka, преди една година майка ми имаше страхотни хипертонични кризи, и тогава взимаше Хлофазолин, който грам не й помогна. В последствие й предписаха Enap HL и от тогава е желязна (да чукна на дърво). Супер лекарство се оказа това.

Аз пък съм с много ниско кръвно и по никакъв начин не мога да го нормализирам. По едно време изяждах по един натурален шоколад дневно - не помага. Пия и поне по 2 литра вода на ден... и от това няма файда.

Някакви други начини няма ли?

Снощи от жегите отново ми падна кръвното до 90/60, получих и аритмия даже...

Относно аритмията, бил съм на преглед при няколко кардиолога - здрав съм, при нужда взимам половинка ритнонорм. Пия и глог 3 пъти дневно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди дискутирах ме за количеството като лекарство, сега питах за качество, за да разбера мнението ви дали възприемате че студената вода е вредна за сърдечно болните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е "нормалното и високото артериално налягане"?

"Нормалното" или "работното" артериално налягане се изменя с възраста, състоянието на здравето и клиничната ситуация. При раждането типичното АН е 80/50 mm Hg. В детските години то постепенно се увеличава и към периода на зряла възраст е 120/80 mm Hg. С увеличаване на възраста АН продължава да се повишава и в този период нормалното систолично налягане е примерно сума от годините + 100. Артериалното налягане се намалява в по-късния период на бременноста и по време на сън. Следователно стойности на систоличното налягане са 160 mm Hg за възрастните и 90 mm Hg за бременните жени са нормални. За да се съди за това, дали показателите на АН са високи или изключително ниски е необходимо да бъдат сравнявани с нормалните такива за дадения пациент.

Това да го разбирам, че за дядо ми, примерно (77год. + 100) 160/90 е нормалното му кръвно налягане :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да го разбирам, че за дядо ми, примерно (77год. + 100) 160/90 е нормалното му кръвно налягане :)

Предполагам , че дядо ти не е бременен ? :P

Не се знае от какво друго боледува дядо ти...

кардиологт му какво казва ?

ъ

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам , че дядо ти не е бременен ? :P

Не се знае от какво друго боледува дядо ти...

кардиологт му какво казва ?

ъ

Ем, чедо :) пишеше и за възрастните, не само за бременните :)

Хипертония и не знам си още кво, мозъчно нещо, с пейсмейкър е от 2 години. Лекуват го с Разилес от 300, разделен на 2x150, престариум от 10 сутрин, кавинтон. Норваск-а му сваляше на кръвното на 130, 140, но го замениха с Разилеса, че му се подували краката. Докато му свикна организма с новото лекарство и сваляше до 120,130.

Ама вчера и предния ден по 160 му е, все едно не е пил хапчета. Мери кръвно, мери, питам го лошо ли му е, не, ма да си знаел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо-темата тук е само и единствено информативна.Второ - няма как да ти се каже нормално ли му е кръвното или не нормално, защото :

1.)никой от нас не е виждал човека да го чуе лично какви са му оплакванията, какво му е поведението, как изглежда

2.)никой от нас не го е преглеждал ( меренето на кръвното е само една част от общия преглед)

3.)никой от нас не знае с какъв апарат за кръвно мериш, как точно мериш и дали апаратът е точен или не

4.)при всички положения ти не можеш да отговарящ на подобни въпроси на някой болен човек.не си мъчи мозъка, ами го заведи на преглед при кардиолог и задай въпросите си там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :P Пускам коментара заради моята баба защото има проблем с кръвното и се надявам да се намери някой да помогне. Използва хлофазолин от 10 години стигна всеки ден по 5-6 хлофазолина и просто не действат. Налагало и се е на всеки час хлофазолин и кръвното не спада. Употребявани са други лекарства: Норваск-отоци, Моксогама-без ефект, физиотенз-без ефект,нитрендипин-понижава за няколко часа,Празозин-почти без ефект, конкор-аритмий(преустановено), микардис плюс-почти без ефект. При всичките тези лекарства с хлофазолина нощно време става на два часа и мери кръвното. При всичките тези лекарства гораната граница е 160-170. Диагнозата от кардиолог е стар инфаркт на миокарда, застой на сърдечна недостатъчност, хипертонично сърце и стенокардия, също така е и диабетик. Има ли някой който да знае по силно лекарство за понижаване кръвното налягане или някакъв метод чрез който то да се нормализира поне малко?

Foka,да е хрумвало на баба ти да отиде до личния си лекар,да си вземе направление жената и да отиде при кардиолог,или какъвто там и трябва специалист?То,ако едно лекарство отказва да действа и 10 да изпие от него-каква полза?Ако пък някой лекар ги е дал и са действали-ок,но минава време,организмът може да свикне,може нещо да се промени с възрастта. :speak: Ако нямаше нужда от лекари и специалисти-всички сами щеше да си купуваме и "изписваме" лекарства.Намасте.:P Редактирано от Blue_Star (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Имам следното питане към някой от вас,който е достатъчно добър на отговори :) . Майка ми започна да се оплаква,че вижда някакви "трептения" пред погледа си, а кръвното й е като йо-йо ту е високо,ту се нормализира. Наистина започвам да се притеснявам. Направи си кръвни тестове, ЯМР, пролактина е в норма слава Богу, а ЯМР-то още не са разчели резултатите. Та исках да чуя нечие мнение по въпроса. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точното измерване на кръвно налягане трябва да става с апарати закупени от реномирани производители с гаранция за качество. Технологиите напредват и вече в домашни условия могат да се установят отклонения като предсърдното мъждене, което е предвестник на инфаркт. За повече информация прочетете специализираните страници на производители на медицинска техника като или

post-344873-0-08829200-1387359089_thumb.

Редактирано от capnemo
без реклами!!! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...