Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

На два пъти преинсталира или инсталира отново. С триене на дялове и създаване, формат и т.н. ? Има ли нещо друго, което изпускаш? Например да си се опитвал да правиш някаква активация на Windows 7?

Имай предвид, че начините за незаконна активация на операционна система не се толерират от правилата на този форум.

Той windows-а още не е излезнал в продажба така че нищо незаконно няма в активацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

Форматирах и инсталирах/преинсталирах (все тая) наново. Не съм активирал нищо, поне да можех да стартирам активатора, хаха. Както и да е... връщам се на Vista.

Редактирано от Nattramn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Той windows-а още не е излезнал в продажба така че нищо незаконно няма в активацията.

Даже и като бета версия този продукт е обект на авторското право. ТАКА ЧЕ АКТИВИРАНЕТО ПО НАЧИН РАЗЛИЧЕН ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ Е НЕЗАКОННО!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Форматирах и инсталирах/преинсталирах (все тая) наново. Не съм активирал нищо, поне да можех да стартирам активатора, хаха. Както и да е... връщам се на Vista.

Добре. Друг път, ако си изтеглил някое ISO файл за операционна система проверявай за неговите контролни суми: MD5, SHA 1. Възможно е да има грешка при изтеглянето. Възможни са грешки при записа на оптичен носител (CD, DVD). Аз обикновено тествам рилийзи първо на виртуална машина и след това ги пускам на живо.

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз направих следната глупост: Инсталирах без проблеми Windows 7 Ultimate x86 OEM BG LITE от торент. Не знам защо обаче няма връзка с Интернет. Как мога да активирам връзката? И най-важното - мога ли да деинсталирам системата,след като инсталацията стана от exe файл. Никъде не виждам деинсталатор. Да не би да се наложи преинсталация? Въобще нищо не ми е ясно. Моля, помагайте , защото ме дразни това,че трябва при зареждането на системата да избирам коя да зареди - Windows XP или Windows 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз направих следната глупост: Инсталирах без проблеми Windows 7 Ultimate x86 OEM BG LITE от торент. Не знам защо обаче няма връзка с Интернет. Как мога да активирам връзката? И най-важното - мога ли да деинсталирам системата,след като инсталацията стана от exe файл. Никъде не виждам деинсталатор. Да не би да се наложи преинсталация? Въобще нищо не ми е ясно. Моля, помагайте , защото ме дразни това,че трябва при зареждането на системата да избирам коя да зареди - Windows XP или Windows 7.

1. Windows 7 Ultimate x86 OEM BG LITE? Това е самоделка. А самоделките като тази обикновено водят до сериозни проблеми като твоя.

2. Може да погледнеш коментар 316 от тази тема. Предлагам ти да направиш инсталационно DVD или да използваш виртуално ISO от някой по-пълен рилийз и да следваш инструкциите от коментара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Windows 7 Ultimate x86 OEM BG LITE? Това е самоделка. А самоделките като тази обикновено водят до сериозни проблеми като твоя.

2. Може да погледнеш коментар 316 от тази тема. Предлагам ти да направиш инсталационно DVD или да използваш виртуално ISO от някой по-пълен рилийз и да следваш инструкциите от коментара.

Нищо не стана след използването на коментар 316. Дори нещо повече - появи се този екран след рестарт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо не стана след използването на коментар 316. Дори нещо повече - появи се този екран след рестарт.........

Съжалявам, че се е случило това. Доста странно положение след използване на bootsect. А "екрана" може да го оправиш, няма проблем. С десен клавиш на десктопа -> Properties -> Desktop и избираш някакъв Backgraund. Според мен след като е инсталирана самоделка за Windows 7 (невероятно лош "рилийз", правен в час по трудово), няма да е лесно да я махнеш.

P.S. Моето мнение е да инсталираш който си искаш Windows на чисто. Мисля, че в момента си губиш времето. Друг път използвай отделен дял за всяка операционна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
P.S. Моето мнение е да инсталираш който си искаш Windows на чисто. Мисля, че в момента си губиш времето. Друг път използвай отделен дял за всяка операционна система.

Windows XP e инсталиран в диск С , докато Windows 7 го засилих в диск D. И въпреки това не мога да го махна. А не ми се прави преинсталация защото на диск D имам снимки , видео , сериали ,музика и други и не искам да ги загубя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Windows XP e инсталиран в диск С , докато Windows 7 го засилих в диск D. И въпреки това не мога да го махна. А не ми се прави преинсталация защото на диск D имам снимки , видео , сериали ,музика и други и не искам да ги загубя.

Може да опиташ да махнеш Windows 7 от буутлоудъра на Windows XP с EasyBCD. Снимка:

2i7qzc9.jpg

Забележка. На снимката са дадени Vista и Windows 7. Нямам друга снимка под ръка. И после да триеш каквото е останало от Windows 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно едно нещо всички викат че през DAEMON TOOLS инсталация не се прави...а под торентите на Windows 7 видях коментар от който разбрах че някой си е инсталирал уиндоуса през DAEMON TOOLS и няма никакви проблеми с него...а сега де?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много ми е чудно едно нещо всички викат че през DAEMON TOOLS инсталация не се прави...а под торентите на Windows 7 видях коментар от който разбрах че някой си е инсталирал уиндоуса през DAEMON TOOLS и няма никакви проблеми с него...а сега де?

Ако беше прочел щеше да виждиш ,че няма проблем.

Аз сега съм с Windwos Xp и Windows 7 OEM от ###### и нямам никакъв проблем.Windows-а си копира файловете за инсталация на харда и след рестарт тръгва да се инсталира няма никакъв проблем.Като се включва ще тe пита коя да пуснеш.Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7, подобно на Vista може да се инсталира без DVD устройство. Но за съжаление не е никак лесно, ако нямаш достатъчно познания. Ето пример: How to Install Windows 7 or Windows Vista on Physical Machine Without DVD Media. Също така е възможна инсталация от USB или външен харддиск: How to Install Windows 7 or Vista from Bootable Portable USB Flash Memory Key or Hard Disk Drive.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Windows 7, подобно на Vista може да се инсталира без DVD устройство. Но за съжаление не е никак лесно, ако нямаш достатъчно познания. Ето пример: How to Install Windows 7 or Windows Vista on Physical Machine Without DVD Media. Също така е възможна инсталация от USB или външен харддиск: How to Install Windows 7 or Vista from Bootable Portable USB Flash Memory Key or Hard Disk Drive.

Толкова е трудно, че е достатъчно дори и да нямаш виртуално устройство, само да разархивираш ISO файла и да стартираш setup.exe...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Толкова е трудно, че е достатъчно дори и да нямаш виртуално устройство, само да разархивираш ISO файла и да стартираш setup.exe...

Ахам. И после се чудим какво е станало и как да махнем Windows 7. За dual boot ли говорим или за нещо друго?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да опиташ да махнеш Windows 7 от буутлоудъра на Windows XP с EasyBCD.

С EasyBCD работата стана. Махнах Windows 7 и сега се зарежда направо Windows XP. БЛАГОДАРЯ ти много nologo за помощта.

И после да триеш каквото е останало от Windows 7.

Е тука вече не става. Използвам Unlocker но или става много бавно , или някой папки не може да ги изтрие. Няма ли някакъв друг начин да ги изтрия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един малък проблем с драйвърите на ати за уин 7,незнам защо но като се опитам да отвора ати каталист контрол панел ,след като го опитам да го отвора се замисля ,но не ми излиза или спрости думи не се отваря на екрана .Реших да провера дали въобще работи и след проверката в таск мениджър разбрах ,4е работи,но не ми излиза самия панел на декстопа на какво може да се дължи това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и сега бъди така добър да споделиш с нас версия драйвъри, версия уин7 и кой е този динозавър....(видео картата ти)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи видеото е х1600, версията драйвъри са тези http://support.amd.com/us/gpudownload/wind...mp;lang=English , а билда е 7600

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да видях, но като натисна уин 7 и х1600 ми излизат тези по4удих се мисла дали да не свала 9.7 ,който са за по новите видео карти на ати

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип Windows ти намира драйверите. Иди start->control panel->system and security->windows update и натисни chek for windows updates. Виж дали ти намира драйвери за видеокартата.

Редактирано от King_Of_Kings (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да му намери......помислете защо, белким се сетите

даааммм, и аз така си мислех че ще е 9.3.1......

с 9.7 има опасност да не "види" х1600

изтриване под safe mode и нова инсталация на драйвърите може и да реши проблема

Нова ОС НЕ СЕ инсталира на хардуер от миналия век...........

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване